Take a fresh look at your lifestyle.

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروتReviewed by حسین تیموری on Nov 16Rating: 5.0

اگر سر فرصت در خیابان ها قدم زده باشید، مطمئنا چشمتان بارها و بارها به بروشور ها و تبلیغات بنری کلاس ها و سمینارهای کسب ثروت و موفقیت یا کتاب های آموزشی مختلف و رنگارنگ خورده است و شاید چندین بار هم تحریک شده اید که در این سمینارها شرکت کنید و یا شرکت کرده اید و بسیار هم راضی بوده اید یا شرکت کرده اید و آن سمینار را با نارضایتی ناشی از تکراری و سطحی بودن آموزش ها ترک کرده اید. اما ما با تحقیق فراوان، به نکات کلیدی و جادویی این مسئله پی برده ایم و می خواهیم آن ها را به گونه ای مختصر و مفید، در اختیارتان قرار دهیم .

افراد خود ساخته

 

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت2

 

 

افرادی که با سعی و تلاش خود یا به عبارت دیگر، به طور خود ساخته به ثروت و درآمد میلیونی رسیده اند، باهوش تر و یا به طور فوق العاده ای متفاوت و برتر از شما نیستند. اما آن ها از یک سری راز و رمزهای مخصوص ثروت مند شدن مطلع هستند و شما هم می توانید با تقلید از روش های آن ها، به کسب و کار خودتان رونق بخشید. رویاهایی بزرگ اما دست یافتنی در سر داشته باشید زیرا این افکار بزرگ هستند که قادرند زندگی شما را متحول کنند و مثل یک نیروی محرکه شما را به حرکت در می آورند و به سوی شرایطی ایده آل و طلایی می برند .

تصویر ذهنی

یک تصویر خاص و خیلی واضح و ملموس از مقصد مسیری که می خواهید در پیش بگیرید در ذهن خودتان به تصویر بکشید. هر قدر که این تصویر ، واضح تر و مشخص تر باشد، امکان رسیدن شما به آن هدف نیز افزایش می یابد. حتی اگر برای خدمت به شخص یا شرکتی مشغول به کارید طوری رفتار کنید که انگار واقعا شما مالک کسب و کار خودتان هستید. این طرز فکر باعث کاشتن بذر موفقیت و استقلال شغلی در آینده شما می شود و به زودی جوانه های حاصل از آن را در سرنوشتتان خواهید دید .

شغل متناسب با روحیه شما

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت3

 

به شغلی که دارید، عشق بورزید و اگر واقعا از ته دل به آن علاقه ای ندارید، آن را رها کنید و به سراغ شغل مورد علاقه تان بروید. اگر به شغلی که به آن هیچ علاقه ای ندارید و تنها به علت کسب درآمد، مجبور به انجامش هستید، “نه” بگویید، خیلی زود  مثل یک آهن ربای قوی شغل متناسب با روحیه تان را پیدا و جذب خواهید کرد .گروهی تشکیل دهید که با افرادی خوش فکر و خوش بین که شغل بزرگ و پر درآمدی دارند تشکیل شده باشد. در این جلسه ها شرکت کنید و ایده های ناب و تفکرات خود را با هم در میان بگذارید .

ضوابط اخلاق کاری

همیشه ضوابط اخلاق کاری را هرچند که به نظرتان بی دلیل و دست و پا گیر باشد رعایت کنید و از تمام جزئیات ظریف و ریزه کاری هایی که در شغلتان وجود دارد ، اطلاع داشته باشید، چون این شغل شماست و چه کسی به جز شما برای دانستن این نکات ارجحیت دارد؟! به شغلی که دارید به عنوان راهی برای خدمت رسانی به مردم نگاه کنید چون یاری رساندن به دیگران و حتی تصور آن  موجب رونق کسب و کار شما می شود .

فرصت ها

 

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت4

 

با هوشیاری به دنبال فرصت ها باشد و به محض دیدنشان آن ها را صید کنید. هر لحظه امکان دارد که این فرصت های طلایی، برای ورود بر در زندگی تان بکوبند. آیا آمادگی باز کردن در و مواجه شدن با آن ها را دارید؟! حتما شنیده اید که ذهن سالم در بدن سالم است. بنابراین به حفظ تناسب اندام خود اهمیت بدهید. بدن ضعیف و ناتوان از یک فکر ضعیف ناشی می شود. اساس پیروزی و موفقیت شما در مسیر پر پیچ و خم زندگی، سلامت جسمی و روحی شماست. در زندگی تان همه کارها را اولویت بندی کنید و به ترتیب و بر حسب اهمیتی که برایتان دارند به سراغ انجام دادنشان بروید .

جلب اعتماد و محبت مشتریانتان

بیشتر از آن چیزی که مشتری از شما انتظار دارد به او خدمت رسانی کنید، زیرا این کار باعث جلب اعتماد و محبت مشتریانتان می شود و تعداد آن ها را افزایش می دهد. فرد با نظم و انضباطی باشید و زندگی خودتان را پر کنید از کارهایی که موجب رشد و پیشرفت شما می شوند و همه کارهایی را که اثر منفی بر زندگی تان دارند را از خودتان دور کنید .ثروتمندان یک قانون دارند و آن این است که پس انداز را هیچ گاه فراموش نمی کنند و در روزگار خوشی و کسب و کار پر رونق به فکر دوره های رکود شغلی هم هستند.

تصمیمات پولساز

 

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت5

 

گهگاه به دور از قیل و قال جمعیت در تنهایی خودتان بنشینید و به ندای درون و صدای افکار خودتان گوش بدهید و از این طریق برنامه ریزی خلاقانه ای برای زندگی خودتان بکنید. به همه بهترین ها احترام بگذارید و به سوی بهترین چیزها قدم بردارید و به کمتر از آن نیز راضی نشوید. بهترین سیاستی که می توانید در زندگی تان در پیش بگیرید راستگویی و صداقت و درستکاری است. بدون هیچ رو در بایستی ای خواسته های خودتان را بشناسید و همیشه و همه جا آن را صادقانه به زبان آورید .خیلی سریع تصمیمات خود را بگیرید و هرگز دچار تردید نشوید و اگر قصد تغییر تصمیماتی که در گذشته گرفته اید را دارید، بسیار آهسته و با تامل این کار را انجام دهید .

پیروزی و موفقیت

هیچ وقت در زندگی تان به گزینه شکست فکر نکنید و فقط افکارتان را بر پیروزی و موفقیت متمرکز کنید چون شما “حتما” باید موفق شوید. مصمم باشید که به اهدافتان برسید و در این مسیر، پافشاری کنید. این سرسختی و پشتکار، اعتماد به نفس شما را تقویت می کند و شما را روز به روز به موفقیت و پیروزی نهایی، نزدیک تر می نماید. کور کورانه دنباله رو دیگران نباشید و از شنا کردن در خلاف جهت آب و فکر کردن به ایده های نو و عقاید جدید نترسید. درست است که در مسیر رسیدن به اهدافتان، موانع بی شماری کمین کرده اند اما همیشه روی فرصت ها تمرکز نمایید نه موانع و سختی ها .

ثروتمند شدن

 

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت66

 

جارویی در دست بگیرید و این سه عنصر را از خانه ذهنتان بیرون اندازید : ترس ، تنبلی و سهل انگاری. بدانید و آگاه باشید که اغلب افرادی که در اطرافتان حضور دارند، از پیروزی و ثروتمند شدن شما خوششان نمی آید و بنابراین ممکن است که در مسیری که پیش رو داریدسعی کنند که با حرف های نا امید کننده شما را از رسیدن به اهداف طلایی تان مایوس کنند اما شما در این مسیر آن ها را نادیده بگیرید و فقط به هدفی که دارید و رسیدن به آن فکر کنید. خودخواه باشید ! این خودخواهی به آن معنا نیست که حقوق دیگران را نادیده بگیرید بلکه به معنی احترام گذاشتن به آرزو ها و اهدافتان و مقدم دانستن آن ها بر اهداف و خواسته های دیگران است .

اهداف بلند مدت

برنامه ریزی منظمی داشته باشید. برنامه ریزی به معنی تعیین اهداف جزئی و کوتاه مدت در راستای اهداف بلند مدت است . برنامه ریزی در حقیقت یک تلاش ذهنی است که قبل از تلاش فیزیکی انجام می گیرد .فعالیت ها و تلاشتان باید آگاهانه باشد. افرادی که تنها به سخن سرایی راجع به اهدافشان می پردازند، هیچ وقت کاری از پیش نمی برند و عمل تنها در کنار تلاش است که نتیجه بخش خواهد بود .

باید در مسیرتان صبر و انعطاف پذیری و پشتکار و ابتکار عمل داشته باشید . وقتی که دست به کار شده و وارد میدان می شوید نصفی از راه را طی کرده اید و برای پیمودن باقی راه لازم است که پشتکار و استقامت داشته باشید. پیگیری آگاهانه امور، باعث فعال تر شدن مغزتان می شود و امید رسیدن به اهدافتان را در شما شعله ور می کند .

مسیر مناسب برای رسیدن به اهدافتان

 

جنجال آموزش در مسیر کسب ثروت7

 

صبور باشید و نگذارید مشکلات و سختی هایی که در سر راهتان وجود دارند، شما را نا امید کنند. هیچوقت برای انتخاب مسیر مناسب برای رسیدن به اهدافتان ، تعصب به خرج ندهید و همیشه در این زمینه ، انعطاف پذیر باشید .در ذهنتان ، میزان پولی را که می خواهید داشته باشید ، تجسم کنید. نگویید که من پول فراوان می خواهم بلکه میزان و رقم آن را به طور دقیق و با جزئیات مشخص کنید. برای رسیدن به مبلغی که مشخص کرده اید زمان و تاریخ دقیقی بگذارید و این تاریخ را یادداشت کنید. این تاریخ نباید بیش از اندازه هم موجب نگرانی تان شود چون بعدا می توانید آن را پیش خودتان  تمدید کنید .

نتیجه گیری

آرزوهایتان را به صورت جملات انگیزشی بنویسید و یک بار در شب ها قبل از خواب و یک بار صبح ها در موقع بیداری آن ها را با صدای بلند بخوانید و عمیقا حس کنید که به آن ها رسیده اید و خود را در همان جایگاهی که می خواهید تصور کنید. برای رسیدن به موفقیتی که در ذهنتان است هزار و یک راه دیگر هم وجود دارد .

پس در گرداب تبلیغات رنگارنگی که اغلب با هدف رسیدن به منافع مالی انجام می شوند، غرق نشوید و با استفاده کم اما گزیده از نکاتی که می خوانید یا می شنوید ، سعی کنید که راه رسیدن به پیروزی را برای خودتان هموار کنید . هدف از زندگی تان را مشخص کنید و با صبر و آینده نگری مسیر پیچ در پیچ آن را با لذت طی کنید و فراموش نکنید که علی رغم تمامی سختی ها و مشکلات برنده نهایی، شما هستید چون شما این طور می خواهید !

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. نادر شه فر کاربر می‌گوید

    با سلام و وقت بخیر . . .
    مقالۀ خوبی است. خوب از نظر محتوا، از نظر ترجمۀ روان و سلیس ( البته به نظر من ترجمه می باشد، چون جملات و مفهوم و سمت و سویشان شبیه تفکر شرقی نیستند. یا حداقل الهام گرفته شده . . . ) علی الخصوص مختصر بودنش. چه بسا مطالب مفید که به علت زیاده گویی و توضیحات بیش از حد نادیده گرفته شده و موثر واقع نمی شوند.
    به نظر من چیزی بهتر از خوب بود. از سرکار خانم مرجان تشکر نموده و سلامتی و شادی و موفقیت روز افزون برای ایشان آرزو می کنم.

  2. fardin کاربر می‌گوید

    بسیار عالی بود