Take a fresh look at your lifestyle.

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!Reviewed by Marjan on Dec 12Rating:

متاسفانه همه کارفرمایان در محیط کاری با کارکنان خود صادق نیستند و ممکن است دروغ‌هایی را به کارکنان خود بگویند. این دروغ‌ها معمولا به دلایلی مختلفی از سوی یک کارفرما گفته می‌شود. به عنوان مثال ممکن است کارفرما بخواهد یک کارمند با توانایی‌های بالا را با حقوق کمی استخدام کند و یا اینکه ممکن است زمانی که یکی از کارکنان بخواهد همکاری‌اش را با یک شرکت قطع کند کارفرما باز هم بخواهد با استفاده از دروغ گفتن او را مجاب کند که در آن شرکتت بماند. در این مطلب به تعدادی از رایج‌ترین این دروغ‌ها پرداخته‌ایم و البته راه‌حل مقابله با آن‌ها را نیز توضیح داده‌ایم. دانستن این موارد می‌تواند در محیط کسب و کار به شما کمک کند که در دام این دروغ‌ها گرفتار نشوید.

آموزش‌های فراوانی خواهی دید

 

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!4

 

 

یکی از دروغ‌هایی که به کارکنان گفته می‌شود این است که با کار کردن در اینجا آموزش‌های مفید شغلی فراوانی خواهید دید. زمانی که شرایط کاری و حقوق یک شغل به اندازه کافی جذاب نیست، کارفرمایان از این دروغ استفاده می‌کنند تا یک فرد را تشویق به قبول یک شغل و یا ادامه همکاری کنند. آموزش دیدن شما در زمینه شغلیتان بسیار با ارزش است و می‌تواند در آینده کمک زیادی به ارتقای شغلی شما بکند اما باید مطمئن شوید که آیا واقعاً در آنجا اموزش‌هلی مفیدی خواهید دید یا اینکه این گفته کارفرمایتان تنها دروغی برای فریب شما می‌باشد.

برای پی بردن به پاسخ این سوال از کارفرمایتان درخواست کنید که اطلاعات دقیقی از آموزش‌هایی که قرار است به شما داده شود را به شما ارائه کند. به عنوان مثال زمان شروع اموزش، نوع آموزش و اینکه ایا اموزش‌ها به صورت رسمی است و یا غیر رسمی. همچنین به کارفرمایتان بگویید که لازم است با یکی از کارکنانی که از این اموزش‌ها قبلا استفاده کرده است، صحبت کنید و کیفیت و نتیجه آموزش‌ها را از زبانش بشنوید.

پاداش‌ها کم بودن حقوق شما را جبران خواهند کرد.

این مورد را می‌توان یکی از رایج‌ترین دروغ‌هایی دانست که کارفرمایان به کارکنان خود می‌گویند. کارفرمایان ممکن است به دروغ برای شما از ساختار پاداشی صحبت کنند که در آینده قرار است حقوق شما را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. مراقب باشید که فریب این دروغ را نخورید چرا که ممکن است در عمل سیستم پاداش در آن کسب و کار چیز زیادی را عاید شما نکند. کارفرمایان زمانی که می‌بینند به دلیل پاییین بودن حقوق کارکنان توانا و با استعداد تمایل چندانی به استخدام یا ادامه همکاری در ان کسب و کار را ندارند با استفاده از این دروغ سعی می‌کنند آن‌ها را فریب دهند.

زمانی که با چنین ادعا‌هایی در مورد ساختار پاداش یک کسب و کار مواجه شدید در قدم اول از کارفرما بخواهید که به شما با استفاده از اعداد آمار دقیقی را در مورد پاداش‌ها ارائه کند و در قدم بعدی ببینید که آیا پرداخت این پاداش‌ها جزء تعهدات شرکت نسبت به کارکنان محسوب می‌شود و یا خیر. در نهایت با کارکنانی که طبق این ساختار حقوق و پاداش کار کرده‌اند، صحبت کرده و ببینید وضعیت دریافتی‌های آن‌ها چگونه بوده است.

زمانی که سرتان شلوغ شود ما افرادی را برای کمک به شما استخدام می‌کنیم

 

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!3

 

ممکن است کارفرمایان بخواهند حجم کاری زیادی را بر عهده یکی از کارکنان خود بگذارند یا به عبارت دیگر بخواهند کار چند نفر را به یک نفر بسپارند و به جای اینکه به چند کارمند حقوق پرداخت کنند تنها یه یک کارمند حقوق بدهند. کارکنان تمایل چندانی به استخدام و یا ادامه کار در قسمت‌هایی که حجم کاری بسایر بالایی در آنجا وجود دارد، ندارند. به همین دلیل ممکن است کارفرمایان از این دروغ استفاده کرده و به آن‌ها بگویند که در اینده اگر سرتان شلوغ شود افرادی را برای کمک به شما استخدام خواهیم کرد. مراقب باشید چرا که این ادعا می‌تواند دروغ باشد و هیچگاه فرد جدیدی برای کمک به شما استخدام نشود.

زمانی که با این ادعا رو به رو می‌شوید از کارفرمای خود بپرسید که آیا قبلاً فردی به این دلیل برای کمک به قسمتی استخدام شده است و همچنینی بپرسید که شرکت چگونه منابع مالی استخدام افراد جدید کمکی را تامین خواهد کرد.

 

 

در این شرکت فرصت‌های پیششرفت زیادی انتظار شما را خواهد کشید

یکی دیگر از دروغ‌هایی که کارفرمایاین برای استخدام و استفاده از کارکنان توانا و با استعداد از آن استفاده می‌کنند این است که به آن‌ها وعده می‌دهند که در اینده فرصت‌های زیادی برای پیشرفت در این شرکت و کسب و کار برای آن‌ها وجود خواهد داشت. کارفرمایان با استفاده از این دروغ می‌خواهند ضعف خود را در پرداخت حقوق و یا شرایط سخت کار کردن در شرکتشان را جبران کرده و کارکنان را مجاب کنند که به دلیل امید به پیشرفت در اینده با شرایط فعلی کنار بیایند و با آن‌ها همکاری کنند.

ادعای وجود فرصت‌هایی برای پیشرفت شغلی نیز می‌توانند تنها یک دروغ باشد. زمانی که با این ادعا از طرف کارفرمای خود مواجه شدید از او بخواهید که افرادی را که توانسته‌اند در شرکت او به پیشرفت شغلی برسند را به شما معرفی کند و همچنین به شما بگوید که این افراد برای رسیدن به این جایگاه چه کار‌هایی را انجام داده‌اند.

شما در این قسمت استقلال و آزادی عمل خواهید داشت

 

دروغ هایی که کارفرمایتان به شما می گوید!!!2

 

معمولاً افراد دوست دارند در جایی که کار می‌کنند تا حدودی استقلال و آزادی عمل داشته باشند و این موضوع برای بسیاری از افراد جذاب است. کارفرمایان هم از این موضوع مطلع هستند و ممکن است برخی از آن‌ها بخواهند از این موضوع استفاده کرده و به دروغ‌ قول‌هایی را مبنی به دادن استقلال و آزادی عمل به کارکنان خود در یک قسمت بدهند. اگر قبل از قبول کردن مسئولیت یک قسمت با چنین وعده‌ای مواجه شدید، باید ابتدا از واقعی بودن آن اطمینان حاصل کنید. می‌توانید با کارکنانی که قبلاً در ـن قسمت کار کرده‌اند صحبت کرده و در مورد میزان استقلال و ازادی عمل آن‌ها سوال بپرسید و یا از کارفرمای خود بپرسید که چه تضمینی وجود دارد که در زمان آینده شما در این قسمت آزادی عمل و استقلال خود را داشته باشید.

با قبول مسئولیت این قسمت برخی از کار‌ها را میتوانید در منزل انجام دهید

مطمئناً داشتن ساعات کاری انعطاف‌پذیر برای همه افراد خوشایند است و برخی هم حاضرند حقوق کمتری بگیرند اما ساعات کاری انعطاف‌پذیری داشته باشند. در مورد انعطافپذیری ساعات کاری نیز برخی از کارفرمایان دروغ می‌کنند تا بتوانند از جذابیت این موضوع به نفع خود استفاده کنند. به عنوان مثال ممکن است کار کردن در قسمتی به شما پیشنهاد بشود که حقوق آن قسمت کمتر از جاهای دیگر باشد و کارفرما برای اینکه شما را راضی کند، بگوید که ساعات کاری شما در این قسمت انعطاف‌پذیر بوده و میتوانید برخی از کار‌ها را در منزل انجام دهید.

زمانی که با این ادعا مواجه شدید مراقب باشید که واقعیت داشته باشد. از کارفرمای خود بپرسید که قبلا چه کسانی در این قسمت کار می‌کرده‌اند و آیا آن‌ها قادر بوده‌اند برخی از کار‌ها را در منزل انجام دهند و همپنین به این موضوع دقت کنید که آیا اساساً وظایف محول شده به شما در آن قسمت به شکلی است که بتوانید بخشی از ان‌ها را در منزل انجام دهید و یا خیر.

نتیجه‌گیری

متاسفانه همه کارفرمایان با کارکنان خود صادق نیستند و برخی از آن‌ها ممکن است سعی کنند با دروغ گفتند از کارکنان خود سو استفاده کنند. شما چه در زمان استخدام و چه در زمانی که در یک شرکت و کسب و کار مشغول به کار هستید ممکن است با این دروغ‌ها مواجه شوید. بهترین کار برای اجتناب از فریب خوردن توسط این دروغ‌ها این است که آن‌ها را بشناسید و بداتید که چطور می‌توان از واقعی یا دروغ بودن یک ادعا مطمئن شد. در این مطلب تعدادی از رایج‌ترین این دروغ‌ها را ارائه کردیم . همچنین به صورت خلاصه به شما گفتیم که چگونه میتوانید با ان‌ها مقابله کنید و فریب نخورید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. ايمان مومن زاده
  ايمان مومن زاده کاربر می‌گوید

  بسيار عالي بود دربيشتر مواقع اينگونه برخورد ميشه به خاطر بهره وري يك طرفه

  1. فرهاد محمدی جو کاربر می‌گوید

   با سلام و احترام ..بسیار عالی بود.

 2. سیاوش جلال منش کاربر می‌گوید

  سلام
  همه مواردی که اشاره شده در این مقاله کاملا درست هستش. در شرکتی که من الان مشغول کار هستم تک تک این موارد انجام میشه. خود بنده هم با همین حرف ها و دروغ ها اینجا استخدام شدم.

 3. امید کاربر می‌گوید

  عالی علی عالی

 4. حسين محترمي کاربر می‌گوید

  بسيار عالي و سازنده بود اميدوارم من در توسعه كسب و كار خودم و زماني كه ميخوام فرد يا افرادي رو با خودم همكار كنم باهاشون صادق باشم (اگر بتوانم) كه صد در صد به ارتقا من كمك خواهد شد

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.