Take a fresh look at your lifestyle.

بازدهی پرسود سرمایه گذاری در بورس

بازدهی پرسود سرمایه گذاری در بورسReviewed by باقری on Oct 5Rating: 5.0

در این مقاله قصد داریم در مورد هوش مالی در بورس برای شما اطلاعاتی را ارائه کنیم.برای اینکه بتوانید در این بازار هیجان انگیز موفقیت داشته باشید لازم است به نکات زیادی توجه کنید. بازار بورس علاوه بر نیاز به دانش تخصصی به روانشناسی هم احتیاج دارد. بازار بورس یک نوع سرمایه گذاری است که بر اساس اهداف شما می تواند بصورت کوتاه مدت ، میان مدت، بلند مدت به شما سود دهد.نکته ای که در بازار بورس مدنظر است مسئله ((ریسک پذیری)) است.

ریسک پذیری از آنجا اهمیت دارد که شما انتخاب شرکت های سهامی را بر اساس آن انجام می دهید. در صورتی که شما سطح ریسک پایینی داشته باشید دست به انتخاب محتاطانه خواهید زد و سود دریافتی کمی خواهید داشت و البته در نقطه مقابل مسئله ضرر کردن نیز وجود دارد که ضرر کردن نیز کم می باشد.
انتخاب پر ریسک علاوه بر سود زیاد در نقطه مقابلش ضرر زیاد وجود دارد. اما در کل به خاطر داشته باشید که شرط اول در معاملات بورسی برای یک فرد حفظ سرمایه است.پس باید در انتخاب خود نهایت دقت خود را داشته باشید.

 تعریف بورس

بازدهی پرسود سرمایه گذاری در بورس3

سرمایه گذاری به بخش های متفاوتی تقسیم می شود یک از آنها بازار بورس است.بورس بازاری است که شرکت های مختلف هر حوزه مانند پتروشیمی ،خودرو و… با پذیرش قوانین وارد این بازار می شوند.

هوش مالی: دقت در انتخاب کارگزاری

شما برای اینکه بتوانید وارد دنیای بورس شوید لازم است که با حضور در یک کارگزاری بورس اقدام به ثبت نام کنید.برای انتخاب کارگزاری مناسب می توانید با افرادی که در بازار بورس فعالیت می کنند مشورت کنید.یا کارگزاری را انتخاب کنید که در ارائه خدمات و آپشن ها بیشترین فعالیت دارد.برای مثال امکان دارد بعضی از کارگزاران تخفیفی در کارمزد خرید و فروش برای کاربران خود قائل شوند.حد الامکان سعی کنید از کارگزاری هایی که در محل سکونت شما هستند انتخاب داشته باشید. بهتر است دسترسی آسانی به کارگزار خود داشته باشید.

هوش مالی : بازدهی یک سرمایه گذاری

همانطور که در بالا گفته شد سرمایه گذاری دارای 3 نوع است. کوتاه مدت، میان مدت، بلند‌مدت. هنگامی که شما در یک بازه 3 تا 4 ماهه سهم خود را نگهداری می کنید بدین معنی است که دیدگاه کوتاه مدتی دارید. در بازه ی 3 ماهه تا تقریبا یکساله هدف سهم میان مدت است و در صورت نگهداری سهم به مدت بیش از یکسال،سهم انتخابی بلندمدت خواهد بود.

هوش مالی :حتما به سبد بندی پایبند باشید.

 

بازدهی پرسود سرمایه گذاری در بورس1

یکی از بخش هایی باعث ضرر یا عقب افتادن از بازار می شود همین مبحث پرتفوی یا سبد بندی است. سبد بندی به این معنا است که شما کل پول خود را صرف یک سهم نکنید و آن را میان چند سهم مختلف پخش کنید. این کار سطح ریسک شما را کاهش می دهد.هیچ گاه تک سهم نشوید.

هوش مالی: نگاه ویژه ای به رویکرد بنیادی داشته باشید.

در هنگام ورود به سهام یک شرکت مطمئناً شما دلایل خاصی دارید برای مثال فلان شرکت دارای برنامه ی افزایش سرمایه است یا اخبار خوبی در مورد شرکت به گوش رسیده و… . کاملاً توجه داشته باشید که در بورس اخبار اقتصادی با وضعیت بورس رابطه ی مستقیم دارد اگر اخبار خوبی از اقتصاد کشور مخابره شود مطمئنا نتیجه ی خوب آن را در بورس خواهید دید.

به شرایط اقتصادی را در هنگامی که اقدام به خرید سهام شرکت مورد نظر می کنید اشراف داشته باشید باید ببینید آیا شرکت و صنعت انتخابی شما دارای توانایی سودسازی در این وضیعت اقتصادی است یا خیر. بررسی صورت های مالی شرکت، بحث صادرات کالا و… به دقت باید بررسی شود.برای مثال در صورت مشاهده ی کاهش سود سهام شرکت در صورت مالی، انتظار کاهش قیمت سهام را باید داشته باشید. پس بطور کلی در این رویکرد قیمت سهم بر اساس عوامل مربوط به فضای داخلی شرکت مثل سود سازی و همچنین عواملی در فضای خارج شرکت مانند اخبار اقتصادی بستگی دارد.

هوش مالی: از آخرین اخبار اطلاع داشته باشید


برای موفقیت در بازارسهام نیاز است که از آخرین اطلاعات آن هم بصورت لحظه ای مطلع باشید. در بورس گاهی اوقات ثانیه تاثیر گذارند. دقت به تغییرات روند سهام می تواند به شما کمک کند. در اینجا هوش مالی نقش مهمی ایفا می کند.

هوش مالی: روانشناسی در بازار را جدی بگیرید

برای خیلی از افراد پیش آمده که بر اساس افکار اشتباه خود دست به انتخاب زده اند. باید گفت که در بازار بورس شما اجازه کوچکترین اشتباه را ندارید و خوب است با فراگیری روانشناسی بازار با افکار بازار آشنایی داشته باشید.در بازار بورس حس خوش بینی،تسلیم،ترس،نا امیدی و… وجود دارد که نباید شما را تحت تاثیر قرار دهد شما همواره باید با منطق تصمیم بگیرید.گاهی اوقات جو روانی علیه یک سهم یا یک گروه را شاهد خواهید بود که می تواند این جو مثبت یا منفی باشد که در اینجا نباید درگیر جو شد و انتخاب بی اساس کرد چون ما از پشت پرده فضای ایجاد شده هیچ خبری نداریم.

هوش مالی:تعصب را کنار بگذارید

تعصبی که ناشی از دلیل عقلانی نباشد اصلا پسندیده نیست.در صورتی که در یک سهم سودی را نصیب خود کرده اید دیگر به آن سهم تعصب نداشته باشید ممکن است در خرید مجدد سهم دچار اشتباه شوید.با خود نگویید در گذشته من با این سهم به سود رسیده ام این مسئله اصلا درست نیست معیار وضعیت کنونی سهم است.

هوش مالی: از وسائل کمک آموزشی استفاده کنید

شما می توانید با جستجو در اینترنت به مقاله های خوبی جهت آشنایی با بازار بورس بدست آورید.کتابهایی نیز جهت آموزش این بازار به چاپ رسیده است.اما در اینجا یک نکته حائز اهمیت این است که نباید اسیر جو تبلیغاتی بعضی از کانال های فضای مجازی شد. این دسته از کانال ها با وعده ی سبدگردانی و پیشنهاد سهام در ازای مبلغی ماهیانه فعالیت می کنند.بعضی از کانال ها نیز ارائه سهام بطور رایگان انجام میدهند که به شما پیشنهاد میدهیم فریب تعداد اعضای این کانال ها را نخورید.آموزش خود را به نحو احسن انجام دهید تا نیازی به این گونه کانال ها نداشته باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.