Take a fresh look at your lifestyle.

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی است

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی استReviewed by Marjan on Feb 24Rating:

امروزه دنیا در حال پیشرفت و توسعه است و اخیراً خود را به روز کرده است و تقریباً از حالت آنوگ به دیجیتال تبدبل شده است. امروزه مردم با وجود کامپیوتر، موبایل، تبلت و… بیش از پیش با اینترنت سر و کار دارند و به مرور زمان حتی شرکت­ها هم به سمت بازاریابی اینترنتی کشیده میشوند. آینده دیجیتال مارکتینگ به قدری با سرعت در حال پیشرفت است که تا چند وقت آینده جای روش­های قدیمی و سنتی را میگیرد و بی­شک نسل روزنامه­ها و مجلات جای خود را به دیجیتال مارکتینگ میدهند.

 

عصر دیجیتال

 

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی است2

 

پس با این تفاصیر کم کم وارد عصر دیجیتال خواهیم شد. در واقع کسب و کارهایی که میخواهند در دنیای امروز دیده و مشهور شوند باید به روش های نو و جدید ارائه شوند و عرض اندام شوند. برای اینکه از دنیای دیجیتال عصر امروز عقب نمانید نباید از روش­های نوین بازاریابی غافل شوید و مهمترین آنها دیجیتال مارکتینگ است که اهمیت به سزایی را امروزه در بین روش های بازاریابی داشته است و توجه به آن و به کارگیری از آن در معرفی محصولات و ارائه خدمات میتواند اثر بخش باشد که در اینجا میخواهیم به چند نکته که اهمیت دیجیتال مارکتینگ را مشخص میکند بپردازیم

هزینه پایین

اولین و مهمترین چیزی که برای یک بازاریاب وجود دارد این است که بتواند با حداقل هزینه­ها تبلیغ موثر و در نهایت فروش خوبی را داشته باشد. در قدیم از روزنامه­ها و مجلات استفاده میشد و لازمه آن این بود که هزینه­ای را هر ماه برای تبلیغات خود بپردازند اما با ورود دیجیتال کسب و کار شرکت­ها هم به سمت دیجیتال رفت و توانستند با کمترین هزینه و حتی به صورت آنلاین تبلیغات خود را انجام دهند، محصولات خود را معرفی کنند و بتوانند به راحتی با مشتریان خود در ارتباط باشند. این موضوع حتی برای مشتریان هم اهمیت زیادی داشته چرا که آنها هم میتوانند با کمترین هزینه محصولات خود را بگیرند.

نتیجه سریع

 

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی است3

 

در عصر قدیم وقتی از طریق روزنامه­ها و یا مجلات بازاریابی میکردند برای اینکه بتوانند داده هایشان و نتیجه را بررسی کنند هفته­ها و یا شاید حتی ماه­ها طول میکشید و این امر باعث میشد که بازاریابی کمتر و در نتیجه فروش کمتری هم داشته باشند. اما در دیجیتال مارکتینگ به صورت آنی فروشندگان میتوانند به تمامی اطلاعات خود دست پیدا کنند و به محض اینکه تبلیغ خود را در سایت میگذارند میتوانند به تعداد بازدیدکنندگان، آخرین به روز رسانی و…. دسترسی داشته باشند و با توجه به اطلاعات آنلاین میتوانند برای خود برنامه­ریزی داشته باشند.

توسعه معرفی برند

در گذشته وقتی فروشندگان میخواستند محصول خود را از طریق روزنامه­ها و یا مجلات بازاریابی کنند فقط قسمت محدودی از آن را در اختیارشان میگذاشتند و شاید کمتر از سک صفحه میتوانستند خود را معرفی کنند، این امر باعث میشد که نتوانند به طور کامل برند خود را معرفی کنند اما در دیجیتال مارکتینگ یک سایت کامل در اختیار فروشندگان قرار گرفته میشود و میتوانند به صورت کامل و حرفه­ای محصولات و یا خدمات خود را معرفی کنند. از طرفی میتوانند با این روش حتی کسب و کارشان هم برای دیگران به نمایش بگذارند.

انتشار سریع

 

 

یکی از راه­های تبلیغ بیشتر فروشندگان که در کمترین زمان صورت میگیرد نظراتی است که مشتریان در زیر تبلیغ محصول آنها میگذارند. در روش­های سنتی وقتی در مجلات، یا حتی در رسانه­ها تبلیغ میشد امکان گذاشتن نظرات و نشر آنها را نداشتند. در واقع انتشار تبلیغات میتواند در توسعه بازار و کسب و کار فروندگان بسیار موثر باشد. در دیجیتال مارکتینگ به صورت آنی و در کمترین زمان تبلیغاتی که در سایتتان کرده اید هم نظرات و پیشنهادات نوشته میشوند و هم مشتریان میتوانند به صورت سریع آنها را نشر دهند و در اختیار دیگران هم قرار دهند.

مناسب برای سطوح مختلف کسب و کار

 

امروزه اکثر شرکت­ها به سمت دیجیتال مارکتینگ سوق پیدا کردند و توانسته­اند با کمترین هزینه محصولات و یا خدمات خود را بازاریابی کنند. چرا که برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ نیازی نیست که کارکنان زیادی را استخدام کنید و هزینه­هایتان بالا رود، بلکه میتوان با حتی یک الی دو نفر مارکتینگ کنید. در واقع در دنیای امروز بر خلاف گذشته و روش­های سنتی که برای تبلیغ شما در روزنامه یا رسانه افراد زیادی درگیر این موضوع بودند اما با ورود عصر دیجیتال دیگر نیاز به اینها نیست و شما حتی خودتان به تنهایی هم میتوانید بازاریابی کنید.

بهبود استراتژی

 

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم، از طریق دیجیتال مارکتینگ میتوانید به سرعت پیام­ها و نظرات مشتریان خود را ببینید بر خلاف بازاریابی سنتی و حتی در رسانه­ها و مجلات که امکان این وجود ندارد، و شما به صورت آنی میتوانید به اصلاح استراتژی کسب و کار خودتان بپردازید. در حال که اگر از روش­های سنتی تبلیغات کرده باشید در صورتیکه نظر و یا پیشنهادی از مشتریان خود داشته باشید تا وقتی بخواهید به اصلاح استراتژی بپردازید زمان زیادی را از دست دادید و حتی ممکن است که حتی برای اصلاح این استراتژی خیلی دیر شده باشد.

 

تا اینجا با اهمیت دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم و نکات مهمی که تاثیرات به سزایی را در دیجیتال مارکتینگ را داشت را معرفی و با آنها آشنایی شدیم. حال میخواهیم با روش­ها و ترفندهای دیجیتال مارکتینگ هم آشنا بشویم که در زیر نکاتی را معرفی میکنیم:

 

تبلیغات اینترنتی پولی

 

این نوع از تبلیغات دامنه ی وسیعی از رسانه­ها و حتی تبلیغات نمایشی میباشد. به صورت که وقتی سایتی را راه می اندازید برای مشاهده محصولات با زدن هر کلیک و بازدید از سایت از شما هزینه دریافت میکند به همین دلیل شما باید بهترین و اثرگذارترین سیستم بازاریابی را داشته باشید تا بتوانید کسب و کار صحیح و در نتیجه موفق شوید. در واقع این روش از دیجیتال مارکتینگ به شما اجاره پیشرفت زیاد و اوج گرفتن را میدهد پس سعی کنید قبل از شروع کار مطالعات گسترده ای را داشته باشید تا به صورت حرفه­ای بتوانید کار کنید و نتیجه مطلوب بگیرید.

بازاریابی ایمیلی

 

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی است4

 

این روش همچنان جزو یکی از بهترین و قدرتمند ترین روش­های دیجیتال مارکتینگ است. برای اینکه بتوانید در این روش موفق باشید و نتیجه مطلوب را بگیرید نیازمند این است که ارتباط خوبی را با مشتریان بتوانید برقرار کنید. وقتی شما ارتباط خوب با مشتریان برقرار کنید ناخودآکاه میتوانید روش بازاریابی ایمیلی را پیش ببرید. به این صورت که شما میتوانید مشتریان خود را از طریق ایمیل در جریان محصولات جدید و حتی خبرنامه ها قرار دهید و از آنها دعوت به بازدید کنید تا انگیزه شان برای بازدید از سایت شما بیشتر شود. بازاریابی ایمیلی بسیار سود آور است به ظرطی که بتوانید زمان و زحمت کافی را داشته باشید.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

این روش به نوعی بهترین روش برای بهره برداری از تبلیغات اینترنتی رایگان است. در ابتدا شما باید آموزش ها و مطالعات لازم را در خصوص استفاده از این روش را داشته باشید و بتوانید آن را در بازاریابی محصول خود پیاده کنید آنگاه میبینید که بازدید از سایتتان به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این روش با نام سئو امروزه در دنیای دیجیتال معروف شده است. در واقع سئو را میتوان بهینه سازی سایت برای کسب لینک­ها معرفی کرد.هر چقدر شما تلاش کنید تا ساییتان را بهینه تر کنید در نتیجه موتورهای جستوگر شما میتواند در جایگاه­های بالاتری قرار گیرد.

 

بازاریابی ویدئویی

 

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی است1

بازاریابی­های ویدئویی امروزه خود را به عنوان قدرتمندترین روشهای بازاریابی معرفی کرده است و توانسته است در سالهای اخیر تاثیرات به سزایی را داشته باشد. باید در ابتدا به دنبال راه های جذاب و تاثیر گذار برای معرفی محصولات و یا ارائه خدمات خود را داشته باشید و بعد به صورت بازاریابی اینترنتی در اختیار مشتریان بگذارید تا بتوانند بازدید و نظرات خود را ارائه دهند. همچینی میتوانید به صورت آنلاین با مشتریان خود در ارتباط باشید و سوالاتی که ممکن است در حین دیدن ویدئو شما را داشته باشند از شما بپرسیند و به آنها پاسخ دهید.

بازاریابی شبکه ­های اجتماعی

این روش از بازاریابی امروزه برای هر کاری موثر است و معمولا بیشتر فروشندگان برای معرفی بیشتر و بهتر از محصولاتشان از این روش استفاده میکنند. از طرفی باید به صورت مداوم با مشتریان و حتی بازدیدکنندکان از سایت شما در ارتباط باشید. یکی از روش­هایی که بسیار میتواند برای شما سود آور باشد این است که سعی کنید با قدرتمندترین شبکه های اجتماعی ارتباط داشته باشید. اگر روش­های ارتباط موثر با مشتریان را بتوانید در شبکه های اجتماعی خوب فراگیرید مطمئناً از این روش بازاریابی میتوانید به سود سرشاری برسید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله متوجه شدیم که اولاً یکی از روش های جدید و موثر در دنیای بازاریابی دیجیتال مارکتینگ است و دوماً با استفاده از این روش میتوانیم به بهترین صورت محصولات و یا خدمات خود را یه مشتریان و بازدیدکنندگان ارائه دهیم و به صورت آنلاین با آنها در ارتباط باشیم و به سوالاتشان پاسخ دهیم و با کمترین هزینه و بهترین مدیریت میتوانیم به سود زیادی برسیم و موفق شویم. پس یادگیری مهارت های دیجیتال مارکتینگ و توجه به نکات آن اهیمت زیادی دارد که فروشندگان برای توسعه بازار کار خود باید با این سیتم آشنا و آموزش های لازم را ببینند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.