Take a fresh look at your lifestyle.

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی است

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی استReviewed by Marjan on Nov 22Rating:

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که به دنبال کسب موفقیت در زندگی شان به ویژه در زمینه مالی آن هستند ، حتما نام کتاب ” سنگ فرش هر خیابان از طلاست ” به گوشتان خورده است . در این کتاب ، ” کیم وو چونگ ” از تجربیات موفقیت آمیز مالی اش صحبت کرده و برای علاقه مندان به داستان زندگی اش تعریف کرده که چگونه از هیچ شروع کرده و در نهایت ، یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان را ساخته است . او در حال حاضر ، بنیانگذار و رئیس شرکت دوو می باشد . کیم به جای این که به طور انفرادی به کسب و کار بپردازد ، حدود 90000 کارمند را استخدام کرده است و روحیه خلاق و جسورانه ای که داشته ، به او در پیمودن مسیر این موفقیت ، کمک زیادی کرده است .

اگر شما هم می خواهید مثل چونگ ، راه موفقیتتان را به سرعت طی بکنید ، با ما همراه باشید و به نکات طلایی ای که گفته است ، دقت کنید:

تاریخ ، متعلق به کسانی است که رویاهای بزرگ در سر دارند

 

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی است2

 

در دوران دبستان ، بچه فقیری بودم که حتی یک سکه هم در جیب نداشتم ولی رویاهای بسیار بزرگی در سرم بود . مردمی که رویا دارند ، فقر را نمی شناسند . این رویاها هستند که می توانند جهان را تغییر دهند و شخصیت و کار و سرنوشت انسان را تحت کنترل خودشان در آورند . انسانی که رویای غلطی در سر دارد ، درست مثل انسانی که رویا ندارد ، در معرض خطر است .

زمانی که شرکت دوو را با 5 نفر راه اندازی کردم ، رویایم این بود که با فعالیت گروهی و دسته جمعی بتوانم به توسعه اجتماعی کمک کنم . همزمان با رشد شرکتم ، رویاهای من هم به بار می نشست . بعد از آن که به آرزویم که داشتن یک ساختمان عظیم پر از کارمندان دوو بود رسیدم ، رویایم این شد که از من به عنوان یک کارآفرین نمونه یاد شود و همه من را به عنوان یک فرد حرفه ای در کارم بشناسند و برای رسیدن به آن دارم تمامی تلاشم را می کنم .

چگونه رویاهای خلاق داشته باشیم ؟

مغز شما زمانی رشد می کند که از آن ، استفاده بکنید . معمولا زمانی که شما سخت مشغول کار و تفکر هستید ، جرقه ایده های خلاقانه در مغزتان زده می شود . یک انسان ، معمولا فقط از 10 درصد قدرت بالقوه مغزش استفاده می کند ؛ بنابراین من عقیده دارم که نیروی بالقوه مردم ، خیلی بیشتر از مقداری است که از آن اطلاع دارند . رویاها ، در حقیقت آرزوی انجام کارهای مختلف هستند . هر چقدر که بیشتر کار کنید ، رویاهایتان بیشتر به خود رنگ واقعیت می گیرند .

 

کار ، سرگرمی من است

 

 

من مشغله ام خیلی زیاد است و از این بابت خوشحالم . چون معتقدم زمانی موفقیتمان تضمین می شود که خودمان را وقف کار کنیم . محال است کسی خودش را وقف کار بکند و شکست بخورد . باعث تاسف است که انسان هایی که هنوز در ابتدای زندگی و جوانی شان هستند ، به جای اینکه سرشار از آرزوهای بزرگ و جاه طلبی و نشاط باشند ، کار را باعث دردسر و مزاحمت خودشان می دانند  و این در حقیقت ، اهانت بزرگی به اخلاق کار است . هیچ کس مرا مجبور به کار کردن نکرده است اما اگر منظور از سرگرمی ، چیزی باشد که به شما لذت و رضایت خاطر می دهد ، پس باید بگویم که سرگرمی من ، کار است و خستگی ام زمانی در می شود که بدانم یک کسب و کار موفق دارم .

جهان ، جای بزرگی است

من به کار کردن ، عشق می ورزم و از آن دسته افرادی هستم که نمی توانم برای مدت زمان طولانی ای بی حرکت در یک جا بنشینم . شروع کردن یک کار و نیمه تمام رها کردن آن ، از نظر من هیچ ارزشی ندارد . اگر از شکست و مواجهه با سختی ها ، بترسید ، هرگز طعم شیرین خوشبختی را نمی چشید . جهان ، خیلی بزرگ است و در انتظار شماست . کارهای زیادی وجود دارد که می توانید آن ها را انجام دهید ، باید جاهایی را کشف کنید که تا حالا دست هیچ کس به آن جا نرسده و کارهایی را انجام دهید که تا حالا کسی انجام نداده است . دنیا ، واقعا جای بزرگی است و کارهای نامحدودی برای انجام دادن در آن وجود دارد .

چه کسی نبوغ خفته را بیدار می کند ؟

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
فنون کسب و کار

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی است4

 

ما انسان ها درونمان توانایی های شگفت انگیزی داریم که اغلب از وجودشان آگاه نیستیم . اگر بتوانید این توانایی های بالقوه را کشف کنید ، موفق خواهید شد . سعی کنید که هر روز باهوش تر و زبر و زرنگ تر از روز قبل باشید . با خودتان سخت گیر باشید و هرگز تصور نکنید که به هدفتان رسیده اید و هرگز از جایگاهی که به آن رسیده اید ، راضی نباشید . خودتان را برای گذراندن بقیه زندگی تان آماده کنید چون اگر که حرکت نکنید ، فلج می شوید . فقط کافیست اراده کنید تا خیلی راحت ، نبوغ خفته خودتان را بیدار کنید .

خوشبختی حقیقی چیست؟

برایم مثل روز روشن است که خوشبختی ، ربطی به دارایی و قدرت و شهرت ندارد . حتی زمانی را به یاد می آورم که از نظر مالی ، در پایین ترین حد ممکن بودم اما خوشبخت ترین آدم روی زمین بودم .ما باید هرچه را که داریم ، کم یا زیاد با همنوعان خودمان قسمت کنیم . چه پول باشد و چه دانش و … زیرا خودخواهی فکری و مادی ، هر دو به یک اندازه نفرت انگیز و زشت هستند . به محض اینکه برای رفاه دیگران شروع به تلاش کنید ، زندگی تان شاد تر و گرم تر می شود و بی نهایت احساس خوشبختی می کنید .

مدیریت هدفمند ، کافی نیست

 

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی است5

 

مدیریت هدفمند ، 6 مرحله دارد که عبارت است از برنامه ریزی ، سازماندهی ، رهبری ، کنترل ، انعطاف پذیری و تصمیم گیری صحیح . علت اینکه من زیاد سفر می کنم این است که در کشورهای در حال توسعه ، که کسب و کار بسیاری در آن دارم ، اغلب قوانین در حال تغییر هستند و اگر در این کشورها تصمیمی را به تاخیر بیاندازید ، برایتان خیلی گران تمام می شود . یک شرکت بزرگ ، دقیقا مثل یک گلوله برفی در حال غلطیدن است . اگر شما در دوران ضرردهی کارتان باشید ، باید کاری کنید تا جلوی ضررتان را بگیرید . علت سفرکردن های فراوان من هم به دست آوردن سریع اطلاعات به روز هست تا بلافاصله و در همان محل ، تصمیمات لازم را بگیرم .

درسی برای تصمیم گیری

وقتی که به کسب و کاری مشغولید ، اوقات زیادی برایتان پیش می آید که نیاز به تصمیم گیری پیدا بکنید . این تصمیمات ، گاهی جزئی هستند اما گاهی آنقدر مهم و حیاتی هستند که می توانند روی تمامی سرمایه کشور تاثیر بگذارند . در هر صورت ، این مدیر است که باید تصمیم نهایی را بگیرد . همکاران و کارمندانم می توانند همه نوع اطلاعات و کمکی را در اختیار من قرار دهند اما من در مقام یک مدیر ، باید تصمیم نهایی را خودم بگیرم و در نتیجه ، تمامی مسئولیت های ناشی از تصمیماتم را هم خودم بر عهده می گیرم .

راز مشغول بودن به شغل مناسب

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
آموزش زبان بدن به صورت حرفه ای

سنگ فرش هر خیابان از طلاست ، ثروت در همین نزدیکی است6

 

هر کس و هر چیزی در زندگی ، جای مخصوص به خودش را دارد . فقط زمانی نظم و آرامش حاکم می شود که هر چیزی در جای خودش باشد ؛ در غیر این صورت ، سر در گمی و آشفتگی به وجود می آید . همه ما باید کاری را بکنیم که باید بکنیم . سیاست پرسنلی من ، اتنخاب شخص مناسب برای محل مناسب است چون این مسئله ، برای اینکه یک شرکت بتواند روال طبیعی خودش را طی کند ، بسیار ضروری است .

به گونه ای فکر کنید که انگار مالک شرکت هستید

حتما در اطرافتان انسان هایی را دیده اید که علاوه بر اینکه به وظایفشان عمل می کنند ، بدون اینکه کسی از آن ها بخواهد ، کارهای دیگران را هم انجام می دهند . از طرف دیگر ، آدم هایی هم هستند که تا به آن ها گوشزد نکنید ، وظیفه خودشان را انجام نمی دهند چه برسد که به دیگران هم در انجام کارشان کمک بکند . همیشه این ذهنیت را داشته باشید که مالک کار و زندگی هستید . کارمندانی که با این ذهنیت کار می کنند ، شرکت را به موفقیت می رسانند . اما افرادی که فقط یک ذهنیت کارگری دارند و فقط می خواهند که دستورات مافوق خودشان را انجام دهند و کاری بکنند و حقوق ماهیانه شان را بگیرند ، هرگز موفق نخواهند شد .

نتیجه گیری

در پایان ، 8 گام که شما را خیلی سریع به موفقیت و ثروت نهفته در جهان می رساند را برایتان می گویم:

نیروهای بالقوه خودتان را شکوفا کنید

آرزوهای بزرگ داشته باشید

خلاقانه فکر کنید

چالش طلبی کنید

فداکار باشید

با خودتان روراست باشید

فروتن باشید

از خود گذشتگی کنید

اگر می خواهید که در اوج بمانید ، باید خیلی سخت کار کنید . اگر راضی به وضع موجود باشید ، آن هایی که عقب تر از شما هستند فقط کافیست که از شما تقلید کنند و به شما برسند . خستگی ناپذیر باشید و وقتی موفقیت را در آغوش گرفتید ، آن وقت لبخند رضایتتان همه خستگی تان را از تن به در می برد .

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. امير کاربر می‌گوید

  سلام اقا ماهان عزیز
  من هم در خواندن کار کردم هم در مدریت هم ٣بارى براى أفراد کتاب خریدم هم دست به شعر دارم گاهى و هم در کار هاى خرید جنس کار کردم ، اما از همه این ها تو
  ااما در خوانده گى بیشتر کار کردم . نمى دانم باید از کجا شروع به کار کنم براى این کار
  خوش حال کنید منو از جوابتون اقاى تیمورى عزیز

  0
 2. majid.barary tary65 کاربر می‌گوید

  سلام من مهندس عمران هستم پس اندازم تقریبا ۵۰ میلیونه نمیدونم با این پول چیکار کنم اگه میشه راهنماییم کنید و اینکه الان به عنوان یه عینک ساز پیش پدرم کار میکنم

  0
 3. Mahdi 4210 کاربر می‌گوید

  سلام آقای تیموری
  بابت این مقاله های زیبا و انگیزه آذر ممنون
  من همه این مقاله ها رو می خونم و سعی میکنم به آنها در کار هایم عمل کنم اما تا میخواهی کاری رو شروع کنیم یا ایده ای رو اجرایی کنم بزرگ ترین مشکل یعنی تامین سرمایه پیش روی ما می آید
  این مشکل را چگونه حلش کنیم؟ ?

  0
کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.