Take a fresh look at your lifestyle.

عادات متعالی مالی برای دانشجویان و 20 تا 30 ساله ها

عادات متعالی مالی برای دانشجویان و 20 تا 30 ساله هاReviewed by باقری on Oct 8Rating: 5.0

هنگامی که پای خود را در محوطه کالج می گذارید، دوستان و آشنایان شما سریع به شما می آموزند که چه مقدار عادات غذایی سالم و عادات مطالعه کتابها در دانشگاه مهم هستند. اما، در مورد عادات مالی بزرگ چطور؟ هنگامی که می خواهید یاد بگیرید که چگونه پول خود را مدیریت کنید، ما به طور جدی بر این باوریم که “هرچه زودتر، بهتر است.” در حالی که هنوز در کالج هستید، خودتان را برای موفقیت آماده کنید و زمانی که فارغ التحصیل می شوید، در مسیر درست قرار گیرید.

6 عادت مالی متعالی که در کالج باید داشته باشید

1. ابتدا ذخیره کنید، بعداً خرج کنید

 

عادات متعالی مالی برای دانشجویان و 20 تا 30 ساله ها4

بسیاری از مردم این عادت را ندارند و اول پول خود را خرج می کنند و هر چه ماند پس انداز می کنند. بنابراین مهم است که این عادت را در اوایل زندگی مستقل خود در خود ایجاد کنید. وسوسه انگیز است که ابتدا پول خود را صرف کنید و پس از آن در هر چیزی که مانده است، صرفه جویی کنید. در عوض، ابتدا صورتحساب های مالی خود را پرداخت کنید، مقدار مشخصی را پس انداز کنید، و سپس کمی از پولتان را برای خودتان استفاده کنید.

به گفته وارن بوف، ” هر مقدار پول را که بعد از خرید هایتان مانده است ذخیره نکنید، اما پس از صرفه جویی، آنچه را که پس انداز شده است خرج کنید.”

2. درک کنید که فقط به خاطر اینکه می توانید هزینه محصولی را بپردازید، به این معنا نیست که شما باید آن را خریداری کنید.

پول خود را برای خرید برنامه ریزی شده و یا ضروری نگه داری کنید. به عنوان مثال، اگر لپ تاپ شما کندتر از یک لاک پشت حرکت کند و پولی برای یک لپ تاپ جدید داشته باشید، ممکن است این خرید عاقلانه باشد. سعی کنید هر هفته چیزی را نخرید که جدید و غیر ضروری است و از خرید های غیر ضروری اجتناب کنید که شما احساس بی نیازی به آنها می کنید.

3. هزینه های خود را ردیابی کنید

ساده ترین راه برای حفظ منابع مالی شما چیست؟ پیگیری منظم جایی که پول می رود و نگاهی به آنچه شما پول خود را بر روی آن صرف کرده اید و ببینید که آیا شما می توانید هزینه هایتان را کاهش دهید یا مؤثرتر خرج کنید. شما ممکن است متوجه شوید که چقدر خریدهای روزانه شما کم است.

4. پرداخت صورتحساب خود به موقع در هر زمان

 

عادات متعالی مالی برای دانشجویان و 20 تا 30 ساله ها1

این موضوع شاید به نظر می رسد خیلی واضح است اما بسیار مهم است. چرا هزینه دیرکرد و یا هزینه های اضافی را پرداخت کنید زمانی که از آنها اجتناب می شود. فقط صورتحساب را در زمان مناسب پرداخت کنید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی هزینه های غیر منتظره ممکن است بوجود آید، پس مطمئن شوید که از هر هزینه اضافی به هنگام مواجه شدن با آن مراقبت شود.

[btnForPushNotification]

5. برای بازنشستگی ذخیره مالی داشته باشید.

خیلی از ما می گوییم که ما می دانیم بازنشستگی چیست. اما من فقط 20 ساله هستم!
اگر شما از قبل شروع به نگهداری پول برای آینده خود کرده اید، بهتر است. به علاوه، هرچه زودتر این عادت را پیدا کنید، راحت تر است که به آن بچسبید و آن را ترک نکنید.

6. درک کنید که پول برابر با احساس شاد بودن نیست.

بله، مهم است که منابع مالی برای خود داشته باشید و در برابر پول خود احساس مسئولیت کنید. با این حال، شادی و خوشبختی خود را با ثروتمند شدن یا خرج هزینه های زیاد هدر ندهید.
موفقیت در یک شب اتفاق نمی افتد، بنابراین هر روز این عادت ها را به کار ببندید.

5 عادت مالی که باید در 20 تا 30 سالگی در خود ایجاد کنید

 

آیا شما در 20 سالگی هستید؟ فرصت شایسته ای است که اکنون احساس می کنید.

شما در حال تلاش برای پرداخت بدهی های کالج هستید که حقوق و دستمزد در سطح ابتدایی کسب می کنید. شما ممکن است با هم اتاقی های خود زندگی کنید، خوردن ماکارونی و شیرینی ها را هم پیش بگیرید زیرا ارزان هستند. شما نمیتوانید تصور کنید که یک خانه داشته باشید و یا یک ماشین را رانندگی کنید که 2000 دلاری است.

[btnForPushNotification]

اما علیرغم فقدان ظاهری پول، قدرت این دهه را نادیده نگیرید. 20 سالگی شما یک زمان ایده آل برای ایجاد یک آینده مالی مناسب است. این زمانی است که شما پایه ای را که در طول 30 سالگی، 40، 50 و یا فراتر از آن قرار می گیرید، بنا خواهید کرد.

چگونه می توانید پول خود را مدیریت کنید و عادات خوب مالی در 20 سالگی خود را به کار بگیرید؟ در اینجا 5 راهنمایی است که می توانید از امروز شروع کنید.

1. برای بیشتر از زمان ضروری مانند دانش آموز زندگی کنید

 

عادات متعالی مالی برای دانشجویان و 20 تا 30 ساله ها3

شما در یک سناریوی منحصر بفرد هستید که از لحاظ اجتماعی قابل قبول است تا به عنوان یک دانشجوی شکست خورده زندگی کنید. پس از اولین کار خود و چند تبلیغات، خودتان را در کسب و کار مطرح کنید و این شیوه زندگی دانشجویی را از بین ببرید.
تا زمانی که می توانید با هم اتاقی ها زندگی کنید. شام را در خانه به جای صرف غذا در رستوران ها ادامه دهید. لباسهای پوشیدنی را از مغازه ها یا فروشگاه های تخفیف دار خریداری و نگه داری کنید. کارهایی را انجام دهید که هنگامی که یک دانش آموز بی پول بودید، انجام می دادید.

[btnForPushNotification]

 

2. پول اضافی کسب کنید

در اوقات فراغت خود کار کنید. هنگامی که شما یک دانش آموز بودید، احتمالا متوجه شدید که در طول روز و تعطیلات آخر هفته، مشغول به کار با یک شغل نیمه وقت هستید. به عبارت دیگر شما یک شغل تمام وقت را به عنوان دانشجو با یک شغل اضافی نیمه وقت متعادل می کنید.
اکنون که شما جز نیروی کار هستید، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید آن را ادامه دهید. شغل تمام وقت خود را با شغل مکمل نیمه وقت هماهنگ کنید، حتی اگر فقط 5 تا 10 ساعت در هفته باشد. این می تواند به شما در پیشبرد اهداف مالی تان کمک کند.

3. بر شغل خود تمرکز کنید

20 سالگی شما دهه اول برای تمرکز بر پیشبرد حرفه شما است. 110 درصد از خودتان را بر روی کارتان متمرکز کنید و به دقت در مورد حرکات شغلی فکر کنید.
در شرکتهایی کار کنید که در آن شما شانس خوبی برای پیشرفت دارید. تلاش کنید تا افرادی را پیدا کنید که می توانند یک شبکه قوی از فرصت ها را برای شما ایجاد کنند. همچنین اگر بخواهید در موقعیتی قرار بگیرید که فرصت بیشتری برای رشد شما دارد، می توانید کمی هزینه ها را کاهش دهید.

4. حساب بازنشستگی را شروع کنید

 

حساب بازنشستگی را باز کنید و حداقل 15 درصد از درآمد ماهیانه تان را به آن اختصاص دهید. حساب بازنشستگی شما باید در جای نیاز شما باشد. شما باید این را به طور جدی به عنوان هر گونه قبض دیگری مانند اجاره یا خدمات در نظر بگیرید.

 

5. پرداخت بدهی های خود را اولویت بندی کنید

با زندگی کردن به عنوان یک دانشجو شکست خورده و کسب درآمد اضافی ، شما یک فرصت برای بازپرداخت بدهی های کالج یا بدهی های دیگر خود دارید. شما ممکن است مجبور شوید دریابید چگونه می توانید تعادل بین بازپرداخت بدهی ها، صرفه جویی و سرمایه گذاری ایجاد کنید، اما هر یک از این سه دسته را نادیده نگیرید. آنها برای ساختن منابع مالی شما بسیار مهم هستند.

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.