Take a fresh look at your lifestyle.

۶ قانون شروع از برایان تریسی

۶ قانون شروع از برایان تریسیReviewed by حسین تیموری on Feb 12Rating: 5.0
 
تفکر مبتنی بر صفر یک مفهوم از نویسنده و سخنران انگیزشی برایان تریسی است.
به شما اجازه می دهد تا از طریق “زمان خارج کردن” در زندگی و کار خود، شروع به کار کنید. این به شما این امکان را می دهد که اگر در مسیر اشتباه قرار گرفته اید، بلافاصله یک چرخش ایجاد کنید. شما مجسمه ساز زندگی خود هستید. شما حق و آزادی برای انتخاب بهترین شرایط ممکن برای زندگی زندگی خود دارید. تفکر مبتنی بر صفر در طراحی زندگی شما بسیار نقش دارد.

 

۱. با تصمیمات دشوار رو به رو شوید:

تفکر مبتنی بر صفر تصمیمات قبلی شما را به محاکمه تبدیل می کند. شما نیاز دارید که تمام فعالیت های فعلی کسب و کار، حرفه، روابط و غیره را بررسی کنید و از خودتان سوال بپرسید: «آیا می دانم آنچه که میدانم واقعا؟  آیا همین تصمیم را می گیرم؟” اگر پاسخ به این سوال “نه” باشد، گام بعدی این است که از خودتان بپرسید «چگونه سریع می توانم به عقب برگردم؟» به عبارت دیگر، بازگشت به صفر و شروع از ابتدا. 
تفکر مبتنی بر صفر در برابر چسبیدن به چیزی مخالف است، حتی اگر آسیب به شما وارد کند، که اغلب یکی از بزرگترین مشکالت در برنامه ریزی استراتژیک شخصی است یعنی تلاش برای انجام کاری که حتی نمی توانید انجام دهید.

۲. شما می دانید که چیزی درست نیست:

بهترین نشان دهنده یک وضعیت تفکر مبتنی بر صفر استرس یا ناامیدی است؛ چیزی که شما را در شب بیدار نگه می دارد و به طور مداوم ذهن خود را مشغول می کند. اغلب بهترین راه حل برای بزرگترین مشکل شما این است که این فعالیت را به طور کامل متوقف کنید و دیگر به این افکار منفی ادامه ندهید.

۳. تصمیم بگیرید که متوقف شوید:

این مانند گرفتن فرمان ماشین شماست، شما را در مسیر خود متوقف می کند.در اینجا مهم نیست که چقدر طول کشیدید که مسیر اشتباهی را طی کنید همیشه می توانید برگردید. هنگامی که شما این تمرین را انجام می دهید، شما را از هر گونه حوزه زندگی خود، به عنوان اینکه دوباره میتوانید شروع کنید، شگفت زده خواهید کرد. فرصت های فراوانی بوجود می آیند، شرایط دشوار مواجه خواهند شد و راه حل ها ظاهر خواهند شد.

۴. یاد بگیرید چطور هزینه های خود را کاهش دهید:

تفکر مبتنی بر صفر یک ابزار تصمیم گیری عالی است که در مورد مدیریت پول و سرمایه گذاری نیز صادق است. اگر می دانید که یک خرید سهام خاص یا سرمایه گذاری ملکی، اکنون به راحتی ثروت خود را خراب می کند، اما شما دچار مشکل شده اید، این را یک بار دیگر تلف نکنید، و از خودتان سؤال سختی بپرسید: «دانستن آنچه که می دانم حالا … من این ملک / سهام را خریدم “. اگر پاسخی نباشد، وقت آن است که تصمیم سختی گرفته شود و زیان های خود را کاهش دهد، بنابراین شما می توانید سرمایه خود را در جای دیگر برای به دست آوردن بازده برتر و ایجاد ثروت سرمایه گذاری کنید.

۵. قانون مزیت نسبی را مطالعه کنید:

مفهوم قانون مزیت نسبی از اقتصاددان انگلیسی قرن نوزدهم دیوید ریکاردو، اغلب با اقتصاد کلان و تجارت بین المللی مرتبط است. با این حال، آن را به همان اندازه می توان به توسعه شخصی اعمال کرد. مشکل اصلی داشتن یک کسب و کار، فقط محدودیت هایی نیست که شما در آن قرار داده اید، بلکه از دست دادن فرصت های دیگر در محل دیگر، مانند تلاش های تجاری، روابط، سرمایه گذاری هایی است که می توانید داشته باشید 
سؤال خوبی است که از خودتان بپرسید هزینه های فرصت بالقوه را ارزیابی کنید: “چه فرصت های دیگری را از دست می دهم که به من کمک می کند بهتر از فعالیت های فعلی انجام دهم”
هر روز با تصمیمات هزینه فرصت در زندگی کاری و شخصی ما مواجه هستیم. لنز دیگری که از طریق آن ما می توانیم قانون مزایای تطبیقی ​​را مشاهده کنیم، قانون 80/20 است (گاهی اوقات به عنوان اصل پارتو، به نام ویولفردو پارتو، اقتصاددان ایتالیایی نامیده می شود). با استفاده از قانون 80/20 در اینجا ممکن است شما را از خودتان بپرسید: “فعالیت های من بیشترین ارزش (20٪) را باید انجام دهم” و سپس سایر فعالیت های کم ارزش (80٪) را مجاز می شمارند یا حذف می کنند.

۶. خلاصه درک خود را قبول کنید:

اگر در یک تصمیم خاصی که در حال حاضر انجام داده اید، ضرر کرده اید، فقط بی رحمانه به زندگی خود برگردید. هيچ افتخاری نیست، هيچ شأن و اهميتی در تعقيب چیزی نيست که ديگر شما را القا نمی کند. از یک منظر تفکر مبتنی بر صفر یک راه عالی برای انجام تجزیه و تحلیل سریع یک بسته است که آیا “سرمایه گذاری” شما ساخته شده است هنوز یا نه.
تمام مشکلات شما به عنوان فرصت ها یا ایده های خوب در یک مرحله آغاز شد، اما می توانستید آن را مدت ها قبل پیش بینی کنید. نیازهای شما و دانش شما باید تکامل یافته باشد و آنچه که یک بار ایده خوبی بود، ممکن است فرصت یا سرمایه گذاری نباشد. به خاطر داشته باشید، هرگز دیر نیست که کار درستی انجام دهید. مهم نیست چقدر طول می کشد تا جاده اشتباه بریزید، همیشه می توانید متوقف شوید و به عقب بر گردید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. جواد امیدوار کاربر می‌گوید

  پس به نوعی «تفکر مبتنی بر صفر» یعنی حذف همه آدمهای اشتباه، توقف همه سرمایه‌گذاری‌های اشتباه و حذف همه محصولات و خدمات اشتباه

  1. David موسوی نسب
   David موسوی نسب کاربر می‌گوید

   سلام جواد عزیز

   بله دقیقا و خوشحالم که مقاله رو بخوبی مطالعه کردی و امیدوارم که برای شما سودمند بوده باشه.

   موفق و پیروز باشی

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.