Take a fresh look at your lifestyle.

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟Reviewed by Marjan on Dec 4Rating:

حتما شما هم وقتی کوچک بودید از خودتان بارها و بارها پرسیده اید که ” وقتی بزرگ شدم ، چه کاره می شوم ؟ ” و بعدتر هم وقتی بعد از طی کردن مسیر طولانی تحصیل و آزمون های استخدامی ، مشغول به کار شدید ، هر صبح و شب ذهنتان از این سوال پر می شود که ” آیا من در شغلم موفق  هستم؟ “

هر کدام از ما ، استعدادهای مختلفی داریم که اگر آن ها را به کار بگیریم ، می توانیم به یک فرد مفید برای دنیا تبدیل بشویم و مطمئنا شما هم از انجام کاری که در آن استعداد و مهارت دارید ، لذت می برید و اطرافیان هم تشویق و تحسین تان می کنند . شما با هر میزان تحصیلاتی که دارید و به هر کسب و کار که مشغول هستید ، اگر راهکارهای زیر را مو به مو رعایت کنید ، هر زمان که این سوال را از خودتان پرسیدید ، خیلی سریع و محکم می گویید ” بله ” !

و اما این راهکارها :

لباس هایی که می پوشید را با دقت و وسواس انتخاب کنید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟8

 

 

قبل از این که خانه تان را ترک کنید و به سمت محل کارتان بروید ، زمانی را اختصاص بدهید به چک کردن سر و وضعتان و مطمئن شوید که لباستان مناسب جایی است که می خواهید بروید . ممکن است عقیده بعضی ها این باشد که ” لباس که به آدم ارزش نمی دهد ! ” . اما من به شما می گویم که این حرف را نشنیده بگیرید چون در دنیای کار و تجارت ، ظاهر آراسته افراد حرف اول را می زند . اگر مثل افراد موفق لباس بپوشید ، دیگران هم مثل یک فرد موفق با شما رفتار می کنند . پس این مسئله را جدی بگیرید .

مثل برنده ها فکر کنید

رفتاری که هر فردی دارد ، نقش بزرگی در موفقیتش بازی می کند . هیچ وقت مثل آدم های شکست خورده فکر نکنید بلکه همیشه پیش خودتان تجسم کنید که به آن چیزهایی که می خواهید ، رسیده اید . همیشه نیمه پر لیوان را ببینید چون مردم هیچ وقت یک فرد منفی باف را دوست ندارند و او را شخصیت موفقی به حساب نمی آورند .

در گروه های مختلف عضو شوید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟4

 

اغلب موفقیت ها ، به طور گروهی به دست می آیند . یک گلزن فوتبال ، هیچ وقت این موفقیتش را به تنهایی به دست نیاورده است . اگر در یک گروه عضو شده اید ، همیشه با دیگر افراد همکاری کنید و با آن ها ، یک ارتباط موثر برقرار کنید و سعی کنید که به خوبی از پس مسئولیت هایی که بر عهده دارید ، بربیایید . در چنین شرایطی است که حتما موفقیت ، یارتان می شود .

 

 

پر جنب و جوش باشید

کسی که شکار کردن بلد باشد ، می داند که ممکن است حتی یک سال تمام هم در جایی کمین کند و مخفی شود اما چیزی نصیبش نشود . قانون شکار این نیست ؛ شما باید از مخفیگاه تان بیرون بیایید و خودتان دست به کار شوید . در هر شغلی هم که هستید ، وضعیت به همین منوال است . منتظر نمانید که به شما انجام کاری را دیکته کنند و مجبورتان کنند که آن کار را انجام دهید . سعی کنید که در خودتان انگیزه ایجاد کنید و بدون هیچ گونه ترسی خودتان به دنبال پروژه های کاری جدید و کسب درآمد بیشتر باشید .

احساسات خودتان را خیلی شفاف بیان کنید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟5

 

اگر همه قدم های موفقیت را هم به دقت بردارید ، تنها چیزی که ممکن است مانع شود که به هدفتان برسید ، این است که احتمالا مهارت های ارتباطی کافی را نداشته اید . فرض کنید که رئیس تان جلسه ای تشکیل داده و در آن از شما و کارمندان می پرسد که برای حل مشکلی که برای شرکت پیش آمده ، چه راه حلی به ذهنتان می رسد ! حتی با وجود این که شما دقیقا می دانید که راه حل این مشکل چیست ، اما انگار زبان و صدایتان شما را یاری نمی کند که بتوانید منظورتان را بگویید . در چنین شرایطی افراد کم کم از شما دوری می کنند و خواه ناخواه تنها می مانید .

همیشه نتیجه ای را که به دنبالش هستید را در ذهن داشته باشید

شما از انجام هر کاری ، مطمئنا هدفی را دنبال می کنید . حتی اگر به کاری که انجام می دهید هیچ علاقه ای ندارید ، اما اگر نتیجه کارتان را در نظر داشته باشید ، این به شما انگیزه می دهد و چراغ راهتان می شود .

نحوه حرف زدن پشت تلفن را بلد باشید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟2

 

هر شغلی که داشته باشید و به هر کاری که مشغول باشید ، تلفن همیشه یکی از مهم ترین وسایل ارتباطی است که با آن همیشه سر و کار دارید . حتی می توانم بگویم که این وسیله ، حتی از تلفن هم مهم تر است ؛ چون شما دارید به طور زنده توسط فردی که پشت خط است ، ارزیابی می شوید و بنابراین فردی که پشت تلفن است ، باید از تمرکز حواس شما مطمئن باشد . بنابراین هنگام صحبت کردن با تلفن ، از خوردن و آشامیدن و جویدن آدامس خودداری کنید تا اعتماد طرف مقابلتان را از دست ندهید .

منظم باشید

وقتی که دارید روی یک پروژه کار می کنید ، قدم به قدم همه اصول آن را رعایت کنید و کارتان را از روی یک برنامه منظم پیش ببرید و حواستان باشد که هیچ قسمتی از کار ، از قلم دقتتان نیافتد وگرنه نتیجه ای را که می خواهید ، نمی توانید بگیرید .

انتقاد نکنید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟3

 

بعضی از مردم ، فقط کارشان این شده که از دیگران ایراد بگیرند . سعی کنید که هیچ وقت کسی را مسخره نکنید و خیلی هم اهل شکایت از اوضاعی که دارید ، نباشید و هر زمان هم کسی یا کاری را شایسته ستایش دیدید ، حتما این کار را فراموش نکنید .

مودب باشید

سعی کنید در برخوردی که با دیگران دارید ، همیشه ادب را رعایت کنید و خودتان را مشتاق و علاقه مند و پر انرژی نشان دهید . یادتان باشد که همیشه زیر ذره بین مردم هستید و دارید قضاوت می شوید ؛ بنابراین در هر شرایطی خوش خلق باشید و رفتارتان را کنترل کند .

مسئولیت پذیر باشید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟6

 

اغلب افراد ، وقتی با مشکلی رو به رو می شوند ، آرامش خودشان را از دست می شوند و دست پاچه می شوند . اما شما این طور نباشید ! هر از گاهی مسئولیت بر طرف کردن یک مشکل را بر عهده بگیرید تا در این زمینه ، کار آزموده بشوید .

زمانی که از شما انتقاد می شود ، رفتار خوبی از خودتان نشان دهید

وقتی انتقادی در مورد خودتان شنیدید ، اول دقت کنید و ببینید که این حرف از دهان چه کسی بیرون آمده است . آیا کلام این فرد ، معتبر هست یا نه ؟ این خیلی راحت است که شما فورا فکر کنید که طرف از روی حسودی اش این حرف را زده و بنابراین خیلی سریع انتقادش را نادیده بگیرید ؛ اما همیشه سعی کنید که روی هر انتقادی که از شما می شود ، فکر کنید .

الگو باشید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟7

 

هر کاری که به شما محول می شود را طوری انجام بدهید که انتظار دارید دیگران آن کار را به همان شکل انجام دهند . اگر همیشه سعی کنید که کارهایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید ، افراد شما را سر مشق خودشان قرار می دهند و به عنوان الگویی برای داشتن یک کسب و کار موفق ، شناخته می شوید .

صبور باشید

یک نردبان هر چقدر هم که بلند باشد ، اگر پله به پله از آن بالا بروید ، می توانید تا انتهای آن را بدون هیچ آسیب و ترسی ، طی کنید ؛ اما همان نردبان هر قدر هم که کوتاه باشد ، شما نمی توانید پنج پله ، پنج پله از آن بالا بروید و اگر قصد این کار را بکنید ، خیلی زود پایین میافتید . بنابراین ، به فکر یک شبه طی کردن یک راه صد ساله نباشید و بدانید که رسیدن به موفقیت ، نیازمند گذر زمان است . همیشه هدفتان را جلوی چشمتان نگه دارید و به پیش بروید .

به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید

 

هشدار : آیا من در شغلم موفق هستم ؟9

 

در هر زمینه ای که فعالیت می کنید ، سعی کنید که اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید و همیشه به دنبال این باشید که سطح دانشتان نسبت به بقیه هم صنف هایتان ، بالاتر باشد .

نتیجه گیری

همه نکاتی را که در بالا برایتان توضیح دادم را یک بار دیگر مرور کنید و در خودتان به دنبال آن ها بگردید . آیا شما صبور هستید ؟ به ظاهرتان اهمیت می دهید ؟ پر جنب و جوش و در عین حال منظم هستید ؟ اگر جوابتان به این سوال ها مثبت است ، پس شما فردی موفق هستید اما اگر جوابتان به هر یک از گزینه هایی که در بالا گفتیم منفی است ، بدانید که باید بیشتر بر روی خودتان کارکنید و این خصوصیات را در خودتان پرورش بدهید تا بتوانید سرتان را بالا بگیرید و با صدای بلند به همه دنیا اعلام کنید که من در شغلم خیلی موفق هستم !

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. فرشاد حیدری کاربر می‌گوید

    نکات خیلی کلیدی وجالبی بود ممنون از سایت عالیتون.

  2. Hossein Bakhtiari کاربر می‌گوید

    خوب من خودم تغریبا ۹۰ درصد این ویژگی ها رو در خودم میبینم اما در مورد بیان احساسات نمیتونم در ان واحد احساسات رو بروز بدم و این مسئله خیلی جا ها بهم ضربه زده…