Take a fresh look at your lifestyle.

رازهای اصول موفقیت از زبان جک کانفیلد را در این مقاله بخوانید …

رازهای اصول موفقیت از زبان جک کانفیلد را در این مقاله بخوانید ...Reviewed by صابر خلیلی on Dec 26Rating:
مدت زمان مطالعه ی تخمینی مقاله رازهای اصول موفقیت را از زبان جک کانفیلد در این مقاله بخوانید …  3 دقیقه است 

مقدمه اصول موفقیت :

اصول موفقیت؛ اگر می خواهید زندگی روییایی تون رو خلق کنید باید صد درصد مسولیت زندگی خود را برعهده بگیرید .این بدین معنی است که همه ی بهانه ها، همه ی داستان های قربانی شدنتان ،همه ی دلایلی که چرا نمی توانید و چرا تا حالا به اهدافتون نرسیده اید و همه ی عادت هایی را که شرایط بیرونی و دیگران را متهم کرده اید و مقصر دانسته اید را کنار بگذارید .

باید در موقعیتی قرار بگیرید تا همیشه قدرت تغییر دادن آن را داشته باشید، آن را درست کنید ونتیجه ی مطلوب را بدست آورید .به هر دلیلی نادانی، عدم آگاهی، نیاز به احساس امنیت انتخاب کرده اید که از آن قدرت استفاده نکنید .کی میدونه چرا؟ مهم نیست گذشته گذشته است. مهم آن است که از همین لحظه شما مسئول هر چیزی که اتفاق می افتد یا نمی اقتد هستید. اگر گاهی اوضاع طبق برنامه پیش نرفت  از خودتان بپرسید چرا اینجوری شد؟ تفکر من چی بود؟ باور های من چی بودند؟ چه چیزی رو باید می گفتم که نگفتم ؟برای بوجود آوردن نتیجه ی مورد نظر باید چه کاری رو انجام می دادم یا انجام نمی دادم چطور باعث شدم که دیگران آن طور رفتار کنند دفعه ی دیگه چه کاری رو باید متفاوت انجام بدم تا به نتیجه ی مورد نظر برسم؟

 

اصول موفقیت

 

چند سال بعد از آشنایی با آقای استون ،دکتر رابرت رسنیک (روانشناس) را در لس آنجلس ملاقات کردم و او به من فرمول ساده و درعین حال مهمی را یاد داد که مفهوم اصلی مسولیت صددرصد را برایم روشن تر ساخت :

واکنش +رویداد= نتیجه

واقعیت این است که هر نتیجه ای که در زندگی بدست می آورید موفقیت یا شکست ثروت یا فقر سلامتی یا بیماری لذت یا درماندگی همگی نتیجه ی واکنش شما در برابر حوادث یا وقایع زندگیتان است. اگر علاقه ای به نتایج فعلی ندارید دو راه دارید که می توانید یکی را انتخاب کنید:

 

1.می توانید رویداها و اتفاقات را مقصر بدانید:

به عبارت دیگر می توانید وضعیت اقتصادی آب و هوا ،نداشتن تحصیلات ،نژاد پرستی ، تبعیض جنسیتی، دولت فعلی، همسرتان  رفتار رییستان، کارمندانتان، سیستم یا نبود سیستم و غیره را مقضر بدانید .شکی نیست که که همه این فاکتور ها وجود دارند اگر اما فاکتورهای تصمیم گیرنده  این ها باشند هیچ کس هرگز موفق نمی شود سیدنی پوانته و دنزل واشنگتن هرگز ستاره سینما نمی شدند دایان فیشتاین و باربارا باکسر سناتور امریکا نمی شدند بیل گیتس هرگز شرکت ماکروسافت را پایه گذاری نمی کرد ..

بسیاری از افراد براین فاکتور های باصطلاح محدود کننده غلبه می کنند پس این عوامل محدود کننده نیستند که شما را محدود می کنند این شرایط بیرونی نیستند که شما را که شما ارمتوقف می کنند . این خود شما هستید که خودتان را متوقف می کنید .ما از رفتارهای مخرب خودمثل مثل سیگار کشیدن و … با منطق دفاع ناپذیر  دفاع می کنیم.

از شکست برای بالا بردن سطح تحصیلات و یادگیری مهارت های جدید استفاده نمی کنیم.و وقت خود در جنبه های جزیی زندگی تلف می کنیم. غذای ناسالم می خوریم ،ورزش نمی کنیم بیش از درآمدخودمان پول خرج می کنیم، نمی توانیم برای آینده سرمایه گذاری کنیم. از برخوردهای ضروری اجتناب می کنیم و بعد تعجب می کنیم که چرا زندگی خوبی نداریم .

2.در عوض می توانید به سادگی واکنش خود را نسبت به اتفاقات یا رویدادها به وضعیتی که می خواهید تغییر بدهید:

 طرز تفکر ارتباطات تصاویر ذهنی و رفتارهای خود راتغییر دهید. این تنها جیزی است که روی آن کنترل دارید تا بالاخره به نتایج مورد نظرتان برسید متاسفانه ما آنقدر به رفتارهایمان عادت کرده ایم که هرگز رفتارهایمان را تغییر نمی دهیم. ما درگیر واسیرواکنش های شرطی شده ایم . واکنش های ما در برابر همسر، فرزندان، مشتریان ،دانش آموزان و این دنیای بزرگ ما در دسته ای از بازتاب های شرطی هستیم که خارج از کنترل ما هستند.

نتیجه گیری : 

اصول موفقیت ، ما باید کنترل مجدد افکار، تصورات ، رویاهای روزانه و رفتارهای خودمان را بدست بگیریم. لازم است آنچه که فکر می کنید، می گویید و انجام می دهید بصورت ارادی در آید و با مقاصد ارزش ها و اهداف شما مطابقت داشته باشد اکنون زمان آن رسیده است که زندگی را که تصورش را کرده اید آغاز کنید.

نویسنده اصول موفقیت : هنری جیمز 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. علی صادقی کاربر می‌گوید

    سلام آقای تیموری خوبی شما من از شماکمک خواستم نمیدنم ج کاری کنم که اخرین سرماه از دست نرود برای این ازشماکمک خواستم

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.