Take a fresh look at your lifestyle.

تاثیر بازاریابی اینترنتی بر رونق کسب و کار

تاثیر بازاریابی اینترنتی بر رونق کسب و کارReviewed by Marjan on Sep 30Rating:

ارتباطات الکترونیکی با افزایش اطلاعات و گسترش ارتباطات بوجود امده است. ارتباطات الکترونیکی در کسب و کار اثرات خود را به نحوی گذاشته است و بدون وابستگی به حرفه و زمینه کاری شما در افزایش درآمد افراد و شرکت ها دخیل بوده است.

این که چه کسب و کاری دارید اصلاً مهم نیست؛ آنچه اهمیت دارد معرفی حرفه شما به دیگران است به نحوی که آن ها را به سوی کسب و کارتان جذب کند. راه های زیادی برای تبلیغ و معرفی کسب و کارتان وجود دارد، راه هایی که هرکدام می تواند تاثیر خود را بر کسب و کار شما داشته باشد.

رشد و توسعه اینترنت

 

 

اینترنت هر روز در حال رشد و پیشرفت است و نرم افزار ها برای سرگرمی و راحتتر کردن زندگی مان به کمک انسان ها می آیند تا مشکلات رایانه ای، کاری ،حقوقی و.. را برای ما حل کنند و یا حتی کسب و کار شما را به دیگران معرفی کنند. تجارت الکترونیک برای تمام حرفه ها ، بانک ها و فروشگاه ها کارامد است.

اینترنت به یکی از وابستگان ما تبدیل شده است که هرگز ما را تنها نمی گذارد و جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما است. فروشگاه های اینترنتی، شبکه های اجتماعی، موتور های جستجو و تبلیغات اینترنتی باعث پیدایش تغییراتی در سبک و شیوه زندگی ما شده اند. تحولات و تغییرات عظیمی در انتظار ماست و هرکسب و کاری  باید شیوه های تجارت خود را بر اساس این تغییرات و تحولات  زود هنگام  برنامه ریزی و تدوین کند.

به روز باشید وهمگام با عصر جدید پیشرفت کنید

 اگر به روز نباشید و کسب و کارتان را به خوبی از شیوه مطلوب معرفی نکنید حتما رقیبان شما بر شما پیشی خواهند گرفت. بازاریابی اینترنتی و تجارت آنلاین می تواند نقشی به سزا در کسب و کار شما داشته باشد. شما می توانید با استفاده از دانش عصر جدید در زمینه فناوری اطلاعات، بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیکی مسیر رشد و رونق کسب و کارتان را کوتاه تر و موفقیتتان را پایدارتر کنید.

بازاریابی اینترنتی

 

 

بازاریابی اینترنتی  روشی موثر و قدرتمند در معرفی کسب و کار و تبلیغات حرفه و محصولات شما است و باعث رونق کسب و کار شما خواهد شد. عواملی نیز در بازاریابی اینترنتی اهمیت دارد، از جمله این عوامل می توان به شناخت مشتریان، ارائه و معرفی صحیح خدمات و محصولات، برنامه طولانی مدت، شناخت بازار، جلب اعتماد و استفاده از ابزارهای موثر  اشاره کرد.

تاثیرات بزرگ اینترنت

 

 

از تاثیرات بزرگ اینترنت بر کسب و کار، هموار کردن راه برای شرکت های کوچک است، یعنی از همان روز های آغازین مانند شرکت های معروف و جهانی کارمی کنند. این شرکت ها می توانند از اینترنت به طریق معتبری برای برند سازی وبازاریابی استفاده کنند. درنتیجه، شرکت های  بزرگ باید با شرکت های کوچک رقابت کنند تا مبادا آن ها اعتبار و مشتریانی بیشتر کسب کرده و بازار آن ها را خراب کنند. بدین ترتیب شرکت های بزرگ نیز به بازاریابی اینترنتی روی آورده اند.

شرکت ها با بازاریابی اینترنتی می توانند مشتریان خود را بشناسند و به آن ها دسترسی داشته باشند و از ظرفیت سایر نقاط جهان بهره ببرند. این شرکت ها فعالیت ها و ارتباطات تجاری خود را با کشورهای متعددی شروع می کنند و روش شرکت های قدیمی را دگرگون می کنند. در گذشته صاحبان مشاغل و شرکت ها تنها در محدوده کشور و شهر های خود کار می کردند و زمانی با کشورهای دیگر همکاری می کردند که به شرکت بزرگی تبدیل شده بودند اما اکنون با توسعه ارتباطات، این شرکت ها از طریق اینترنت با تمام جهان در ارتباط هستند.

 

افزایش اطلاعات مصرف کنندگان

 

 

کاربران اینترنت، مردم یعنی همان مصرف کنندگان و مشتریان کسب و کار ما هستند که اینترنت باعث شده است آن ها از قیمت ها با خبرشوند و قیمت ها را باهم مقایسه کنند. آن ها  می توانند از تخفیفات و حراجی ها ،از مشخصات فروش خودرو و املاک و اجناس و کالاها با خبر شوند و بدون وجود فرد دیگری مستقیم کالاهای موردنیازشون را از فروشنده بخرند. زمان مصرف کنندگان و پولشان هدر نمی رود و از هر کجا که  باشند به انچه دلخواهشان است، دست پیدا می کنند.

کاهش قیمت ها در اینترنت

بازاریابی اینترنتی به دلیل کم بود و یا عدم پرداخت هزینه برای تبلیغات و بازاریابی ،موجب شده است تا نیاز به اجاره و رهن مکان برای ارائه خدمات و محصولات به مشتریان نباشد. درنتیجه قیمت فروش محصول کاهش پیدا می کند. از طرفی مصرف کنندگان قیمت محصولات را در سایت های مختلف با هم مقایسه می کنند و هرکدام قیمت کمتری پیشنهاد دهد، خریداری می کنند؛ بنابراین قیمت ها کاهش یافته است. قیمت های موجود در اینترنت از قیمت های غیراینترنتی معمولاً 10 درصد کم تر است.

مزایای کسب و کار اینترنتی

شروع آسان کسب و کار

کسب و کار اینترنتی را می توانید از هرکجا به راه بیاندازید. فقط یک کامپیوتر و دسترسی به اینترنت نیاز است تا بتوانید پیوسته آنلاین باشد و کسب و کارتان را در سایت های گوناگون معرفی کرده و یا حتی برای خود سایت ایجاد کنید.

عدم نیاز به سرمایه چندان

 

 

وقتی به صورت انلاین کار می کنید محیط کار شما می تواند در خانه باشد و جایی برای رهن و اجاره نیاز نباشد. شما فقط و فقط باید شارژ اینترنت مورد نیازتان را پرداخت کنید و یک دستگاه کامپیوتر یا تبلت داشته باشید که در هر خانه ای موجود است. کسب و کار اینترنتی این امکان را برای شما ایجاد می کند که هر 24 ساعت روز کسب و کار داشته باشید و مشتریان شما از هر جایی از خدمات شما بهره ببرند درحالی که هر مغازه یا شرکتی فقط 10 ساعت حداکثر در یک شیفت می تواند کار کند.

رقابت جهانی

شما از یک کامپیوتر با دسترسی به اینترنت می توانید با تمام جهان در ارتباط بوده و با تمام شرکت های رقیب در سراسر دنیا رقابت کنید .شرکت های بزرگی همچون ebay amazon از اطریق اینترنت و یک اتاق کوچک کار خود را اغاز کردند و اکنون از بزرگترین و معروفترین ها هستند.

 

ساعات کاری دلخواه

شما می توانید هر ساعتی که خواستید کار کنید و هر زمان که دوست دارید تفریح کنید. می توانید تا ظهر بخوابید و بعد از ان هم در اتاقتان با یک رایانه به سفارشات مشتریانتان رسیدگی کنید و با لپ تاپتان کار کنید و به هدف خود برسید.

نتیجه گیری

اینترنت با تغییری که در جامعه کنونی بوجود آورده است چشم انداز روشن و قدرتمندی در جامعه و اقتصاد قرن بیست و یکم را شکل داده است. این تغییرات مثبت بوده است و می تواند اقتصاد و صنعت کشورهای کوچک و بزرگ را تغییر دهد. اینترنت برای میلیون ها نفر کسب و کار ایجاد کرده  و به یک شاهراه برای کسب درآمد تبدیل شده است .

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. mahdicr21 کاربر می‌گوید

  واقعا مرسی از تیم بزرگ اموزشی ماهان تیموری که اطلاعات جدیدی و بروز در اختیار ما میزارن سپاس فراوان

 2. abasmojarad کاربر می‌گوید

  سلام کاملا این مطالب درست است و کسب و کار اینترنتی جایگزین آتی کسب و کار سنتی است شکی در آن نیست

 3. MEHDI2017 کاربر می‌گوید

  سلام
  بهترین بیزینس در حال حاضر کسب و کار اینترنتی هست که هم اکنون به وضوح در جامعه در حال پیشرفتهای زیادی هستند مثل دیجی کالا و صدنمونه سایت موفق دیگر

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.