Take a fresh look at your lifestyle.

قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکود

قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکودReviewed by ماهان تیموری on Aug 31Rating: 5.0قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکودتو‌ این ویدیو میخوام درباره قانون بقای کسب و کارها تو ایران باهات صحبت کنم و بگم که چه کسب و کارهایی تا پایان امسال حذف میشن!

دوست من سلام امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژی باشی.تو این کلیپ می خوام راجع به قانون بقاء کسب و کار ها تو ایران صحبت کنم. می دونین در حال حاظر در ایران در شرایط رکود اقتصادی هستیم. این کلیپ بهت کمک می کنه یک سری فرصت هایی که در حال حاظر ایجاد شده رو بیشتر بتونی ببینی و دو اگر جزء افرادی هستی که بیزینست داره تهدید می شه و امکان ورشکستگی برات وجود داره، بتونی جلوی این اتفاق رو برای خودت بگیری. این ویدیو بهت کمک می کنه فرصت ها رو ببینی و کار راه اندازی کنی و بهت کمک می کنه در حال حاضر بیزینست رو حفظ کنی.

رکود اقتصادی و شرایط بد مالی در نیمه دوم سال

 

قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکود1

 

می دونی در حال حاضر در شرایط رکود اقتصادی هستیم و به نظر من قدرت خرید مردم از برج هفت به بعد خیلی خیلی کم می شه، خیلی خیلی کمتر از این می شه؛ یعنی از مهر ماه این شروع می شه و برج ده یازده دوازده به عینه می بینیمش، حالا باید چه کار کنیم؟

کالای های اساسی در زندگی و امکان سرمایه گزاری روی آنها

در سبد کالای مردم به نظر من سیصد کالا وجود داره که در واقع مردم باهاش در گیرن، از این سیصد کالا دویست قلمش حذف می شه. در واقع خیلی از بیزینس ها به مشکل بر می خورن. چه کالا های رو مردم می خرن در شش ماه دوم؟

کالای که نیاز های اولیه شون رو برطرف می کنه؛ خوراک ، پوشاک، مسکن، نهایت قسطی، وامی. دقت کردین چی شد؟ در واقع بیزینس هایی که لاکچری هستند، نمی دونم ساعت فروشی، نمی دونم قاب تابلو خاص می فروشه، این جور بیزینس ها به مشکل بر می خورن اگر مدل بیزینس شون رو تغییر ندن. دقت کردین چی شد؟

[btnForPushNotification]

ارائه راه حل

من همیشه در سال های قبل گفتم باید برای این که رقباتون رو بگیرین و رأس بیزینس خودت قرار بگیری باید مزیت رقابتی برای خودت ایجاد کنی. قبلا می گفتم گاو بنفش، کار های خاص انجام بده، خدمات خاص انجام بده، مشتری تو سوپرایز کن x و y اما امروز مزیت فقط در یک چیزه. در چیه؟ در قیمته. والسلام؛ یعنی اگر تونستی قیمتت رو مناسب کنی ارزون کنی بردی، حتی اگر نیازه کالات رو کیفیتش رو کم کن اما قیمت خودت رو با قدرت خرید مردم برابر کن وگرنه خیلی خیلی به مشکل برمی خوری.

تاثیر رکود اقتصادی بر شرکت های بی تو بی

یک سری از شرکت ها هم که اصلا شرایط شون خیلی خیلی بد می شه. شرکت های بی تو بی در اصطلاح در واقع آکادمی. بی تو بی ها کدوم ها اند؟ شرکت هایی که به افراد خدمات نمی دن به شرکت ها خدمات می دن. مثلا یک سری شرکت هایی که کارش فروش نرم افزار های حسابداریه، این ها خیلی به مشکل بر می خورن چون نقدینگی کم می شه.

نقدینگی در بازار و بیزینس ها کم می شه دقت کردین چی شد؟

 

قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکود3

برآورده کردن نیاز های اولیه ایده عالی برای شروع کسب و کار

من یک توصیه دارم بهت اگه می خوای بیزینس راه بندازی حتما به فکر این باش که نیاز های اولیه آدم ها رو با قیمت ارزان قیمت ارزان براورده کنی. دقت کردین چی شد؟ و اگه بیزینس داری و باز هم اگه می خوای بیزینس راه بندازی به فکر مدل فروش، مدل فروش جدید باش.

ارائه مدل های درآمدزایی و چند مثال از درآمد زایی من مثال میزنم برات شفاف تر بشه؛ به طور مثال اگه پرده فروشی، یادت باشه تو امسال دیدین شش ماه اول برج چهار پنج شش مثل پارسال نبود. یادت باشه برج ده و یازده دوازده هم که پیک کار شماست ولی مثل پارسال نخواهد بود؛ یعنی آدم ها پرده نمی خرن. پس مدل جدید درآمد تو می تونه چی باشه؟

مدل جدید درآمدتو می تونه این باشه که مثلا پرده ها رو باز کنی یه هزینه نصب بگیری، یه خشک شویی اتو برگردی نصبش کنی. این یک مدل درآمد می تونه باشه.مبل هم به همین شکل هیچ فرقی نداره مدل درآمد جدید از بیزینست رو به دست بیار.

[btnForPushNotification]

کسب کارهای تعمیر محور ایده خوب در شرایط رکود اقتصادی

یادت باشه یه سری کسب و کارها در شرایط رکود خیلی می گیرن. چه کسب و کارهایی آقای تیموری؟ کسب و کارهای که تامین محور باشند. یعنی چی؟ من نوعی قبلاً موبایل می خریدم، بعد از یک مدت خراب می شد شاید دیگه نمی رفتم تعمیرش کنم، می فروختمش. الآن راه دیگه ای نیست مجبورم که برم و تعمیرش کنم.
کسب و کارهایی که تعمیر محور باشن خیلی خیلی می تونن درآمد زایی خوبی داشته باشن.

یادت باشه امسال خیلی همه چیز همه چیز هر چیز ارزون باشه هرچیز ترمیم باشه هرچیزتعمیر باشه درآمد خوبی خواهد داشت؛ یعنی فرصت هایی که ایجاد شده، تغییرات توی بازار خیلی سریع داره اتفاق می افته. شش ماه گذشته رو دیدین. شاید سه ماه گذشته یه چیزی رو می خواستی بخری نخریدیش که الآن بخری الآن گرون تر شده. در واقع من یاد یه ضرب المثل معروف می افتم. یادتونه یه ضرب المثل بود می گفت: شهر که شلوغ می شه قورباغه هم هفت تیرکش می شه. الآن در بیزینس ها این اتفاق می افته. تعادل تو بازار نیست.

اختلاف قیمت در بازار و لزوم توجه و آگاهی مردم

 

قانون بقای کسب و کارها در شرایط رکود2

دیروز رفتم برای پدرم با برادرم بودم ریش تراش بخرم. ریش تراشی که قیمتش مثلا یک میلیون تومن بود. من رفتم تو مغازه بعد اومدم بیرون. داداشم گفت: چرا نخریدی؟ گفتم: فکر کردی من پولم رو الکی به دست می آرم؟ من زحمت می کشم بابت این پول پس الکی پول پای چیزی نمی دم. چند مغازه دیگه گشتیم و سی درصد پایین تر من خریدم. سی درصد پایین تر یعنی تغریباً سیصد هزار تومن تفاوت. متوجه می شی چی می گم؟

خیلی مهمه که بدونی از کجا می خری و لطفا تازه این شرایط بد دوستان شیرتوشیری که منظورم هست، هم به خریدار ضرر می زنه، هم به فروشنده؛ چون ناثباتی و نا امنیتی ذهنی وجود داره.

 

سرمایه گذاری بر روی ارز و دلار = نابود کردن اقتصاد کشور

بیاین به خودمون رحم بکنیم. کاسب ها بیا به خودت رحم کن. بیاین درواقع سرمایه مون رو در دلار و ارز نبریم. ارز خریدن؛یعنی تیشه به ریشه کشور زدن؛ یعنی بازار رو خراب کردن؛ یعنی یک طرفه به میدان رفتن. یادت باشه این موضوع رو، تو شاید بتونی خودت از پولت یه ذره پول دربیاری. شاید پنجاه درصد سود بگیری اما خواهر برادرت که پول نداشتن چی؟ می تونی به اون ها هم برسی؟ پس بیایم پول خودمون رو در بیزینس خودمون سرمایه گذاری کنیم نه روی ارز و این جورمسائل.

کاهش چشم گیر قدرت خرید مردم در سال 97

 

یادت باشه قدرت خرید در شش ماه اول سال 97 که الآن توشیم 100%کاهش پیدا کرده. به نظر من در شش ماه دوم 100%دیگه کاهش پیدا می کنه؛ به خاطر ارزش پولمونه. پس از این فرصت ها استفاده کن در راستای بیزینسی که می خوای راه اندازی کنی.

 

[btnForPushNotification]

سخن آخر و چند توصیه

به نکاتی که گفتم خیلی دقت کن و حتما روی هوش مالیت کار کن. اگر اطلاعات داشته باشی می دونی چه بیزینس هایی رو راه بندازی، این خیلی خیلی مهمه.
من تو کلیپ بعدی روی بیزینس هایی که خیلی خوبن و الآن می تونی راه بندازی می خوام صحبت کنم. البته در دوره ی هوش مالی پلاس خیلی صحبت کردم و خیلی اطلاعات جامع تری دادم اما به زودی یک کلیپ می گیرم و درباره اونها هم صحبت می کنم که تو متوجه بشی.

این کلیپ رو دو سه بار ببین اگر مدیر کسب و کار خودت هستی یا اگر می خوای کسب و کار راه بندازی. حتما ارسال کن برای دوستات تا اون ها هم بتونن این تصمیم رو در زندگی شون بگیرن.

برات بهترین ها رو آرزو می کنم.نظرت رو برای من بنویس.شاد باشی و خدا نگهدار.رسالت وجودی ما کمک و یاری برای هر چه ثروتمند شدن شماست شاد و پیروز و سربلند باشین.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.