Take a fresh look at your lifestyle.

کسب ثروت با ایده پردازی خلاقانه

مقدمه

مقوله ایده پردازی، پیچیده نیست. هر کسی می تواند ایده پردازی کند. این کار، با تمرین امکان پذیر است ولی باید از یکجا شروع کرد. هر چه مشاهدات شما در زمینه ایده های نو بیشتر باشد، در شما ایده پردازی بیشتر رشد می کند. همه انسان ها، کم یا زیاد، استعداد ایده پردازی دارند ولی چون این استعداد را به گوشه ای می اندازند و آن را رشد نمی دهند فکر می کنند که در این زمینه نمی توانند صاحب نظر باشند.

این مقاله گوشه کوچکی از ایده پردازی های اینجانب، محمد محمدی هست. امیدوارم که مورد پسندتان قرار گیرد. برای ایده های خلاقانه بیشتر، می توانید با تیم آموزشی ماهان تیموری تماس بگیرید.

 

10 ایده پردازی مدرن

1. نانوایی فوق مدرن

این نانوایی با بهره گیری از بالاترین و با کیفیت ترین دستگاه های پخت نان در جهان است که دارای تکنولوژی بسیار بالایی می باشد.
ویژگی دیگر این نانوایی دریافت سفارش از طریق کد و تلفن است. (شکل امروزی آن می تواند نرم افزار های اجتماعی باشد).

در این نانوایی پس از پخت، نان در دمایی مناسب، خنک می شود تا خمیر نشود. این کار توسط دستگاه انجام می شود. در ادامه با بسته بندی مناسب توسط پیک به درب خانه ارسال می شود.

این سیستم میتواند بوسیله نرم افزار مخصوص نانوایی و پرداخت آنلاین یا درون شبکه ای انجام شود. با توجه به این سیستم، نان به هر نوعی که مشتری بخواهد تهیه می شود از جمله ساده یا کنجدی، بریده شده، نوع بسته بندی و …
در قسمت پشت پیک موتوری ها محفظه ای قرار دارد که خاص این کار می باشد و طوری ساخته شده که نان ها را در دمای مناسب نگه میدارند تا بیات و خشک نشود. در پایان برای سرویس های داده شده، هزینه گرفته می شود.

برای کمتر استفاده شدن از سوخت های فسیلی، در قسمت بالای این مجموعه، سلول های خورشیدی قرار دارد که انرژی خورشید را ذخیره و بصورت انرژی برق به صرف می رساند.

2. آبمیوه فروشی پیشرفته

در این آبمیوه فروشی از خود میوه استفاده می شود ولی به شکلی خاص.
میوه های مختلف در یخچال های مختلف که آن ها را در دمای مناسب قرار می دهد نگهداری می شود. هر نفر مسئول یک محفظه یخچال می باشد. هر کس بنا به سلیقه خود میوه های مورد نظر را در لیوانی که در ابتدا به او داده شده میریزد.
لیوان را به قسمتی می برد تا با دستگاه آن را میکس کند. در صورت دلخواه میتواند داخل آن شکر یا خرده یخ یا شکلات و یا اسمارتیز ریخت.

 

3. توری چاه یکبار مصرف

این توری برای این است که دست بطور مستقیم با آشغال هایی که داخل توری چاه می باشد در تماس نباشد. در این توری یک اسکلت انعطاف پذیر وجود دارد که داخل آن توری قرار می گیرد.

 

4. ترمز معکوسی

در این سیستم ترمز، از ترمز تِرن های شهربازی الهام گرفته شده است که یه قطعه مسی در قسمت کناری آن وجود دارد و برای متوقف کردن آن یه نیروی مغناطیسی بر خلاف جهت جریان تولید می شود که به قطعه مسی وارد شده و سبب توقف می شود.

حالا این سیستم را برای چرخ اتومبیل در نظر بگیرید که یک حلقه مسی وجود دارد و نیروی مخالف به این حلقه مسی (یا جنسی دیگر) وارد می شود و سبب متوقف شدن خودرو خواهد شد.

 

ایده پردازی

 

5. سایت بازی

ایجاد یک سایت مخصوص بازی های آنلاین که بصورت جهانی و به چندین زبان دنیا می باشد. برای عضویت در آن مبلغی ناچیز دریافت می شود. بازی ها بصورت فردی و گروهی و جامی برگزار می شود.

 

6. کارخانه رب

با توجه به اینکه کمتر ربی در ایران دارای کیفیت و رنگ مناسب می باشد جای خالی تاسیس همچین کارخانه ای حس می شود. این کارخانه دارای باغات و زمین های زیر کشت متعلق به خود است.

این کارخانه دارای یک تیم تحقیقاتی می باشد که روی بهتر کردن اصلاح ژن گوجه ها مطالعه و تحقیق می کند و نیز این قابلیت را دارد که بتواند بوته اصلاح شده آن را به دیگر کارخانه های داخلی بفروشد و حتی صادر کند.

 

7. پازل

ساخت پازل های خاص در ابعاد مختلف و با سختی های مختلف. برگزاری مسابقات بصورت فردی و گروهی که هر کسی زودتر پازل را در مدت زمان معین درست کرد برنده مسابقه می باشد.

 

8. طرح روی درب

خرید دستگاهی که روی درب طرح میزند. این کار می تواند برای درب خانه یا دفتر یا مطب و … انجام شود. به نظر من یک جای بزرگ در مرکز شهر مناسب می باشد تا بتواند کل شهر را پوشش دهد. این طرح میتواند هر چیزی حتی اسم باشد.

9. چای

چای میوه ای با استفاده از خود میوه ها بصورت طبیعی و سرشار از ویتامین و مفید برای بیمار ها. دستگاه ترکی و آلمانی تولید این محصول وجود دارد. این چای می تواند از گیاهان دارویی نیز درست شده باشد. از جمله این چایی ها شامل: آلبالو ، گیلاس ، هلو ، پرتقال ، کیوی ، اسطوقدوس ، نعنا و …

 

10. چسب اندازه (17/10/90)

این طرح برای انواع چسب کاربرد دارد مخصوصا برای چسب کاغذ که بیشتر دانشجویان رشته گرافیک، معماری و طراحی از آن استفاده می کنند. این چسب با اندازه های مساوی بوسیله نقطه چین های (پرفراژ) مشخص شده جدا شده است و بصورت رول همانند چسب معمولی می باشد.

*** امیدوارم این مقاله نظرتان را جلب کرده باشد.

ایده پرداز : محمد محمدی (ابر خلاق)

تیم آموزشی ماهان تیموری ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، مدیریت ، رشد و بهبود شخصی

 

دانلود PDF

 

download

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.