Take a fresh look at your lifestyle.

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیاReviewed by Marjan on Nov 15Rating:

طبق گزارش های فدراسیون فوتبال، فوتبالیست هایی که در لیگ برتر بازی می کنند، معمولا حقوقی بین 25 هزار تا 35 هزار پوند را در هر هفته دریافت می کنند. البته بعضی از ستاره های فوتبال، درآمد هفتگی ای معادل 260 هزار پوند هم دارند. البته این رقم های نجومی و خیره کننده، فقط تا زمانی وجود دارند که فوتبالیست ها مشغول به کارند و بعد از این زمان دیگر از این رقم های بزرگ خبری نیست .

معروف ترین فوتبالیست های موفق دنیا

فرض کنید که عمر فوتبالی هر بازیکن، حدود 8 سال باشد ؛ بنابراین حتی بهترین و معروف ترین بازیکنان هم پس از این دوره دچار مشکلات مالی می شوند. خیلی از بازیکنان متفکر، به این موضوع آگاه بوده اند و با سرمایه گذاری های مالی در پروژه های مختلف آینده خودشان را تضمین کرده اند.

در ادامه به بعضی از این تصمیم های عاقلانه و همراه با آینده نگری اشاره می کنیم.

 

رومن وگا

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا3

 

این مدافع کشور سوئد که در سال 2004 بازنشسته شد، سرمایه ای 15 میلیون پوندی دارد. او در طی سال های بازی خودش در باشگاه های سلتیک و واتفورد و تاتنهام بازی کرده است.او در این سال ها هیچ وقت جزء فوتبالیست های مهم جهان به حساب نمی آمد اما بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال، به کاری مشغول شد که در آن استعداد خیلی بیشتری داشت. او مشغول به تجارت شد و از آن کار، سرمایه ای 15 میلیون پوندی به دست آورد. وگا در حال حاضر برای خودش شرکتی به نام “کمپانی مدیریت مالی سوئیسی وگا” دارد و مشتریانش تا این زمان،  600 میلیون پوند در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند .

 

مایکل اوون

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا3

 

مایکل اوون، همیشه یکی از بهترین مهاجمان فوتبال کشور انگلستان محسوب میشد و چه در رده باشگاهی و چه در رده ملی، افتخارات زیادی کسب کرده است. این بازیکن بعد از بازنشستگی در فوتبال همچنان خوش درخشید و به سرمایه ای 20 میلیون پوندی رسید. این ستاره قدیمی تیم لیورپول که در سال 2001 توانست توپ طلای بهترین بازیکن سال جهان را کسب کند، همیشه به مسابقات اسب سواری علاقه داشت و همین باعث شد که بعد از آویزان کردن کفش هایش، به دنبال علاقه اش برود و بخش بزرگی از سهام ” مرکز بزرگ نگهداری اسب مانور ”  را به نام خود کند . او در تبلیغات تلویزیونی ای از پودر لباسشویی گرفته تا ماشین های جگوار، ایفای نقش کرده و از این راه پول زیادی به جیب زده است. سرمایه گذاری در املاک هم از دیگر فعالیت های مورد علاقه اوست.

 

فرانک لمپارد

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا2

 

این بازیکن که لقب “با فکرترین فوتبالیست انگلستان” را به خودش اختصاص داده، سرمایه ای معادل 23 میلیون پوند دارد و همین نشان می دهد که او از این خوش فکری اش هم در دنیای فوتبال و هم در دنیای خارج از فوتبال استفاده می کند. او بیشتر درآمد خود را از راه ساخت و ساز و مسکن به دست آورده است. لمپارد در شهر Surrey انگلستان ، یک عمارت بزرگ 6 اتاق خوابه دارد و تاکنون درآمدی معادل 3 میلیون پوند از آن به دست آورده است  این بازیکن بازنشسته در حال حاضر در زمینه انتشارات کتاب کودکان مشغول به کار است.

 

نیمار

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا4

 

این بازیکن خوش اقبال و جوان سرمایه ای 30 میلیون پوندی دارد. او علاوه بر اینکه قراردادهای سنگین فوتبالی می بندد در خارج از حیطه فوتبال اسپانسر شرکت معروف ” نایک ” هم هست . شرکت های اپل و فولکس واگن و لورئال هم اسپانسر این ستاره برزیلی هستند. این بازیکن جوان نسبت به سنش جز ثروتمندترین فوتبالیست ها محسوب می شود.

 

رابی فاولر

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا5

 

این مهاجم قدیمی باشگاه لیورپول انگلستان، سرمایه ای معادل 31 میلیون پوند دارد. طبق گزارشات یک روزنامه انگلیسی رابی فاولر با استفاده از هوش تجاری اش تا کنون بیش از 80 خانه ساخته است و به آموزش افراد دیگر در این زمینه می پردازد. این بازیکن بازنشسته در زمینه خانه سازی و مسکن بسیار خوش درخشیده است.

 

وین رونی

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا6

 

این بازیکن ، اغلب سرمایه 35 میلیون پوندی خودش را از قراردادهای سنگین فوتبالی به دست آورده اما در دنیای بیزینس هم به خوبی عمل کرده است. این مهاجم شیاطین سرخ، در سال 2004 یک قرارداد با باشگاه یونایتد بست و با شهرتی که از آن زمان به دست آورد توانست قراردادهای بزرگی را با شرکت های معروفی مثل شورلت، کوکا کولا و سامسونگ امضا کند. این بازیکن پولساز، یک قرارداد چاپ کتاب گران قیمت هم با انتشارات مشهور هارپر کالینز بسته است .

 

زلاتان ابراهیموویچ

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا58

 

این ستاره کشور سوئد هم درست مثل وین رونی ، قسمت اعظمی از ثروت و سرمایه 42 میلیون پوندی خودش را از راه قرار دادهای سنگینی که با باشگاه های فوتبالی مختلف می بست، به دست آورده است. زلاتان ابراهیموویچ که ستاره سوئدی پاریسن ژرمن محسوب می شود در باشگاه های بارسلونا و میلان و یوونتوس توپ زده است. او در خارج از دنیای فوتبال، با شرکت های بزرگی قرارداد بسته است و اسپانسری این ستاره پولساز را شرکت های معروفی مثل نایک و فروشگاه های زنجیره ای لباس dressmann و شرکت نوشیدنی های ورزشی vitamin well  بر عهده گرفته اند. این مرد پر فعالیت، از فروش کتابی مربوط به بیوگرافی خودش در سال 2011  مبلغی حدود 5 میلیون پوند به دست آورد.

 

لیونل مسی

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا512

 

حتما نام بهترین بازیکن جهان یعنی” لیونل مسی “زیاد به گوشتان خورده است. این بت فوتبالی که الان سرسختانه مشغول بازی های پر گل خود است، با قراردادهای کلانی که می بندد پول زیادی را به جیب زده است . این ستاره آرژانتینی که همچنان دوران طلایی فوتبالش را سپری می کند 70 میلیون پوند سرمایه دارد و مطمئنا با این سرمایه مبلغ زیادی هم در آینده اضافه خواهد کرد. لیونل مسی، راه و رسم پولدار شدن را به خوبی بلد است و چندین قرارداد تجاری پولساز با شرکت های معروفی مثل آدیداس، پپسی، شرکت Turkish Airlines و ژیلت دارد. این شخصیت فوتبالی به قدری برجسته و مشهور است که بیشتر کمپانی های تجاری بزرگ جهان، آرزو دارند که اسپانسری او را بر عهده بگیرند .

 

کریستیانو رونالدو

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا510

 

رونالدوی معروف و دوست داشتنی ، قسمت بزرگی از سرمایه 80 میلیون پوندی اش را از راه قراردادهای سنگینی که با باشگاه های رئال مادرید و منچستر یونایتد بسته است بدست آورده. این ستاره ثروتمند پرتغالی ، هوش مالی خودش را به کار انداخته است و در دنیای خارج از فوتبال هم قراردادهای بیزینسی مهمی با کمپانی معروف طراحی لباس آرمانی و K.F.C و روغن موتور کاسترول بسته است. کریس در دنیای مد هم فعالیت دارد و علاوه بر عطرهایی که به نام خودش تولید کرده  بوتیک CR7 را هم تاسیس کرده است.

 

دیوید بکهام

 

کسب و کار فوتبالیست های موفق دنیا59

 

دیوید بکهام با سرمایه 114 میلیون پوندی ای که دارد ، گوی رقابت را از کریستیانو رونالدو ربوده است و راه طولانی ای را برای او تا رسیدن به این رقم از سرمایه باقی گذاشته است. اوعلاوه بر پول کلانی که از قراردادهای فوتبالی اش در دوران فعالیتش به دست آورده قراردادهای پر سود دیگری هم با شرکت های مشهوری از قبیل پپسی  سامسونگ و آرمانی بسته است .

دیوید بکهام به همراه همسر معروفش ویکتوریا ، یک بوتیک بزرگ لباس را در لندن افتتاح کرده است و همچنین در سال 2005 ، ادکلنی به نام خودش روانه بازار کرد. دیوید بکهام با محبوبیتی که در بین همه افراد پیدا کرده ، همچنان نقطه هدف اسپانسری شرکت های بزرگ قرار گرفته است و انتظار می رود که تا چند سال آینده، این بازیکن سابق منچستر ، تیم میامی خودش را راهی مسابقات لیگ ام ال اس بکند .

نتیجه گیری

پس می بینیم با وجود اینکه بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال، درآمد های خیره کننده قراردادهای فوتبالی قطع می شود ، اما با کمی زرنگی و آینده نگری که همیشه مربیان فوتبال توجه بازیکنانشان را به آن جلب می کنند، می توانند از وارد شدن فشارهای مالی در آینده جلوگیری کنند.

فشار مالی ای که آنقدر در دوران بازنشستگی شدید هستند که بنا بر گزارش XPro که سازمان خیریه ای مربوط به فوتبالیست های بازنشسته است، از هر 5 بازیکن فوتبال، 2 نفرشان در عرض 5 سال بعد از بازنشستگی به ورشکستگی می رسند .

تنها کسانی می توانند در این دوران بی رحم دوام بیاورند که با آینده نگری ای پیش از این دوران، برای سرمایه شان برنامه ریزی کرده باشند. مربی ها علاوه بر آموزش تکنیک های بازی، لازم است که داشتن یک برنامه مالی و دانستن ارزش پول را به بازیکنانشان آموزش بدهند.

چون در غیر این صورت وقتی به ارزش پول پی می برند که جیبشان حسابی خالی شده است و آن زمان دیگر شانسی برای برگرداندن سرمایه شان ندارند و همه پول هایشان به باد رفته است. بازیکنی که صبر می کند فوتبالش تمام شود و بعد از آن برای آینده اش برنامه ریزی کند ، قطعا با مشکل مواجه می شود .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.