Take a fresh look at your lifestyle.

پرزنت کردن موثرترین راه رسیدن به موفقیت

پرزنت کردن موثرترین راه رسیدن به موفقیتReviewed by صابر خلیلی on Jul 31Rating:

مهمترین اصل برای بازاریابی و فروش پرزنت کردن می باشد. پرزنت کردن افراد راه ارتباطی بین سازمان ما و افراد می باشد و اگر نتوانیم این کار را به درستی انجام دهیم، نخواهیم توانست کسب درآمد خوبی داشته باشیم و همیشه با مشکلات بازاریابی مواجه خواهیم شد. در مقاله قبلی که در رابطه با پرزنت دیگران بود ما به اولین نکته پرزنت کردن پرداختیم. این سوالی است که همه افراد در هنگام پرزنت کردن از ما و یا حتی از خود خواهند پرسید. همه افراد وقتی با پدیده ای نو مواجه می شوند در مقابل آن واکنش نشان می دهند و به قولی سوالات آنان بیشتر می شود.

مدیریت بازاریابی

 

پرسش

شخص بازاریاب و یا مدیریت بازاریابی باید همه سوالات را از قبل پیش بینی کرده باشد و برای آن جواب های مناسبی را پیدا کند. جواب به این سوالات مزیت رقابتی را برای سازمان ما ایجاد کرده و با تبلیغات محیطی مناسب از این مزیت می توانیم برای مطرح کردن برند خود استفاده کنیم. اکنون به بررسی دو مورد دیگر از مهمترین موارد پرزنت کردن می پردازیم. ما در این مقالات از شما می خواهیم کارهایی را انجام دهید، تمرین هایی عملی انجام دهید و از خود عملکرد مناسبی را نشان دهید. تا از زمانی که برای این مقاله می گذارید بیشترین بهره را ببرید.

 

نکاتی که در مورد پرزنت کردن باید بدانید

پرزنت، هدیه ای به دیگران

 

 

پرزنت به معنای هدیه می باشد. زمانی که شما کسی را پرزنت میکنید در واقع مانند این است که به عزیزی چیزی را هدیه می دهید که برای او مفید خواهد بود. یکی از خصوصیات افراد موفق این است که توانسته اند منابع ارزشمندی که در وجودشان قرار دارد را به خوبی پرزنت کنند. اگر می‌خواهید در کسب و کار خود موفق شوید باید کسب مهارت در پرزنت کردن به عنوان یکی از اهداف شما باشد. یکی از سرمایه هایی که می‌تواند باعث افزایش مهارت شما در پرزنت کردن شود اعتماد به نفس شما است. پس همواره سعی کنید به دنبال افزایش اعتماد به نفس در وجود خود باشید.

نقش اساسی فن بیان

 

 

یکی از عوامل موفقیت شما در پرزنت کردن قدرت بیانتان است، البته به این نکته نیز توجه کنید که در هنگام پرزنت کردن باید به طرف دیگر نیز اجازه صحبت کردن بدهید. در هنگام پرزنت کردن خجالت و تعارفات را کنار بگذارید. شما دارای قابلیتهایی هستید که می‌خواهید آن‌ها رابه دیگران نشان دهید. پرزنت کردن میتواند به یک فعالیت دوست داشتنی برای شما تبدیل شود. به این موضوع فکر کنید که چقدر زیباست اگر دیگران توانایی های شما را ببینند و همچنین شما با پرزنت کردن بتوانید به شخص دیگری کمک کنید.

مانند رهبران رفتار کنید

 

 

در زمان پرزنت کردن شما تبدیل به رهبری می‌شوید که قرار است برای دیگران سخنرانی کند. سعی کنید یاد بگیرید که رهبران بزرگ چگونه رفتار کرده و دیگران را به سوی خود جذب می‌کنند . در هنگام پرزنت کردن سعی کنید همواره منافع و نیازهای طرف دیگر را در نظر داشته باشید. پرزنت را میتوان به یک جاده دو طرفه تشبیه کرد. اگر شما بتوانید به خوبی صحبت کنید طرف دیگر نیز به خوبی به حرف های شما گوش فرا خواهد داد. داشتن صداقت میتواند یک استراتژی خوب در پرزنت کردن باشد. صداقت شما باعث جلب اعتماد طرف دیگر خواهد شد.

جذاب باشید

 

 

سعی کنید به خود احترام بگذارید. تنها دراین صورت است که دیگران نیز به شما احترام خواهند گذاشت. اگر میخواهید جذابیت بیشتری داشته باشید بهتر است دانش و اگاهی خود را افزایش دهید. قدرت در وجود همه انسانها قرار دارد اما این بستگی به خود شما خواهد داشت که چگونه توانایی های خود را به دیگران ارائه می‌دهید. در پرزنت کردن زبان شما، مانند ابزاری است که به شما کمک می کند تا توانایی‌هایی را که در اختیار دارید به دیگران ارائه دهید. پس سعی کنید از این ابزار به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

از مهمترین راهکارهای پرزنت کردن

برانگیختن انگیزه ها

 

انگیزه

عامل دوم که برای پرزنت کردن باید مورد توجه قرار دهیم، برانگیختن انگیزه ها می باشد. چه انگیزه هایی در خرید های خود داریم؟ خریدهای ما بیشتر به چه انگیزه ای بوده است؟ ترس؟ طمع؟ جاه طلبی؟ انحصار طلبی؟ تمایز؟ رفاه؟ تهدیدهای زندگی؟ نیاز به بروز بودن و عقب نماندن از قافله بشری؟ پاسخ به احساس غرور؟ کدام انگیزه ها نقش بیشتری دارند در خریدهای ما؟ انگیزه های مثبتی مثل به روز بودن، انحصار طلبی،رفاه و تمایز؟ یا انگیزه های منفی مثل غرور وفخر فروشی، ترس، تهدید یا…؟

انگیزه های هر خریدار از خرید خود متفاوت است، نقش فروشنده موفق در این بخش بیشتر نمایان می‌شود؛ شناسایی آرمان شهر، یک خریدار و تقویت آن.

راه ایجاد انگیزه

 

 

این مستلزم برقراری ارتباط بیشتر با خریدار و ایجاد یک پینگ پنگ دو طرفه است. هرچه بیشتر با خریدار این پینگ پنگ را پیش ببریم گوشه های بیشتری از انگیزه او برای خرید را متوجه خواهیم شد. پس ، از ایجاد ارتباط موثر و برانگیختن انگیزه ها که در بخش اعتماد سازی به صورت کامل توضیح داده شد، غفلت نکنیم. شناخت انگیزه ها به ما کمک می کند تا وارد ذهن خریدار شویم و دلایل قانع کننده را در پرزنت خود ارائه دهیم، دلایلی که میتواند به خریدار کمک کند تا دریابد کالا و خدمات ما چگونه به انگیزه های او پاسخ می‌دهد. مهمترین خدمتی که کالا یا خدمات ما به خریدار انجام می دهد، پاسخگویی به انگیزه اصلی خرید اوست .

می توان با شناخت انگیزه خریدار به او کمک کرد از میان انتخابهای زیاد در یک محصول (که هر کدام امکانات ویژه و ویژگیهای مخصوص به خود را دارند) بهترین گزینه را برگزیند و اینجاست که حاصل این پرزنت ارائه کالا یا خدمت ما خواهد بود، به نحوی که رابطه برد-برد حاصل شود. این را به خاطر بسپاریم که عصر فروش یخچال به اسکیمو به سر رسیده است. اکنون عصر مشتری نوازی آغاز شده. کاری که برندهای بزرگ دنیا در آن موفقیت های بی شماری را کسب کرده اند، و یکی از مولفه های مهم این موفقیت ها شناخت انگیزه های مثبت و منفی خریداران بوده است. و با اینکار توانسته اند کسب و کار خود را متحول کنند.

پرزنت ما زمانی پرزنتی موفق و کامل خواهد بود که انگیزه های مشتریان خود را بهتر بشناسیم.

تمرین

کاغذ یادداشت خود را بردارید و به یاد بیاورید چند بار با شناخت انگیزه های منفی و مثبت خریداران با آنها رابطه برد-برد ایجاد کرده اید. حالا روشهایی که منتهی به این پرزنت های موفق شده اند را به خاطر بیاورید و آنها را در لیست خود بنویسد، حال چند روش برای شناسایی انگیزه های خریداران را پیدا کرده و با گذشت زمان روشهای جدیدی را که کشف می‌کنید به این لیست بیفزایید.

تکنیک ایجاد درد و ارائه درمان

 

پرزنت کردن

 

همانطور که پیش از این گفته شد فروش ارائه بهبود و درمان است برای دردهایی که تاکنون تسکین نیافته اند. اما فروش گاهی ارائه درمان است برای دردهای که هنوز در مرحله کمون قرار دارند و هنوز خریدار نیاز اساسی خود را به خرید احساس نکرده است. در این مرحله می توان از تکنیک ایجاد درد و ارائه درمان بهره برد.

(کمون مرحله ای از بیماری است که عامل بیماری هنوز شناخته نشده، در این مرحله عامل در بدن میزبان حضور دارد ولی میزبان از وجود ان آگاهی ندارد، در مرحله کمون درمان صرف هزینه و انرژی کمتری را در پی دارد و به مراتب آسان تر از دوره حاد بیماری است)

همه به خاطر داریم که چند سال پیش اپیدمی فروش تلفنی کپسول های آتش نشانی در حال گسترش بود، اما بیشترین فروشی که این نوع کالا داشت با همین تکنیک ایجاد درد و ارائه درمان صورت میگرفت، دردی که شاید در صورت خرید نکردن تبدیل  به فاجعه ای غیر قابل جبران میشد.

بسیاری از مشاغل با این تکنیک به فروش خود دست می یابند مثل فروش بیمه های عمر، بیمه های مسئولیت، پکیج های کمک های اولیه و… شما چند مورد از این مشاغل را می‌شناسید؟

 

پرسش بنیادی

 

پرسش

 

نخریدن کالا یا خدمات شما چه خسارت هایی را میتواند در پی داشته باشد؟

بجز خدمتی که خریدن می تواند در ارائه به ما کمک کند، باید از ضررهای احتمالی نخریدن هم آگاهی داشته باشیم و در پرزنت خود به آن تکیه کنیم. ایجاد درد به ما کمک میکند که درمان مطلوبی را برای خریدار ایجاد کنیم و بتوانیم کالا یا خدماتی را ارائه دهیم که به برآورده شدن نیازهای خریدارانمان در حال کمون کمک کنیم.

شناسایی نیازها و تقاضا سازی برای خریدار هنر یک فروشنده محسوب می‌شود به شرطی که به رابطه برد-برد خریدار و فروشنده آسیبی نرساند.

تمرین

یادداشت کنیم تهدیدهایی را که نخریدن کالای ما میتواند به خریدار آسیب بزند. بعد از یادداشت این مطالب تلاش کنیم از روش ایجاد درد و ارائه درمان در پرزنت خود بیشتر بهره بگیریم.

نتیجه گیری

دو عاملی که امروز بررسی کردیم از مهمترین موارد پرزنت کردن می باشد. ایجاد انگیزه برای خرید و ساختن ذهنیت برای مشتری و همچنین تکنیک درد و درمان یک راه موثر برای ایجاد خرید می باشد که می تواند موجب افزایش ثروت ما گردد.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

 

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری
ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، استراتژی در مدیریت , پرزنت کردن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظر
 1. پیام کاظمی
  پیام کاظمی کاربر می‌گوید

  ممنون که دو نکته ارزشمند رو بیان کردید

 2. yas alfa
  yas alfa کاربر می‌گوید

  بسیار عالی

 3. امیرطیارطالبی کاربر می‌گوید

  آقای تیموری عاشقنتونم
  که اینجور مطلب ها و و هوش مالی مردم رو بالا میبرید
  عالیه از همه میخوام که حرف های آقای تیموری رو گوش کنن

 4. نسرین کاربر می‌گوید

  سلام.این مقاله تون بسیارعالی بود.ازتون سپاسگزارم.
  من یک سوال مطرح می کنم،اگرتونستید،پاسخ بدین.چون شاید به خیلیا کمک کنه.
  چرا بعضیها با وجود اینکه استعداد یادگیری خیلی کارها رو دارند،اما علاقه ای برای یادگیری چیزی رو ندارند؟

 5. اردشیر سامانی کاربر می‌گوید

  سلام آقای تیموری من یک شرکت آسانسوری دارم بیشتر این راهکارهایی ک توضیح دادید روهم اجرا کردم ولی گاهی شاهد هستیم که مشتری اصلا راقب نیست بحرهای ما حتی گوش بده نظرتون درباره چیست؟

 6. قاسم شکاری کاربر می‌گوید

  سلام و عرض احترام من خیلی شما رو دنبال میکنم
  و دوست دارم کنار تیم شما آموزش ببینم چه کار باید انجام بدم

 7. حجت اله قهرمانی کاربر می‌گوید

  عالی بود ممنون
  اگه امکانش هست مطالب به گونه ای باشه که بشه دانلود کرد

 8. نیلو کاربر می‌گوید

  عالی بود . ممنون از ارائه مطالبتون

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.