Take a fresh look at your lifestyle.

10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی

10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکیReviewed by صابر خلیلی on Nov 4Rating:

10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی

 

                                               مدت زمان تخمینی مطالعه ی این مقاله  5 دقیقه می باشد 

مقدمه :

10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی : امنیت سایت ها، پورتال های سازمانی و سایت های صنعتی ، از اهمیت بالایی برخوردار است ، اگر برای شما امنیت سایتتان مهم است ، 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی را از دست ندهید.

 

مقاله 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی را مطالعه کنید.. 

 

1-انتخاب سرور بسیار مهم است :

به جای استفاده از سرور های اشتراکی از سرور های اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید ، اکثر شرکت های سرویس دهنده هاست ، فایل ها و وب سایت های طراحی شده ی زیادی را به صورت مشترک بر روی یک سرور قرار می دهند که علت اصلی این کار افزایش درآمد است .به این منظور وب سایت های طراحی شده ی متفاوتی  بر روی یک سرور در حال سرویس گیری هستند و علاوه بر سخت افزار ،برخی از نرم افزارها و اسکریپت ها برای اجرای برنامه های همه وب سایت های طراحی شده (مواردی مانند سرویس های ایمیل و کنترل پنل )درحال اجرا هستند . این موضوع نشان دهنده این است که فقط شما یا شرکت شما به سرور مربوطه دسترسی ندارد و احتمالا صدها شخص و کمپانی دیگر نیز به این سرور دسترسی دارند و از آن استفاده می کنند . اگر یکی از کاربران وب سایتش که به صورت مشترک با سایت شما بر روی یک سرور قرار دارد هک شود امنیت سایت شما نیز به خطر می افتد .استفاده از یک سرور اشتراکی بیانگر این موضوع است که فردی برای دسترسی به اطلاعات شما تلاش می کند ، بخاطر وجود وب سایت های طراحی شده زیاد انتخاب های بیشتر برای دسترسی به سرور داشته باشد . استفاده از سرورهای اختصاصی یک امتیاز امنیتی برای وب سایت طراحی شده شما به حساب می آید . وقتی شما از سرور اختصاصی استفاده می کنید ، فقط وب سایت شما است که به سرور و برنامه های آن دسترسی دارد .با این حساب شما می توانید به طور کامل بر سرور و برنامه تحت اجرای آن نظارت داشته باشید و از امنیت آن مطمئن باشید .

 

2-گوش به زنگ بروزرسانی های امنیتی باشید !!

امنیت اطلاعات و سرور یکی از مهمترین مسائل برای مشتریان است ، بیشتر مواقع کمترین اولویت را برای شرکت های ارائه دهنده هاست دارد، این شرکت ها در زمان عقد قرارداد می گویند از امن ترین و بهترین نرم افزارهای امنیتی برای حفاظت از وب سایت شما استفاده می کنند، اما توجه داشته باشید که اگر آنها برنامه های در حال اجرا را بروز نکنند و نرم افزارهای امنیتی و وصله های امنیتی را روی آنها نصب نکنند سایت شما در برابر خطرات آسیب پذیر خواهد بود .

وقتی که شرکت ارائه دهنده یک نرم افزار بسته های امنیتی را برای رفع ایرادهای امنیتی نرم افزارش ارسال می کند، لازم است که این بسته ها به سرعت نصب شوند تا مبادا هکر بتواند زودتر اقدام کند و به وب سایت شما نفوذ کرده و اطلاعاتتان را به سرقت ببرد . سعی کنید در خرید هاست از شرکت های مختلف از امنیت آنها اطمینان حاصل کنید.

 

با عرض پوزش تصویر 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی به درستی نمایش داده نمی شود .

 

3- از اجرای نرم افزارهای بیهوده پرهیز کنید :

اکثر شرکت های هاستینگ تعدادی سرویس را به مشتریان می دهند ، اما باید توجه کنید هر نرم افزاری که بر روی سرور شما در حال اجرا است ، ممکن است راه نفوذی برای ورود هکران و در نتیجه نابودی وب سایت طراحی شده شما باشد ، یکی از آسیب پذیرترین برنامه های ممکن وب میل است .پس اگر نرم افزارهایی را که در اختیار دارید و نیاز چندانی برای استفاده از آن ندارید از نصب آن پرهیز کنید .

اف تی پی یک مثال خوبی است که برای همه دارندگان وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد اما اگر برنامه اف تی پی رمز نگاری نشده باشد یک حفره امنیتی بزرگ در وب سایت شما ایجاد خواهد کرد ، علاوه بر این هنگام استفاده از اف تی پی بهتر است که محدودیت دسترسی برای آی پی های خاصی تعریف شود و بقیه کاربران به این سرویس دسترسی نداشته باشند.

 

4-همیشه از تغییرات و به روز رسانی های سرور با خبر باشید :

وقتی امنیت وب سایت شما اهمیت پیدا می کند نمی توانید اجازه دهید که هرکسی به فایل های وب سایت شما دسترسی داشته باشد چرا که این اتفاق باعث ایجاد ناهنجاری و هرج و مرج در روند نگه داری اطلاعات حیاتی مشتریان می شود . به همین علت است که افراد محدودی دسترسی به اطلاعات را دارند ، باید یکی از کارمندان یا خودتان مسئول پیگیری این امور شوند تا همیشه از تغییرات با خبر بوده و در صورت نیاز تصمیماتی را بگیرند که به روند سایت شرکت کمک می کند.

 

5-زمان انجام تغییرات را پیگیری کنید :

نکته ای کوچک اما دارای اهمیت این است که بدانید تغییراتی که در سرور اعمال می شود دقیقا چه کسی و در چه زمانی تغییر مزبور را انجام داده است ؟ با استفاده از سیستم کنترل تغییرات تصحیح خطاهای احتمالی وب سایت شما ساده تر و سریعتر انجام می شود همچنین می توانید هرگونه بد افزار و فایل مخرب را در سریعترین زمان ممکن شناسایی کنید .

 

6-آیا سرور شما امنیت فیزیکی دارد ؟

شاید سرور شما از امنیت بالا و سیستم های رمز نگاری مناسبی برخوردار باشد ، اما آیا در اتاق سرور هم قفل است ؟ به یاد داشته باشید که اطلاعات شما برروی سخت افزار ذخیره شده است ، آیا اطلاع دارید که شرکت هاستینگ مورد نظر شما با یک هارد دیسک سوخته چه کار می کند ؟ اگر هارد دیسک به طور مناسبی از بین نرود ممکن است اطلاعات شما به دست چه کسانی بیفتد ؟سعی کنید با یک شرکت هاستینگ معتبر کار کنید که دارای گواهینامه های امنیتی باشد.

 

7-برای امنیت داده های کاربران با شرکت هاستینگ وارد مذاکره شوید :

حتما شما برای فروش کالا و خدماتی که به کاربران می دهید اطلاعاتی همانند ، نام ، ایمیل ، آدرس ، تلفن و … را از کاربران دریافت می کنید که این داده ها در هاست ذخیره می شوند . اما به هر دلیلی اطلاعات از سایت شما دزدیده شود تکلیف اطلاعات شخصی کاربران و خریداران شما چیست ؟

در بسیاری از کشورها، حتی اگر شما هم در این زمینه مقصر نباشید و لورفتن اطلاعات از طرف شرکت هاستینگ باشد، باز هم مسئولیت حقوقی این موضوع با شما است و باید پاسخگو باشید .

 

8-پیاده سازی کدهای اصولی برای فیلد های ورد اطلاعات :

کدهای اصولی به معنای پاکسازی کدها از اسکریپت ها و کدهای مخرب است که اجازه ورود هر داده ای را به دیتابیس نمی دهد ، بلکه ابتدا کارکتر ها و رشته های ورودی را بررسی می کند و در صورت وجود کد مخرب یا به درد نخور آن را پاکسازی می کنند و یا از ورود آن به پایگاه داده های وب سایت طراحی شده سایت جلوگیری می کند .

 

9-وب سایت خود را روزانه بررسی کنید :

لازم است وب سایت خود را در بازه های زمانی مشخص بررسی کنید ، تا از وجود اسکریپت های خطرناک مطلع شوید، برای اینکار سرویس های مختلفی وجود دارد که به شما امکان بررسی وب سایت را می دهد ، شما می توانید با استفاده از سرویس هایی که به این منظور طراحی شده اند از وضعیت سلامت و امنیت وب سایت خود مطلع شوید .

 

10-همیشه ایمیل هایی که از سرور شما فرستاده می شوند اسکن کنید :

در صورتی که هکر یا یکی از همکارانتان اقدام به ارسال ایمیل های اسپم از سرور شما کند، سرور شما در لیست ارسال کننده های اسپم قرار گرفته و از آن به بعد کلیه ایمیل هایی که ارسال می کنید به عنوان اسپم شناخته می شود و این بزرگترین شکست در تبلیغات اینترنتی شما است . 

نتیجه گیری : 

همیشه قبل از راه اندازی کسب و کار یا فعالیت خاص در اینترنت به این نکات گفته شده در مقاله 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی دقت کنید تا بتوانید روند ایمن و مطمئنی در زمینه فعالیت خود داشته باشید ، اگر موارد بالا را رعایت کنید توانسته اید که قدم های استوار برای راه اندازی فعالیت مورد نظر در فضای اینترنت را بردارید.سعی کنید در تمامی مراحل راه اندازی تجارت الکترونیکی یا فعالیت مورد نظرتان در اینترنت از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید . 

 

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی لذت برده باشید …

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : عباس حبیبی – ماهان تیموری

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

دانلود مقاله 10 ترفند امنیتی در تجارت الکترونیکی

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.