Take a fresh look at your lifestyle.

۵ قدم تا رسیدن به آرزوها

۵ قدم تا رسیدن به آرزوهاReviewed by حسین تیموری on Apr 7Rating: 5.0
 
رسیدن به آرزوها، در این مقاله 5 راهکار بسیار موثر جک کنفیلد برای رسیدن به جایگاهی که آرزو دارید را برای شما اعضای محترم کلوب میلیاردها آماده کرده ایم امیدواریم با خواندن این مقاله تاثیر مثبتی در زندگی شخصی خود به وجود آورید. 

 

رسیدن به آرزوها

باور کنید که موفقیت در دسترس شما قرار دارد. شما باید باور کنید که دنیا جای خوبی برای رسیدن به موفقیت است. ترس از شکست یک عامل مهلک برای رسیدن شما به آرزوهایتان هست. ترس از وجود رقیبان جدی و ملامت شدن بعد از شکست ممکن است حتی با اراده ترین افراد را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

 

استفاده از فرصت ها

سعی کنید که باور کنید که دنیا فرصت خیلی خوبی برای موفقیت در اختیار شما قرار داده است و دیگران نیز دوست دارند تا شاهد موفقیت شما باشند. این ذهنیت منفی که همه افراد منتظر هستند که شکست خوردن شما را ببینند کمکی به شما نخواهد کرد. اگر به دنبال یه منبع قوی برای انتشار انرژی مثبت در مسیر رسیدن به آرزوهایتان هستید بدون شک بهترین منبع چیزی به جز ذهن خود شما نمی تواند باشد. این باور را در خود پرورش دهید که رسیدن به هر آرزویی که برنامه ای برای آن در ذهن شما وجود دارد عملی است.

 

۱. برای تقویت مهارت ها و پیشرفت در کارتان از اقدامات کوچک شروع کنید

این کار موجب تقویت این باور میشود که می توانید به آسانی پیشرفت کنید. در مسیر رسیدن به اهداف مهم در زندگی خود اهدافی کوچک را نیز در نظر بگیرید که برای پیشرفت و افزایش توانایی شما لازم هستند. مهم ترین مزیت رسیدن به این اهداف کوچک افزایش اعتماد به نفس در شماست. رسیدن به اهداف مهم ممکن است زمان بر باشد اما این اقدامات و اهداف کوچک به منزله قدم هایی است که شما برای رسیدن به اهداف اصلی خود بر میدارید. پس لازم است با جدیت آن ها را دنبال کنید.

 

۲. مشخص کنید چه چیزی باعث پیشرفت شما می شود

در کسب و کار و محیط  کار هدف شما افزایش وارتقا کیفیت محصولات یا سرویس های خدماتی، برنامه خدمات مشتری ها یا آگهی هاست پس باید مهارت خود را در مذاکره فروش و کامپیوتر و تایپ کردن افزایش دهید. در خانه باید مهارت های  خود را در تربیت فرزندان روابط خانوادگی و آشپزی بهبود ببخشید همچنین بر بهبود سلامتی و تناسب اندام خود تمرکز کنید وبرای رسیدن به آرامش درونی عبادت یا مدیتیشن کنید. زمانی که بدانید چه اقداماتی شما را در راه رسیدن به اهدافتان کمک می کند، در واقع قدم مهمی در راه رسیدن به اهدافتان برداشته اید. شما باید بعد از مشخص کردن هدف خود به دنیال اقدامات و فاکتورهایی باشید که نقشی مثبت در رسیدن شما به اهدافتان دارند. دانستن و شناخت این اقدامات قدمی مهم و اساسی در راه رسیدن به آرزوهایتان است.

 

۳. تصمیم بگیرید می خواهید چه جایگاهی داشته باشید.

تصمیم بگیرید می خواهید کجا باشید و برای رسیدن به اهدافتان باید چه کارها و اقداماتی انجام دهید .هدفتان یادگیری یک مهارت جدید است یا خدمت به جامعه؟ اگر هدفتان خدمت به افراد جامعه است هر هفته یک ساعت از وقت خود را به انجام کارهای داوطلبانه اختصاص دهید .

 

پیشرفت

همیشه درحال پیشرفت باشید.هر روز از خودتان بپرسید باید چه اقدمااتی انجام دهم تا از قبل بهتر شوم و کجا می توانم یک مهارت جدید را یاد بگیرم. در واقع این قدم اول برای موفقیت است. تا زمانی که شما تصمیم نگیرید که چه چیزی می خواهید و مسیر خود را انتخاب نکنید نمی توانید دراین مسیر قدم بگذارید. زندگی انسان ها بدون هدف بی معنی است و همه در زندگی اهدافی را دنبال می کنند. نکته مهم اینجاست که شما باید اهداف خود را به خوبی بشناسید. اگر شما به شناخت خوبی از اهداف خود برسید تعقیب مسیر رسیدن به این اهداف نیز برای شما لذت بخش خواهد شد.

 

۴. نمی توانید یک شبه موفق شوید.

یکی از واقعیت های زندگی این است که باید برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت چشمگیر وقت بگذارید. پیشرفت یک شبه بدست نمی آید. این روزها شرکت ها با ارایه محصولات خود به ما وعده ی تغییرات در زمان کوتاه را می دهند و وقتی این اتفاق نمی افتد دچار یاس و  ناامیدی می شویم.

 

تصیم گیری

اگر تصمیم می گیرید که هر روز چیزهای جدید یاد بگیرید هرروز یک گام کوچک بردارید نهایتا به اهدافتان دست خواهید یافت، متخصص شدن در هر رشته و زمینه ای زمانبر است .

 

تمرین کردن

تمرین کنید تمرین کنید تمرین کنید .هر کتابی که می خوانید هر دوره و کلاس آموزشی که شرکت می کنید و هر تجربه ای که کسب می کنید در واقع یک گام به سوی موفقیت برمی دارید. هنر پیشه ها معمولا مجبورند که اقدامات زیادی برای آمادگی خود انجام دهند شرکت در کلاسهای تئاتر و فن بیان،  قبول نقش های کوچک در تلویزیون،  شرکت در کلاس های  صدا،  تمرین اسب سواری و اقدامات دیگر تا روزی برای ایفای نقش رویایی شان در سینما و تئاتر آماده شوند و بدرخشند. خلبانان خطوط هوایی برای هرنوع عملیات اورژانسی در پروازها آموزش می بینند. پزشکان در دوره های پیشرفته و تخصصی شرکت می کنند .همه ی این افراد همیشه در حال آموزش وپیشرفت هستند.

 

۵. به خودتان تعهد بدهید که هرروز در هر زمینه ای بهتر و بهتر شوید. 

با اینکار از حس اعتماد به نفس  و عزت نفس که همراه با پیشرفت بدست می آید، لذت خواهید برد و نهایتا به موفقیت های چشمگیر خواهید رسید. شما نسبت به موفقیت و عدم موفقیت خود مسئول هستید. اگر شما هم جز افرادی هستید که تصور می کنید که موفقیت شما در رسیدن به اهدافتان بستگی به عوامل خارجی دارد، سخت در اشتباهید. کنفیلد بر این باور است که انسان ها 100% مسئول موفقیت یا عدم موفقیت خود هستند.

پس به خودتان این قول را بدهید که هر روز نسبت به روز قبل در زمینه ای که برای رسیدن به هدف مد نظرتان لازم است پیشرفت می کنید. کسانی که پیدا کردن راه موفقیت را امری سخت و غیر قابل ممکن می دانند معمولاً چنین تعهدی را به خود نمی دهند و در عوض دیگران را مسئول شکستهایشان می دانند. این طرز فکر به جز در از بین بردن اعتماد به نفس شما و دلسرد کردن شما در راه  رسیدن به هدف سودی نخواهد داشت.

 

رسیدن به آرزوها، با استفاده از این نکات، می توانید در زندگی شخصی خودتان پیشرفت چشمگیری داشته باشید سعی کنید برای خودتان برنامه ریزی جداگانه ای داشته باشید. با برنامه ریزی و در نظر گرفتن نکات معرفی شده می توانید به خواسته های خودتان دست پیدا کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.