Take a fresh look at your lifestyle.

نکاتی طلایی برای افزایش هوش مالی دانشجویان

نکاتی طلایی برای افزایش هوش مالی دانشجویانReviewed by صابر خلیلی on Aug 13Rating:

سلام دوست من امیدوارم حالت عالی باشد در این مطلب میخوام در مورد مسائل مهمی با تو صحبت کنم. یادتان هست که گفتم سرمایه فقط شامل پول نمی شود. سرمایه سه چیز میتواند باشد، پول، زمان و انرژی که امروز میخواهم در مورد یکی از مهمترین آن ها یعنی هوش مالی دانشجویان با شما صحبت کنم که همان زمان است.

آیا زمانتان برای شما مهم است؟

 

 

دوستان از شما میخواهم همین الان یادداشت کنید که در طول روز بیشترین زمان شما صرف چه کارهایی می شود.  ببینید که آیا زمانتان برای شما مهم است؟ یک نکته طلایی که در این زمینه باید به شما بگویم این است که هر زمان خواستید ببینید که در زندگی خود در حال رشد هستید و یا نه به این نکته توجه کنید که آیا زمانتان برای شما مهم است یا نه و هر وقت دیدید که زمانتان برای شما خیلی ارزشمند شده است، بدانید که در حال رشد هستید.

و هر وقت خواستید ببینید که یک کشور در حال رشد هست یا نه به این نکته توجه کنید که آیا سیستم خطوط هوایی آن کشور در حال رشد میباشد و یا خیر، چرا که این دو ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند. زمان خود را مدیریت کنید و بیشترین زمان خود را صرف کارهایی کنید که بالاترین درآمد را برای شما به همراه دارد.  این موضوع به شما کمک خواهد کرد.

نا امید نشوید

 

 

 

یک داستان در این زمینه بگویم که خیلیها امید خود را از دست داده اند. یک ماشین یک میلیاردی یا 500 میلیونی که میبینند فکر می کنند که هیچ موقع نمیتوانند آن را داشته باشند. شاید من هم زمانی این فکر را داشتم اما امروز در جایگاهی هستم که میتوام بگویم تو هم میتوانی همچنین ماشینی داشته باشی. فقط باید یک نکته را همیشه به خاطر داشته باشید. میخواهم یک داستان بگویم که این نکته در داخل این داستان قرار دارد. میگویند وقتی پادشاه هندوستان با شطرنج آشنا شد خیلی از آن خوشش امد و گفت کسی که این بازی را درست کرده است بیاوریدش اینجا و بعد از آوردن آن شخص پادشاه میگوید که من میخواهم به تو پاداش بدهم و هر چیزی که بخواهی به تو خواهم داد.

شخصی که شطرنج را درست کرده است به پادشاه میگوید که من چیز زیادی نمیخواهم و تنها از تو میخواهم بر روی صفحه شطرنج که 64 خانه دارد در خانه اول یک دانه برنج به من بدهید و در خانه دوم آن 2 دانه برنج و در خانه سوم آن 4 دانه برنج به من بدهی و به همین ترتیب تا 64 خانه شطرنج تمام بشود. یعنی تعداد دانه های برنج در هر خانه نسبت به خانه قبلی شطرنج به توان برسد. پادشاه میگوید این که چیزی نیست بروید و حساب کنید این مقدار را به او بدهید. بعد از حساب کردن به پادشاه میگویند که شما تا هفصد سال اینده نیز این مقدار برنج در کل کشور نخواهید داشت.

موفقیت

 

 

موفقیت هم مانند همین داستان است. شاید شما در سال اول، دوم و سوم عایدی زیادی داشته باشید. اما همیشه این جمله را گفته ام که اگر بتوانید 10 میلیون تومان درآمد داشته باشید به دست اوردن 10 میلیون بعدی برای شما خیلی راحت تر خواهد بود و اگر بتوانید صد میلیون درآمد داشته باشید به دست آوردن 100 میلیون دوم برای شما خیلی راحت تر خواهد بود. امید داشته باشید چرا که در این صورت است که عمل خواهید کرد و تنها به جلوی بینی خود نگاه نکنید بلکه باید نگاهتان به افق و اهداف طولانی مدت باشد. به این موضوع دقت کنید که  سال آینده یا 10 سال آینده به کجا خواهید رسید. من در عرض سه سال توانستم خیلی از کارها را انجام بدهم و شک نکن که تو هم میتوانی این کار را انجام بدهی.

هوش مالی دانشجویان

 

 

در مورد هوش مالی دانشجویان میخواهم چند نکته بگویم. پدران ما دهه شصتی ها و دهه هفتادی ها همیشه میگفتند که درس بخونید تا مدرک بگیرید و یک جا استخدام شوید. خیلی ها به این حرف گوش دادن، مدرکشان را هم گرفتند اما الان بیکار هستند. الان رویه عوض شده است. برخی در سن 15-16 سالگی ترک تحصیل می کنند و میگویند کسانی که درس خواندند مگر به کجا رسیدند؛ اما این کار اشتباه است. درس خواندن میتواند بسیار مفید باشد البته اگر به صورت اصولی باشد. اگر در حال حاضر دانشجو هستی و پول در نمیاوری باید به تو بگویم که احتمال اینکه بعد از درس خواندن بتوانی پول در بیاوری یا کسب درامد خوبی داشته باشی پایین خواهد بود. پس همین الان به این فکر باش که چطور در حین درس خواندن بتوانی پول در بیاوری و در کنار درس بتوانی به کسب و کار نیز بپردازی.

وب سایت های متفاوت

 

 

رئیس وب سایت علی بابا که یکی از وب سایت های عالی در سطح جهان است، را شاید بشناسید که اسم ایشان جک ما میباشد. میگوید من به پسرم گفتم که ازت انتظار ندارم که جزء شاگردهای برتر باشی چرا که شاگردان برتر تمام وقت خود را برای درس خواندن صرف می کنند و مهارت دیگری به دست نمی آورند. اگر دانشجو هستید و میخواهید با هوش عمل کنی باید بتوانید در همان زمینه ای که درس میخوانید کسب درآمد هم داشته باشید. سعی کنید هم تجربه به دست بیاورید و هم عمل که حاصل این دو یک فرد نابغه را به وجود میاورد که جزء هوشیاران مالی قرار می گیرند. این افراد کسانی هستند که میتوانند درآمد های بالایی را به دست بیاورند. باید به این نکته اشاره کنم که هوشیاران مالی در زمینه سرمایه ای به نام  زمان بهره وری بسیار بالایی دارند.

یک موقعیت شغلی برای دانشجویان

 

 

دوستان موقعیت شغلی برای دانشجویان زیاد است. حتی باید بگویم که موقعیت های شغلی برای زندانیان و سربازها هم زیاد است. این موضوع بستگی به این موضوع دارد که شما میتوانید این موقعیت ها را ببینید و یا نمیتوانید. میخواهم یکی از موقعیت های شغلی را که برای دانشجویان وجود دارد برای شما بگویم. تا سال 2020 یکی از درامد های بالا برای کسانی است که تولید اطلاعات میکنند. برای انجام کار تولید اطلاعات نیازی نیست شما به شرکت طرف بروید و این کار را انجام بدهید. میتوانید از داخل خانه خود هم این کار را انجام بدهید. افرادی را میشناسم که دارند با کار تولید محتوا و تولید مقاله روزانه بین 50 تا 100 هزار تومان به دست می اورند. شاید این عدد زیاد نباشد اما برای یک دانشجو فوق العاده است که بتواند بر روی پای خودش بیاستد. 

تولید محتوا

 

 

همین الان تو تیم آموزشی ماهان تیموری 8 نفر که 7 نفر انها دانشجو هستند دارند کار تولید محتوا را انجام میدهند. و من فعلا اگر هر کسی تماس بگیرد و بگوید که شما گفتید دانشجو ها کار تولید محتوا انجام میدهند و من میخواهم برای شما کار تولید محتوا انجام بدهم میپذیرم. چرا که من برای کاربران وبسایت، اینستاگرام و کانال تلگرامم و همه افرادی که دارند برای من کار میکنند ارزش زیادی قائل هستم و برایشان هزینه میکنم با اینکه ما مقالات را به صورت رایگان قرار میدهیم اما من برای ان بها پرداخت میکنم. اگر دانشجویی میتوانی در تیم من هم فعالیت کنی و میتوانی در زمینه تولید محتوا حرفه ای بشوی. و درامد های بسیار بالایی را به دست بیاوری. پس یک فرصت شغلی برای دانشجویان تولید محتوا و تولید اطلاعات است که میتوانید از این را کسب درامد کنید.

نکته ای در ارتباط با مدیران

 

 

یک نکته هم در ارتباط موثر با مدیران باید بگویم این است که دوستان امروز و در زمان حال جنگ اپلیکیشن ها در جریان است. اگر به ذهنت برسد که یک اپلیکیشن خیلی خوب تولید کنی میتوانی درامد خیلی بالایی داشته باشی. فقط این نکته را گفتم که ذهنیتت باز شود و بر روی این نکته نیز تمرکز کنی.

همین الان این مطلب را برای دانشجویی بفرست که دوستش داری و میدانی که میخواهد  رشد کند. با اینکار میتوانی در هوش مالی او تاثیرگذار باشی. هر جای ایران و در هر پله ای که هستید تصمیم بگیرید .و عمل کنید و بدانید که نتیجه برای شما است و نتیجه برای شما خلق میشود.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، کسب و کار ، مدیریت , کسب و کار موفق

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 نظر
 1. افشین همتی کاربر می‌گوید

  سلام روز بخیر
  خیلی خوشحالم که با شما و گروهتون اشنا شدم من هوش مالی رو خریداری کردم و در ماه دوم هستم وفکر و ایده های زیادی رو تو سرم دارم ولی از اینکه در راهی که می خوام شروع کنم اولویت کاریم روی کدوم کار باشه خیلی ترس دارم و اینکه در ایران امنیت کاری نداری وممکنه زحمت یک کار رو بکشی و در لحظه سود دهی با کپی شدن اون همه زحمت هات از بین بره و اینکه نمی دونم کلا چه جور کالایی رو در ایران می تونی به ثبت برسونی تا کپی نشه یعنی چه مشخصه ای رو باید داشته باشه

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز شما سوالات مربوط به هوش مالی رو میتونید در تلگرام کلوپ هوشیاران مالی بپرسید

 2. محمدجواد کریمی کاربر می‌گوید

  سلام. تشکر.
  میشه توضیح بدید سایت شما در چه زمینه ای موضوع قبول میکنه؟مثلا من میتونم خلاصه ی کتاب های انگیزشی و روانشناسی و کسب و کار رو براتون به صورت مقاله بفرستم و توی قسمت تولید محتوا تیم شما فعالیت کنم؟؟دانشجوی مهندسی هستم ولی کتاب توی این زمینه ها زیاد میخونم و علاقه دارم(مثل کتاب اثر مرکب، پدر پولدار، پیشنهاد رد نشدنی، تکنیک های فروش، چه کسی پنیر مرا جابجا کرد و…)
  توی بورس هم فعالیت دارم هم مطالعهدارم. در اون زمینه هم میتونم مقاله بفرستم براتون (مثل کانسلیم، تابلو خوانی و جریان نقدینگی ، انواع افزایش سرمایه ،10 شاه کلید و …)
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 3. رضا اردهالی کاربر می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم میشود قسمت تولید محتوا را به عنوان شغل دوم از آن استفاده کرد وبرای چه سایتهای دیگری میشود این کار را انجام داد

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   بله میشه به عنوان شغل دوم استفاده کرد و شما باید سرچ کنید و ببینید که چه سایتایی به تولید کننده محتوا نیاز دارند

 4. الهام عبدشاه کاربر می‌گوید

  عالی بود,برای دانشجویان و همه ما

 5. مهسا کاربر می‌گوید

  سلام نحوه ی همکاری دقیقا چجووریه؟من علاقه دارم

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 6. فرشته اسماعیلی کاربر می‌گوید

  سلام میشه بگید چه جوری بیام توی تیمتون

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 7. محمدصادق خاکی کاربر می‌گوید

  سلام میشه بگید بغیر از تولید محتوا چه کسب و کارهایی برای درامد روزانه یا شغل دوم وجود داره؟

 8. علی خسروانی کاربر می‌گوید

  سلام.اون حساب 65درصده که گفتید برای دخلو خرجه و حساب جاریه، برای دانشجوهای که خرج زیادی ندارند باید چند درصد باشه؟تشکر

 9. مرتضی نجفی کاربر می‌گوید

  سلام
  برای تولید محتوا برای سایت
  باید چه کار کنم
  لطفا بامن تماس بگیرید
  09032391838