Take a fresh look at your lifestyle.

پیشگیری از تهدیدات مالی

پیشگیری از تهدیدات مالیReviewed by Yasser on Oct 5Rating:

 

پیشگیری از تهدیدات مالی:

موضوعی است که امروز قصد داریم درباره ی آن صحبت کنیم؛ اگر در کودکی درباره ی این موضوع به ما آموزش می دادند امروز در وضعیت بهتری بودیم. 

پیشگیری از بیماری

 

ما کی از خوردن نوشابه دست می کشیم؟ وقتی که پزشک درباره بالا بودن قند به ما هشدار می دهد. کی سیگار را ترک می کنیم؟ وقتی که پزشک مصرف حتی یک نخ سیگار دیگر را قدغن اعلام می کند.

وقتی حس می کنید در حال سرما خوردن هستید، با خوردن دارو از سرماخوردگی و بیماری جلوگیری کنید. پیشگیری از تهدیدات مالی، مسئله ی مهمی است که در همه ی ابعاد زندگی باید به آن توجه کنیم.

پیشگیری در عقد قرارداد های مالی

 

ما کی قوانین مربوط به نوشتن چک را یاد می گیریم؟ زمانی که با دست بردن توی چکی که نوشتیم سرمان کلاه می گذارند یا وقتی که چکی به ما می دهند و کل زندگی مان را به یغما می برند. زمانی که پول از دست می دهیم آه و افسوس می خوریم که کاش بلد بودیم درست چک بنویسیم و درست قرارداد تنظیم می کردیم.

 

 

با پیشگیری نگذارید در تنظیم قرارداد ها به بیماری مالی مبتلا شوید. قوانین را یاد بگیرید، قبل از آن که بیماری در روابط مالی را تجربه کنید.

پیشگیری در حفظ سه سرمایه اصلی

 

پول تنها سرمایه ی ما نیست. زمان، انرژی و پول سرمایه های اصلی ما هستند. ما با پیشگیری، از این سرمایه ها مراقبت کنیم. ما اگر قبل از سرما خوردگی دارو مصرف کنیم هم جلوی هزینه های بیشتر برای درمان را می گیریم و هم این که انرژی مان را حفظ می کنیم. این را در نظر بگیرید که اگر پیشگیری نکنید و سرما بخورید باید زمان بیشتری را صرف کنید تا سالم شوید و به حالت قبل از سرماخوردگی برگردید. پس با پیشگیری ساده و کم هزینه، پولمان در جیب و انرژی مان در بدن و زمان مان در اختیار خودمان باقی می ماند.

در تنظیم قرارداد ها هم این پیشگیری است که می تواند از اتلاف پول و انرژی و زمان ما جلوگیری کند. با یاد گرفتن اصول نوشتن چک و قرارداد، روی درب پاسگاه ها و دادگاه ها قفل می زنیم و پای مان هیچ گاه به آنجا کشیده نمی شود.

بهبود شرایط مالی با استفاده از پیشگیری

هدف همه ما این است که با مدیریت بهتر، شرایط مالی خود را ارتقا دهیم. اما سوال اینجاست:

کی قصد داریم وضعیت مالی خود را بهبود ببخشیم؟

وقتی که به خاطر نداشتن پول تحقیر شویم؟

وقتی که با چالش بزرگ مالی روبه رو می شویم و جیبمان خالی خالی باشد؟

زمانی که حتی برای پر کردن شکممان، پول نداشته باشیم؟

وقتی که از نداری، انرژی کاذبی را صرف می کنیم تا یک شبه میلیاردر شویم؟

اما هیچ کس یک شبه میلیاردر نمی شود.

اگر از کودکی درباره پیشگیری به ما آموزش می دادند، شرایط اقتصادی جامعه به این شکلی که هست نبود. حتما امروز افراد بیشتری پیدا می شدند که هوش مالی بهتری داشتند. مثال ساده این است که اگر از بچگی به ما می گفتند پول تو جیبی مثل حقوق تو می ماند که باید روش برنامه ریزی کنی و نمی گفتند که این پولی است که حتما باید آن را تمام و کمال خرج کنی، وضعیت مالی ما به مراتب بهتر بود.

نتیجه گیری

قبل از آن که به فکر علاج و درمان بیفتیم، پیشگیری کنیم. یاد بگیریم و آموزش ببینیم. قوانین چک و مالیات و درآمدزایی و راه اندازی کسب و کار را باید یاد بگیریم تا شرایط مان را بهبود ببخشیم. پیشگیری از تهدیدات مالی با آموزش ممکن می شود. این جمله شاید ساده و کلیشه ای و تکراری باشد اما با ایمان به آن و با به کار بستن آن می توانیم زندگی مالیِ سالمی داشته باشیم:

پیشگیری بهتر از درمان است.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. پدرام سالاری کاربر می‌گوید

    سلام خدمت آقای تیموری و مجموعه خوبتان
    میخواستم بدونم که شما برای سیستم امتیازدهی به کاربران از چه افزونه ای استفاده میکنید؟
    هرچند بعید میدانم پاسخ سوالم رو بدین!
    مرسی

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.