Take a fresh look at your lifestyle.

استفاده از فرصت‌ها در شرایط بد اقتصادی

1 1,082

 

دوست من سلام امیدوارم حالت عالی و پر از انرژی باشی. می‌خواهم در مورد فرصت‌هایی که افزایش قیمت دلار می‌تواند در کسب و کار‌ها ایجاد کند با شما صحبت کنم. ممکن است این سوال برای تو پیش بیاید که آقای تیموری آیا این موضوع اصلاً فرصتی هم ایجاد می‌کند؟

تفاوت بین هوشیاران مالی و نا هوشیاران مالی

 

استفاده از فرصت‌ها در شرایط بد اقتصادی1

ببینید مسئله‌ای که تفاوت ایجاد می‌کند در درآمدزایی انسان‌ها همین نکته‌ای است که می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم. هوشیاران مالی یا همان افرادی که قادرند درآمد‌های بالایی کسب کنند تفاوتی که در رفتارشان نسبت به ناهوشیاران مالی (کسانی که قادر به کسب درآمد بالا نیستند) وجود دارد همین جا می‌باشد. در اکثر مواقع کسانی که دارای هوش مالی بالایی هستند وقتی کشور دچار تنش و بحران اقتصادی می‌شود. آن‌ها این جمله را می‌گویند که چگونه از این فرصت می‌توانند استفاده کنند تا به درامد بالاتری برسند اما در نقطه مقابل نا هوشیاران مالی در چنین شرایطی شروع به غر زدن کرده و از دولت و حکوت انتقاد می‌کنند و می‌گوییند بیچاره شدیم در حالی که هیچوقت خودشان را محکوم نمی‌کنند. و من از شما انتظار دارم که اگر می‌خواهید درامد بالایی به دست بیاورید همیشه خودتان را محکوم کنید.

شروع کسب و کار در شرایط بد اقتصادی

چند روز پیش برای من اتفاق بدی افتاد به این صورت که به نمایشگاه کتاب رفتم و در آن‌جا از قیمت دلار مطلع شدم در راه برگشت به همراه یکی از همکارانم بودم که در ماشین برای کسانی که می‌خواهند کار و بیزینس خود را شروع کنند، بغضم گرفت و از خودم پرسیدم که این افراد چگونه می‌خواهند کار خود را شروع کنند. البته ناراحتی من دلیل دیگری هم داشت. من ماه گذشته یک ریسک بزرگی را انجام دادم که به خاطر استراتژی‌های حکومت ضرر بزرگی را متحمل شدم و به همین دلیل آن روز حال خوبی نداشتم. فردای ان روز که بیدار شدم یاد دورانی افتادم که خودم کارم را شروع کردم و در ان زمان من هم در شرایط بد اقتصادی مثل همین الان کارم را شروع کردم. یادم افتاد که من توانستم کارم را شروع کنم و فرصت مناسب را پیدا کردم و توانستم از این آب گل‌آلود سهم خودم را بکشم بیرون و بیزینس خودم را راه انداختم.

استفاده از استراتژی مناسب

 

استفاده از فرصت‌ها در شرایط بد اقتصادی2

با یک استراتژی جدید من در آن زمان پیک کتاب تهران را راه انداختم چرا که برای آدم‌ها مشکل بود که در ترافیک و سرما و گرما به میدان انقلاب بیایند و کتاب تهیه کنند. این افراد به ما زنگ می‌زدند و ما کتاب‌های مورد نظرشان را برایشان ارسال می‌کردیم. به این نکته توجه کنید که با وجود تورم تقاضا کم می‌شود و اکثر کسب و کار‌ها شرایطشان بدتر و بدتر می‌شود. البته به 5% که همیشه در صنف خودشان رهبرند و طرح و استراتژی جدید می‌دهند کاری ندارم. هوشیاران مالی همیشه می‌توانند پول خودشان را در بیاورند اما بقیه افراد شرایط بدی را تجربه می‌کنند.

شناسایی فرصت‌ها در شرایط بد اقتصادی

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آقای تیموری چطور با افزایش قیمت دلار ما بتوانیم فرصت‌ها را شناسایی کنیم؟ من در این مورد می‌خواهم صحبت کنم و البته چند نکته نیز خواهم گفت که ذهن شما باز‌تر بشود. کسب کار‌های در این شرایط موفق می‌شوند که قبلا ایجاد شده‌اند و در حال صادرات اجناس خود هستند. این کسب و کار‌ها در این شرایط اقتصادی وضعیت بهتری پیدا می‌کنند. شاید شما بگویید که آقای تیموری افراد در حال گرفتن دلار با قیمت 4200 هستند اما واقعیت این است که برای استفاده از دلار 4200 تومانی نیاز به بسیاری از ظوابط و روابط است و وقتی وارد این بحث می‌شوید؟ می‌بینید که کسانی که از این دلار استفاده می‌کنند در واقعیت این دلار را با قیمت 4200 خرید و فروش نمی‌کنند. از شما می‌خواهم منطقی فکر کنید و دید خود را در مورد مسائل اقتصادی فعال‌تر کنید. برای مثال چند روز پیش یکی از دوستان من که صادرکننده زعفران است خوشحال بود چرا که در حال دریافت دلار گرانتری است. یا یک مورد دیگر که صادر کننده عسل بود نیز از این شرایط ابراز خشنودی می‌کرد.

چه کسب و کار‌هایی در شرایط بد اقتصادی موفق خواهند بود

استفاده از فرصت‌ها در شرایط بد اقتصادی3

در چنین شرایطی دو نوع از کسب و کار‌ا وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا می‌کنند. یکی کسب و کار‌هایی که صادرات را انجام می‌دهند یعنی اگر بتوانید نیاز‌هایی که کشور‌های همسایه دارند را تامین کرده و اقدام به صادرات کنید، پول بیشتری به دست خواهید آورد. دومین گروه از کسب و کار‌هایی که در این شرایط وضعیت بهتری پیدا می‌کنند کسب و کار‌هایی هستند که باز هم به ارز وابسته ستند. به عنوان مثال در حال حاضر تور‌های داخلی به شدت پر رونق می‌شوند و اگر همین الان تماس بگیرید و به دنبال تور‌های داخلی بگردید خواهید دید که دفاتر این تور‌ها به شدت شلوغ است. و در نقطه مقابل تور‌های خارجی ضعیف شده‌اند چرا که دیگر افراد نمی‌توانند با این نرخ ارز و پول‌هایی که برای خروج از کشور تعیین کرده‌اند، به راحتی به خارج از کشور مسافرت کنند در نتیجه افراد بیشتر به سمت تور‌های داخلی جذب می‌شوند.

مانند هوشیاران مالی فکر کنید

 پس ببینید فرصت‌ها همیشه وجود دارند. این شمایید که باید مثل هوشیاران مالی فکر کنید و به دنبال فرصت‌ها بگردید. و سوال بعدی شما می‌تواند این باشد که آقای تیموری در کل چه کسب و کار‌هایی می‌توانند در شش ماه دوم سال موفق‌تر باشند؟ دوستان ما با تورم خیلی خاصی مواجه خواهیم بود و من در کلیپ بعدی در این مورد صحبت خواهم کرد. کسب و کار‌هایی در این شرایط موفق خواهند بود که بتوانند به طور کلی با قدرت خرید مردم خودشان را هماهنگ کنند. قیمت‌گذاری اصولی در سال 97 بسیار کمک کننده است. حتی ما در مجموعه خودمان سه مرتبه برای قیمت‌گذاری محصولات و خدمات خود جلسه برگزار کرده‌ایم و ما هم به دنبال راهکاری هستیم که بتوانیم کسب و کار خودمان را با قدرت خرید مردم هماهنگ کنیم.

نتیجه‌گیری

پس شما به عنوان مدیر یک کسب و کار و شما به عنوان کسی که می‌خواهد یک کسب و کار را شروع کند باید مانند هوشیاران مالی فکر کنید و رفتار خاصی داشته باشید. از شما می‌خواهم همین الان این مطلب را برای یکی از دوستان خود بفرستید و اگر تازه با مجموعه ما آشنا شدید حتما مطالب قبلی ما را ببینید چرا که این موضوع خیلی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید تصمیمات مالی درست‌تری بگیرید. حتما اپلیکیشن هوش مالی را نصب کنید و در کانال هوش مالی عضو شوید. چرا که در آنجا به شما اطلاعات رایگان مالی داده خواهد شد. بهترین‌ها را براش شما آرزو می‌کنم و امیدوارم هرجا هستید شاد و پیروز و سربلند باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. س کاربر می‌گوید

    سلام. تو مطالبتون میگید پیش بینی کردید که دلار و سکه گران میشه و یه سری هم از پیش بینی شما استفاده کردن و الان سرمایشون افزایش پیدا کرده. من هم مقداری پول دارم که میتونم باهاش سکه یا ارز یا ماشین بخرم و چند ماه بعد با سود بالاتری بفروشم. از شواهد مشخصه که هر روز سکه و ارز و ماشین داره قیمتش بالاتر میره و این روند حالا حالا ها ادامه خواهد داشت. حالا من یه سوال دارم : به نظر شما آیا این کار به اقتصاد ما ضربه نمیزنه و باعث خرابتر شدن اوضاع نمیشه ؟ آیا باید فقط به فکر سود خودمون باشیم؟ آیا با خرابتر شده اوضاع که با این روش ما هم در آن نقش خواهیم داشت خودمان در آینده آسیب نخواهیم دید؟ آیا خرید سکه و ارز و فروش آن به قیمت بالاتر اوضاع اقتصادی را بدتر نمیکنه ؟ من اعتقادی به این روش درآمدی ندارم و این کار را هم نمیکنم و قبول هم دارم که ارزش پولم هر روز کمتر میشه . این نظر شخصی منه و قبول هم دارم که با یه گل بهار نمیاد. ولی به نظر من اصلا” این روشهای درآمدی، نتیجه مثبتی برای اقتصاد و آینده کشور نخواهد داشت و آسیب آن به خودمان باز خواهد گشت. خیلی مایلم اگه اشتباه میکنم من را قانع کنید و در این مورد توضیح بدید. با تشکر

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.