Take a fresh look at your lifestyle.

مسیر موفقیت ماهان تیموری

0 1,500

 

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی باشد و هر جای دنیا که هستید پر از انرژی باشید. همین چند روز پیش نظرسنجی را در این مورد انجام دادیم که آیا دوست دارید مطلبی را در مورد راه موفقیتی که خودم طی کرده‌ام را منتشر کنم که شما هم بتوانید همان مسیر را طی کنید و برای خودتان موفقیت بسازید؟

اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی با انتشار این مطلب موافق بودم و من هم تصمیم گرفتم که این مطلب را منتشر کنم. اول می‌خواهم در مورد ریسک‌هایی که در زنگی انجام داده‌ام و به موفقیت رسیده‌ام با شما صحبت کنم. بعد از ان می‌خواهم در مورد کسب و کار‌هایی صحبت کنم که در آن‌ها شکست خورده‌ام و بعد از آن می‌خواهم در مورد کسب و کار‌هایی صحبت کنم که توانسته‌ام در ان‌ها بدرخشم و موفقیت کسب کنم.

اولین ریسک و تجربه شرایط سخت

 

مسیر موفقیت ماهان تیموری4

 

 

من در سن 15 سالگی اولین و بزرگترین ریسک زندگی‌ام را انجام دادم به این صورت که تصمیم گرفتم به همراه خواهر و برادرم به تهران بیایم. 5 سال شرایط بسیار سختی را تجربه کردم شرایطی که شاید خییلی از شما نتوانید ان را درک کنید… در خیابان کریم خان پلاک 181 ، طبقه پنجم و پشت آسانسور و در یک اتاق 5 متری با یک شرایط بسیار بد زندگی می‌کردم. من به خاطر نداشتن مبالغ بسیار نا چیز در این شرایط تحقیر می‌شدم.

ریسک بزرگ برای موفقیت و پرداختن به علاقه شخصی

در سن 20 سالگی باز هم تصمیم گرفتم ریسک کنم. این ریسک برای من مالی نبود و ریسک بر روی موفقیت بود به این شکل که می‌گفتم اگر موفق نشوم نابود خواهم شد. من در این سال موسسه پیک کتاب تهران را راه‌اندازی کردم و در عرض یک سال درامدم نسبت به سال گذشته 30 برابر افزایش پیدا کرد و موسسه پیک کتاب گسترش پیدا کرد.

در سن 23 سالگی به استقلال مالی رسیدم و تصمیم گرفتم به سمت علاقه‌ای که دارم یعنی سخنرانی و اموزش بروم کاری که من برای ان ساخته شده‌ام. در این شرایط هم افراد زیادی از اطرافیانم مرا مورد تمسخر قرار می‌دانند و باورنمی‌کردند که من بتوانم یک سخنران خوب و یک اموزش دهنده خوب باشم. در سال اول سختی زیادی کشیدم اما خدارو شکر در سال دوم باز هم توانستم به موفقیت برسم و درامد خودم را از چیزی که قبلا بود افزایش دادم.

بنیانگذاری تیم آموزشی ماهان تیموری

در سن 25 سالگی باز هم یک ریسک بسیار بزرگ کردم به این صورت که تمام سرمایه و اعتبار خودم را وارد خوزه مورد علاقه‌ام کردم و بنیان تیم اموزشی ماهان تیموری را از انجا شروع کردم و من تمام زندگی‌ام را وارد این کار کردم. در 16-17 ماه اول من هر چه داشتم را خرج تیم آموزشی ماهان تیموری می‌کردم. بعضی از ماه‌ها 20-30 میلیون ضرر می‌دادیم اما من ریسک این کار را پذیرفته بودم و تصمیم گرفته بودم کاری را که دوست دارم، انجام دهم.

بعد از چند ماه تیم اموزشی ماهان تیموری هم به موفقیت‌های بزرگی رسید و ما اموزش‌هایی را ارائه کردیم که قبل از این زمان کسی ان‌ها را تولید نکرده بود اطلاعاتی که مردم ایران به ان نیاز داشتند و تشنه ان بودند.

قبل از این زمان همه به طور ذهنی در مورد موفقیت مالی صحبت می‌کردند و می‌گفتند که فکر کنید تا به موفقیت مالی برسید. اما ما آمدیم و برای رسیدن به موفقیت مالی راهکار دادیم. برای مسائلی مانند مدیریت مالی، راه‌اندازی کسب و کار و سرمایه‌گذاری ما راهکار ارائه کردیم. کمبود همچین اموزش‌هایی در ایران حس می‌شد و مجموعه ما در این زمینه توانست موفقیت‌ها برزگی را کسب کند.

شکست‌هایی که باعث پیروزی شدند

 

شاید برای شما جالب شاد که بدانید من در چه کار‌هایی موفق نبودم من کار‌های زیادی هم انجام دادم و در آن‌ها به موفقیت نرسیده‌ام از کار‌های فنی گرفته تا کار‌های مدرن. به عنوان مثال من وارد کار کانال‌سازی کولر، فروش موبایل و نانوایی شدم و درآن‌ها شکست خوردم اما در تمامی این شکست‌ها به اطلاعات و خرد من اضافه شد.

من زمانی هم ترخیص‌کار گمرک در فرودگاه امام بودم و در آن شکست خوردم. من کار فروشندگی را نیز تجربه کرده و در آن شکست خوردم. برای مدتی هم در یکی از معتبرترین شرکت‌های آسانسور سازی مشغول به کار شدم و باز هم در ان شکست خوردم. من در کار‌های دیگری نیز مانند لوازم آرایشی، پیک موتور و رانندگی تاکسی هم وارد شده و شکست خوردم.

به طور کلی کار‌های زیادی را انجام دادم که در آن‌ها با شکست مواجه شدم. من می‌خواهم به شما بگوییم که اگر تجربه زیادی در کار‌های مختف دارید و شکست خوردید من هم اینطوری بوده‌ام و با خیلی از انسانهای موفق هم که صحبت کرده‌ام و آن‌ها هم به همین شکل بوده‌اند. اما شما باید ادامه بدهید و جای خودتان را پیدا کنید مثل من باید جایی را که در ان استعداد دارید   پیدا کنید. من از کار کتاب درامد بالایی را کسب می‌کردم. اما وقتی وارد حوزه سخنرانی و اموزش شدم، انگار من برای این کار ساخته شده بودم و خیلی موفقیتم بیشتر شد.

جایگاهم را پیدا کردم

 

مسیر موفقیت ماهان تیموری2

 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید من چه کار‌هایی را انجام داده و درآن‌‌ها به موفقیت  رسیده‌ام. من 5 سال کار تور لیدری را به عنوان شغل دوم انجام میدادم. من در این کار خیلی موفق شدم و به درامد روزی 1 میلیون در سال 89 – 90 رسیدم. پیک کتاب هم خیلی به من کمک کرد که اعتماد به نفس پیدا کنم و سرمایه‌ای را به دست بیاورم که بر روی خودم سرمایه‌گذاری کنم.

در عرض دو سال درآمدم را در موسسه پیک کتاب به شبی 1.5 میلیون تومان رساندم. بعد از این زمان وارد حوزه سخنرانی شدم و به موفقیت رسیدم. چرا که تیپ شخصیتی من به شدت موافق و هماهنگ با این کار بود و خودم هم به شدت به این کار علاقه‌مند بودم.

با تمام سختی‌های این کار برخی از روزها 12 ساعت سخنرانی می‌کردم اما در پایان سخنرانی هنوز انگیزه و انرژی زیادی داشتم. من موفقیت‌های زیادی در این حوزه کسب کردم. در انتها به تیم آموزشی ماهان تیموری می‌پردازم. در دو سال اول تشکیل تیم آموزشی ماهان تیموری من نه تنها سرمایه، انرژی و زمانم را گذاشتم بلکه تمام وجود، زندگی و حتی خانواده‌ام را درگیر این کار کردم. من در دو سال اول 200 شب را در دفتر می‌خوابیدم و کار می‌کردم. این‌ها کار‌هایی بودند که من در ان‌ها به موفقیت رسیدم.

برای رسیدن به موفقیت های مالی این مسیر را طی کنید

 

مسیر موفقیت ماهان تیموری3

 

من نمی‌‌دانم در حال حاضر شما در چه جایگاهی قرار دارید. اما من می‌دانم که رسیدن به موفقیت مالی نیاز به خیلی از مسائل دارد و من تا امروز که زندگی‌ام درگیر این کار است ،سه عدد از آن‌ها را شناسایی کرده‌ام. اول این که شما باید باور‌های مالی خود را درست کنید و قبل از آن‌ باید بر رویش شخصیت خودتان کار کنید، مسائلی مانند اعتماد به نفس، ارتباط موثر، فن بیان، فنون مذاکره، هدفمند بودن، کاریزما و جذابیت و …. بعد از این مرحله باید بر روی ذهنیت خودتان کار کنید.

و من در دوره هوش مالی پلاس کامل این مطالب را توضیح داده‌ام و بعد از آن باید بر روی هوش مالی و راهکار‌های مالی کار کنید… به عنوان مثال چطور بیزینس خودتان را راه‌اندازی کنید یا چطور درامد خودتان را افزایش کنید. مسائلی مانند چگونگی معامله کردن و قرارداد نوشتن، دوری از ورشکستگی، سرمایه‌گذاری و … به اینها هوش مالی گفته می‌شود. شما باید بر روی این مسائل کار کنید.

چیز‌هایی که در این مسیر ییاد گرفتم

اگر من را به زمان تولدم برگردانند و بگویند چگونه می‌خواهی اینن چند سال را بگذرانی من می‌گویم که می‌خواهم این مسیر تکرار شود. من احساس می‌کنم. زمانی که کار تور لیدری را انجام می‌دادم، یاد گرفتم که چگونه مدیریت کنم و جمعیت زیادی را به مسافرت ببرم و برگردانم. من در این کار یاد گرفتم که چطور با مردم ارتباط برقرار کنم و به همین دلیل اعتماد به نفسم افزایش پیدا کرد. زمانی که فروشندگی می‌کردم یاد گرفتم که چگونه باید ارزش کالا و خدمات خود را به مردم گفت. من در طول زندگی در تمام شکست‌هایی که تجربه کردم و ریسک‌هایی که داشتم چیزی را به دست آوردم که به من یاد داد تا بتوانم امروز به اینجا برسم.

نتیجه‌گیری

خدا را شاکرم که به من در این مسیر کمک کرد و به من انرژی و روحیه داد تا بتوانم این مسیر را ادامه بدهم. در همه ما این انرژی و روحیه وجود دارد و این ما هستیم که مدیریت می‌کنیم سطح این انرژی و روحیه را در وجود خودمان. از شما می‌خواهم که به حرفای من فکر کنید و اگر آموزش‌های ما را ندیده‌اید، حتما اپلیکیشن هوش مالی را دانلود کنید. در آنجا کلی آموزش وجود دارد که می‌تواند زندگی، نگرش و عملکرد شما را تغییر بدهد. خدا را شاکرم به خاطر حضورش در زندگی من و به خاطر حضورش در زندگی شما. شاد باشید و خدا نگهدار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.