Take a fresh look at your lifestyle.

قوانین مهم برای رسیدن به موفقیت مالی

0 460
قوانین مهم برای رسیدن به موفقیت مالیReviewed by Marjan on Jun 5Rating:

دوست من سلام، امیدوارم حالت عالی و پر از انرژی باشی. می‌خواهم در مورد یکی از مهمترین اشتباهات ناهوشیاران مالی با شما صحبت کنم. ناهوشیاران مالیی کسانی هستند که نمی‌توانند پول زیادی به دست بیاورند و در نقطه مقابل هوشیاران مالی که می‌توانند پول زیادی به دست بیاورند، این اشتباه را انجام نمی‌دهند. میخواهم در مورد قرض گرفتن صحبت کنم که در کشور ما مسئله خاصی تلقی می‌شود.

قوانین برای رسیدن به موفقیت مالی

 

قوانین برای رسیدن به موفقیت مالی2

 

 

ببینید برای رسیدن به موفقیت مالی من برای خودم قوانینی دارم و تو هم باید قوانینی داشته باشید و در نهایتا ما با هم قوانینی را برای رسیدن به موفقیت‌های مالی ایجاد می‌کنیم. یکی از مهمترین قوانین برای رسیدن به موفقیت‌های مالی این است که شما به هیچ وجه، تاکید می‌کنم به هیچ وجه نباید پول قرض بگیرید و نباید پول قرض بدهید. این قانون بسیار مهم است.

قرض گرفتن پول

دوستان قرض گرفتن پول برای هزینه‌های جاری کار بسیار اشتباهی می‌باشد. افرادی هستند که برای هزینه‌هایی مانند هزینه دانشگاه، مسافرت و حتی مهمانی و … اقدام به پول قرض کرفتن می‌کنند. دوستان به یاد داشته باشید که پول قرض گرفتن برای چنین مسائلی ممنوع است. اگر قوانینی را که در حوزه مالی برای خود در نظر گرفته‌اید به درستی اجرا کنید هیچگاه نیاز به پول قرض گرفتن نخواهید داشت.

شاید شما ایین سوال را بپرسید که آقای تیموری من زن و بچه دارو و وقتی مشکل دارم و بچم مریضه یا گرسنه هست نباید پول قرض کنم؟ شما باید قبلا به فکر این وضعیت می‌بودید. من می‌گویم قرض نگیرید تا خانواده متوجه شود که در حال گذراندن شرایط سختی هستید.

درآمد شما

 

قوانین برای رسیدن به موفقیت مالی1

 

 

من در زندگی نه قرض گرفته‌ام و نه قرض داده‌ام. به نظر من کسانی که زیر 5 میلیون درآمد دارند باید 5% از درامدشان را ببخشند و کسانی که بالای 5 یلیون درامد دارند باید 10% یا به طور کلی بالای 5% از درامدشان را ببخشند. شما می‌توانید از این 5 درصد به دیگران وام و قرض بدهید این مورد اشکال ندارد چرا که اونمقدار مخصوص بخشش است. با این موضوع مشکلی ندارم و شاید برای افراد نزدیکم این کار را انجام داده باشم. اما به طور کلی قرض گرفتن را جزء خط قرمز قوانین مالی خود قرار بدهید.

به هیچ وجه قرض نگیرید

 

قوانین برای رسیدن به موفقیت مالی3

 

من قرض نمی‌دهم و قرض هم نمی‌دهم. حتی من راضی نیستم که شما قرض بگیرید و دوره‌های هوش مالی ما را تهیه کنید. زمانی که توانستید از اطلاعات رایگان استفاده کرده و نتیجه بگیرید آن زمان است که باید دوره‌های هوش مالی ما را تهیه کنید. شخصی به من گفت که آقای تیموری من قرض گرفتم و دوره هوش مالی شما را تهیه کرده و به نتایج خوبی رسیدم. من به آن شخص گفتم که اگر این موضوع را می‌دانستم با ان مخالفت می‌کردم چرا که این موضوع جزء قوانین من است.

تجربه تلخ

یک تجربه تلخ را می‌خواهم با شما در میان بگذارم یک بار بار برای پول قرض گرفتن به افرادی که می‌شناختم پیام دادم البته به جزء چند نفر از نزدیکانم که دوست نداشتم از آن‌ها جواب منفی بگیرم. نتیجه کار من این بود که یک نفر از کسانی که بهشان پیام داده بودم جواب من را نداد و برخی از آن‌ها بعدا به من گفتند که فکر کردیم که شوخی می‌کنی. و من این تجربه تلخ را در مورد قرض گرفتن دیده‌ام.

کسانی که به بیزینس مشغول هستند هیچگاه نباید برای حل مشکلاتی که در کارشان به وجود امده است قرض بگیرند چرا که همین فکر کردن به بدهکاری باعث خواهد شد که نتوانند به خوبی برای روی کارشان تمرکز کنند. کسانی که پول نزول می‌گرند وضعیت بسیار بدتری خواهند داشت. من افرادی را از اطرافیان خودم می‌شناسم که به دلیل همین نزول گرفتم مقدار زیادی از پول خود را از دست داده‌اند.

نقش شرایط مالی در ازدواج

یک نکته هم بگویم در مورد کسانی که می‌گویند آقای تیموری من زن و بچه دارم و به همین دلیل مجبور می‌شوم قرض بگیرم. من به ان‌ها می‌گویم تا زمانی که وضعیت مالی ایده‌عالی پیدا نکردید، ازدواج نکنید چرا که شما قرار است با ازدواج یک نفر را خوشبخت کنید و نه بدبخت. من با ازدواج دیرهنگام یا زودهنگام موافق نیستم اما مسائل مالی بسیار در این زمینه مهم است.

تصمیم بگیرید که یک خانواده ثروتمند و خوشحال بسازید. اگر نامزد دارید همین الان این مطلب را برایش بفرستید و به او بگویید که ما باید اول با تلاش شرایط خود را مساعد کنیم و زمانی که شرایطمان از نظر اقتصادی مناسب شد اقدام به ازدواج کنیم. در غیر این صورت وقتی که وارد زندگی شوید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

نتیجه‌گیری

 این راهکار‌ها و قوانین مالی را اگر به خوبی رعایت کنید دچار مشکل نخواهید شد. قرض گرفتن را برای خود ممنوع کنید. ازدواج یک مسئله عاطفی و احساسی است اما در عین حال پول و مسائل مالی نقش بسییار مهمی در موفقیت آن خواهد داشت. همچنین مهارت نه گفتن را باید در خود تقویت کنید. زمانی که کسیی از شما قرض می‌خواهد، باید بتوانید به او نه بگویید.

به این افراد بگویید پول دارید اما به آن احتیاج دارید و نمی‌توانید قرض بدهید. این حالت بهتر از آن است که به کسی پول قرض بدهید و مجبور شوید برای پس گرفتن پولتان تلاش کنید. حتما به شما توصیه می‌کنم که اپلیکیشن هوش مالی را دانلود کنید و داخل ان اپلییکیشن عضو کانال هوش مالی شوید و از این اطلاعات استفاده کنید. شاد باشید و خدا نگهدار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.