Take a fresh look at your lifestyle.

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندیدReviewed by حسین تیموری on Jan 8Rating: 5.0

امروزه متاسفانه یکی از مشکلاتی که خیلی بیشتر از زمان گذشته با آن مواجه هستیم ، مسئله هک شدن و نفوذ افراد ناخواسته به حریم شخصی محتویات گوشی و کامپیوترمان است . هدف خیلی از هکرها هنگام ورود به یک سیستم امنیتی ، ضربه زدن مادی و معنوی به اشخاص نیست بلکه آن ها معمولا این کار را می کنند تا قدرت و معلوماتشان را به دیگران نشان بدهند .

هک تلگرام

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 3

 

این طور نیست که فقط کاربران معمولی باشند که هک می شوند ، چون خیلی از اوقات می بینیم که اطلاعات شرکت های بزرگ و آن هایی که حرف اول را در فن آوری می زنند ، هم توسط هکرها مورد حمله قرار می گیرد . اما چطور و چگونه باید در برابر این نفوذهای دوست نداشتنی ایستادگی کنیم ؟
حتما شما هم در تلگرام ، تبلیغات زیادی را دیده اید که تحت عنوان ” هک واقعی تلگرام ” در فضاهای مجازی دست به دست می شوند و در آن ادعا می کنند که فقط با داشتن شماره افراد و بدون نیاز به نصب در گوشی طرف مقابل و کد فعال سازی ، به پیام های افراد دست پیدا می کند .

اما حقیقت این است که هک کردن تلگرام ، بدون داشتن شماره موبایل فرد و آن کد پنج رقمی ای که از سوی تلگرام برای فرد پیامک می شود ، به هیچ وجه امکان پذیر نیست . با این حال برای این که امنیت تلگرام را بالا ببریم و راه های نفوذ هکرها را محدود بکنیم ، تنظیمات امنیتی ای وجود دارد که شما می توانید از طریق فعال کردن آن ها ، از دسترسی هر فردی به اکانت مربوط به خودتان ، جلوگیری کنید . چهار اقدام مهم در این زمینه وجود دارد که در این جا آن ها را برایتان توضیح می دهیم .

روش اول : رمز گذاری روی برنامه تلگرام

 
برای عملی کردن این روش ، گام های زیر را به ترتیب بردارید :
۱ . وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . به قسمت تنظیمات یاSetting وارد شوید .
۳ . گزینه مربوط به Privacy and Security را انتخاب بکنید .
۴ . از این میان ، گزینه Passcode Lock را انتخاب بکنید .
۵ . در این قسمت ، رمزی که مورد نظرتان است را وارد بکنید .
۶ . این جا دیگر عملیات رمز گذاری به پایان می رسد و در قسمت بالا ، آیکونی را که به شکل یک قفل باز هست را می توانید ببینید . از آن جایی که گاهی وقت ها ممکن است که موقع خارج شدن ، فراموش کنید که روی قفل کلیک کنید ، ممکن است بخواهید که به صورت اتوماتیک و خودکار این کار انجام شود . برای همین منظور ، در قسمت Passcode Lock ،گزینه Auto Lock را انتخاب بکنید و زمان آن را هم به میل خودتان تغییر بدهید تا در زمانی که تنظیم کرده اید ، به طور اتوماتیک برنامه تلگرام را قفل بکند .
خب ، تا این جا برای امنیت تلگرام خودتان از نفوذ هکرها ، فقط یک قدم برداشته اید .

روش دوم : تایید دو مرحله ای یا Two – Step Verification

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
7 راهکار فوق‌العاده برای یافتن شغل رؤیایی خود

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 3

 

 
۱ . اول وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . وارد قسمت تنظیمات یا Setting بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . گزینه مربوط به Two – Step Verification را انتخاب بکنید .
۵ . روی گزینه مربوط به Set Additional Password کلیک بکنید .
۶ . در این قسمت باید ایمیل و پسورد خودتان را با دقت وارد بکنید ؛ چون که در آینده به این پسورد ، احتیاج پیدا خواهید کرد . وقتی که ایمیل و پسورد خودتان را وارد کردید ، یک پیغام برایتان می آید که به شما می گوید که ایمیل خودتان را باید چک بکنید .
۷ . ایمیلی که برایتان آمده است ، یک لینک دارد و وقتی بر روی آن کلیک می کنید ، به این معنی است که آن را تایید کرده اید . شما باید این کار را بکنید تا عملیاتی که انجام داده اید ، با موفقیت ثبت بشوند . حالا دیگر اگر کسی با شماره شما قصد وارد شدن به تلگرام شما را داشته باشد ، حتی بعد از داشتن آن کد ۵ رقمی پیامک شده ، احتیاج به دانستن پسوردی که در این جا تعیین کرده اید دارد تا بتواند به اکانت شما وارد بشود .

روش سوم : مشاهده و کنترل دستگاه های وارد شده در قسمت Active Sessions

خب ، اول بگذارید یک توضیح مختصر به شما بدهم تا راحت تر بتوانید بقیه مطالبی را که می گویم ، درک کنید :
اگر کسی با شماره شما وارد تلگرام بشود و به طریقی آن کد پنج رقمی را هم داشته باشد ، یک پیغام از طرف تلگرام برایتان فرستاده می شود که در آن به شما می گوید که دستگاهی با چنین مشخصاتی ، وارد اکانت شما شده است و اگر می خواهید که این ارتباط را قطع کنید و از ادامه آن جلوگیری کنید ، باید از روش زیر استفاده بکنید :
۱ . اول وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . به قسمت تنظیمات یا همان Setting وارد بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . وارد قسمت Active Sessions بشوید . اگر در این قسمت دیدید که دستگاه دیگری هم دارد از اکانت شما استفاده می کند ، این موضوع اگر که از جانب خودتان انجام نگرفته باشد ، امنیت تلگرامتان را حسابی به خطر می اندازد . چون در چنین شرایطی ، او به تمامی اطلاعات ارسالی و دریافتی شما ، دسترسی دارد و دائما آن ها را تحت نظر می گیرد تا در شرایط مناسبی که برایش پیش می آید ، از آن ها سو استفاده بکند .
۵ . در چنین شرایطی اگر بخواهید که کاربری را که از اکانت شما استفاده می کند را از آن جا بیرون کنید ، آن دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه Ok را بزنید .
۶ . اگر می خواهید که همه کاربرها را از اکانت خودتان خارج کنید ، باید گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید و آن را Ok بکنید .
برنامه تلگرام ، وقتی که کاربر دیگری قصد استفاده از اکانت شما را دارد ، پیامی ارسال می کند و از این طریق ، IP فردی را که وارد شده است را نشان می دهد .

روش چهارم : عدم نمایش وضعیت آنلاین بودن در تلگرام یا همان Last Seen

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
چگونه پولدار شویم؟

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 5

گاهی لازم است که فردی یا عده ای ، از وضعیت آنلاین بودن شما با خبر نشود . برای این که وضعیت آنلاین بودن شما نشان داده نشود ، از روش زیر استفاده کنید :
۱ . وارد برنامه تلگرام بشوید .
۲ . وارد قسمت تنظیمات یا همان Setting بشوید .
۳ . وارد قسمت Privacy and Security بشوید .
۴ . گزینه Last Seen را انتخاب بکنید .
۵ . در قسمت اول ، سه قسمت وجود دارد و گزینه Every body در آن ، به معنی اشتراک عمومی است و در این حالت ، همه افراد می توانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند .
۶ . گزینه دوم ، My Contacts است و در این صورت ، فقط افرادی که شماره آن ها در دفترچه تلفن گوشی شما ذخیره شده است ، می توانند وضعیت آنلاین بودن شما را ببینند .
۷ . در گزینه سوم ، نوشته شده است No body و با انتخاب این گزینه ، هیچ کس نمی تواند وضعیت آنلاین بودن شما را ببیند .
در بعضی از منابع ، گفته شده که شما با این روش می توانید جلوی دیده شدن عکس های پروفایل خودتان را بگیرید اما اصلا امکان چنین کاری فعلا وجود ندارد .

 

نکاتی کلی برای حفظ امنیت تلفن های همراه در تلگرام

 

 

هشدار : راه های نفوذ به تلگرام را ببندید 2

 

  • اپلیکیشن یا نرم افزارهای کاربردی خودتان را از منابع اصلی و معتبری که شرکت طراح نرم افزار ، آن را تایید کرده است ، تهیه بکنید .
  • سعی کنید تا آن جایی که ممکن است ، از شبکه های آزاد و رایگانی که در اماکن عمومی برای اتصال به اینترنت وجود دارد ، استفاده نکنید چون امنیت شبکه های آزاد ، خیلی کم است .
  • برای برنامه تلگرام ، اپلیکیشن های مشابهی وجود دارد که گاهی امکانات این اپلیکیشن ها ، از خود تلگرام بیشتر است اما از آن جایی که خود شرکت طراح اصلی آن را پیشنهاد نکرده است ، ممکن است خطرناک باشد .
  • از این که تلفن همراه ، تبلت و یا کامپیوتر شخصی خودتان را در اختیار دیگران قرار دهید ، خودداری کنید .
  • به لینک هایی که پسوند bot دارند ، اعتماد نکنید زیرا این ها ربات هستند و احتمال دارد برایتان ایجاد مشکل بکنند .
  • روی لینک هایی که از منابع نا معتبر به دستتان رسیده ، کلیک نکنید و آن ها را منتشر نکنید .

نتیجه گیری

این روزها که استفاده از ربات ها در تلگرام و همچنین سو استفاده از اطلاعات و عکس های شخصی افراد رایج شده ، این نیاز به وجود آمده است تا تمام تلاش خودمان را به کار ببریم و راه نفوذ بیگانگان را به حریم شخصی خودمان ببندیم . روش هایی که در بالا گفتیم ، به شما کمک زیادی می کند تا محیط امن تری را برای خودتان و اطرافیانتان فراهم کنید . 

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.