Take a fresh look at your lifestyle.

راز بعد از بی نیازی مالی چیست؟

بی نیازی مالی

منظور از بی نیازی مالی چیست؟ که افرادی وجود دارند که توقعشان از زندگی مادی محدود است و بعد از خرید خانه، ماشین، ویلا و.. دیگر دست از تلاش برمیدارند و امکان دارد مشکلات زیادی برایشان به وجود آید.

یکی از دوستای 10 ساله ام را که تقریبا 15 بار همدیگر را دیده بودیم، هفته قبل ملاقات کردم.

 

متوجه شدم که وزنش به طور عجیبی بالا رفته است چیزی حدود 40 تا 50 کیلو…

دوستان عزیزم در کلیپ، یک لحظه بخاطر نداشتن پاور پوینت و تخته نمایش % دقیق گفته نشد.
تا به حال چندین هزار نفر در کارگاه های عملی من شرکت کرده اند.
و درصدی که ما گرفتیم در تیم آموزشی ماهان تیموری از موفقیت در اقتصاد آزاد به این شکل بوده؟

شکست در اقتصاد آزاد 14% دلایل:(کبود آگاهی – نداشتن هوش مالی- اعتماد بی جا- داشتن شریک و….) 
توقف در هنگام بی نیازی مالی 83%  دلایل:  ( تنبلی- محدودیت ذهنی- باورهای بازدارنده- نداشتن آگاهی)
ادامه رشد مالی بعد از بی نیازی مالی3% دلایل:  ( انگیزه  بالا – اهداف بزرگ – یادگیری بالا- افزایش توانایی مدیریت و رهبری و…)

شروع به گفت وگو کردیم و پیشنهادی دادم که با کمک هم وزنش را با یک برنامه ریزی پایین بیاوریم. روز سه شنبه دوباره رفتم ببینمش که باصحنه عجیبی مواجه شدم که برام خیلی ناراحت کننده بود.

دوست من برای عمل  لاغری اقدام کرده بود و متاسفانه روز بعد از عمل در سن 34 سالگی فوت کرده بود.

بعد از چند روز به این نتیجه رسیدم که  شاید دوستم به بی نیازی مالی رسیده بود و به مواد غذایی اعتیاد پیدا کرده بود و چاقی او برای همین بود. ایشان هم ماشین، هم خانه خوب، شرکت، ویلا و… را تهیه کرده بود، اما دست از تلاش برداشته بود.

بعضی از افراد در این شرایط گاه اعتیاد به مواد غذایی، مواد مخدر، مشروبات الکلی و… پیدا می کنند.

موضوع مورد بحث ما اعتیاد به مواد غذایی است که باعث مشکلات فراوانی می شود. دوستان هدف خود را تک بعدی نبینید. فکر نکنید با رسیدن به هدف اول دیگر باید دست از تلاش و کار کردن بردارید.د رست این زمانی است که شما باید یک استارت دیگر برای هدف بعدی بزنید. شما باید به صورت پله ای هدف گذاری کنید و هیچ وقت احساس بی نیازی مالی نکنید. شما هیچ وقت بی نیاز نیستید.

شما همیشه جا برای پیشرفت دارید، ثروت هیچگاه زیاد نیست به ثروت بیشتری برسید.

من نسبت به کسب و کارها در ایران تحقیق کردم؛ یکی از دلایل ورشکستگی کسب وکارها در ایران این هست که یا ایده های بسیار زیادی دارند و یا به طور کل ایده ندارند.
اون کسب وکار هایی که ایده زیاد دارند، همیشه زمانشون را در اجرای کردن ایدهای جدید می گذارند و اون کسب و کارهایی که ایده ندارند هم از عرصه رقابت حذف می شوند.

دوستان در این هفته برای شما در فوت کوزه گری در مورد کسب و کار مشاوره تناسب اندام صحبت کرده ام . شما میتوانید این کلیپ را در قسمت فوت کوزه گری مشاهده کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 نظر
 1. علیرضا کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت استاد اقای تیموری
  من شاید جزو اولین افرادی باشم که با شما و سایتتون اشنا شد. و چون بیکار بودم و البته هستم از صحبتهای شما که در رابطه با کسب و کار اینترنتی بود خوشم اومد و پیگیر صحبتهایتون شدم. ولی متاسفانه هر چی جلوتر رفتم کمتر متوجه شدم که بالاخره باید چه کار بکنم تا یه کسب و کار راه بندازم.شما که استاد هستید مطمئنا ایراد از من بوده که نتونستم از راهنماییهای شما استفاده کنم.به هر حال من همچنان بیکارم و در هیچ زمینه ای هم کار فنی بلد نیستم.با این شرایط اگه باز میتونید به من کمک کنید (بسم الله)

 2. محمد جعفری تبریزی کاربر می‌گوید

  سلام این كلیپ به نظر من باهمه كلیپ ها فرق داشت و متفاوت بود. همانطور که آقای تیموری هم اشاره کردند فی البداهه بودنش تفاوت ایجاد کرده بود و پر از احساس درونی بود که كاملا دیده می شد. این كلیپ پر از احساس و پر از انرژی و تأثیر گذار بود. خیلی عالی بود. خیلی عالی بود. خیلی عالی بود. ممنون

 3. مسعود خادمی کاربر می‌گوید

  با سلام …
  من مسعود خادمی هستم یکی از اعضای تیم آموزشی ماهان تیموری.
  هر انسانی در هر مرحله ای از زندگی خودش به دنبال یک سری اهداف می باشد و اساسا آن چیزی که باعث می شود انسان ها با شور و هیجان زندگی کنند و برنامه ریزی های مختلف انجام دهند و در کل امید به آینده داشته باشند ، همین هدف است …
  گوشزد کردن این مسئله ی بسیار اساسی شاید تلنگری باشد به افرادی که هدف خاصی در زندگی ندارند و به همین دلیل انگیزه ی خاصی هم برای زندگی ندارند .
  همچنین آرزوی روزی که همه ی افراد هدفمند زندگی کنند و اهدافشان نیز صحیح و مفید برای جامعه مان باشد .

 4. نگین کاربر می‌گوید

  با سلام و عرض تشکر از کلیپهای پر انرژی و مفیدتون
  دقیقا یک مورد شبیه این در بستگانمون هست که این بی نیازی کاملا اونو به بی هویتی دچار کرد و دیگه چیزی برای بدست اوردن نداشت و این باعث شد که کار نکنه و کم کم افسردگی گرفت و قدرت مالی شو از دست داد. الان هم حتی نتونست خودشو بازیابی کنه و مجدد شروع به کار کنه .
  بامید اهداف متعالی برای همه

 5. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

  سلام استاد انرژیتون فوق العادس
  استاد اگه میشه راجب رسالت خلقت توضیح بدید ببینیم که پس از دستیابی به اهداف کوچک چه اتفاقی خواهد افتاد

 6. عباس حبیبی کاربر می‌گوید

  انسان باید همواره در تلاش باشد ، چه در زمانی که دارا باشد و چه زمانی که دارا نباشد ، تلاش برای هدفی که علاقه ای برای رسیدن به آن داریم یکی از گزینه های موفقیت است ، بی نیازی مالی می تواند در زندگی شخص تاثیر گذار باشد تا حدودی اما واقعا کسی که بعد از سختی هایی که در زندگی تحمل کرده به یک بی نیازی مالی برسد و از آن به بعد هدفی نداشته باشد مقصر خود فرد است ، انسان هایی که فکر می کنند هدف فقط یک اسم است هیچ جایگاهی در کسب موفقیت و آرامش نخواهند داشت . با ” نقل قول” از فرمایش استاد تیموری که گفتند : در زندگی باید هدف و انگیزه وجود داشته باشد این بی هدفی و بی انگیزگی باعث می شود تا انسان به سمتی کشیده شود که برای جبران کارهایی که دوست دارد دیر شده باشد.

 7. سینا کاربر می‌گوید

  سلام خدمت شما و تیم آموزشی خوبتون
  البته کسی که به بی نیازی مالی برسد شاید سختی های زیادی را تحمل و از نقطه صفر شروع کرده باشد. و واقعیت این است که خیلس از این افراد به استراحت نیاز دارند. شاید موضوع اصلی این باشد. به نظر من این افراد برای شروع دوباره به مشاوره ای در این خصوص برای جلوگیری از افسردگی،پرخوری و … نیاز دارند که دوباره هدف گذاری کنند.
  ممنون از کلیپ خوبتون

 8. mahsa کاربر می‌گوید

  سلام. عالی بود.
  من دورم خیلی دیدم افراد اهدافشون در واقع رسیدن به نیازهاشون هست و این کلیپ یک تلنگر خوبی به این نوع افراد هست. و همینطور آمار و ارقام به خودم کمک کرد تا نقایص کارو زندگیم رو بدونم و خودم رو مورد سنجش قراربدم و دلیل مسایلم رو بدونم و از سر در گمی دربیام و علاوه بر این باعث شد برای رسیدن به اهدافم و خارج نشدن از مسیر هدفم آموزش و کارهایی که در این آمار و دلایل هست رو تصمیم بگیرم انجام بدم.
  مرسی از شما

 9. صادق عطار کاربر می‌گوید

  مثل همیشه عالی بود استاد.
  و بسیار متاسفم شدم از فوت دوست جوانتون امیدوارم هیچ کس بخاطر لاغری یا زیبایی هیچ وقت تن به چنین عمل های خطرناکی نده.

 10. علیرضا سهرابی کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت همه عزیزان خصوصادست اندرکاران کوشا و گرامی سایت ماهان تیموری.
  ضمن آرزوی موفقیت برای گروه محترم ماهان تیموری مطالبی بشرح زیر به محضر شما گرامیان میرسانم:
  باید عرض کنم که خیلی ساده و روشن کاری که 99 درصد از ما انسانها باید بکنیم، بدون نفس شدن است. همان نفس دورغینی که بر اساس تعلیمات غلط دوران کودکی در ما پایه گذاری شده است و در سالهای بعد بسط و گسترش یافته است . همه مشکل ما، ذهن منفی و پر از غلط ماست. این ذهن ( همان نفس کاذب)، کنترل ما را بدست گرفته و نمیگذاره حقیقت رو ببینیم و با حقیقت یکی بشیم. راه اینکه بدون نفس بشیم اینه که ما نباشیم. فقط نباش. نبودن باین معناست که انتقاد نکنی، دعوا نکنی، بحث و جدل نکنی، نصیحت نکنی، قضاوت نکنی. همه این کارها کار نفس توست. ببین آیا اگر کسی بهت توهین کرد میتونی لبخند بزنی و بدون اینکه هرگونه حس منفی در تو بوجود بیاد اون موقعیت رو از سر بگذرونی؟ برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشید شما را به دو منبع بینهایت مفید وارزشمند در اینخصوص ارجاع میدم : کتاب بلوغ اشو و برنامه تلویزیونی گنج حضور که توسط پرویز شهبازی ارائه میشود. هر دو به شما کمک میکند که نفس تان را بخوبی بشناسید و روز بروز آنرا کوچک و کوچک تر بکنید. و همینطور که نفس تان کوچکتر میشود جنبه های مختلف زندگی تان از جمله مالی، تندرستی، روابط، شغل، موفقیت، توانگری و …. بهتر وبهتر میشود. بنابراین مجددا تاکید میکنم که مشکل و موضوع اصلی نفس است، ریشه همه معضلات ما نفس است. بقیه مشکلات همه از ناحیه همین نفس ایجاد میشود. هیچ جای دیگر نروید. مراقبه هم رفتن به درون و یافتن همین نفس است. همه ترسها کار نفس است. افراد در مسیر توانگر شدن به تدریج روز بروز آگاهتر میشوند و مرتب بر ترسهایشان غلبه میکنند. علت اینکه دست به عمل نمیزنیم ترسهایمان هستند. وعلت ترسهایمان همان نفس است. نفس که توسط اهریمن پشتیبانی میشود، نمیگذارد ما به خدا اعتماد کنیم. همه این ماجراها بهم پیوسته اند و سر نخ ماجرا در دست نفس است . یکراست بروید بسراغ نفس تان و وقت تان را بیهوده تلف نکنید.

 11. Mohammad ....... کاربر می‌گوید

  سلام
  خیلی سخته ، خیلی از افراد برای خوش اندام شدن در مدت کوتاه خودشون رو به تیغ جراح می سپارند و فکر آسیب های بعد از عمل و محدودیت های ابدی اون را نمی کنند .
  بهترین و راحت ترین طریق برای کاهش وزن ورزش مرتب و روزانه است (حتی به صورت آماتور که نیازی به باشگاه و غیره و ذالک هم نداره )
  .
  .
  .
  تشکر از این که انگیزه و اهداف بزرگتر را دوباره گوش زد کردید اما همه ی تلاش ها و اهداف برای مادیات و دنیایی که چند سالی فقط چند سالی مهمانشیم رو صرفش نکنیم و به روحیات و اخلاقیات و در کل دوستی های ساده و … اهمیت بسیاری بدهیم.
  سپاس

 12. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

  سلام استاد
  من اسمم حسن هست ولی از بچگی عاشق اسم ماهان بودم و به همه میگفتم اسمم ماهانه
  به علت علاقه به اسم ماهان با شما آشنا شدم و کیلیپ هاتونو از اولینش تا الان دارم و همشو از 10بار بیشتر دیدم
  شما باعث شدین من امروز برم و ورزش کنم
  واقعا عالی هس
  با چند نفری آشنا شدم .
  متعهد بودن کار سختی نمیگنم نیست هست . ولی بعد یک مدت به عادت تبدیل میشه .پس خودمونو به کارای خوب متعهد کنیم تا عادت کنیم
  من یک ماهه تو سایت دیوار حیونایی مثل مرغ عشق و همستر و این چیزا خرید و فروش میکنم
  مغازه لباس فروشیم داشتم
  الان 21سالمه و تو این یک ماه یک میلیون در آمد دارم ماهی
  میخواستم بدونم چیکار کنم که محصولم خاص باشه . اشلا این کار جواب میده و ارزش تبلیغ رو داره .؟
  به نظرم شما میتونین در مورد پرورش حیوانات و خاص شدن محصول هم ما رو راهنمایی کنین
  واقعا میتونم بگم که شما رو از ته قلب دوست دارم و یکی از آرزو هام ست که از نزدیک ببینمتون و یا بهم کمک کنین
  لطفا جواب بدین ممنون .

  1. ماهان تیموری کاربر می‌گوید

   سلام ماهان عزیز
   از نظرتان ممنونم
   در هر کاری سه موضوع بسیار مهم است
   1 – محصول و خدمات شما
   2- رسانه های تبلیغاتی
   3- مخاطبین هدف
   اگر کار حیوانات خانگی را برای خود اتخاب کردی پس سعی کن در آن حرفه ای بشی.
   افراد فکر میکنند کارشان ایراد دارد اما از نظر من کاری که به شما احساس خوبی میدهد مناسب شماست و حتی شما انقدر می توانید در آن کار حرفه ای عمل کنید که رسانه های قوی
   مثل:رادیو و تلوزیون تبلیغات شما را انجام دهند
   پس روی این 3 موضوع کار کنید :
   1 – محصول و خدمات شما
   چگونه می توانی مزیت رقابتی ایجاد کنی نسبت به رقبای خودت؟
   چند روش برای خاص کردن شما نسبت به رقبا؟؟
   2- رسانه های تبلیغاتی
   به غیر از دیوار در چه فضاهایی میتوانی تبلیغات کنی؟؟
   3- مخاطبین هدف
   افرادی که از شما خرید میکنند کجا هستند(چه افرادی نسبت به خرید از شما علاقمند هستند)؟؟
   پاسخ این سوالات را از بدست بیار و اقدام کن/.
   برای خودت اهدافی را مشخص کن
   بهترین هدف برای سطح اول اینه که بهترین و معروف ترین مغازه پرنده فروشی را در ایران داشته باشی
   این کار درآمد های بسیار بالایی داره می تونم به قدرت بهتون بگم بجای 1میلیون شما میتونید تا 100 میلیون از این کار درآمد کسب کنید
   پس اطلاعات خودتون رو افزایش بدین
   من به همراه تمام اعضای تیم آموزشی ماهان تیموری براتون آرزوی موفقیت داریم و می تونید روی کمک من وتیمم تا آخر کارتون
   حساب کنید
   شاد و پیروز و سربلند باشید
   ماهان تیموری

  2. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

   سلام استاد ماهان تیموری
   من شما رو به چند نفر از دوستای نزدیکم معرفی و محصولاتتون رو خریداری و دریافت و استفاده کردن و تو زندگیشون تاثیر بسیار زیادی داشته و نکته بین و ریز بین شدن و به خودشون بیشتر بها میدن
   من مطمئن و امیدوارم که شما بیشتر از پیش معروف و موفق شین . چون که تا حالا کیلیپ های زیادی دیدم ولی شما دایره اطلاعات وسیع تر و کامل تر و مفهوم کلامتونو خیلی خوب میرسونین .
   واسه تبلیغ کار حیوانات خونگی میخوام یک سی دی تهیه کنم و در اون فیلمی از خودم و بزارم و خودمو معرفی کنم و بعد شماره تلفن و لینک کانال تلگرام و… رو در اخیتار مخاطبانم قرار بدم و بعد در مورد تک. تک حیوانات خونگیم فیلم های بسیار زیبا و البته کوتاهی رو قرار بدم که هر بیننده ای رو جذب کنه
   حداقل از 5تا حیوان خونگی که میتونم تهیه کنم رو معرفی و اطلاعاتی مفید در مورد آنها به مخاطبانم بدهم (مثال .غذا . طول عمر. کار هایی که یاد میگیرند . چگونه نگهداری کردن و…) و در اخیار مشتریان ثابت و مخاطبان و بازار هدفم میگذارم
   میخوام رشد چشمگیری تو این زمینه کنم و واقعا به کمکتون نیازمندم
   البته کارت و تراکت هم میخوام بزنم ولی میخوام خلاقانه و متفاوت باشه .
   استاد ماهان تیموری ارجمند و عزیز لطفااا شخصا فقط خودتون به این دیدگاهم پاسخ بدین .
   به نظرتون این نوع تبلیغ بازخورد خوبی داره ؟
   لطفا در مورد نوع تبلیغ که خدمتتون عرض کردم نظر بدین و یاریم کنین
   میخوام کل قدرتمو بزارم تو این کار اصلا مهم نیست چند بار شکست بخورم . مهم تجربه ای هست که بدست میارم
   بی صبرانه منتظر پاسخ شخصی شمام !؟

  3. ماهان تیموری کاربر می‌گوید

   سلام ماهان عزیزی
   ایده شما عالیه
   حتما انجامش بدین و
   رسانه های تبلیغاتییتون رو به 40 عدد برسونید
   قدرت کلامت برای رسیدن به اهدافت بدن من رو میلرزونه و از درون احساس خوبی بهم میده
   به خودت ایمان داشته باش و با آگاهی و تلاش زیاد کارت رو پیش ببر

  4. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

   سلام استاد .
   واقعا خوشحالم که ایدم توانست مور تایید شما قرار بگیره
   حتما تلاشمو افزایش میدم و اطلاعاتمو هم در زمینه کاری خودم وهم در زمینه هوش مالی بسیار ارتقا خواهم داد
   الان بهترین زمان برا رشدم هست و ثانیه به ثانیه ی زندگیمو پر از هدفای بزرگ و کوچیک میکنم تا از بقیه پیشی بگیرم .
   حتما رو 40 تارسانه تبلیغاتی هم کار میکنم و اطلاعاتم رو افزایش و تا سال دیگه در آمدم را به ماهی 100 میلیون خواهم رساند
   اولین هدفم هم مغازه ای که تو کل ایران معروف باشه و بعد دوس دارم کارمو در کل جهان گسترش بدم و بتونم وارد کار ها و کسب و کار های دیگه ای هم بشم که رو بورسه . (شکست خوردن مقدمه و پایه ی پیروزی هست )
   انشالاه خدا نعمت ارتباط با شما رو از من و بقیه نگیره و همیشه منتظر کلیپ ها و محصولات جدیدتونم
   سلامتی. تندرستی . عزت و هر آن چیزی دوست دارین رو برا شما و تیم پر تلاشتون آرزو میکنم
   سپاس فراوان ♡♡♡

  5. ماهان تیموری کاربر می‌گوید

   ماهان عزیز برات آرزوی موفقیت میکنم
   فقط نسبت به اهداف و اعداد بیشتر تمرکز بیشتر فکر کن به طور مثال درآمد 100 ملیون می تونه یک هدف 5 یا 7 و شایدم 10 ساله باشه اگر در حال حاضر دآمدتون 1 ملیون تومان است باسد تلاش کنید که دو برابرش کنید بعد دوبار دو برابر و به همین شکل رشد کنید
   شاد و پیروز و سربلند باشید

 13. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

  استاد سلام
  ممنون از جوابتون
  واقعا 5تا 10سال طول میکشه
  پس چطور شما گفتین توی یکی از کلیپ هاتون تو دوسال و خورده به منابع مالی زیادی دست یافتین و در قم اگه اشتباه نکنم شرکت زدین

  1. ماهان تیموری کاربر می‌گوید

   سلام ماهان عزیز
   من در عرض دو سال و هفت ماه به بازنشستگی مالی رسیدم ولی در آن زمان به درآمد ماهانه صد ملیون نرسیدم عزیزم
   منظور من این بود باید برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشی نه اینکه در عرض یک سال نمیشه بهتر بگم برای من این اتفاق نبوجود نیامد شاید براش شما تحقق پیدا کند شاد باشید

  2. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

   سلام استاد ماهان تیموری عزیزم
   به پاسخ چندین چرا و چگونه ی بزرگ زندگیم رسیدم .
   واقعا هیچ چیز بدون سخت کوشی بدست نمیاد و سخت کوشی بدون هدف و برنامه ریزی مرتب و روزانه و فکر درست به نتیجه نمیرسه و میتونه حتی شما رو به عقب ببره .
   من مطمئنم تغییرات کوچیک باعث تغیرات بزرگ و اساسی میشن
   استاد همونجور که گفتین رسانه های تبلیغا تمو افزایش دادم و تو این چند روز به سه تا
   رساندمشون . میتونم که بگم در آمدم تقریبا دو برابر شده و حالا با مشکل کم بود جنس (حیوانات) مواجه هستم
   به اینم امروز رسیدم که برا گسترش هر شغل باید زمینه هاشو هم فراهم و گسترش بدی و همه جانبه گسترشش بدی .
   تک تک آموزه هاتونو در زندگیم استفاده میکنم و اطلاعاتمو زیاد میکنم
   مطمئنم که راه سختی در پیش دارم پس میخوام با آمادگی وارد راه بشم تا کم نیارم
   و خودمو از همه لحاظ تقویت کنم

 14. ماهان(حسن) کاربر می‌گوید

  کتاب پرواز با عقاب ها بسیار عالی بود
  ممنون استاد ماهان تیموری
  برا تیمتون و خودتون
  الان کار سی دی من تموم شده . در مورد تبلیغات حیوانات که گفتم
  میخوام ازتون اجازه بگیرم که کلیپ های شما رو هم درون سی دی قرار بدم و سی دی خودمو بهتر و کاربردی تر کنم الان با 500 سی دی دارم شروع میکنم و اگه بتونین شخصی کیلیپ هاتونو به ترتیب برام بفرستین بهتر میتونم درون سی دی هام قرار بدم
  کلا محتواش به این شکله
  .معرفی خودم
  .معرفی حیوانات
  . فیلمی از حیوانات شاخص
  .فیلم های خنده دار و جالب
  . کلیپی از شما که مطمئنم این کارم بسیار کاربردی و مفید هم برای خودم و هم برای مخاطبان و بازار هدفم خواهد بود

 15. حسن فکری کاربر می‌گوید

  سلام.واقعا رسیدن به این دیدگاه خیلی مهم ولازمه رسیدن بهش ثبات و پایدرای در کار و ایمان داشتن به ادامه مسیر و لذت بردن از اونه. همین