Take a fresh look at your lifestyle.

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آنReviewed by باقری on Sep 10Rating: 5.0

به دلایل مختلف مردان و زنان ورشکست می شوند، ورشکستگی در زنان و مردان متفاوت است بنابراین مدیریت ورشکستگی نیز از هم متمایز خواهد بود.

دلایل ورشکستگی در مردان

بدهی های مالی خارج از حد توان
ورشکستگی کسب و کار
بودجه کم
اخراج شدن از محل کار

[btnForPushNotification]

1: ورشکستگی در زنان

 

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن6

مشکلات مالی شریک زندگی
طلاق
گرفتن حق حضانت فرزندان پس از طلاق
خرج کردن بیش از حد و عدم برنامه ریزی مالی

1-1: سوء استفاده مالی و بهره برداری

زنان می توانند قربانیان سوء استفاده مالی شوند، این یک نوع سوء استفاده مالی است که می تواند توسط شریک کاری یا شریک زندگی حادث شود.
اگر در کسب و کار خود شریک مالی دارید، باید بر روی مدیریت مالی کنترل داشته باشید، اعتماد در این جایگاه شایسته نیست، اگر کسب و کار فعال و پر مشغله ای دارید، می توانید حسابدار یا مشاور مالی برای انجام امور این چنینی مانند حسابرسی او را استخدام کنید، برای دخل و خرج، حساب ها، چک ها، بازپرداخت بدهی ها و … نظارت داشته باشید.

سوء استفاده مالی توسط شریک زندگی، بدین صورت حادث می گردد که شخص بدون اینکه به شما اطلاعی از وضعیت مالی خود بدهد، سندی را به نام شما می کند و یا از دسته چک شما برای بازپرداخت بدهی استفاده می کند در صورتی که پرداخت بدهی از توان او خارج است، در این صورت موعد چک فرا می رسد و موجودی کافی را پرداخت به شما ندارد، بنابراین یا شما موجودی را در حساب دارید و این باعث تخلیه بودجه شما و ورشکستگی شما می شود یا اینکه موجودی ندارید و عواقب آن گریبان گیر شما می شود و گاها مدیریت ورشکستگی بسیار سخت و یا غیرممکن می شود.

توصیه می شود در هر دو مورد سوء استفاده، چه اینکه قبل از ایجاد ورشکستگی متوجه موضوع شوید یا بعد از وکیل کمک بگیرید تا بتواند شما را از این مهلکه نجات دهد.

2-1: طلاق

 

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن1

 

طلاق می تواند و بر منابع مالی زنان تأثیر بگذارد، شاید بگویید مهریه برای جلوگیری از بحران مالی پس از طلاق کارآمد است، اما زنان اغلب از این حق برای تسریع در طلاق چشم پوشی می کنند، ممکن است دلایلی از قبیل حس مادری و گرفتن حق حضانت فرزندان باعث ایجاد توافقی بین زن و مرد شود.

بدین صورت که زن از حق مهریه خود در ازای حضانت فرزندان بگذرد، یا اینکه ممکن است بعضی مردان حیله گر قبل از اقدام به طلاق اموال و دارایی های خود را به دیگری واگذار کنند تا از دادن مهریه سر باز زنند، در هر صورت زنان پس از طلاق حمایت مالی خود را از دست می دهند و برای تهیه خانه و مایحتاج زندگی دچار مشکل می شوند و برای مدیریت ورشکستگی نیازمند راه حل هایی هستند تا آنها را از این شرایط بحرانی خارج کنند.

3-1: از دست دادن شغل

بازار کار به اندازه کافی چالش برانگیز است، اما مخصوصا برای مادران مجرد، گاها محیط کاری برای آنها امن نیستید و افرادی در پی سوء استفاده از وضعیت کنونی آنها هستند و در صورت وجود مشکل زنان ترجیح می دهند از شغلی که امنیت در ان ندارند کناره گیری کنند، یا اینکه نگهداری از فرزندان و مسئولیت خانه داری انرژی زیادی را از آنها می گیرد و ممکن است در محل کار خسته باشند یا تمرکز کافی را برای مسئولیتی که به آنها محول شده است نداشته باشند، در اینجا نیازمند مدیریت ورشکستگی خواهند بود.

[btnForPushNotification] زنانی که فرزندان خود را بدون همسر نگه داری می کنند، به خانه نیاز دارند، همچنین تامین خرجکرد خانواده برعهده آنها است که ممکن است باعث شود شغلی تمام وقت را برای خود اتخاذ کنند.

2: زنان چگونه می توانند در شرایط اضطراری زندگی خود را محافظت کنند؟

 

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن8

 

 

آمادگی برای تغییرات ناگهانی زندگی، کلیدی است، عشق و اعتماد در ازدواج بسیار امر مهمی است، اما اگر حساب پس انداز جداگانه ای برای خود داشته باشید در شرایط بحرانی برای مدیریت ورشکستگی شما را یاری می رساند، با برنامه ریزی دقیق می توانید .

پس انداز خوبی داشته باشید و حتی ممکن است در آینده از ورشکستگی همسرتان نیز جلوگیری کنید و اگر دچار بحران در زندگی مشترک شدید و مسئله به طلاق ختم شد، شما بسیار خوشحال خواهید شد که پول خود را پس انداز کرده اید.

فقط به این دلیل که می دانم اتفاقات بد همیشه حادث نمی شود و نگرش مثبتی در زندگی دارید، از آینده غافل نشوید.

1-2: کنترل امور مالی

 

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن22

زنان باید بتوانند امور مالی خود را کنترل کنند، در هر جایگاهی که هستند، اگر جزء کارکنان یک شرکت هستند یا در جایگاه مدیریت یک کسب و کار، کارآفرین و …
در صورتی زنان بتوانند اداره امور مالی را به عهده گرفته و برنامه ریزی دقیقی را انجام دهند حتی از ورشکستگی همسرانشان نیز جلوگیری می کنند.
همواره دیده اید زنان متاهلی که برای اولین بار در خانواده خود مشکلی را متوجه شده اند و اقدامی در مورد آن انجام می دهند.

این زنان قوی، هوشمند و توانمند هستند که خواهان زندگی بهتر برای خانواده خود هستند:
آنها نمی خواهند که بدهی ها زندگی آن ها را محدود کنند.
آنها از تماس تلفنی مزاحم از طلبکاران خسته شده اند.
آنها می خواهند مدیریت ورشکستگی را انجام دهند تا مجبور نباشند بقیه زندگی خود را در فقر زندگی کنند.

2-2: کاهش هزینه ها

 

اگر مدیریت کسب و کار را برعهده دارید و با کاهش سود روبرو شده اید، راه حل هایی برای جلوگیری از خطر بسته شدن کارتان برای همیشه وجود دارد، برای مدیریت ورشکستگی شاید نیاز به بستن مکان کسب و کار به طور موقت باشید، بدانید هیچ کس نمی خواهد کسب و کار خود را کاهش دهد، اما اگر تمام گزینه های دیگر را امتحان کرده اید.

این راه حل کمک کننده است، اگر هزینه های نیروی کار یکی از هزینه های اولیه شما باشد، ممکن است بتوانید کارکنان قراردادی، موقت را برای جایگزین پرسنل با هزینه بالا کنید تا بتوانید از هزینه ها بکاهید، حساب های خرجکرد را بررسی کنید، هزینه های اضافی روزمره را حذف کنید.
اعمال این استراتژی ها تلاش های شما را در احیای کسب و کارتان بهبود می بخشد.

3-2: تغییرات در زندگی

 

دلایل ورشکستگی در زنان و راه های نجات از آن5

اغلب خانم ها عاشق خرید کردن هستند، این کار برای آنها سرگرمی محسوب می شود، اما به خاطر داشته باشید اگر همینطور بی رویه به خریدهای غیر ضروری که گاها لباس یا وسیله تهیه شده اصلا استفاده نمی شود و یا کاربرد ندارد بپردازید، به زودی دچار مشکل مالی خواهید شد و شاید برای مدیریت ورشکستگی مجبور شوید همان اجناس را با نصف قیمت خرید به فروش برسانید.

زمانی که با بحران مالی مواجهید تغییر سبک زندگی یکی از راه حل های کمک کننده برای فرار از این وضعیت است، دوره های خوشگذرانی با دوستان را کاهش دهید و در صورت امکان تا خارج شدن از مشکلات مالی آن را حذف کنید، رستوران گردی ها با دوستان معمولا باعث خرج هزینه های زیادی خواهد بود.

[btnForPushNotification]

4-2: کار نیمه وقت

حد الامکان ساعات کاری خود را افزایش دهید، هم چنین در صورتی که امکان کار کردن در بیرون از خانه را ندارید (حال یا به علت وجود فرزند کوچک که نیاز به مراقبت دارد، یا عدم امنیت در محیط کاری) می توانید کسب و کار خانگی را راه اندازی کنید یا اینکه اگر روابط اجتماعی خوبی دارید .

 

نتیجه گیری

 

می توانید به بازاریابی و یا فروشنده اجناس دیگران در خانه باشید، یا کاری اینترنتی را برای خود در نظر بگیرید، تا بتوانید بودجه خود را افزایش دهید و مدیریت ورشکستگی خوبی را ترتیب بدهید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.