Take a fresh look at your lifestyle.

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیمReviewed by Marjan on Dec 9Rating:

آیا میتوان کسی را پیدا کرد که علاقه‌ای به امنیت مالی نداشته باشد. مطمئناً همه دوست دارند به جایی برسند که از نظر مالی احساس امنیت کنند. چشمانتان را ببندید و فکر کنید که بازنشسته شده‌اید. آیا مسیری که شما در حال حاضر طی می‌کنید باعث خواهد شد در سنین بالا‌تر به امنیت مالی برسید. صحبت در مورد امنیت مالی برای بسیاری از افراد ناخوشایند است چرا که ان‌ها تمام حقوقی که می‌گیرند را خرج می‌کنند و قادر نیستند

برای آینده مالی خود قدمی بر دارند به همین دلیل صحبت کردن در مورد امنیت مالی باعث ایجاد احسااس ناراحتی و افسردگی در آن‌ها می‌شود. بدترین کار هم همین است یعنی تسلیم شدن و تلاش نکردن مطمئن باشید افرادی که به امنیت مالی رسیده‌اند همگی انسان‌هایی با توانایی خارق العاده نبوده‌اند و آن‌ها تنها تلاش کرده‌ و از هوش مالی خود استفاده نموده‌اند. در این مطلب به نکاتی می‌پردازیم که می‌تواند به شما کمک به امنیت مالی برسید.

برای رسیدن به امنیت مالی از نقطه امن خود خارج شوید

 

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم2

 

کمتر می‌توان افرادی را پیدا کرد که با حقوق کارمندی یا کارگری بتوانند در سنین بالاتر و سنین بازنشستگی به امنیت مالی خوبی برسند. به زندگی کارمندان بازنشسته نگاه کنید با وجود سال‌ها کار کردن اما دغدغه‌های مالی فراوانی دارند. اگر به دنبال امنیت مالی هستید نباید تها به حقوق کارمندی خود قانع باشید چرا که معمولاً حقوق‌های کارمندی تنها می‌توانند هزینه‌های روزمره زندگی شما را تامین کنند.

پس باید به دنبال افزایش درآمد خود باشید. از همین الان سعی کنید هوش مالی خود را تقویت کرده، سرمایه گذاری را یاد بگیرید و البته در کنار کارمندی و حقوق بگیری به دنبال راه‌های دیگری برای کسب درآمد باشید. تا زمانی که شما توانایی کار کردن را دارید این امکان برای شما وجود دارد که با تقویت هوش مالی خود درآمدتان را چند برابر کنید. پس اگر به دنبال امنیت مالی در آینده هستید لازم است که از نقطه امن کارمندی و حقوق بگیری خود خارج شوید.

پس انداز کردن را شروع کنید

اگر تا به حال اقدام به پس انداز نکرده اید برای رسیدن به امنیت مالی به شما توصیه می‌کنم از همین حالا برنامه مناسبی برای برای پس انداز کردند مقداری از درآمد خود تنظیم نمایید. ممکن است پس انداز منظم در ابتدا برای شما کمی مشکل باشد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنم که پس انداز را مانند یکی از هزینه‌های لازم و ضروری زندگیتان بدانید که به طور ماهانه باید آن را بپردازید. حتی اگر مجبور شوید از هزینه‌های غیر ضروری خود کم کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که داشتن پس انداز مناسب در آینده نه تنها برای شما نوعی پشتوانه خواهد بود بلکه این قدرت را به شما می‌دهد که بتوانید از فرصت‌های سرمایه‌گذاری طلایی که پیش روی شما قرار می‌گیرد نیز استفاده نمایید.

تمام تخم مرغ‌هایتان را در یک سبد قرار ندهید

 

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم4

 

یکی از نکاتی که به شما کمک می‌کند بتوانید به امنیت مالی برسید این است که دارایی‌های متنوعی داشته باشید یا به عبارت دیگر تمام تم مرغ‌هایتان را در یک سبد قرار ندهید. در این مطلب به شما گفتیم که سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید حال باید به شما بگویم هر سرمایه‌گذاری با مقداری ریسک همراه است و این ریسک می‌تواند زیاد یا کم باشد پس بهتر است شما راه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید تا در صورت بروز مشکل در یک بخش قدرت تحمل ریسک شما بالا باشد. قدرت تحمل ریسک به این معنی است که شما بتوانید در صورت بروز ضرر یا مشکل مالی آن را برطرف نمایید.

میان هزینه‌های ضروری با خواسته‌ها تفاوت قائل شوید

هزینه‌های ضروری هزینه‌هایی هستند که برای یک زندگی لازم می‌باشند مانند پرداخت قبوض یا پرداخت هزینه غذا و خوراک خانواده. خواسته‌ها هم مواردی هستند که شما دوست دارید آن‌ها را داشته باشید اما نبود آن‌ها خللی در زندگی عادی شما ایجاد نمی‌کند مانند داشتن یه تابلو فرش زیبا و نفیس در خانه که شما دوست دارید ان را داشته باشید. اگر می‌خواهید در آینده امنیت مالی بهتری داشته باشید باید نحوه رفتار شما با هزینه‌های ضروری و خواسته‌هایتان تفاوت زیادی داشته باشد. بسیاری از خواسته‌های شما غیر ضروری می‌باشند در نتیجه لازم است یاد بگیرید تا زمانی که به امنیت مالی و ثروت می‌رسید از بسیاری از این خواسته‌ها چشم پوشی کنید.

 

 

حساب بانکی بزرگ لزوماً به معنی امنیت مالی نیست

 

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم5

 

شما برای رسیدن به امنیت مالی تنها به داشتن یک حساب بانکی بزرگ یا پس انداز بسیار زیاد نیاز ندارید بلکه بخش زیادی از امنیت مالی شما وابسته به هوش مالی شما و نوع رفتار شما با پول است. برای اثبات این ادعا می‌توان افراد زیادی را مثال زد که با وجود ثروت و سرمایه زیاد دچار ورشکستی و مشکلات مالی شده‌اند. گاهاً برخی از این افراد تنها با چند تصمیم اشتباه کل سرمایه خود را در مدت زمان کوتاهی از دست داده‌اند.

تقویت هوش مالی می‌تواند به شما کمک کند که بهترین رفتار را در شرایط مختلف با پول داشته باشید. هدف از تقویت هوش مالی تنها افزایش درامد نیست بلکه این موضوع می‌تواند در مدیریت صحیح و حفاظت از سرمایه شما بسیار کارامد باشد. پس همواره سعی کنید با بالا بردن اطلاعات مالی خود به دنبال تقویت هوش مالی خود باشید.

نقش خانواده را فراموش نکنید

اگر تشکیل خانواده داده‌اید باید این نکته را بدانید که خانواده شما نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت شما در راه رسیدن به امنیت مالی دارند. آن‌ها می‌توانند در پس انداز کردن و همچنین مدیریت هزینه‌ها به شما کمک زیادی بکنند. با آن‌ها صحبت کنید و اهمیت امنیت مالی که به دنبال آن هستید را توضیح دهید.

به ان‌ها بفهماند که این امنیت مالی در آینده چه نقشی در کیفیت زندگی آن‌ها خواهد داشت و برای خانواده تا چه اندازه مهم و ضروری است. سعی کنید آموزش هوش مالی را از سنین پایین به کودکان خود شروع کنید و به آن‌ها تفاوت هزینه‌های ضروری و خواسته‌ها را یاد بدهید. مطمئن باشید اگر خانواده شما در این راه با شما همراه شوند مطمئنناً شانس بسیار بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

فرصت را از دست ندهید

 

هشدار: فقط کافیست اینگونه به امنیت مالی برسیم3

 

این یک واقعیت است که هرچه سن شما بالاتر برود قدرت کارکردن، قدرت یادگیری و توانایی ریسک‌پذیری شما کاهش می‌باشد. شما هر چه زودتر شروع کنید، زودتر هم می‌توانید به امنیت مالی برسید و از آن لذت ببرید. همچنین هر چه زودتر تلاش خود را آغاز کنید پول بیشتری هم قادر خواهید بود، پس انداز کنید. زمان سرمایه گران بهایی است که نمی‌توان ان را با هیچ چیزی به دست آورد پس زمان خود را از دست ندهید. بسیاری از افراد برنامه‌ها و ایده‌های مالی خوبی دارند اما همیشه شروع کار را به زمان آینده موکول می‌کنند و همین موضوع باعث عدم موفقیت آن‌ها خواهد شد.

با افراد با تجربه در این زمینه معاشرت کنید

اگر به اطراف خود دقت کنید مطمئناً افرادی وجود دارند که توانسته‌اند به امنیت مالی برسند، سعی کنید با این افراد بیشتر معاشرت کنید تا بتوانید از تجارب آن‌ها در زمینه‌های مختلف مالی به خوبی استفاده نمایید. در نقطه مقابل نیز برخی از افراد وجود دارند به این دلیل که نتوانسته‌اند در زندگی مالی خود تغییری ایجاد کنند و پس انداز مناسبی را داشته باشند در مورد امنیت مالی همواره با بدبینی و نا امیدی صحبت می‌کنند. معاشرت با این افراد می‌تواند بر روی شما هم تاثیر منفی داشته باشد. مطمئن باشید با انگیزه کافی، تلاش و یادگیری مداوم شما قادر خواهید بود زندگی مالی خود را متحول کرده و در اینده از امنیت مالی که به دست می‌آورید، لذت ببرید.

نتیجه ‌گیری

رسیدن به امنیت مالی در آینده می‌تواند تمام ابعاد زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث بهبود آن شود. داشتن پس انداز و سرمایه کافی به همراه هوش مالی قوی می‌تواند، امنیت مالی شما را تضمین کند. در این مطلب نکاتی را ارائه کردیم که یادگیری ان‌ها می‌تواند به شما کمک کند که بتوانید به امنیت مالی برسید. رسیدن به امنیت مالی یکی از اهداف مهم انسان‌ها است پس بهتر است از همین الان به فکر رسیدن به آن باشید و با جدیت کارتان را شروع کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن جبرییلی کاربر می‌گوید

    بسیار عالی