Take a fresh look at your lifestyle.

مهم ترین اصول پولدار شدن

مهم ترین اصول پولدار شدنReviewed by حسین تیموری on Mar 11Rating: 5.0

 

چرا پولدار نمی شویم

احتمالا بارها از خود پرسیده اید که چرا پولدار نمی شویم .چه پاسخی دریافت کرده اید؟ احتمالا شنیده اید که می گویند پولدارها پولدار تر می شوند و معمولی ها همان طور می مانند و حرف هایی از این قبیل که وضع اقتصادی خراب است و هر روز وضع مالی ما خراب ترمی شود و سرمایه برای کار نداریم و هر کس که پول داشته باشه می تواند پولدار تر شود و بقیه افراد جامعه دیگر نمی توانند پولدار شوند و دیده اید، افرادی را که در خانواده های پولدار به دنیا می آیند نسبت به افرادی که در خانواده های معمولی به دنیا می آیند  احتمال ثروتمند شدنشان بیشتر است.

علت چیست؟ چرا احتمال ثروتمند شدن افرادی که در خانواده های پولدار به دنیا آمده اند بیشتر است؟

به نظر شما علتش نداشتن سرمایه و اوضاع بد اقتصادی کشور است؟

اگر به خاطر اوضاع اقتصادی کشور است که پولدار نمی شویم، پس چرا هر ساله افراد زیادی به ثروتمندان اضافه می شوند؟

اگر علت نداشتن سرمایه است، پس چگونه افرادی از صفر شروع می کنند و کارآفرینان جدیدی در کشورمان معرفی می شوند؟

کسانی که در خانواده های ثروتمند به دنیا می آیند باورهایشان با افرادی که در خانواده های معمولی به دنیا می آیند متفاوت است، یکی از همین باور های تضعیف کننده که مانع پولدارشدن می شود این است که «در ایران نمی توان پولدار شد».

 

تکنیک هایی برای شناخت باورهایی که مانع شما می شوند

 

افکار ما احساسات ما را می سازند و احساسات ما رفتار های ما را، پس بسیار اهمیت دارد که چگونه فکر می کنیم و چه احساسی در ما ایجاد می شود که در نتیجه رفتار های ما را شکل می دهند و آن رفتارها انتخاب هایی است که مسیر زندگی مان را تغییر می دهند. در اینجا سوال هایی را می پرسم که بتوانید باورهای خود را بشناسید و آن ها را اصلاح کنید.

در مورد پول چگونه فکر می کنید؟

آیا پول خوب نیست؟

چرا می خواهیم پولدار شویم؟و چرا به پول نیاز داریم؟

پول چه کمکی به ما می کند؟

داشتن پول چه ضررهایی دارد؟ چرا؟

 

دلایل شما باورهای شماست

 

این باورها آیا سازنده هستند؟ یعنی در شما ایجاد حرکت می کند؟ به پولدارشدن شما و برای دست یافتن به اهدافتان کمک می کند؟چه کسانی در اطراف شما هستند که مانع پولدار شدن شما می شوند؟ چرا؟ برای رفع این موانع چه کارهایی باید انجام داد؟ اگر ثروتمند ترین باشید چه کارهایی با پولتان انجام می دهید؟ تک به تک به این سوالات پاسخ دهید و لیستی برای آن ها تهیه کنید.

در پکیج کسب ثروت وآرامش ۱۰۰ باور پنهان که هیچ جا آن ها را به شما نمی گویند را مورد بررسی قرار داده ایم و آن ها را به باورهای سازنده تبدیل کرده ایم. آن ها حرکت، انگیزه، اشتیاق را در شما چندین برابر می کنند و راه را برای شروع کسب و کار، کسب فرصت ها و رشد در کسب و کارتان باز می کند. 

 

۵ راز  پولدار شدن

 

۱. هدف داشته باشید:

از چه کاری در زندگی بیش ازهمه لذت می برید؟ خودتان را تصور کنید، سرشار از ثروت هستید و همه چیز دارید. آن موقع دوست دارید چه کاری را انجام دهید؟ بعد از اینکه هدفتان را تعیین کردید آن را با استفاده از روش smart  یاداشت کنید. روش smart این است که هدف باید مشخص، قابل اندازه گیری ،عمل گرا، واقع گرا و زمان گرا باشد.

زمانی که شما یک تصویر خوب و کامل از انچه که در آینده میخواهید به دست بیاورید، میتوانید با اراده و انگیزه بیشتری به سوی آن گام بردارید.  چیزی که شما لازم دارید تعیین هدف است. به این نکته توجه کنید که تعیین هدف برای پولدار شدن با آرزوی پولدار شدن فرق می کنند. همه افراد آرزو دارند پولدار شوند اما شما باید اهداف خود را بر مبنای پولدار شدن قرار بدهید. به خاطر داشته باشید که علاوه بر تعیین اهداف بلند مدت اهداف کوتاه مدت را فراموش نکنید. اهداف کوتاه مدت نقش قابل توجهی در رسیدن شما به اهداف بلند مدت دارند. اما همیشه هدف نهایی را در ذهن داشته باشید و آن را فراموش نکنید.

سعی کنید از انجام کارهایی که در راستای رسیدن شما به اهدافتان نیست خودداری کنید. گاهی اوقات انجام ندادن این کارها سخت تر از انجام دادن آن هاست. اما باید از صرف وقت و انرژی برای چنین کارهایی پرهیز نمایید. برای مثال برخی از روابط اجتماعی و دوستی ها هیچ کمکی به شما برای رسیدن به اهدافتان نمی کنند و حتی ممکن است به مانعی برای رسیدن شما به اهدافتان تبدیل شود. حتی زمانی که میخواهید دوستان خود را انتخالب کنید، سعی کنید با کسانی دوست شوید که افراد موفقی هستند و میتوانند برای رسیدن به اهداف شما الهام بخش باشند.

 

۱. علایق خود را دنبال کنید

 

شما  در کاری که به آن علاقه دارید می توانید خلاقیت بیشتری داشته باشید و جزئیات آن را ببینید. پس دنبال علایق خود بروید. مراقب سلامتی خود باشید: عقل سالم در بدن سالم است. با جسمتان مهربان باشید و به سلامتی خود اهمیت دهید. اگر شما دست به کاری بزنید که به آن علاقه دارید شانس خیلی بیشتری برای موفقیت دارید. چرا که این علاقه باعث می شود سختی و ناملایمات راه تاثیر کمتری بر روی حرکت شما به سمت موفقیت داشته باشند. زمانی که شما به کاری علاقه داشته باشید خیلی راحت تر میتوانید سختی ها و شکست ها را در این کار تحمل کنید و نهایتا موفق خواهید شد.

 

۲. مستقل باشید

 

منتظر تعریف و تشویق دیگران نباشید. خودتان خودتان را تشویق کنید. منتظر نباشید تا دیگران به شما بگویند چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید. شروع کنید و با مطالعه، آموزش و با کمک از یک مشاور کارتان را به انجام رسانید. زمانی که بخواهید کاری را شروع کنید مطمعناً افرادی هستند که به شما بگویند این کار را انجام نده و یا با شکست مواجه خواهی شد. چنین افرادی معمولاً در اطراف شما هستند و حتی میتوانند از نزدیکترین افراد به شما باشند. سعی کنید تصمیم نهایی را خودتان بگیرید. اجازه ندهید افکار منفی دیگران به یک مانع بر سر راه شما تبدیل شود.

 

۳. شجاع باشید

 

ترس و خجالت فقط باعث از دست دادن فرصت ها می شود. بر ترستان غلبه کنید ، می بیبنید که هیچ اتفاقی نمی افتد و زمین به آسمان نمی رسد.موانع فقط در ذهن شما هستند. ترس در ره رسیدن به هدف شما هیچ جایی ندارد. ترس یکی از عواملی است که شانس شما را برای پولدار شدن کاهش میدهد. ترس میتواند باعث شکست شما شده و شما را مجبور کند که از بسیاری از موقعیت های پیش آمده در طول زندگی خود به راحتی چشم پوشی کنید.

برای مثال یکی از ترس های رایج این است که شخص به خودش میگوید من برای پولدار شدن خیلی جوان هستنم یا اینکه شخص با خودش میگوید با توجه به امکاناتی که در اختیار دارم پولدار نخواهم شد و حتماً شکست میخورم. در درجه اول این شما هستید که باید خودتان را جدی بگیرید در غیر این صورت دیگران نیز شما را جدی نخواهند گرفت. شما باید با اعتماد به نفس بالا ایده های خود را عملی کنید. ترس از شکست و یا ترس از انتقادات دیگران میتوانند ظرفیت های شما را از بین ببرد. اگر ترس خود را کنار بگذارید بعدها به خاطر این تصمیم از خود تشکر خواهید کرد.

 

۴. سرمایه گذاری کنید

 

یکی از رازهای ثروتمند شدن سرمایه گذاری است. افراد ثروتمند پولشان را سرمایه گذاری می کنند. باید پولتان را در جریان (گردش) قرار دهید. همه چیز در جهان جریان دارد. دیگر زمان انباشتن پول در حساب پس انداز و انتظار برای دریافت بهره آن به اتمام رسیده است، این کار تنها باعث تلف شدن وقت شما شده و از رشد مالی شما جلوگیری می کند. شما باید با سرمایه گذاری در امور جدید پول خود را برای پولسازی بیشتر به جریان بیاندازید. سرمایه گذاری هم دارای خطرات و ریسک های اجتناب ناپذیری است اما اگر شما طرحی برای خود داشته باشید و پیش از هرگونه اقدام در مورد حوزه سرمایه گذاری مورد نظر خود تحقیق بکنید خطرات احتمالی به میزان خیلی زیادی کاهش خواهند یافت.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. پروین صفرزاده
  پروین صفرزاده کاربر می‌گوید

  این نوشته هاتون به من انگیزه میده و واقعا عالی بود

  1. پروین صفرزاده
   پروین صفرزاده کاربر می‌گوید

   مرسی از مطالبت مفیدتون

 2. پروین صفرزاده
  پروین صفرزاده کاربر می‌گوید

  براوووووووووو

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.