Take a fresh look at your lifestyle.

راهکار افزایش درآمد

راهکار افزایش درآمدReviewed by حسین تیموری on Mar 30Rating: 5.0

افزایش درآمد تاکنون برای شما مسئله بوده؟ آیا به دنبال راهکارهایی هستید که درآمد خود را افزایش دهید؟ البته معلوم است که افزایش درآمد و بدست آوردن پول بیشتر خواسته همه ما است.

این یعنی به حقیقت پیوستن یک رؤیا. قسمت سخت از کار این نیست که آرزوی درآمد بیشتر را داشته باشید بلکه زمانی که برای رسیدن به این هدف تلاش می کنید، ابتدای سختی است. زمانی که شما کسب و کار خود را رشد می دهید و به دنبال درآمد بیشتری هستید، ذهن شما هم راههایی کاربردی جلوی پای شما قرار می دهد، درآمد شما افزای پیدا می کند، به استقلال مالی خواهید رسید، به آرامش روحی و روانی دست خواهید یافت.

افزایش درآمد آرزوی بسیاری از ما و بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها است. افرادی که به افزایش درآمد فکر نمی کنند و به آن اهمیت نمی دهند همیشه مجبورند در حد متوسط زندگی کنند و همیشه مضطرب و نگران هستند.

همیشه یک سری موانع ذهنی بر سر راه رشد و پیشرفت کسب وکار شما وجود دارد که مانع از افزایش درآمد و پیشرفت شما می شود. که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 

شرایط اقتصادی جامعه:

 شرایط اقتصادی جامعه:

علت عدم رشد کسب و کار اکثر مدیران این است که آن ها عدم فعالیت های مفید خود را به گردن شرایط بد اقتصادی جامعه میاندازند. آن ها با این ذهنیت سرمایه گذاری درست انجام نمی دهند و ضرر بزرگی را متحمل می شوند. دوستان اینکه شرایط اقتصادی جامعه اجازه رشد کسب و کار را به ما نمی دهد، همان باورهای بازدارنده و موانع پیشرفت هستند که ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد.

افرادی که هوش مالی بلایی دارند، در همین بازار خراب و اقتصاد خوابیده سودهای بالایی می کنند. خصوصیت شیرها را در خود ایجاد کنید، به دنبال مشتری بدوید و شکار خود را انجام دهید و از آن ها هزینه دریافت کنید. همیشه به فکر رفع نیازهای مشتری خود باشید و افراد به دلیل اینکه مدیریت مالی قوی ندارند در شرایط مختلف می توانید فروش خود را افزایش و در نتیجه افزایش درآمد را شاهد باشید.

 

کمبود فرصت های رشد به دلیل افزایش رقیب:   

 

یکی از راهکارهای مهم برای افزایش درآمد این است فرصت ها را غنیمت بشمارید و از کوچکترین موقعیت به نفع خود استفاده کنید. بعضی از افراد فکر می کنند که فرصت ها محدود است در صورتی که چنین نیست، شما دید خود را از محدودیت رها کن و فرصت ها را ببین.

نداشتن خلاقیت مشکل دیگر و مربوط به خیلی از صاحبان کسب و کارها است که باعث پسرفت و شکست آن ها می شود. آن ها به دلیل نداشتن تمرین و اطلاعات کافی، فکر و تخیل فعالی ندارند و فرصت و موقعیت ها را نمی بینند. هوش مالی پیست؟ هوش مالی یعنی دیدن فرصت یا ایجاد فرصت. شما یا فرصت را می بینید و از آن استفاده می کنید یا آن را خلق می کنید.

 

راهکارهای افزایش درآمد:

 

اهمیت دادن به کار:

هر چه کار شما برایتان با ارزش تر و مهم تر باشد، تلاش و انگیزه شما بیشتر و در کنار آن درآمد بیشتری خواهید داشت. در دانشگاه هاروارد بر روی کارمندان و مدیران تحقیقی انجام شد که نشان می داد افرادی که انگیزه بیشتری دارند به موفقیت های بالاتر و در واقع موقعیت های بهتری دست می یابند.

شما چقدر به کار خود اهمیت می دهید؟ چقدر با علاقه به سر کار خود می روید؟ همین حالا یک برگه کاغذ در دستت بگیر و تمام نکات مثبت کار خود را بنویس و از ذکر نکات بد و منفی اجتناب کن و همه این مواردی که بر روی کاغذ نوشتید به شما نشان می دهد که چقدر به کار خود اهمیت می دهید. به کاری که برایش زمان می گذارید اهمیت دهید، به اهداف روزانه خود بها دهید و برای آن ها برنامه ریزی داشته باشید.

 

توجه به راه های جدید کسب و کار:

این راهکار افزایش درآمد خود شامل چند مرحله می شود. اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که رقبای خود را زیر نظر داشته باشید و عملکرد آن ها را کنترل کنید، روش های آن ها را از نزدیک ببینید که چگونه درآمد کسب می کنند، نحوه ارائه خدمات و محصولات آن ها به چه صورت هست و چه چیزی باعث پیشرفت آن ها شده.

به افرادی که در کسب و کار شما خبره هستند اهمیت دهید با آن ها ارتباط موثر برقرار کنید. از آن ها یاد بگیرید. کارهایی که رقیبان شما را به 100 درصد نتیجه رسانده است می تواند شما را به حداقل 70 درصد از نتایج آن ها برساند.

اطلاعات خود را افزایش داده و درباره این موضوع تفکر کنید که در کنار کسب و کار خود چه حاشیه سودی می توانید ایجاد کنید تا از آن درآمد کسب کنید. خیلی از کسب و کارها امروزه تمام سود و درآمدشان از حواشی سودی است که برای خود ایجاد کرده اند. برای مثال اگر کسب و کار شما فروش گوشی های موبایل است، نمی توانید از فروش موبایل سود بسیار زیادی را ببرید، بلکه از فروش لوازم جانبی به سود خواهید رسید.

 

برقراری ارتباط کاری:

برای برقراری ارتباط موثر کاری وقت بگذاریددر سطوح گسترده باید با افراد مختلف دور و اطراف خود ارتباطات موثر برقرار کنید. کجا ارتباطات بیشتری برقرار کنیم؟ در جلسات، کنفرانس ها، همایش ها، جلسه اصناف و خیلی از موقعیت های دیگر که افراد زیادی در آنجا حضور دارند سعی کنید خودتان و کسب و کارتان را معرفی کنید.

همیشه کارت ویزیت خود را همراه داشته باشید و آن را به محض یافتن فرصت بین افراد مختلف پخش کنید. شاید بتوانید با محصول و خدمات خود نیاز یک نفر را رفع و به سود برسید. افزایش ارتباطات چه مزایایی دارد؟ به راحتی می توانید از موقعیت، مهارت ها و آشنایانی که از این طریق پیدا می کنید، در مواقع ضروری کمک بگیرید و به نفع خود استفاده کنید. وقتی شما برای انجام سریعتر کارهای ضروری خود از فن برقراری ارتباط استفاده می کنید، برای انجام کارهای دیگر خود وقت به اندازه کافی خواهید داشت.

 

توجه به نواقص و ایرادات کار:

برای اینکه به نواقص و ایرادات کار خود واقف شوید، چند روش وجود دارد:

 • نظر و ایده های خودتان: اگر شما جزء مدیرانی هستید که پرسنل زیر دست شما کار می کنند حتماً به صورت ماهانه یا دو ماه یک بار جلساتی برگذار کنید و برای آگاهی از ایرادات و نواقص کار از آن ها نظرسنجی کنید.
 • نظرخواهی از مشتریان: روش دیگری که آگاهی شما را نسبت به ایرادات کارتان افزایش می دهد این است که از مشتری نظرش را بپرسید، نظر سنجی شما هم نشان دهنده اهمیتی است که به او داده اید و هم اطمینانی که به او دارید تا بهترین تصمیم را  بگیرید.
 • آموزش و مطالعه: شما زمانی به ایرادات کار خود پی میبرید که آگاهی و اطلاعات کافی در زمنیه های مختلف کسب و کار خود را داشته و طبق آن ها عمل کنید.
 • پیشنهادات ویژه: همیشه برای مشتری های خود یک پیشنهاد ویژه داشته باشید. به مشتری های خود آفر دهید این باعث ایجاد وفاداری در آن ها خواهد شد. مشتری های خود را سورپرایز کنید و او را خاص بدانید.

 

بررسی نیازهای مشتری:

یکی دیگر از تکنیک های افزایش فروش و درآمد توجه به نیاز مشتری است. در بازار امروز با اطلاعات کافی در صدد رفع نیازهای مشتریان خود باشید. ابتدا در آنها احساس نیاز ایجاد کرده و سپس آنها را رفع کنید. درباره این موضوع در مقالات قبلی به دقت بررسی هرم نیازهای مازلو را انجام دادیم. افراد در 5 سطح انواع نیازها را دارند که کسب و کارهایی برای رفع آن نیازها معرفی شد.

مهمترین و بزرگترین نیاز مشتری شما چیست؟ از دید خود و با شناخت بازار نیازهای مشتری را بررسی کنید و آن ها را رفع کنید. چگونه مشکل مشتری را به مسئله تبدیل کرده و برای او رفع کنید؟ نیاز آن ها را تنها با افزایش شناخت و آگاهی خواهید آموخت. 

 

مهمترین کار مدیران چیست؟

از نظر شما مهمترین کاری که مدیران باید انجام دهند چیست؟ طبق بررسی وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور عزیزمان ایران، مدیران تنها چند وظیفه اصلی را بر عهده دارند که متأسفانه خیلی از آن ها عملکرد مناسبی نسبت به این وظایف ندارند:

 1. فکر کردن
 2. یادگیری
 3. تحقیق
 4. رشد کسب و کار
 5. استخدام و اخراج اصولی
 6. داشتن برنامه برای افزایش انگیزه در پرسنل کاری
 7. داشتن استراتژی فروش
 8. سیستم سازی در کسب و کار در مواقعی که مشتریان شما خیلی زیادتر شود

 

 

مقاله ای که درباه راهکارهای اصلی افزایش درآمد مطالعه کردید به 5 راهکار افزایش درآمد اشاره کرد که هر کدام از آن ها اگر در کسب و کارها رعایت شوند، سود آن بیزینس هم افزایش خواهد یافت. همیشه در پی هدف افزایش درآمد باشید که هر فردی را سر ذوق می آورد و در او انگیزه ایجاد می کند.

اگر میترسید یا از انتخاب راه مناسب اطمینان دارید تنها کافیست با تهیه دوره هوش مالی اطلاعات خود را افزایش دهید و با دید باز وارد دنیای شیرین کسب و کار شوید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. Hossein کاربر می‌گوید

  سلام .مقاله مفید وجالبی بود. متشکر