Take a fresh look at your lifestyle.

انضباط شخصی و تأثیر آن در رشد کسب‌ و کار

انضباط شخصی و تأثیر آن در رشد کسب‌ و کارReviewed by حسین تیموری on Mar 20Rating: 5.0

مقدمه انضباط شخصی و تأثیر آن در رشد کسب‌ و کار:

انضباط شخصی و تأثیر آن در رشد کسب‌ وکار به حدی حائز اهمیت است که می‌توان گفت بدون انضباط شخصی نمی‌ توان به موفقیت‌های بزرگ و به جایگاه مناسبی رسید. انضباط شخصی در کنار ویژگی‌ های مهمی چون داشتن اعتماد به‌ نفس داشتن مهارت رهبری، فن بیان و داشتن مهارت برقراری ارتباط موثر و … برای موفق شدن نیاز است.

در واقع بدون داشتن انضباط در تمام زمینه‌ ها دچار مشکل می‌ شویم که شاید اگر بخواهید فکر کنید موارد بسیاری به یاد می‌ آورید که فقط به خاطر نداشتن نظم به مشکل برخورده‌اید.

 

 برای داشتن انضباط شخصی و تأثیر آن در رشد کسب‌ وکار رعایت این دو اصل الزامی است:

 

توانایی اولویت‌ بندی کارها و تمرکز بر روی وظایف مهم:

بسیار مهم است که افراد به‌درستی این مورد را تشخیص داده و طبق اولویت عمل کننداتفاقا بسیاری وجود دارد که مانع از انجام درست وظایفمان می‌شود ;که با این مهارت می‌توانیم متوجه آن باشیم; به نظر می‌رسد این توانایی یکی از مهم‌ترین عواملی است که هر فردی باید برای رشد و موفقیتش روی آن متمرکزشده و یاد بگیرید; مدیریت زمان و تشخیص‌کارهای مهم و غیر مهم از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در موفقیت است.

منضبط بودن به انجام صحیح و سریع کارها:

 این مورد به حدی اهمیت دارد که اگر به‌ درستی آن را درک کنیم می‌توانیم به‌ سرعت در هر کاری به موفقیت‌ های بزرگ برسیم. باید توجه کنیم در کنار انجام درست‌ کارها این هم بسیار مهم است که آن را سریع انجام دهیم. به‌ جرئت می‌ توانیم یکی از دلایل شکست یا طرد شدن افراد را به نداشتن انضباط شخصی نسبت بدهیم معمولاً نداشتن انضباط شخصی (که شاخه‌ها و موضوعات مرتبط بسیاری دارد) یکی از مهم‌ترین دلایل موفق نشدن در افراد است فردی که توانایی مدیریت زمان خود را ندارد و به‌جای کار کردن درست در زمان اداری مشغول صحبت با همکاران خود می‌شود در وقت کار کردن مشغول کارهای متفرقه مانند خواندن روزنامه, ایمیل‌ها و… می‌شود کارها را روی‌ هم تلنبار می‌کند و درنهایت همه‌ چیز را به باد می‌دهد، اعتماد به‌ نفس کافی در خود نمی‌ بیند چون کارش به تأخیر افتاده احساس فشار می‌ کند، چون کارهای انجام‌ نشده‌ی زیادی دارد و… .

برای داشتن کسب‌ وکار موفق باید انضباط شخصی داشت خبر خوب من به شما این است: شما می‌توانید با تمرین تمرکز ذهن  و مداومت همه امورات بعدازاین خود را اصلاح کنید.

انضباط شخصی در ابتدا سخت است ولی شیرینی موفقیت‌ های بعدی تمام دشواری آن را آسان می‌ کند با برگرداندن همه‌ چیز سر جای خودش اعتبار و اعتماد به‌ نفس دوباره‌ای می‌گیرید و این ارزشمند است. به گفته‌ی برایان تریسی وقتی کارهای مهم‌ تری وجود دارد، وقت خودتان را برای انجام کارهای کم‌ ارزش یا بی‌ ارزش هدر ندهید.

بعد از این باید کارها را اولویت‌ بندی کنید و بر روی نظم خاصی آن‌ها را به‌ درستی انجام دهید، از انجام کارهای بیهوده در وقت کاری خود شدیداً خودداری کنید و فقط تمرکزحواس شما بر کار باشد و نه چیز دیگر.

اگر کاری غیر مهم مواجه شدید آن را به بعد از زمان کاری‌تان موکول کنید، به‌مرور با رعایت این نکات می‌توانید در کسب‌ و کارتان رشد کنید

 

زمانی در انواع کسب‌ و کار رشد می‌ کنید که برای انجام آن با دقت و تمرکز ذهن عمل کنید،کاری که سرسری انجام شود، هیچ ارزشی ندارد. سعی کنید کارها را به‌ موقع انجام دهید و حتی‌ الامکان تأخیر نکنید.  همیشه به دنبال انجام کارهای بیشتر باشید و به قولی از زیر کار در نروید. تمام این‌ها بر کسب‌ و کارتان اثر می‌ گذارد. و در آخر سعی کنید به دو موردی که در ابتدا گفتم توجه کنید و در هر کاری این دو اصل را مد نظر قرار دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    من انضباط شخصی خیلی خوبی دارم ولی بخاطر شلوغی خونه و خانواده بعضی مواقع نمیشه کاریش کرد. با این موضوع باید چیکار کرد؟