Take a fresh look at your lifestyle.

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالیReviewed by باقری on Oct 2Rating: 5.0

دو ویژگی کلیدی وجود دارد که افراد موفق را از بقیه جدا می کند. مسئو لیت پذیری و شکرگزار بودن از جمله این دو ویژگی است.

مسئوليت پذیری

 

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی1

یکی از بنیانگذاران هوش مالی به نام جیمی می گوید:

[btnForPushNotification] تا به حال من بهانه می آوردم و دیگران را به خاطر کارهای خودم مقصر می دانستم. هنگامی که متضاد این راه و روش را انجام دادم، متوجه شدم که اگر من می خواهم حرکت مالی انجام دهم یا در هر زمینه دیگری از زندگی ام کاری انجام دهم، من باید مسئولیت پذیر باشم. هنگامی که من قبول کردم که مسئول اشتباهاتم هستم، من توانستم قدرت شخصی ام را دوباره به دست بیاورم و همراه با مسئولیت پذیری اقداماتی را انجام دهم.

 

سپاسگزار بودن

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی2

جیمی اشاره می کند که مربی میلیونر او یک بار به او گفت:
جیمی، اگر می خواهید موفق باشید، در اینجا چیزی وجود دارد که من پیشنهاد می کنم آن را انجام دهید. هر صبح وقتی از خواب بیدار می شوید، پنج چیز را پیدا کنید که می توانید در زندگی خود بابت آنها سپاسگزار باشید. شما ممکن است نیاز داشته باشید که خودتان را آموزش دهید تا تمرکز کنید بر آنچه شما می توانید بابت آن سپاسگزار باشید زیرا بدون قدردانی شما هرگز ثروت واقعی ندارد.

 

ذهنیت شما از شکست در هوش مالی

 

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی23

در طرف دیگر سکه، ما ذهنیت شکست محور را داریم که بر اکثریت قریب به اتفاق جمعیت ما تاثیر می گذارد. در اینجا برخی از ویژگی های این نوع ذهنیت وجود دارد که باید از تمام هزینه ها اجتناب کرد.

لذت لحظه ای

اگر شما فردی هستید که دنبال لذت بردن لحظه ای در زندگی هستید، متأسفانه کارت های شما همیشه کارت های خوبی برای شما نخواهند بود(حتی اگر خوش شانس باشید و مسابقه را ببرید). رضایت فوری یک قاتل خاموش است که شما را در بدهی و یا فقط بالاتر از خط فقر نگه می دارد تا زمانی که شما هیپتونیزم درحالی که نجوا زیر لب می گویید، بمانید.

[btnForPushNotification]

انکار

جیمی اشاره می کند که من عادت دارم همیشه بگویم: “من به پول علاقه ندارم. پول همه چیز نیست.” تا زمانی که مربی میلیونر من به من گفت که تو در حال انکار هستی. من نمیتوانستم این جمله را بفهمم. او گفت: “جیمی، آیا فکر می کنید اگر شما بگویید که علاقه ای به پول ندارید، این امر به شما کمک می کند که به موفقیت مالی دست پیدا کنید؟” و من فکر کردم “خب، نه، شاید نه”. زندگی در انکار یک قاتل خاموش دیگر است که تا زمانی که زندگی خود را در همان مقطع ادامه میدهید، به موفقیت مالی دست پیدا نخواهید کرد.

بهانه آوردن و مقصر دانستن دیگران

 

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی24

جیمی اشاره می کند که دو ویژگی مهم دیگر که شما باید داشته باشید تا در دسته 96 درصد از افرادی که از نظر مالی شکست می خورند، باشید، قادر بودن به اینکه هر کس دیگری را برای مشکالت خود مقصر بدانید و بهانه های سنگین بیاورید. هنگامی که همه چیز به نفع من کار نمی کرد، من واقعاً خیلی خوب دیگران را به خاطر اشتباهاتم مقصر می دانستم. من نه تنها دیگران را سرزنش كردم بلكه شرایط را نیز نامناسب برای خودم می دیدم.

شناسایی باورهای محدودکننده در مورد پول

آمارها نشان می دهند که متاسفانه بسیاری از ما هرگز آزادی مالی به دست نیاورده ایم. دلیل اصلی این امر این است که اکثریت مردم، بسیاری از اعتقادات خرابکارانه مربوط به پول دارند که آنها را در معضل بقای روزمره نگه می دارد.

جیمی در کتاب خود برخی از استراتژی ها را ذکر می کند که می توانند به شما در شناسایی این باورهای محدود کننده که شما در مورد پول دارید، کمک کند.
پاسخ شما به سوالات زیر مهم نیست بلکه ذهنیت شما مهم است
برای شروع، یک نفر را پیدا کنید که از شما مجموعه سوالات زیر را بپرسد. این به طور خاص جواب نیست که مهم است، بلکه ذهنیت مربوط به پاسخ شماست که به طور بالقوه منبع باورهای محدودکننده شما را دقیقاً مشخص کند.

[btnForPushNotification] پول چیست؟
پول ندارید؟
واقعا پول چیست؟
جذب فراوانی مالی به صورت هدفمند
گفته شده است: “اگر شما نتوانید برنامه ریزی کنید، شما به سادگی برنامه ریزی کرده اید که شکست بخورید”.
در این بخش، ما خیلی ساده صحبت می کنیم و در عین حال استراتژی های بسیار موثر که به شما کمک خواهد کرد که زندگی خود را هدفمند طراحی کنید و شما را در برابر اهداف مالی تان قرار دهد، ارائه می دهیم.

 

مشخص کردن اهداف برای رسیدن به آنها

 

ذهنیت شما از موفقیت در هوش مالی

اول و مهمتر از همه شما باید هدف خود را تعیین کنید. ثانیا، شما باید اهداف موثرتان را تعیین کنید که شما را در هدف خود نگه می دارند و باعث حرکت شما به سمت اهدافتان می شوند و در نهایت برای اینکه از نظر عاطفی و مالی هوشمند شوید، همه ما باید یاد بگیریم که بر روی مهارت های پایه ای که برای ایجاد ثروت اضافی در زندگی ما ضروری است، کار کنیم و آنها را آموزش ببینیم.

اهداف اولیه زندگی تان را تعیین کنید

 

اگر ما برای رسیدن به اهدافمان از ابتدا روشن نباشیم، هیچ رویای مالی واقعاً نمی تواند به دست آید. جیم می گوید: این احتمالا مهمترین گام است؛ زیرا اگر شما در مورد چیزی که میخواهید واضح نباشید، هیچ استراتژی به شما کمک نخواهد کرد در مورد آنچه که شما میخواهید دریافت کنید.

[btnForPushNotification]

لیستی از سوالات برای تعیین اهداف زندگی تان

جیمی لیستی ارائه می دهد از سوالاتی که باید از خودمان بپرسیم تا هدف زندگی مان را روشن کنیم. در اینجا لیستی از چهار سؤال وجود دارد که باید از خودتان بپرسید تا مشخص شود که این چیزی است که شما واقعا از زندگی خود می خواهید. شما فقط از طریق این تمرین می توانید سو ببرید در صورتی که پاسخ های کاملا صادق و واقعی به سوالات بدهید.

چه چیزهایی را من در زندگی ام نمی خواهم؟
چه چیزهایی را در زندگی من می خواهم؟
اولویت های من چیست؟
با چه چالش هایی مواجه هستم؟
اهداف اولیه خود را روی کاغذ بنویسید
جیمی می گوید: بیانیه ای بسیار کوتاه بنویسید که شامل عبارت، جمله، نه بیش از چند جمله شود. ماهیت آنچه که از زندگی خود در مورد همه چیز می خواهید را بیان کنید. تست اسیدی برای اهداف اولیه شما، فشار سنج داخلی شما است. وقتی شما آن را بنویسید، باید انرژی، شور و شوق، تعهد، حس بله! این برای من است! اگر این را احساس نکنید، به نوشتن ادامه دهید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.