Take a fresh look at your lifestyle.

استارتاپ، بهترین فرصت

استارتاپ، بهترین فرصتReviewed by حسین تیموری on Apr 18Rating: 5.0

استارت اپ

استارت اپ یعنی شرکت نوپا و معمولا به یک شرکت یا کسب و کاری گفته می شود که به تازگی ایجاد شده است و در مرحله ی اول راه شروع خود قرار دارد . استارت اپ ها میتوانند در هر شکل و به هر اندازه ای باشند , رشد سریعی دارند و در جهت تولید راه حلی نوآورانه و طولانی مدت برای رفع یک نیاز در بازار شکل گرفته اند , این شرکت‌ها معمولاً مبتنی بر ایده‌هایی ریسک‌پذیر هستند و سرمایه گذار ها به طور کلی به آن دسته از استارت اپ ها رو می آورند که به نسبت خطری که دارن  سود بالایی داشته باشند , بنابراین هزینه راه اندازی کمتری داشته ولی توان بالاتری برای بازگرداندن سرمایه در بردارند .

به دلیل شرایط اقتصادی فعلی کشور یک استارت اپ موفق قابلیت رشد بیشتری نسبت به یک شرکت سنتی دارد و یکی از محبوب ترین مند های کارآفرینی در ایران به شمار می آید . هنگام شکل گیری به این نیت شکل دهی می شوند که در آینده یک شرکت بزرگ در کلاس جهانی شوند، هر چند ممکن است در ابتدا جثه کوچک و چابکی داشته باشند.

بسیاری از افراد که امکانات و زیر ساخت های ایجاد کسب و کار های کلاسیک را ندارند استارت اپ را یک راه حل مناسب برای خود می دانند .

برای استارت اپ ها قوانین سختی وجود ندارد چرا که میزان درآمد , سود و تعداد اشتغال به شدت بین شرکت ها و صنایع تغییر  می کنند , فضای کاری و فرم مشخصی برای پرسنل تعریف نشده است

راه اندازی استارت اپ:

راه اندازی استارت اپ اون طور که فکر می کنید کار ساده ای نیست . به این دلیل که استارت اپ یک فرایند است که باید مراحل مختلفی را سپری کند تا بتواند به خوبی شکل بگیرد . همه چیز در ایده و یا طراحی سایت خلاصه نمی شود و فقط مهارت های فنی , نمیتواند پاسخ گوی شروع یک استارت اپ باشد .  هر کارآفرین برای راه‌اندازی کسب ‌و کار خود مجموعه فعالیت‌های مختلفی را انجام داده است. به‌طورکلی می‌توان گفت که همه آن‌‌ها در ابتدا یک فرصتی را در محیط اطراف خود شناسایی و یا ایجاد کردند، سپس ایده‌ای در ذهن آن‌ها شکل گرفته و تلاش کردند که از فرصت موجود بهره‌برداری کنند .

 

استارت اپ موفق:

 

تحلیل رقبا :

هر استارت اپ می تواند اشتباهاتی داشته باشد که شما می توانید با تحلیل رفتار انها و بررسی این اشتباهات ان را به فرصتی خوب تبدیل و از این موقعیت به عنوان یک بازار بالقوه قدرتمند استفاده کنید . از مهم ترین ویژگی های استارت اپ های موفق این است که نسبت به نقاط ضعف رقبا , ریز داده ها و فرصت های به وجود امده در بازار هدفشان بسیار هوشمند عمل می کنند .

 

تجربه صدای مشتری:

یک ضرب المثل قدیمی میگه :صدا ها ماندگار ترین هستند.

اساس کار استارت اپ ها باید بر این باشد که همیشه حق با مشتری است , بنابراین باید به نظرات مشتری ها اهمیت ویژه ای قائل شوید و فرصتی را در اختیار ان ها قرار دهید تا نظرات خود را با شما در میان بگذارند . مهم ترین ویژگی یک استارت اپ موفق شنیدن صدای مشتری خود است .

 

متعهد به رشد و اموزش پذیر :

از دیگر ویژگی های یک استارت اپ موفق که میتواند با بسیاری از کارهای دیگر حتی راه اندازی یک کارخانه متفاوت باشد , این است که دائما باید حرکت رو به جلو و قدرت انطباق پذیری بسیار بالایی داشته باشند .

به همین دلیل کار کردن در یک استارت اپ به چنان درجه ای از پویایی نیاز دارد که نیاز به آموختن و یادگیری افراد , آنان را اجتناب ناپذیر می سازد , به گونه ای که مدیر عامل یک استارت اپ همیشه و در هر موقعیتی باید اطلاعات و دانسته های خود را به روز کند و از همه ی افراد و ارکان شرکت چیزهای را بیاموزد .

 

انعطاف پذیری:

یکی از ویژگی‌های اصلی استارت‌آپ‌ها به ریسک‌های پرشمار و پیش‌بینی ‌نشده در آن‌ها مربوط می‌شود و بنابراین مدیرعامل یک استارت‌آپ‌ همیشه باید خود و شرکتش را برای رویارویی با شدیدترین و مهلک‌ترین خطرها آماده سازد تا در صورت لزوم بهترین تصمیمات را اتخاذ کند.

باید همیشه به یادداشت که استارت‌آپ‌ها روی دریایی خروشان و پرتلاطم که مملو از ناشناخته‌هاست درحرکت هستند.

معمولاً کسی در استارتاپ حرفی از جرئت نمی‌زند. حتی قدم گذاشتن داخل این گود نیز جرئت می‌خواهد

 

اهمیت به کارکنان:

اغلب کسانی که در استارت‌آپ‌ها کار می‌کنند نیروهای جوان و خلاقی هستند که دوست دارند توسط مدیران مافوق خود دیده شوند و به نظرات آن‌ها توجه شود . بنابراین از اولویت های یک مدیر استارت اپ باید توجه کردن واقعی به همکاران و کارمندان خود باشد و این توجه و اهمیت را میتواند با ارسال پیام های انگیزشی نشان دهد , نظرات انها را بپرسد و به این شکل برای انها ارزش قائل شود

 

در حوزه استارت‌آپ‌ها نباید یک اشتباه را دوبار تکرار کرد؛ ولی می‌توان اشتباهات جدیدی مرتکب شد..

مدیر عامل اسنپ (شهرام شاه)

 

نویسنده: عارفه حسینی … کارشناس ارشد تیم ماهان تیموری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. hamid کاربر می‌گوید

  تحلیل رقبا و کسایی که دارن فعالیت می کنن توی اون زمینه خیلی مهم هستش که باید بهش توجه بشه ولی خیلی ها اهمیت نمیدن . ممنون که بهش اشاره کردید .

  1. حسین تیموری
   حسین تیموری کاربر می‌گوید

   ما ممنوینم از شما که توجه کردین موفق باشین

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.