Take a fresh look at your lifestyle.

اهمیت بهبود اطلاعات مالی در زندگی شما

اهمیت بهبود اطلاعات مالی در زندگی شماReviewed by باقری on Oct 13Rating: 5.0

اجازه دهید صادق باشیم: اگر کسب و کار به روز و خوبی را راه اندازی کرده اید اما توجهی به امور مالی شرکت نوپای خود ندارید سخت در اشتباهید، شغل داشتن مرحله نخست برای رسیدن به وضعیت مالی خوب است، اگر نمی دانید که هوش مالی چیست و راه کارهای افزایش درآمد را نیاموخته اید نمی توانید در کسب و کار خود موفق عمل کنید.

عملکرد شغلی شما اغلب با تاثیر مالی شما اندازه‌ گیری می ‌شود، حتی اگر بهترین کسب و کار را داشته باشید بدون رسیدن به موفقیت مالی نتیجه ای برایتان نخواهد داشت.

تعریف هوش مالی

 

اهمیت بهبود اطلاعات مالی در زندگی شما3

 

بنابراین از تاثیر تعریف هوش مالی در زندگیتان آگاه شدید، هوش مالی یک حرکت سریع در مسیر اقتصادی است، درک اصول مالی و استفاده از آن دانش برای رسیدن به اهداف تان، زندگی خوبی را برای شما به ارمغان می آورد، در غیر این صورت باید سالهای متمادی کار کنید و در آخر حسرت اشتباهات گذشته را بخورید و این بسیار ناامید کننده خواهد بود.تا دیر نشده بیدار شوید و دست از اشتباهات بردارید.

[btnForPushNotification]

برای آموزش مالی زمان و پول خرج کنید، این بزرگترین سرکایه گذاری شما در زندگیتان خواهد بود که ثمرات آن را در زندگی امروز و فردایتان خواهید دید و فرزندانی با هوش مالی بالا پرورش می دهید و دیگر نگران امنیت مالی خود برای زمان پیری نخواهید بود.

ترس از ریسک مانعی برای اموزش مالی

بسیار رایج است که مردم به دلیل نداشتن اطلاعات از آموزش مالی می ترسند و می گویند ما توانایی ریسک کردن نداریم بنابراین آموزش مالی به کار ما نمی آید، این تفکر اشتباه است، ریسک واقعی این است که عمر با ارزش خود را صرف ساعات طولانی کار در شرکت ها، فروشگاه ها کنید و نتوانید زندگی ایده آل خود را کسب کنید، و به تعریف هوش مالی پی نبرید.

سرمایه گذاران در شرکت شما انتظار سوددهی را دارند و هر تصمیمی که بگیرید تاثیر مالی بر زندگی افراد دیگری نیز دارد. به این مساله به عنوان راهی برای بهتر گرفتن تصمیمات کسب‌ و کار نگاه کنید و تلاش ‌های خود را در جایی که بیش‌ترین اهمیت را دارند متمرکز کنید.

[btnForPushNotification]

خبر خوب این است که شما می‌توانید آنچه را که در حال حاضر از زندگی شخصی خود می خواهید را لیست کنید، و مطمئن شوید که درآمد کافی برای پوشش دادن تمام هزینه‌ ها را دارید و این یعنی از خودتان بپرسید:” اگر صاحب این کسب ‌و کار بودم چه کار می‌ کردم؟

اگر توانایی مالی لازم را داشتم، چطور این پول را خرج می کردم؟ اگر شما قادر به اولویت ‌بندی اهداف مالی خود شدید بنابراین گام مهمی برای رسیدن به زندگی رویایی خود برداشته اید، این اولویت بندی و فهرست کردن به شما انگیزه لازم برای اینکه بخواهید بدانید که هوش مالی چیست را می دهد؟

شما به لیست خود نگاه می کنید و متوجه می شوید که چرا به اطلاعات مالی نیاز دارید، و تعریف هوش مالی چه کارایی در زندگی تان دارد.

در عمل، این می‌ تواند مانند روشن کردن اولویت‌ های مالی باشد که نقش نیروی محرکه را برای شما ایفا می‌ کنند و درک نتایج مالی که شما ارائه می ‌دهید را فعال می کنند و استفاده از آن دانش برای ایجاد هر گونه تنظیمات مناسب در برنامه مالی تان باشد.

پول کم ارزش!

 

اهمیت بهبود اطلاعات مالی در زندگی شما4

 

وقتی مساله مدیریت پول مطرح می ‌شود، بیشتر ما فکر می ‌کنیم که بیشتر از آنچه که واقعا نیاز است انجام داده ایم، ما تمایل داریم تا تصویر اغراق ‌آمیز از سواد مالی و مهارت ‌های مدیریت پول داشته باشیم، و ما تمایل داریم نیاز به پول را کم ‌اهمیت جلوه دهیم تا اطلاعات مالی مان را بهبود بخشیم. حتما شنیده اید که می گویند پول چرک کف دست است، اما آیا واقعا پول در زندگی امروزه اینقدر کم ارزش است؟ خودتان جواب را می دانید.

صاحبان مشاغل گریزان از امور مالی

اکثر صاحبان مشاغل بر جنبه ‌های دیگر تجارت خود تمرکز می‌ کنند در حالی که وظیفه پی ‌گیری دقیق امور مالی شخصی و کسب ‌و کار شان را نادیده می ‌گیرند و در پایان، کسب و کارهای آن‌ها معمولا با پرداخت هزینه سنگین روبرو می شود، دو روش مشترک وجود دارد که صاحبان کسب ‌و کار در این دام می ‌افتند:

آن ‌ها از پرداخت درآمد و هزینه ‌ها با قرار دادن رسیدهای خرید (یا گم شدن) و عدم ورود به سیستم حسابداری، غفلت می‌ کنند.

[btnForPushNotification]

آن‌ها کار معقولی برای به روز کردن درآمد و سوابق هزینه خود انجام می ‌دهند، اما از این اعداد برای پرسیدن سوالات لازم در مورد وضعیت مالی شخصی و وضعیت مالی شان استفاده نمی‌ کنند.

توانایی شما در پرسیدن این سوالات، پاسخ دادن به آن ‌ها و ایجاد تغییرات تاکتیکی در زمانی که لازم است سطح تعریف هوش مالی شما را تعیین می ‌کند.

 

مدیریت مالی شخصی و تجاری

 

اهمیت بهبود اطلاعات مالی در زندگی شما2

 

اگر در مدیریت مالی شخصی و تجاری ضعیف هستید، به خصوص در جنبه ‌هایی که باید با اعداد سر و کار داشته باشید، ممکن است ضریب هوشی کمی داشته باشید اما شما تنها نیستید، افراد زیادی مثل شما وجود دارند که مهارت ‌های مدیریت مالی ضعیفی دارند، آن ‌ها مدیریت مالی را با اضطراب، ترس و یا ترکیبی از موارد بالا در نظر می‌ گیرند، آن ‌ها این بهانه را مطرح می ‌کنند که بیش از اندازه درگیر کسب ‌و کار خود برای پی ‌گیری درآمدشان و یا تجزیه و تحلیل ارقام هستند.

[btnForPushNotification]

از آنجا که آموزش مالی بسیار مهم است و این آموزش سبب می شود شما در زمینه مالی پیشرفت چشمگیری کنید که نتایج آن در کسب و کار و زندگی شما نمود پیدا می کند؛ با این دید دست از تلاش برندارید تا خود را بر روی قله ی آرزوها ببینید.

نتیجه گیری

 

قبل از هر اقدامی برای رسیدن به توانایی مالی و دستیابی به ثروت آموزش مالی و کسب اطلاعات مالی ضروری است، اگر شما ندانید هوش مالی چیست و آن را تقویت نکنید هرگز به اهداف مالی تان حتی نزدیک نخواهید شد، سرمایه گذاری درست برای رسیدن به ثروت هزینه برای آموزش های مالی است، شما می توانید حتی با خواندن کتاب و مطالب به روز مالی در اینترنت نیز این علاقه را برای آموزش مالی در خود ایجاد کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.