Take a fresh look at your lifestyle.

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشترReviewed by Marjan on Nov 20Rating:

تعریف مدیریت ، عبارت است از کار کردن با افراد و به وسیله آن ها رسیدن به هدف های سازمانی. برای موفقیت در این کار همه مدیران باید از مهارت های اجتماعی برخوردار باشند. هر کس حداقل در مراحل مشخصی از زندگی خودش  به عنوان یک مدیر،  ایفای نقش می کند بنابراین باید همگی بدانیم که مهمترین مهارت یک مدیر ، توانایی سازگاری با مردم و رفتار مناسب با آنهاست .

 مدیریت موفق

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر2

مشخصه یک سازمان سالم، این است که مدیریت آن علاوه بر توجه به تولید و بهره وری از سیستم سلامتی جسمی و روحی کارمندانش هم برایش بسیار مهم باشد . اگر شما یک مدیر هستید و به دنبال آن که نحوه رفتار با کارمندانتان را بدانید ، به نکات زیر توجه کنید :

احوالپرسی گرم

مهربان و با دقت باشید و هیچ وقت ارتباط چشمی را فراموش نکنید و سعی کنید با تعریف خاطرات و داستان های مختلف، نکات مشترکی با کارمندانتان پیدا کنید و شخصیت آن ها را پرورش دهید و مهر و محبت مابینتان را افزایش دهید چون این از هنر های یک مدیر موفق است که بدون در نظر گرفتن مقام خود با کارمندانش احساس صمیمیت و همدلی بکند .

آراستگی

 

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر2

کارمندان ، همیشه به مدیری که شخصیت اجرایی بالایی دارد احترام می گذارند و علاوه بر یک شخصیت محکم ، از او انتظار رفتار مودبانه و بدون هیچگونه تهدیدی دارند که شامل نحوه حرف زدن  رفتار با دیگران و آراستگی لباس است. کارمندان از اینکه در حضور مشتریان یا افراد خانواده و دوستانشان با یک مدیر مودب در ارتباط باشند، احساس افتخار می کنند .

رفتار دوستانه

بیشتر مدیران ، رفتار دوستانه ای ندارند و آنقدر بر کارشان متمرکز می شوند که از روابط اجتماعی غافل خواهند شد اما مدیرانی که به نیروی کار خودشان اهمیت زیادی می دهند و برای برقرار کردن یک ارتباط موثر با آنان تلاش می کنند، موفق خواهند شد .

هنر خوب شنیدن

 

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر3

 

بهترین مدیران، کسانی هستند که به صحبت های کارمندانشان به خوبی گوش می دهند و از این طریق ، علاوه بر به دست آوردن اطلاعات از آن ها مطالب زیادی هم یاد می گیرند و خودشان را به طور کامل ، درگیر کارهای سازمان می کنند. مدیرانی که آستین خودشان را بالا زده اند و آماده انجام هر کاری برای داشتن یک کسب و کار موفق هستند تمامی تلاش خودشان را می کنند تا شنوندگانی خوب باشند و از آن به عنوان ابزاری برای افزایش بازدهی سرمایه و بهبود روابطشان با دیگران  استفاده می کنند .

علاقه مندی به همه چیزهایی که برای کارمندان اهمیت دارد

مدیرانی که علاوه بر خوب گوش کردن به کارمندهایشان ، آن ها را تشویق به پرسش سوالات مختلف می کنند ، خیلی سریع رفاقت و اعتماد آن ها را جلب می کنند و از آن جایی که علایق کارمندانشان برایشان خیلی اهمیت دارد  شرایط محیط کار را برایشان جوری فراهم می کنند که در آن احساس امنیت کنند و حقایق را به خوبی بازگویی کنند و به این ترتیب، درونشان احساس وفاداری، شکل بگیرد. مدیران باید دائما جلساتی را تشکیل دهند تا کارمندان ، ایده های نو و دیدگاه هایشان را نسبت به مدیریت و آینده سازمان به راحتی بیان کنند .

پذیرش تفاوت ها

 

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر4

 

مدیرانی که می پذیرند افراد با همدیگر ، تفاوت دارند و می دانند که چگونه کارمندانشان را که هر یک خلق و خویی متفاوت دارند را به سوی رشد و نوآوری و تلاش بیشتر تشویق کنند، مورد قبول اغلب کارمندان قرار می گیرند. این دسته مدیران، تلاش می کنند تا با شناختی که از استعدادهای کارمندانشان دارند، شرایط را برای رشد خلاقیتشان، فراهم کنند .

آگاهی از علم روز

هیچوقت تصور نکنید که همه مدیران، از دانش کسب و کار اطلاعات دقیق و کاملی دارند . آن ها باید دائما در این مورد مطالعه کنند و اطلاعاتشان را به روز بکنند و راه های  جدیدی را برای پیشرفت و بازاریابی کشف کنند . اگر می خواهید که فقط یک مدیر تشریفاتی و سست عنصر نباشید ، هیچوقت از تاثیری که در اولین برخورد بر کارمندان خودتان می گذارید غافل نشوید . یک مدیر ، هر چقدر که خودش را بیشتر درگیر کارش بکند، به همان اندازه بیشتر موفق می شود و کسب و کارش رونق می گیرد. یک مدیر آگاه ، همه افراد را تشویق می کند تا همه توان و تمرکز خودشان را صرف بهتر انجام دادن کارها بکنند و به این وسیله موجب پیشرفت و سود دهی سازمان شوند .

در دسترس بودن

 

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر5

 

اغلب کارمندان، تمایل دارند که با مدیرشان دائما در ارتباط باشند اما بعضی از مدیران، در این زمینه احتیاط می کنند و آن را نوعی هدر دادن وقت می دانند. یک مدیر در دسترس منبع الهام بخشی برای کارمندانش است و باعث می شود که آنها برای بهتر عمل کردن به وظایفشان با یکدیگر رقابت کنند و اینکه می دانند هر زمان که بخواهند می توانند با مدیرشان ارتباط برقرار کنند  باعث دلگرمی آن ها  می شود .

 

 

آسیب پذیری

اگر یک مدیر ، قدرت و نفوذی را که دارد به رخ کارمندانش نکشد ، در اولین برخوردش می تواند تاثیر مثبتی بر روی آن ها بگذارد . او می تواند در ساعات بیکاری ، از تجربه های شخصی خودش در شرایط سخت و مشکلات حرفه ای اش تعریف بکند و کارمندانش را از انجام کارهایی که خطرات زیادی دارد منصرف کند و همچنین نباید از مطرح کردن آسیب پذیری خود و دیگران خودداری کند تا از کارمندانش در برابر خطرات احتمالی محافظت کند .

 

شوخ طبعی

 

مدیر موفق و چگونگی رفتار با کارمندان در جهت سودآوری بیشتر7

مدیری که با نشاط است و حس شوخ طبعی دارد ، باعث ایجاد هیجان در محل کارش می شود و از فشارهایی که در سازمان وجود دارد، کم می کند و شرایط محیط کار را متعادل می کند . چنین مدیری به کمک طنز ، شرایط سخت کاری را ملایم تر می کند و کارمندانش با شادابی ای که دارند ، کارهای با کیفیت تری انجام می دهند .

 

سازگاری

مدیری که با کارمندان و شرایط کاری اش سازگاری دارد ، به خوبی می تواند در دشوارترین شرایط هم با دیگران همکاری داشته باشد . سازگاری یک مدیر، اعتماد و وفاداری کارمندانش را جلب می کند و این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا عدم سازگاری یک مدیر، باعث می شود که کارمندان، احترام او را حفظ نکنند و اعتماد خود را به او از دست بدهند .

الگو باشید

 

یکی از روش هایی که باعث می شود تاثیر مثبت و فراموش نشدنی ای بر کارمندانتان داشته باشید، الگو بودن است . عده ای از مدیران ، به جای اینکه به طور فعالی درگیر کار شوند ، فقط در حکم یک نظاره گر هستند اما اگر مدیر سعی کند که ار نظر رفتاری و کاری الگوی مناسبی باشد کارمندانش به علت توانایی هایی که دارد و انرژی مثبتی که دارد به او احترام می گذارند . یک مدیر هرگز نباید این نکته را فراموش کند که نباید کاری را که خودش تجربه نکرده به دیگران توصیه کند .

انگیزه

مدیران باید به کارمندانشان انگیزه بدهند و الهام بخش آن ها باشند. کارمندان همیشه به مدیری نیاز دارند که به آن ها کمک کند تا به اهداف و آرزوهایشان برسند . با ایجاد انگیزه در محیط کار  فضای رقابتی ای ایجاد می شود و کارمندان سعی می کنند که بیشتر از وظیفه شان فعالیت کنند و با استفاده از کمترین امکانات بهترین کارها را انجام دهند .

نتیجه گیری

اگر می خواهید که به عنوان یک مدیر ، موجب تغییرات مثبتی بشوید ، لازم است که کارها و رفتار خودتان را مرور کنید و روش درست و تازه ای را انتخاب کنید و اگر در اواسط دوران مدیریتان دیدید که دیگر نمی توانید آن تاثیر اولیه مثبت را بر روی کارمندانتان داشته باشید ، مسیر خودتان را عوض کنید تا محیط کارتان را بهتر و سالم تر کنید .ریاست و قدرت ، در اغلب انسان ها موجب غرور می شود که ریشه بسیاری از خطاها و اشتباهات است و در نهایت موجب سقوط اخلاقی و اجتماعی مدیرها می شود ، بنابراین ، مدیری که به دنبال موفقیت مجموعه کاری اش است ، باید خودش را یکی از آن ها بداند و خودش هم برای بالا بردن راندمان کاری سازمان ، دلسوزانه تلاش کند .

در چنین شرایطی است که کارمندان هم احساس می کنند که عضو یک خانواده هستند و از جان و دل برای رساندن مدیرشان به اهدافی که در سر دارد ، فعالیت می کنند . یک مدیر جویای موفقیت ، با استفاده از همین چند ترفند ساده می تواند بدون نیاز به خشونت و رفتار تند ، کارمندانش را تحت تاثیر قرار دهد و آن ها را به فعالیت بیشتر تشویق کند و با هدفی که دارد همسو سازد و به این ترتیب روز به روز سازمانش را به سمت سود دهی بیشتر ، هدایت کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری
    حسن فکری کاربر می‌گوید

    مرسی عالی

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.