Take a fresh look at your lifestyle.

می‌خواهید پولدار شوید؟ ابتدا باور‌های خود را اصلاح کنید

می‌خواهید پولدار شوید؟ ابتدا باور‌های خود را اصلاح کنیدReviewed by Marjan on Jul 31Rating:

برای رسیدن به موفقیت‌های مالی ابتدا باید باور‌ها و ذهنیت مالی خود را اصلاح کنید. بخشی از هوش مالی به این موضوع می‌پردازد. داشتن باور درست و ذهنیت درست نسبت به مسائل مالی بخش قابل توجهی از هوش مالی است و شما باید تلاش کنید که این بخش را تقویت کنید. داشتن باور‌ها و ذهنیت درست شاید به تنهایی برای رسیدن به موفقیت‌های مالی کافی نباشد اما مطمعناً یکی از بخش‌های نخستین و مهم تقویت هوش مالی و تلاش برای رسیدن به موفقیت‌های مالی است. شما باید ابتدا باور‌ها و ذهنیت مالی صحیح را در خودتان به وجود بیاوررید تا در ادامه بتوانید عادات مالی صحیح را در خود شکل دهید.

تغییر باور‌های مالی نیازمند زمان است

 

می‌خواهید پولدار شوید؟ ابتدا باور‌های خود را اصلاح کنید1

 

 

ممکن است شما چندین سال از زندگی خود را سپری کرده باشید بدون اینکه به تغییر باور‌ها و ذهنیت مالی خود اهمیتی داده باشید و همین موضوع معمولاً باعث می‌شود که افراد یک سری از باور‌ها و ذهنیت‌های غلط نسبت به مسائل مالی را با خود داشته باشند. وقتی که این افراد تصمیم می‌گیرند که بر روی هوش مالی خود کار کنند در ابتدا باید بر روی باور‌ها و ذهنیت‌های خود کار کرده و باور‌ها  و ذهنیت‌های غلط گذشته را تغییر دهند. اما نکته اینجاست که این باور‌ها و ذهنیت‌های اشتباه یک شبه شکل نگرفته‌اند که بخواهند یک شبه هم از ببین بروند. در نتیجه برای تغییر باور‌ها شما احتیاج به زمان دارید و باید بر روی خودتان کار کنید.

تغییر باور‌ها لازم هستند اما کافی خیر

برای افزایش هوش مالی و رسیدن به موفقیت‌های مالی لازم است که باور‌ها و ذهنیت خود را تغییر بدهید اما این موضوع کافی نیست و بعد از تغییر باور‌ها و ذهنیت این عادات مالی و رفتار‌های شما است که موفقیت و یا عدم موفقیت شما را در زندگی مالیتان تعیین می‌کنند. متاسفانه دیده می‌شود در آموزش‌هایی که برای رسیدن به موفقیت‌های مالی ارائه می‌شود گاهاً تنها به تغییر باور و ذهنیت می‌پردازند و می‌گویند که شما با تغییر باور و ذهنیت خود به همه چیز خواهید رسید. اما واقعیت این است که تغییر باور‌ها و ذهنیت شما تنها قدم اول است. هر چند که این قدم ضروری می‌باشد اما برای رسیدن به موفقیت کافی نیست.

پول را دوست داشته باشید

 

می‌خواهید پولدار شوید؟ ابتدا باور‌های خود را اصلاح کنید

 

برای ایجاد باور‌ها و ذهنیت درست در مورد پول باید در ابتدا پول را دوست داشته باشید. کلیه باور‌های اشتباه گذشته را که به شما می‌گفتند پول مسئله پلیدی است را فراموش کنید. این اعتقادات اجازه نمی‌دهند که شما به نبوغ مالی و عادات مالی متعالی دست پیدا کنید. پول نه تنها بد نیست بلکه می‌تواند زندگی شما و اطرافیانتان را بسیار با کیفیت‌تر و با ارزش‌تر کند. با وجود پول شما حتی می‌توانید به آدم بهتری تبدیل شوید چرا که راحت می‌توانید به دیگران کمک کنید و بسیاری از مشکلات ان‌ها را با پولی که در اختیار دارید  برطرف کنید. به این موضوع فکر کنید. با وجود پول شما و خانوادتان می‌توانید با کیفیت‌تر زندگی کنید و همچنین به دیگران نیز کمک کنید. همین موضوع نشان می‌دهد که پول آن چیز پلیدی که برای شما از کودکی تجسم کرده‌اند نیست.

مسائل مهم‌تری از پول وجود دارند

این جمله از کودکی در گوش ما خوانده شده است. که مسائلی مانند سلامتی، تحصیلات، خانواده از پول مهم‌تر هستند. واقعیت این است که پول  همه چیز نیست اما بر بسیاری از مسائل زندگی ما تاثیرگذار‌ است. شما با داشتن پول است که می‌توانید از خدمات پزشکی عالی استفاده کنید و کیفیت زندگی خود را افزایش دهید که این مسئله مستقیماً بر روی سلامت روحی و جسمانی شما و خانواه شما تاثیرگذار است. شما با داشتن پول است که می‌توانید روابط خانوادگی بهتری داشته باشید. با وجود پول است که شما و خانواده شما می‌توانید از بهترین امکانات تحصیلی استفاده کنید. درست است که پول همه چیز نیست اما واقعیت این است که پول بر روی بسیاری از جنبه‌های زندگی شما مستقیماً تأثیر می‌گذارد.

به پول فکر کنید تا پولدار شوید

 

 

حتماً در مورد قانون جذب شنیده‌اید. این قانون می‌گوید که شما به هر چیزی فکر کنید آن را به دست می‌آورید. زمانی که شما به پول و مسائل مالی فکر می‌کنید به صورت نا خود اگاه ذهن شما به دنبال مسائلی خواهد رفت که شما را پولدار می‌کند. سعی کنید ذهن خود را با چالش‌های مالی درگیر کنید. به عنوان مثال فکر کردن در مورد چالش‌هایی برای فروش بیشتر باعث خواهد شد که هوش فروش شما افزایش پیدا کند. یا مثال دیگر اینکه اگر شما ذهن خودتان را با چالش‌های مربوط به مدیریت مالی درگیر کنید توانایی مدیریت مالی شما افزایش خواهد یافت. پس سعی کنید که به جنبه‌های مختلف مالی و پول فکر کنید و از این قانون جذب کمک بگیرید. زمانی که شما یه مسئله را دوست داشته باشید و به آن فکر کنید در نهییت آن مسئله به سمت شما جذب خواهد شد.

پولدار شدن شانسی نیست

این باور و ذهنیت وجود دارد که افراد پولدار چون خوش شانس بوده‌اند به ثروت رسیده‌اند اما واقعیت این است که درصد ناچیزی از افراد پولدار به صورت اتفاقی و شانسی ثروتمند شده‌اند. شما برای رسیدن به ثروت نیاز است که تلاش کرده و هوش مالی خود را افزایش دهید. این باور را باید در خودتان تقویت کنید که برای رسیدن به پول باید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و راه موفقیت شما همین است. به عنوان مثال اگر شما کارمند هستید باید از آموزش‌های مربوط به هوش مالی کارمندان استفاده کنید تا شانس شما برای رسیدن به موفقیت‌های مالی افزایش پیدا کند.

من نمی‌توانم به یک فرد ثروتمند تبدیل شوم

 

می‌خواهید پولدار شوید؟ ابتدا باور‌های خود را اصلاح کنید5

 

بسیاری از افراد ثروتمند به این دلیل به موفقیت‌های مالی رسیده‌اند که هوش مالی خود را تقویت کرده‌اند. هیچ محدودیتی برای تقویت هوش مالی وجود ندارد و این باور نادرست را که شما نمی‌توانید به یک فرد ثروتمند تبدیل شوید را باید از خود دور کنید. این موضوع فقط در ذهن شما وجود دارد. در واقعیت عواملی مانند، سن، تحصیلات و … هیچکدام نمی‌تواند سد راه شما برای افزایش هوش مالیتان و رسیدن به موفقیت شود.

نتیجه‌گیری

قدم اول برای رسیدن به موفقیت‌های مالی تغییر باور‌ها و ذهنیت مالی شما است. شما برای این کار نیاز به زمان دارید. به دست آورن باور‌ها و ذهنیت درست نسبت به مسائل مالی همه چیز نیست اما بدون شک لازم و ضروری است. بعد از به دست اوردن باور‌ها و ذهنیت درست نسبت به مسائل مالی شما باید عادات مالی درست را در خود شکل بدهید. هوش مالی نه تنها به ایجاد باور‌ها و ذهنیت درست در شما توجه می‌کند بلکه تلاش می‌کند تا توانایی و عادات مالی درست در زمینه‌های مختلفی مانند مدیریت مالی، هوش فروش، هوش حقوقی و مالی ، هوش تبلیغاتی و …  را در شما ایجاد کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.