Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین سرمایه گذاری امسال چیه؟

بهترین سرمایه گذاری امسال چیه؟Reviewed by باقری on Sep 11Rating: 5.0
 
 
 
دوستان من سلام امروز می‌خواهم در مورد سرمایه‌گذاری مخصوصاً سرمایه‌گذاری خارجی با شما صحبت کنم. بهترین سرمایه‌گذاری خارجی در حال حاضر در کشور چه چیزی است. ابتدا در مورد سرمایه با شما صحبت کنم. وقتی اسم سرمایه‌گذاری می‌آید همه فکر می‌کنند که برای سرمایه گذاری باید سرمایه داشته باشند و سرمایه هم به معنای پول است.
همه به پول فکر می‌کنند اما اینطور نیست زمان شما، فکر شما، انرژی شما و پول شما می‌تواند سرمایتان باشد. من می‌گویم حتی گاهی اوقات قد شما، هیکل شما و حتی فیس شما، ارتباطات و اعتبار شما، پدر شما همه این‌ها می‌توانند حکم سرمایه را در کسب کار شما داشته باشند. پس نسبت به سرمایه دیدتان را گسترش بدهید و این دید محدود را نداشته باشید که سرمایه یعنی فقط پول چرا که این دیدگاه اشتباه است.

بهترین سرمایه گذاری خارجی صادرات است

 

 بهترین سرمایه گذاری امسال چیه؟1

 

 

می‌خواهم در مورد بهترین سرمایه‌گذاری خارجی با شما صحبت کنم. وقتی گفته می‌شود که بهترین سرمایه‌گذاری خارجی همه فکر می‌کنند که یعنی بروم و پولم را در خارج سرمایه‌گذاری کنم. این اشتباه است. 90% افراد فکر می‌کنند که بهترین سرمایه‌گذاری خارجی این است که پول را بیرون ببریم و سرمایه‌گذاری کنیم. بهترین سرمایه‌گذاری بر محور صادرات است. یعنی ما ریال هزینه کنیم و بعد دلار، درهم یا هر ارز دیگری را وارد کنیم.
 
اگر در داخل کشور کار می‌کنید و ذهنیت و چشم‌انداز صادرات نداشته باشید به شما قول خواهم داد که جز بیزینس‌های آسیب‌پذیر خواهید شد. با شرایط بد اقتصادی و شرایط بد بازار و با هر اتفاقی بیزینس شما آسیب‌پذیر خواهد شد.
 
باید ذهنییت و چشم انداز کسب و کارتان را بر روی این موضوع قرار بدهید که چه کاری می‌توانم انجام دهم که خدمات و کالای خودم را خارج کرده و ارز وارد کنم. دلیل اینکه سرمایه‌گذاری خارجی با دید صادرات خوب می‌باشد این است که در حال حاضر شما ریال هزینه می‌کنید و می‌توانید دلار، درهم و ارز‌های دیگر را وارد کشور کنید. یک موضوع خیلی مهم این است که در حال حاضر شما در ایران در حوزه تولید می‌توانید از یارانه انرژی استفاده کنید.
 
یعنی برق، گاز و … به صورت نا خود آگاه یارانه بهشان تعلق می‌گیرد. همین موضوع به همراه دریافت ارز می‌تواند پول زیادی را برای شما تولید کند. هر چه ارز بیشتری وارد کشور شود در واقع همه کسب و کار‌ها به موفقیت بیشتری می‌رسند. من خود این موضوع را اگر بخواهم توضیح بدهم در دیدگاه اقتصادی خیلی گسترده می‌شود. به این موضوع دقت کنید هر چقدر ارز بیشتری وارد کشور شده و به بازار کسب و کار تزریق شود. کسب وکار‌های ما موفق‌تر خواهند شد و مدیران ما پول بیشتری به دست می‌آورند.

در کشور ما کمبود عرضه وجود ندارد نه کمبود ارز

 

 بهترین سرمایه گذاری امسال چیه؟3

 

در حال حاضر تمام کشور‌های اطراف به کالای ایرانی نیاز دارند. اطراف ما کشور‌های زیادی مانند آذربایجان، ارمنستان، تاجیکستان، ترکیه، عراق، کویت، قطر، افغانستان و … وجود دارند، بروید و در مورد این کشور‌ها تحقیق کنید. هر کسب و کار و کالا و خدماتی که دارید به این کشور‌ها بروید و بررسی کنید که چطور می‌توانید خدمات و کالا‌های خود را صادر کنید.
 
در حال حاضر یک فرصت خیلی عالی هم برای کسب و کار‌ها وجود دارد به این صورت که شما شرکتی را در یکی از این کشور‌ها داشته باشید که بتوانید به تولید کننده، به کارخانه‌دار، به سرمایه‌گذار ایرانی اطلاعات بدهید و در واقع به آن‌ها اطلاعات بفروشید. شما می‌توانید واسطه کالا‌های این افراد باشید. شما می‌توانید بازار سنجی کنید. تحقیقات خیلی مهم است. اگر خیلی از مدیران ما صادرات ندارند به این دلیل است که آن‌ها اطلاعات ندارند نه ایینکه توانایی ندارند. اگر بخواهم در مورد درآمد یک شرکت در این کشور‌ها که بتواند به مدیران ایرانی اطلاعات بدهد صحبت کنم باید بگویم که اگر من باشم بعد از گذشت یکسال می‌توانم ماهیانه بیشتر از 500 میلیون از آن پول در بیاورم.

مدیران ما سیستم سازی بلد نیستند

اگر از من بپرسید که چرا صادرات کشور ایران در حال حاضراز این چیزی که هست بیشتر نیست یک عامل اصلی که می‌توانم به شما بگویم نداشتن دیدگاه سیستم‌سازی برای مدیران است. مدیران ما بلد نیستند که چگونه سیستم‌سازی کنند. متاسفانه سازمان مدیریت صنعتی می‌توانست خیلی قوی‌تر عمل کند و مدیران ما را آموزش دهد که امروز مدیران ما تفکر سیستماتیک داشته باشند و بتوانند بیزینس خودشان را رشد دهند. برای سیستم سازی یک مثال می‌زنم. شما فکر کن یک خانم خانه‌دار هستید.
 
اگر برای خانه خودتان یک قوانین و مقرراتی را مشخص کنید که هر کسی کار خودش را انجام دهد شما چقدر انرژی کمتری صرف خواهید کرد. حالا اگر یک مدیر این کار را در کسب و کارش اجرا کند زمان بیشتری دارد که فکر کند، تحقیق کند و مسافرت برود برای آنکه بتواند کالایش را صادر کند و کیفیت کالایش را افزایش بدهد. اینکه در حال حاضر صادرات کشور این مقدار است مثلا ده عدد است در حالی که می‌توانند صد عدد باشد عامل اصلی در ذهن مدیران قرار دارد.
 
تیم ما بر روی این موضوع کار می‌کند و ما دوره‌ای به نام هوش مالی مدیران را خواهیم داشت و من از سازمان مدیریت صنعتی هم می‌خواهم که قویتر عمل کند و به مدیران ارزان‌تر، بهتر و با کیفیت بیشتری آموزش بدهند. مدیران ایرانی مدیران بلند‌پروازی هستند، استعداد و هوش زیادی دارند ولی مهم این است که اطلاعات کافی ندارند. نکته دیگری که وجود دارد شرایط بد اقتصادی است که این فرصت را ایجاد کرده است. محتوای این مطلب می‌تواند خیلی فرصت برای شما ایجاد کند. ما در شرایط بد می‌توانیم به دنبال فرصت‌ها باشیم. این مطلب را چندین بار ببینید تا نکاتی را که می‌خواهید از ان دریافت کنید.

بورسیه 1000 نفر در دوره هوش مالی پیشرفته

 

من سال 95 نذر داشتم که اگر به یک هدفی برسم 1000 نفر را بورسیه هوش مالی می‌کنم و حالا گفتم که وقتی دوره هوش مالی پیشرفته امده است، هو ش مالی پیشرفته را به این افراد می‌دهم. رفرنسی که افراد را معرفی می‌کنند قرار شد از طرف کمیته امداد باشد. می‌دانم که افرادی که از طرف کمیته امداد می‌آیند، ادم‌هایی هستند که برایشان مقدور نیست که در دره هوش مالی شرکت کنند. که قرار شد برای ما از طرف کمیته امداد نامه بیاید و این افراد را معرفی کنند.
 
نامه‌هایی که برای ما آورده می‌شود باید دارای نام افراد باشد و این نامه‌ها برای من خیلی ارزش دارد که به تعهداتم در مقابل خدا بر طبق اعتقاداتی که داشتم پایبند بوده‌ام. تا 7/15 فرصت وجود دارد که ایین نامه‌ها را به دست من برسانید تا به این افراد دوره هوش مالی اهدا شود. خدا را شاکرم. این مطلب را حتما برای یکی از دوستانتان ارسال کنید و به او کمک کنید که حتما اطلاعات سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش دهد و اگر کسی را می‌شناسید که می‌تواند از طریق کمیته امداد بورسیه هوش مالی بشود حتما به او اطلاع بدهید. خدا را شاکرم به خاطر حضورش در زندگی من و به خاطر وجودش در زندگی شما. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم شاد و پیروز و سربلند باشید.
 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.