Take a fresh look at your lifestyle.

توصیه های عیدانه استاد تیموری برای برنامه ریزی اهداف

توصیه های عیدانه استاد تیموری برای برنامه ریزی اهدافReviewed by صابر خلیلی on Apr 5Rating:

 برنامه ریزی اهداف

 
برنامه ریزی اهداف چیست؟؟ خیلی به ما پیام دادن که استاد راجب هدف بیشتر به ما توضیح بدید، میخوام برای شما در این باره داستان و خاطراتی رو تعریف کنم که مطمئنا خیلی به شما کمک میکنه.
ضرب المثل قدیمی می گوید: آنجا که آرمانی وجود نداشته باشد، مردم از بین خواهند رفت.
برای بهتر مشخص شدن معنی آرمان و هدف این مثال را در نظر بگیرید: فرض کنید در شبی زمستانی مه غلیظی همه جا را فرا گرفته است و شما در حال رانندگی هستید. لحظه ای که متوجه می شوید تا فاصله بیش از 10 متری را نمی بینید چه احساسی خواهید داشت؟ احتمالا می ترسید و فوری ترمز را فشار می دهید و سرعت اتومبیل را کاهش می دهید که مطمئن شوید به کسی یا چیزی برخورد نخواهید کرد. حال تصور کنید مه به حدی می رسد که شما فقط تا چند قدمی خود را می توانید ببینید.
تجربه ی ناراحت کننده ای است که شما نمی توانید اتومبیل خود را در کناری متوقف کنید. چون این نگرانی وجود دارد که کسی از عقب به شما بزند. از طرفی هم نگران هستید که در ادامه حرکت با اتومبیل جلویی برخورد کنید. راجع به احساس خود زمانی که از درون مه خارج می شوید فکر کنید. در ابتدا چند قدمی خود را به وضوح می بینید، سپس پیچ بعدی جاده و ناگهان مه ناپدید می شود. اولین احساس شما چیست؟
 
علاوه بر احساس آرامش فکری و جسمی احتمالا پایتان از روی ترمز به روی گاز می رود و به تدریج به سرعت خود اضافه خواهید کرد. زمانی که به سلامتی از مه خارج شدید، راجع به تنها چیزی که باعث تغییر شرایط بوده فکر کنید.در واقع تنها چیزی که تفاوت کرد چشم انداز شما بود. توانایی شما برای دیدن چشم انداز و مسیر به شما کمک می کند که جاده پیش روی خود را ببینید و نگران نباشید.
 
تمام احساسات منفی در مورد رانندگی در مه ممکن است زمانی که زندگی شما را مه گرفته است برای شما تکرار شود. این زمانی است که هیچ چشم انداز و هدفی برای زندگیتان، شغلتان، خانواده تان، خودتان و برای آن چه که می خواهید به دست آورید نداشته باشید. فقدان هدفی آرمانی باعث ناتوانی جسمی و روانی خواهد شد. برای شما برخواستن از بستر خواب، کاری دشوار می شود. همه ی کارها را به اجبار انجام می دهید. برای هیچ کاری هیجان ندارید. انتظار هیچ خبری در طی روز ندارید و صبح با عشق به کاری از خواب بر نمی خیزید.
 
فقط دنبال گذران روند زندگی هستید. در زندگیتان لذتی وجود ندارد و هدفی برای رسیدن نیست. اما لحظه ای که چشم انداز و هدف زندگی خود را بنا کنید، توازن و انرژی به زندگی شما باز خواهد گشت. بی صبرانه منتظر رسیدن صبح هستید. دقیقا می دانید به کجا می روید و چرا کاری را انجام می دهید. پای خود را بر روی پدال گاز فشار می دهید تا به مقصد برسید.
چگونه ممکن است جایی که نشانه ای وجود ندارد تیر ما به هدف بخورد.

داستانی دیگر برای اینکه بفهمید برنامه ریزی اهداف چقدر اهمیت دارد

روزی ابوسعید ابوالخیر قرار بود در مسجدی صحبت کند. مردم از همه ی روستاهای اطراف برای شنیدن سخنان او آمده بودند. در مسجد جایی برای نشستن نبود و عده ای هم در بیرون ایستاده بودند. شاگرد ابوسعید رو به مردم کرد و گفت: «تو را به خدا از آنجا که هستید یک قدم پیش بگذارید.»
مردم قدمی پیش گذاشتند. نوبت سخنرانی ابوسعید شد. ابوسعید از سخنرانی خودداری کرد و گفت: من صحبتی ندارم.
اطرافیان علت را پرسیدند و گفتند: «مگر می شود این همه مردم برای شنیدن سخنان شما آمده اند.»
ابوسعید گفت: «همه ی حرفی که می خواستم بگویم، شاگردم زد. او گفت : از جایی که ایستاده اید یک قدم پیش بیایید و من نیز این سخن را می خواستم ظرف مدت یک ساعت در لابلای سخنانم به مردم بفهمانم.» 
 
در ضمن برای رسیدن به موفقیت داشتن مهارت های فن بیان بسیار اهمیت دارد. اگر این استاد از فن بیان قوی برخوردار بود به راحتی میتونست منظور خودشو به افراد برسونه. ما میتونیم به شما فن بیان رو به صورت حرفه ای آموزش بدیم.
دو حرف اول کلمه goal  (هدف)، go  (رفتن، روانه شدن) است. برای رسیدن به هدف باید عمل کرد. حرکت کرد و قدمی برداشت.
 
 
 

یه سوال خیلی مهم دارم ازتون

و اون اینه که 14 فروردین چطور رفتید سرکار ؟؟؟
آیا جز اون افرادی بودید که با شوق و اشتیاق رفتید سرکار یا جز اونایی بودید که دوست داشتید تعطیلات ادامه داشته باشه.
اگه جزء دسته اول بودید بهتون تبریک میگم که دارید هدفدار زندگی می کنید ولی اگه جز دسته دوم بودید ازتون میخوام بشینین خوب فکر کنید شما راه اشتباهی رو دارید میرید.
نشه که دچار روزمرگی بشید. ازتون میخوام که به کارتون عشق بورزید و هدفمند زندگی کنید.

سوال بعد من از شما اینه که آیا اینقدر اشتیاق و علاقه داشتید که برای سال جدید خودتون یه اسم انتخاب کنید؟؟؟

رهبر معظم انقلاب امسال رو سال اقتصادی مقاومتی،تولید و اشتغال انتخاب کردند. از نظر من همه مردم باید برای خودشون یه اسم سال انتخاب کنند و به سمت اون گام بردارن. امسال چه سالیه برای شما، سالی که میخواین روابط خودتون رو بهتر کنید، سالی که میخواین درآمد خودتون رو افزایش بدید، امسال چه سالیه برای شما؟؟؟
 
سالیه که باید خودتون رو به خودتون ثابت کنید.ازت میخوام واسه سالت اسم بذاری ، اگه اینکارو کنی اونوقته که میتونی براش برنامه ریزی کنی و وقتی برنامه ریزی کنی بهش میرسی.ازتون میخوام که برای خودتون هدفگذاری کنید و اهداف خودتون رو یادداشت کنید و برای رسیدن به این اهداف برنامه ریزی کنید.
 
اگه میخواین زندگی خودتون رو متحول کنید کارگاه هدف گذاری رو که در 18 فروردین برگزار میشه حتما شرکت کنید. ما به شما هدفگذاری رو به صورت عملی آموزش میدیم تا شما حتما نتیجه بگیرید.
 
برای ثبت نام با شماره های زیر تماس بگیرید.
 
تلفن های دفتر برای شرکت در کارگاه هدفگذاری:

021-66968512

66968436

 
ظرفیت کارگاه در حال پر شدن است سریعتر اقدام کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.