Take a fresh look at your lifestyle.

چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟؟؟

چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟؟؟Reviewed by صابر خلیلی on Apr 13Rating:

چرا همیشه یه جای کار میلنگه؟؟

موضوع این هفته یکشنبه اینه که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟ من این هفته به شما در رابطه با هوش مالی میگم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟

ولی قبل اون میخوام به سوالی پاسخ بدم که خیلیا بهم پیام دادن و ازم میپرسن. خیلیا بهم گفتن که آقای تیموری آیا هوش با هوش مالی در ارتباطه؟؟ من به شما میگم دوست عزیز اگه منظور شما از هوش اون چیزیه که درس میخونی، نمره خوب میگیری و مدارک دانشگاهی میگیری جواب بنده خیر است.

هوش مالی رفتار شما با پوله؟ خیلی از کسبه های ما هستن که میدونن کجا باید سرمایه گذاری کنن؟ چطور درآمد خودشون رو افزایش بدن ولی این افراد مدرک تحصیلی هم ندارن، آیا ما باید بگیم که این افراد آدمای باهوشی نیستند، این افراد میدونند که چطور باید با پول رفتار کنند.

درباره هوش مالی

همیشه به شما گفتم که هوش مالی سه قسمت داره

قسمتی که به شما یاد میده که چطور درآمد زایی کنید.

قسمت دوم که به شما یاد میده چطور درآمد خودتون رو حفظ کنید.

قسمت سوم که یاد میگیرید چطور درآمد خودتون رو افزایش دهید.

شما باید ببینید که داخل کدوم از این سه حوزه دچار ضعف هستید و بکوشید اون رو برطرف کنید. خیلیا هستن که به ما میگن ما هیچوقت با خودمون پول نقد نمیبریم، ازشون میپرسیم چرا؟؟ میگن آخه اگه پول نقد به همراهمون باشه همشو خرج میکنیم. اینجاس که میبینیم با درآمد بالایی که داریم ولی باز از خود میپرسیم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه؟؟ این دسته از افراد روی حفظ پولشون مشکل دارن و باید مدیریت دخل و خرج رو یاد بگیرن.

علت شکست بسیاری از مشاغل

علت اینکه خیلی از مشاغل کسب و کار خوبی ندارن و مدام شکست میخورن هم همینه که مدیریت دخل و خرج حساباشونو ندارن. ما در دوره کسب ثروت و آرامش خیلی سطحی به این موضوع پرداختیم که افراد چطور درآمد خود را مدیریت می کنند. ولی در دوره هوش مالی به طور کاملا مفصل و عمیق به شما یاد میدیم که چطور درآمد خودتون رو مدیریت کنید، چطور دخل و خرج خودتون رو درصد بندی کنید. بخش عمده مدیریت دخل و خرج اینه که آیا ما درست مدیریت مالی داریم یا خیر. آیا درست خرج میکنیم.

تکنیکی برای هوش مالی کودکان

من برادری دارم که ایشون هوش مالی بسیار بالایی دارن و این روند رو دارن به فرزندشم یاد میده، برادرزاده من از همین بچگی داره به کلاسای بورس میره. داداش ما یه قاب گوشی خریده بود و از اونجا که گوشی خودشو فرزندش مثل همدیگس برادرزاده ما از این قاب خوشش اومد و به باباش گفت که من این قاب رو میخوام، باباش گفت که مشکلی نداره اگه اینو بخوای باید از من بخریش و قیمتش 50 تومنه، پسرشم گفت اشکالی نداره و اون قاب رو خرید.

داداش ما برگشت به پسرش گفت اگه این قاب رو از فالان جا میخریدی فقط کافی بود 15 تومن پرداخت کنی. پسرش زد زیر گریه که تو سر منو کلاه گذاشتی. باباش گفت نه تو قبل هرکاری باید اول درست تحقیق کنی تا با زیر و بم اون کار آشنا بشی که سرت کلاه نره.

حال باز باید از خودمون بپرسیم که چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟؟ اگه در بچگی با ما چنین برخوردی شده بود من مطمئنم که الان خیلی معامله های اشتباه رو انجام نمیدادیم، خیلی از ولخرجی های نادرست رو نمیکردیم.

مورد سوم هوش مالی سرمایه گذاریه

اگه شما برنامه ای ندارید که از پولتون پول دربیارین باید بهتون بگم که هیچ موقع شرایطتون بهتر نمیشه. عزیزان من، دوران پس انداز دیگه گذشته، شما باید یاد بگیرید که چطور از پول، پول دربیارین. من در دوره کسب ثروت و آرامش اصلا راجب پس انداز صحبتی نکردم، چون اصلا به پس انداز اعتقادی ندارم. ما باید یاد بگیریم که کجا سرمایه ما، مارو به سمت پولدار شدن ببره.

یه ضرب المثلی هست که میگه آدمای پولدار روز به روز پولدارتر میشن و آدمای فقیر روز به روز فقیر تر . به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه. چون آدمای پولدار هر روز به این مورد فکر میکنن که چطور درآمد خودشون رو افزایش بدن و روی هوش مالیشون کار میکنن. اکثر افراد فکر میکنن که سرمایه فقط پوله ،نه دوستان سرمایه فقط پول نیست، اونایی که کاری رو شروع نمیکنن و بهونه میارن که چون سرمایه ندارن، این خودش یه باور بازدارندس. دیدیم افرادی که بسیار میلیاردرن و وقتی به یک بچه هفده هجده ساله میرسن میگن ما حاضریم که تموم سرمایمون رو بدیم ولی به سن تو برگردیم. چرا این حرفو میزنن؟؟

مهمترین سرمایه های ما

مهمترین سرمایه ما زمانه و واسه همینه که خیلی از افراد میخوان به گذشته برگردن. بدونید سرمایه فقط پول نیست. سرمایه شما سه چیزه، زمان َ، انرژی ، پول. مجموع این سه تا سرمایه شما رو تشکیل میده. همه شمایی که دارین این کلیپ رو میبینین سرمایه دارین. چون زمان و انرژی و پول رو دارین. بعضی ها انرژی و پول دارن ولی زمان ندارن که این افراد معمولا مدیران هستند، که باید اهرم سازی کنند.

من در دوره های کوچینگم به مدیران یاد میدم که چطور اهرم سازی کنند. تا بتونن با انرژی کمتر خلق نتایج بزرگی رو داشته باشن. از خودت بپرس چرا همیشه یه جای کار میلنگه ؟ آیا درآمدتون بالا نیست. ببینید که چطور باید درآمدتون رو افزایش بدید. من در دروه کسب ثروت و آرامش به طور مفصل توضیح میدم که چرا خیلی از افراد درآمد بالایی ندارن، چون این افراد اقدام نمی کنند. و دلیلشم اینه که باورهای مالی خوبی ندارن و این باورهای بازدارنده اقدام رو از اونا گرفته.

راهکاری برای افزایش سرمایه

دوستان اگر شما جز افرادی هستید که انرژی و زمان رو دارید ولی پولتان کم است به شما میگم که این پول کم رو حتما روی خودتون سرمایه گذاری کنید. یعنی چی رو خودمون سرمایه گذاری کنیم؟؟ برید یاد بگیرید و دانش خودتون رو افزایش بدید. وقتی دانش خودتون رو افزایش میدید، میبینید که انتهای کاری که دارید انجام میدید چیه و با باور و انرژی به سمتش قدم برمیدارید. اگر درآمدت کمه یاد بگیر که چطور درآمد خودتون رو افزایش بدید. ببین هزینه های اضافیتون چیه و مدیریت دخل و خرج داشته باشین. یه قسمتی از پولتون رو باید ذخیره کنید تا در مرحله سوم از همون پوله پول بدست بیارید و کسب درآمد داشته باشین.

نکته های در مورد دانش مالی

سال گذشته حدودا برج 9 بود که تو یکی از کلیپام گفتم که با توجه به شرایط موجود تا عید طلا افزایش پیدا میکنه و دیدیم که چی شد. اگه شما خودتون دانش مالیتون رو افزایش بدید، خودتون این تحلیل ها رو انجام میدید و یاد میگیرید پیش بینی کنید و کجا سرمایه گذاری کنید. کسیکه هوش مالی بالایی داره زمانیکه وضعیت مالیش بد میشه، وضعیت مالی خودش رو خرابتر نمیکنه، سریع سعی میکنه این مشکل رو برطرف کنه و خودشو از چاله به چاه نمیندازه.

کسایی که هوش مالی پایینی دارن در واقع برعکس عمل میکنن و اکثرا میرن نزول میکنن و با این پول هی شرایط مالی خودشونو بدتر میکنن.

چه افرادی میتونن در زمینه مالی موفق بشن

فقط افرادی میتونن مسائل مالی خودشونو برطرف کنن که هوش مالی بالایی داشته باشن و فقط افرادی از پول خودشون پول زیادی بدست میارن که هوش مالی بالایی داشته باشن.

ازتون میخوام که این کلیپ رو دوباره نگاه کنید و جواب این سوالتون که چرا همیشه یه جای کار میلنگه رو پیدا کنید. دکترا میگن ما زمانی که متوجه میشیم مریضی بیمار چیه پنجاه درصد راهو طی کردیم. شما هم به خودتون رجوع کنید و ببینید کجای کارتون مشکل دارید تو کدوم یکی از این سه حوزه مشکل دارین.

من در دوره هوش مالی به شما یاد میدم که چطور پول خلق کنید، چطور درآمد خودتون رو مدیریت کنید و چطور درآمد خودتون رو افزایش بدید. دوره هوش مالی اواخر برج دو تموم میشه و یادتون باشه که مسائل مالی شما زمانی برطرف میشه که هوش مالی بالایی داشته باشین.

امیدوارم هرکجا هستید شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 نظر
 1. صادق عطار
  صادق عطار کاربر می‌گوید

  سلام استاد عالی بود مثل همیشه
  راستش من هر روز دارم دانشم رو در مورد حفظ و افزایش درآمدم بالا می برم اما فکر می کنم تا اون موقع که دانشم بالا بره یک پس انداز هدفمند می‌تونه باز هم راه گشا باشه نمی دونم نظر شما چیه؟
  پس انداز هدفمند یعنی اینکه با مدیریت دخل و خرج هر روز برای بدست آوردن یک پولی که در شرایط عادی نمی توان بسرعت آن را بدست آورد پس انداز کنیم تا به اون مبلغ برسیم و بتوانیم با آن مبلغ کاری انجام دهیم.
  نمی دانم این کار درست است یا نه

 2. محمد قلی زاده
  محمد قلی زاده کاربر می‌گوید

  ای کاش پدر مادرمون به جای اینکه به ما بگن برو درس بخون تا نمره ی خوب بگیری تا بری دانشگاه تا یه کار خوب پیدا کنی ، معنای پول و دارایی رو از همون بچگی به ما آموزش میدادند .. البته تقصیر اونام نیست .. این مشکل کل جامعه ی ما و حتی ادمای متوسط یا تهیدست دنیاست و عده ی کمی هستند که این نعمت بزرگ رو دارن و همون آدما ، میلیاردرها یا انسانهای ثروتمند هستند … چرا در مدارس ما در هر مقطعی ، از آموزش هر چیزی که بتونه روی هوش مالی بچه ها اثرگذار باشه خودداری میکنه و انسانها تا بزرگسالی هم ، معنی دارایی و بدهی رو هنوز نمیدونن … چرا بیشتر ثروتمندا تو کشور آمریکا هستن … مهد کودک ما تحت تاثیر آموزش پرورشه و آموزش پرورش تحت تاثیر دانشگاست و دانشگاه تحت تاثیر اساتیدش هستند و اونوقت اساتید ما غیر از ایران در کشورهای اروپایی و آمریکایی پرورش می یابند .. اما بهتره بدونیم که دانشگاههای امریکا و اروپا که بیشتر اساتید رو پرورش میدن خودشون تحت تاثیر ثروتمندان و غولهای صنایع دنیاست …. و شاید یکی از دلایل عدم هوش مالی شاید 95 درصد انسانها به خاطر اینه که فقط ادمای ثروتمند اونو در اختیار دارن یا به خودشون آموزش میدن …به خاطر اینه که پولدارا ، پولدارتر میشن و …….

 3. حامد سلیمی پور
  حامد سلیمی پور کاربر می‌گوید

  همانطور که فرمودید مشکل در عدم سرمایه گذاری در خود می باشد باید خواست و گشت و پیدا کرد …

 4. احسان اميري
  احسان اميري کاربر می‌گوید

  سلام جناب تيموري واقعا فايل عالي بود و منتظر محصول هوش ماليتون هستم ،واقعا به نكاتي اشاره كرديد كه پاشنه اشيل اكثريت انسانهاست .

 5. کاظم ریحانی کاربر می‌گوید

  سلام جناب تیموری عزیز بسیار ممنون بابت این فایل تاثیر گذار بی صبرانه منتظر این دوره ارزشمند هستم

 6. سیاوش خضری
  سیاوش خضری کاربر می‌گوید

  ممنون خیلی عالی بود

 7. موسوی کاربر می‌گوید

  سلام عالی من تازه با این کانال اشنا شدم شوهر ورشکسته شده امیدوارم با کانال شما و راهکارهای خوبی که میدین دوباره به جایگاه قبلی خودم برگردم ممنون از شما

 8. حسن فرهانی محسن پور
  حسن فرهانی محسن پور کاربر می‌گوید

  سلام استاد عزیزم من یه آدم شکست خورده هستم العان تو بدترین وضعیت مالی هستم و خیلی بدهی دارم نمیدونم چه باید بکنم کارم در صنعت بیمه است اگر میشه شما کمک کنید برای شروعی دوباره خودم خیلی پر انرژی هستم ولی بعضی وقتها میمونم که چه بگم. ممنون از لطف شما

 9. الهه کشوری
  الهه کشوری کاربر می‌گوید

  دقیقا همینطوره که میگید.

 10. طاهره عباسی
  طاهره عباسی کاربر می‌گوید

  دووووووو

 11. طاهره عباسی
  طاهره عباسی کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید ..می خواهم شروع کنم ولی نمیدونم از کجا…

 12. مجتبی رجبی کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشید ناشنوا هستم کارشناس معماری بیکارم 1میلیون تومان دارم چکار کنم لطفل برام خبر بدی

 13. محسن امیری
  محسن امیری کاربر می‌گوید

  سلام ،اولین کلیپ شما رو الان دیدم ،کاش،ده سال پیش چنین مغزی بود،در ایران که حاظر،بود،راهکاراشو دراختیار،هموطنانش،بزاره،مطمعنم که در ایران فقیر نداشتیم ،موفق باشی ماهان عزیز

 14. نیما ولیزاده کاربر می‌گوید

  استاد عزیز مطالب شما بسیار جالب و جمع بندی شده هست . من خودم قبل از آشنایی با مطالب شما کتابهای مرتبط با توانمند سازی خلاقیت مالی را خوانده و با وجود شغل دوم حدود ۴ یا ۵ م.تومان درآمد کسب کردم.ولی با این وجود هنوز به علل شخصی به دنبال سرمایه گذاری منفعل میگردم چون شغل اولم که ناچارم حدود دوسال هم آنرا تحمل کنم انرژی زیادی از من میگیرد لطفا اگر در مورد سرمایه گذاری منفعل پیشنهادی داشید.راهنمایی فرمایید.متشکرم

 15. مجید ذوالفقاری کاربر می‌گوید

  سلام
  می خوام با آقای تیموری درباره یه سرمایه گذاری مستقیم صحبت کنم
  چطور می تونم این کار رو بکنم؟
  متشکرم

 16. عبدالرضا تیموری کاربر می‌گوید

  سلام 45سال سن دارم دارای مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت بازرگانی هستم از سن 25 سالگی تا به حال حدود 30شغل عوض کرده ام از نظر مالی در وضعیت بدی هستم متاهل و دارای 4 فرزند از بابت خرید پکیج کسب ثروت و ارامش در مضیقه میباشم لطفا یکی از سی دی هایی که باعث به دست اوردن کسب کار و ثروت میشود به من معرفی کنید با کلیپ هایی که دیدم راهکار شیر و عنکبوت به گفته کسانی که استفاده کردند خوب است در عین حال به صلاه خود یک راهکار را به من معرفی کنید درضمن مدت دو هفته است با کانال شما اشنا شده ام. با تشکر.

 17. زرین کاربر می‌گوید

  سلام استاد وقتتون بخیر. امیدوارم هر کجا که هستین سلامت باشید.من بعلت یک تصادف لعنتی بدجوری سرنوشتم عوض شده. دارم از زندگیم از خانواده ام دور میشم.نمیدونم یک ساعت دیگه سرنوشتم چیه.خواهش میکنم با این شماره من تماس بگیرید میخوام هرچه زودتر با جنابعالی حرف بزنم یا بیام از نزدیک ببینمتون. تنها امیدم اول خدا بعدش شمایید. هرلحظه منتظر تماس شما هستم. ممنون

 18. زرین کاربر می‌گوید

  سلام استاد وقتتون بخیر. به من شکست خورده هم یه نظری بکنید. چند روزه هرلحظه منتظر جواب جنابعالی هستم. میخوام شما رو از نزدیک ببینم. اگه با این شماره من تماس بگیرید ممنون میشم. منتظرتون هستم

 19. نفيسه عمرانى کاربر می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشيد، من از اصفهان مزاحم شما ميشم، من جديدا با كانال شما آشنا شدم… واقعا عاليه، اما متأسفانه من يه خانم خاندار هستم كه جديدا شوهرم مشكل مالى پيدا كرده و خود من به فكر اين افتادم كه خودم كارى را شروع كنم اما حتى ١٠ هزار تومان پول ندارم براى شروع…? اما بعد از شنيدن و ديدن كليپ هاى شما يه سرى وسيله از انبارى خونه جور كردم كه توى سايت ديوار بزارم براى فروش كه شايد بتونم سرمايه اوليه را جور كنم، اما نميتونم مجموعه هوش مالى شما را خريدارى كنم، حالا واقعا به كمك شما احتياج دارم كه كمكم كنيد، چون من به اين پكيج احتياج دارم… اگه ميتونيد به جاى پول اون از وسايل من خريدارى كنيد و يا به عنوان قرض كه من بعدا به شما پس بدم… شما قسم ميدم به همون حس انسان دوستى شما كه مردم را آگاه مى كنيد من را هم به عنوان يه خواهر كمك كنيد، چون با دو فرزند و خانه اجاره اى واقعا احتياج دارم كه كارى را شروع كنم. منتظر كمك و راهنمايي شما هستم، با تشكر فراوان از لطف و راهنماييهاى شما… خدانگهدار?

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.