Take a fresh look at your lifestyle.

نقش مدیریت مالی در زندگی شما

نقش مدیریت مالی در زندگی شماReviewed by باقری on Sep 3Rating: 5.0

مدیریت مالی به معنای برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل فعالیت های مالی مانند تهیه و استفاده از وجوه سرمایه است. آن به معنی به کارگیری اصول عمومی مدیریت درباره منابع مالی سرمایه است.

اجزای مدیریت مالی

 

نقش مدیریت مالی در زندگی شما1

تصمیمات سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری در دارایی های ثابت که بودجه سرمایه نامیده می شود. سرمایه گذاری در دارایی های فعلی نیز بخشی از تصمیمات سرمایه گذاری است که به عنوان تصمیمات سرمایه در گردش شناخته می شود.

[btnForPushNotification]

تصمیمات مالی

آنها به افزایش بخش مالی از منابع مختلف مربوط هستند که به تصمیم درباره نوع منبع، دوره تامین مالی، هزینه تأمین مالی و بازگشت سرمایه به موجب آن بستگی دارد.

تصمیم گیری در مورد تقسیم سود

مدیر مالی باید با توجه به توزیع سود خالص تصمیم گیری کند. سود خالص به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

۱- سود سهام برای سهامداران

سود سهام و نرخ آن باید تصمیم گیری شود.

۲- سود حفظ شده

مبلغ سود حفظ شده باید نهایی شود که بستگی به وسعت و تنوع برنامه های سرمایه گذاری دارد.

اهداف مدیریت مالی

 

نقش مدیریت مالی در زندگی شما3

 

مدیریت مالی به طور کلی به تهیه، تخصیص و کنترل منابع مالی مربوط است. اهداف مدیریت مالی می توانند موارد زیر باشند:

هدف اول مدیریت مالی: اطمینان از تهیه و عرضه منظم و کافی منابع سرمایه به سرمایه گذاران

هدف دوم مدیریت مالی: اطمینان از بازگشت کافی سرمایه به سهامداران که به ظرفیت درآمد، قیمت بازار سهم و انتظارات سهامداران بستگی دارد.

هدف سوم مدیریت مالی: اطمینان از استفاده بهینه از وجوه سرمایه. هنگامی که وجوه سرمایه خریداری می شوند و به دست می آیند، آنها باید در ماکزیمم روش ممکن با حداقل هزینه مورد استفاده قرار بگیرند.

هدف چهارم مدیریت مالی: اطمینان از ایمنی در سرمایه گذاری، یعنی وجوه سرمایه باید در سرمایه گذاری های ایمن و با ریسک کم سرمایه گذاری شوند تا بتوان نرخ مناسب و امن از بازگشت سرمایه را به دست آورد.

هدف پنجم مدیریت مالی: برنامه ریزی ساختار صحیح و سالم سرمایه یکی از این اهداف است. برای برآورده کردن این هدف باید ترکیب صحیح و منصفانه از سرمایه وجود داشته باشد تا تعادل را بین بدهی و حقوق سرمایه حفظ کند.

[btnForPushNotification]

توابع مدیریت مالی

ارزیابی الزامات و نیازمندی های سرمایه
یک مدیر مالی باید با توجه به الزامات سرمایه شرکت تخمین هایی را انجام دهد. این تخمین ها به هزینه های مورد انتظار و سود و برنامه های آینده و سیاست های مربوط به آن بستگی دارد. تخمين ها بايد به روش کافي ساخته شوند که ظرفيت درآمد سرمایه گذاری را افزايش مي دهد.

تعیین ساختار سرمایه

 

پس از برآورد، ساختار سرمایه باید تصمیم گیری شود. این شامل تجزیه و تحلیل ارزش سهام در کوتاه مدت و بلند مدت است. این موضوع به نسبت سرمایه متعلق به شرکت و بودجه های اضافی که باید از سوی طرف های خارجی مطرح شود، بستگی دارد.

انتخاب منابع بودجه

برای تامین بودجه اضافی، شرکت دارای گزینه های بسیاری مانند

-صدور سهام و اوراق قرضه
-وام هایی که از بانک ها و موسسات مالی گرفته شده است
-سپرده های عمومی که به شکل اوراق قرضه گرفته می شود
انتخاب فاکتور به شایستگی و ناشایستگی هر منبع و دوره تأمین مالی آن بستگی دارد.

[btnForPushNotification]

سرمایه گذاری وجوه سرمایه

مدیر مالی باید تصمیم بگیرد که وجوه را به شرکت های سودآور اختصاص دهد تا ایمنی در سرمایه گذاری وجود داشته باشد و بازگشت سرمایه منظم امکان پذیر شود.

در معرض گذاری مازاد

تصمیمات سود خالص باید توسط مدیر مالی گرفته شوند.
این می تواند به دو روش انجام شود:

اعلام سود سهام
اعلام سود سهام شامل شناسایی نرخ سود سهام و مزایای دیگر مانند پاداش و حق الامتیاز است.
سود حفظ شده
حجم سود باید تصمیم گیری شود که به برنامه های توسعه، نوآوری و تنوع شرکت بستگی دارد.
مدیریت نقدینگی
مدیر مالی باید تصمیمات مربوط به مدیریت نقدینگی را بگیرد. پول برای اهداف مختلف مانند پرداخت دستمزد و حقوق ها، پرداخت قبوض برق و آب، پرداخت به طلبکاران، ملاقات با بدهکاران فعلی، نگهداری سهام کافی، خرید مواد خام و غیره مورد نیاز است.

کنترل مالی

 

نقش مدیریت مالی در زندگی شما2

 

مدیر مالی نه تنها باید از وجوه مالی برنامه ریزی، تهیه و استفاده کند، بلکه همچنین باید کنترل امور مالی را تمرین کند. این کنترل را می توان با استفاده از تکنیک های بسیاری مانند تجزیه و تحلیل نسبت، پیش بینی مالی، کنترل هزینه و سود و غیره انجام داد.

[btnForPushNotification]

۳ تکنیک مدرن مدیریت مالی که کسب و کار شما را تغییر می دهد

فرقی نمی کند که شما برای کسب و کارتان یا خودتان دنبال منافع مالی باشید بلکه باید راهی برای مدیریت امور مالی خود در حال حاضر و در آینده پیدا کنید. هزینه هر چیزی ادامه می یابد تا افزایش می یابد و هیچ نشانه ای از این که روند افزایش قیمت ها به زودی متوقف خواهد شد، وجود ندارد. در نتیجه، تمام اشخاص باید یک سیستم مدیریت مالی را برای تضمین ثبات خود در سالهای آینده توسعه دهند.

این سیستم باید کسب و کارهای مورد نظر را با انعطاف پذیری کافی برای آنها جهت ادامه رشد و پرداخت برای هزینه های لازم خود فراهم کند. این سیستم نیز باید به اندازه کافی سختگیرانه باشد تا اجازه دهد که در صورت وقوع فاجعه های آینده پول را کنار گذاشت.

اولویت بندی هزینه ها

 

 نقش مدیریت مالی در زندگی شما چیست؟8

 

در مورد یک کسب و کار، تمام هزینه ها باید اولویت بندی شوند تا پول در مورد چیزهای مناسب و درست صرف شود.
هنگامی که زمان کاهش هزینه های اجرایی می رسد، آنها باید با عواقبی در ذهن بیایند. همه چیزهایی که برای کاهش هزینه ها انجام می شود یک نتیجه نهایی دارد.شما باید بیندیشید که آیا شما به اندازه کافی هزینه ها را کاهش دادید یا یا بیش از حد هزینه ها را کاهش دادید. کار باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تعدیل نیروی کار آخرین امکان برای کاهش هزینه ها است. هزینه هایی نیز وجود داردکه بتوان بدون نیاز به لمس نیروی کار آنها را کاهش داد.

[btnForPushNotification]

مدیریت مالی زندگی

افرادی که در بخش خصوصی هستند، باید منابع مالی خود را مدیریت کنند تا بتوانند اعتبار کسب کنند. نمره اعتبار شخصی می تواند هر جنبه ای از زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهد. بزرگترین مسئله در حال حاضر که بر آینده مالی بسیاری از مردم تاثیر می گذارد استفاده منظم از کارتهای اعتباری با بهره بالا است.
بیشتر موسسات خرده فروشی سعی می کنند کارت های اعتباری خود را به طور منظم به مشتریان خود ارائه دهند. این کارت ها فقط برای خرید های کوچک استفاده می شود که بعد از تکمیل آن می توانید هزینه ها را پرداخت کنید.

نتیجه گیری

مدیریت مالی یک چالش در جهان است که در آن هزینه ها به عنوان کلید پیشرفت در نظر گرفته می شود.اگر شما بخواهید قدرت پرداخت بدهی خود را در آینده خود داشته باشید، باید حداکثر میزان استحکام را تمرین کنید. هنگامی که بودجه موثری را ایجاد کرده اید، نگرانی های شما در مورد امور مالی به یک چیز در گذشته تبدیل خواهد شد.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.