Take a fresh look at your lifestyle.

شش راه برای بهترین عملکرد زندگی

0 65
شش راه برای بهترین عملکرد زندگیReviewed by ماهان تیموری on Oct 14Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 4 دقیقه می باشد

مقدمه:

بهترین عملکرد زیگ زیگلار بهترین روشهای بهبود زندگی شخصی و حرفه ای را توضیح می دهد:

نویسنده ی محبوب و سخنران انگیزشی زیگ زیگلار ، قبل از فوتش -دو سال پیش درهمین ماه- درسهایی جاودانه در مورد موفقیت و بهترین عملکرد در زندگی به ما آموخت. او در آخرین کتابش،” برای برنده شدن متولد شدی”، مردم را به زندگی عاری از هرگونه تاسفی تشویق مینماید.

در اینجا، در گزیده ای از این کتاب، شش اصل بهترین عملکرد زیگ زیگلار – اینکه چگونه می توانید خود را بهبود بخشید و به زندگی موفق و کسب و کار موفق دست یابید ،ارائه شده است:

شش اصل بهترین عملکرد در زندگی

نکته اول

اولین نکته ای که برای بهترین عملکرد در زندگی به آن می پردازیم اینست که ما آنچه را که  از خودمان و دیگران انتظار داریم ،بدست می آوریم. اگر شما انتظار دارید ببازید ،خواهید باخت. اگر انتظار دارید معمولی باشید،معمولی خواهید بود.اگر انتظاردارید که احساس بدی داشته باشید،احتمالا بدینگونه خواهد بود.اگر انتظار دارید که احساس فوق العاده ای داشته باشید ،هیچ چیز جلوی شما را نخواهد گرفت.و آنچه که در مورد شما درست است ،در مورد دیگران نیز صدق خواهد کرد. انتظارات شما در مورد دیگران، در آنچه که آنها ارائه میدهند و به آن دست میابند تاثیر خواهد گذاشت.بنابراین برای داشتن ارتباط موثرموارد فوق را در نظر بگیرید.

همانطور که گاندی گفته است: “همان تغییری باشید که مایل هستید آن را در جهان ببینید.”

 نکته دوم

نکته مهم و اساسی در رابطه با بهترین عملکرد تفاوت بین شرکت های خوب و عالی در آموزش است. تنها چیزی که بدتر از آموزش کارکنان و از دست دادن آنهاست، این است که به آنها آموزش ندهید و آنها را نگه دارید.اگر یک تیم فوتبال برای مقابله با حریفانش آموزش نبیند،تمرین نکند وتمرکز حواس نداشته باشد و آماده نشود،موفق نخواهد بود. هنگامی که شما به آموزش  به عنوان تمرین و آمادگی فکر کنید، باعث تعجب شما خواهد شد که چگونه کسب و کارهایی که سرمایه گذاری قابل توجهی در آموزش افراد خود صرف نمیکنند،دوام بیاورند.  

 نکته سوم

   .در واقع، شرکت هایی که به افرادشان آموزش نمیدهند و بر روی توانایی های آنها سرمایه گذاری نمیکنند، دوام نمی آورند. عملکرد آنها ،همراه با یک نقطه ضعف رقابتی میباشد و در نهایت در بازارامروز محو میشوند و شکست میخورند.

اگر شما می خواهید بهتر شوید و از خوب بودن به سمت عالی بودن حرکت کنید، استراتژی خوب آموزش ، کلید موفقیت شما خواهد بود.

ارتباط موثر

 نکته چهارم

آنچه را که در جستجوی آن باشید ،بدست می آورید. اگر در زندگی بدنبال چیزهای خوب هستید، آنها را خواهید یافت. اگر بدنبال فرصت هایی برای رشد و پیشرفت  و بهترین عملکرد هستید، آنها را پیدا خواهید کرد. اگر بدنبال دوستان مشتاق ومثبت و همکارانی که شما را حمایت کنند هستید، آنها را خواهید یافت. از سوی دیگر، اگر در جستجوی راه هایی برای فریب دادن هستید، شما فریب خواهید داد.اگر بدنبال راه های برای توجیه ترک همسرتان هستید،آنها را خواهید یافت.همچنین اگر بدنبال دلایل موجهی برای نگه داشتن کینه نسبت به فرد دیگری هستید،آن را نیز خواهید یافت.

این گرایش طبیعی همه ی ماست که بدنبال چیزهایی باشیم که آنچه که ما فکر میکنیم،نیاز داریم و یا میخواهیم ،را توجیه کنند. اگر شما با معیارهای صداقت، شخصیت، راستی، ایمان، عشق و وفاداری زندگی نمی کنید، در جستجوی ارضای خودخواهی تان غرق خواهید شد، که منجر به بدبختی و رویاهای برآورده نشده خواهد شد.هرآنچه که دارید،هرگز کافی نخواهد بود.همیشه بدنبال خوبی ها و راههایی برای کمک به دیگران باشید.

 نکته پنجم

نکته کلیدی بهترین عملکرد این است که هرگز بدون برنامه به کسی قول ندهید. عده ی بسیار زیادی از مردم وعده هایی میدهند که هرگزنمی توانند آنها را نگه دارند. آنها ممکن است بهترین نیات در جهان را برای پایبندی به وعده شان داشته باشند، اما اگربرنامه ای برای تحقق آن نداشته باشند، قادر به انجام آن نخواهند بود. رهبران کسب و کار که به کارکنانشان وعده هایی می دهند، اگر برنامه ای برای پایبند ماندن به قولشان نداشته باشند،آنها را ارج نخواهند گذاشت. اگر شما برای آینده تعهدی دارید، باید آن را درک کنید و حاضر به انجام هر آنچه که برای تکمیل این تعهد لازم است،باشید.

یکی از دلایلی که تعهدات ازدواج ،اغلب شکست میخورند این است که زن و شوهر آن چه را که برای داشتن یک ازدواج عالی لازم است درک نمیکنند. آنها آن فداکاری که هر یک از آنها باید برای دیگری انجام دهد تا ایجاد یک رابطه طولانی مدت را ممکن سازد،درک نمیکنند و برای آن برنامه ای ندارند.

نکته ششم

. شادی، خوشی ، قدردانی و اعتماد به نفس همگانی هستند اگر بدانیم که بدنبال چه چیزی باشیم. من باور دارم که شما می توانید هرچیزی را که در زندگی می خواهید، داشته باشید، در صورتیکه به اندازه کافی به افراد دیگر در رسیدن به آنچه که میخواهند کمک کنید. همه مردم در زندگیشان شادی و خوشی میخواهند، اما شما باید بدانید که چه چیزی باعث ایجاد شادی واقعی میشود و چگونه کارهایی را که آن را ایجاد میکنند،انجام دهید. لحظه ای که شما شروع میکنید به نگرانی در مورد چیزهایی که می خواهید و چیزهایی که در زندگی ندارید،لحظه ای است که قدردانی خود را برای آنچه که واقعا دارید از دست میدهید.

نتیجه:

اگر ناسپاس هستید، هرگز درمورد  راضی زندگیتان وخرسند و شاد نخواهید بود. بزرگترین منبع شادی ،توانایی سپاسگزاری در همه ی شرایط میباشد.

حتما این کتاب را مطالعه کنید:

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

 

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، اعتماد به نفس

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

دانلود رایگان کتاب متخصص شغل خود شو

 

تیم آموزشی ماهان تیموری

مترجم: شهلا ثریاصفت

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.