Take a fresh look at your lifestyle.

بخشی از سمینار 2000 نفری برج میلاد

بخشی از سمینار 2000 نفری برج میلادReviewed by باقری on Sep 25Rating: 5.0
 
 
 
در این مطلب به بخش‌هایی از سمینار 2000 نفری در برج میلاد می‌پردازیم. من با افراد ثروتمندی که به معنای واقعی ثروتمند بودن (نه فقط پولدار) رفت و آمد داشته‌ام این موضوع را فهمیده‌ام که همه این افراد دارای سه مشخصه هستند.
[btnForPushNotification]

خوشبینی

 

بخشی از سمینار 2000 نفری برج میلاد2

 

آقای تیموری لیوانی را تا نصفه از نوشابه پر می‌کند و به حاضرین می‌گوید که در دستان من چه چیزی می‌بینید. ایشان می‌گویند که برخی از افراد نیمه خالی لیوان را می‌بینند و برخی از افراد لیوانی را می‌بینند که نصفش از نوشابه پر شده است.
 
در ادامه ایشان در مورد خوشبینی و بدبینی به این صورت صحبت می‌کنند که فقط افراد خوشبین هستند که رهبران بازار خودشان خواهند شد. میگویند که دو کمپانی کفش فروشی دو عدد از بهترین متخصصانشان را به یک قاره جدید می‌فرستند و می‌گویند که بروید و ببیینید که چطور می‌شود در این قاره پول به دست آورد. متخصص اول تماس می‌گیرد و می‌گوید که اوضاع اینجا خیلی بد است چرا که مردم این قاره اصلا نمی‌دانند کفش چه چیزی است و پا برهنه هستند و در اینجا نمی‌توانیم موفق باشیم.
 

[btnForPushNotification]

 
متخصص دوم با کمپانی خودش تماس می‌گیرد و می‌گوید که اوضاع اینجا عالی است چرا که مردم این قاره نمی‌دانند کفش چه چیزی است و نمی‌دانند که چقدر سختی می‌کشند و این یک فرصت برای کمپانی ما به حساب می‌آید. کمپانی اول ورشکسته می‌شود و کمپانی دوم تبدیل به یک برند موفق در حوزه کفش مانند نایک یا ادیداس می‌شود.
می‌دانید چرا کمپانی دوم ورشکسته می‌شود؟ دلیلش این است که افراد بد بین را استخدام کرده است. به خودتان دقت کنید و ببینید که خوشبین هستید و یا بدبین. مچ خودتان را بگیریید و به خودتان بگویید که من دارم با خودم چه کار می‌کنم.

منعطف بودن

نکته دومی که در افراد ثروت‌ساز دیدم این است که این افراد فوق‌العاده منعطف بوده و شبیه به یک شلنگ هستند. شما امروز آمده‌اید، بر روی این صندلی‌ها نشسته‌اید تا یک تصمیم بزرگ بگیرید. افراد ثروت‌ساز نسبت به تغییرات اوکی هستند.
 
یک داستان برای شما می‌گویم که خودم خیلی به آن فکر می‌کنم. می‌گویند پلنگ، گربه‌ای را می‌بیند و می‌گوید که گربه تو که از خون و نژاد ما هستی چرا اینقدر کوچک شده‌ای؟ گربه می‌گوید من با انسان طرف شدم و انسانی را به پلنگ نشان می‌دهد. پلنگ به سراغ انسان می‌رود و می‌گوید شنیدم خیلی قوی هستی من می‌خواهم با تو بجنگم. انسان می‌گوید ما چیزی داریم به اسم زور داریم اجازه بده بروم و زورم را بیاورم.

[btnForPushNotification]

پلنگ می‌گوید برو و زورت را بیاور. انسان می‌گوید اجازه بده دست و پایت را ببندم که وقتی بر می‌گردم فرار نکرده باشی. پلنگ قبول می‌کند و انسان بعد از بستن دست و پای پلنگ شروع به زدنش می‌کند به حدی که پلنگ مرتبا کوچک و کوچکتر می‌شود. پلنگ به گربه نگاه می‌کند و می‌گوید انسان تا چه زمانی می‌خواهد من را بزند تا وقتی که مثل تو کوچک بشوم؟
 
برخی از انسان‌ها هم همینطور هستند آنقدر نگرش، افکار و عملکرد خودشان را تغییر نمی‌دهند که هر روز خانواده، زندگی و جهان آن‌ها را می‌زند اینقدر که کوچک می‌شوند و گاهاً هر چیزی را هم که ساخته بودند از دست می‌دهند. افرادی که درآمد‌های بالا دارند به شدت متغیر هستند شما هم مچ خودتان را بگیرید و بگویید از این به بعد چقدر باید تغییر کنم.

انظباط فردی

 

خصوصیت سوم افراد ثروت ساز انظباط فردی است. اگر بتوانید احساس خودتان را کنترل کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. چقدر به خودتان نسبت ب شرایط خاص متعهد هستید. از شما می‌خواهم که دستانتان را باز کنید سپس کف دست‌ها را به هم نزدیک کرده و انگاشتانتان را با هم بگیرید.
 
ببینید انگشت چپتان در بالا بالا قرار می‌گیرد و یا انگشت راستتان؟ می‌خواهم به شما بگویم که همه ما وقتی به دنیا می‌آییم اگر این کار را انجام دهید به احتمال خیلی زیاد انگشت چپمان بالا می‌آید چرا که همه ما با احساساتمان زندگی می‌کنیم و نه با منطق. منطق را به ما انتقال می‌دهند.

[btnForPushNotification]

برخی از ما احساسی هستیم اما وقتی دستانمان را می‌بندیم انگشت سمت راستمان بالا می‌آید چرا که جامعه، روزگار و بازار به ما یاد داده است که چطور منطقی باشیم و منطقی تصمیم بگیریم و من جز این افراد هستم. همه شرکت‌کنندگان در سمینار کاغذی را در پوشه مقابلشان به همراه دارند.
 
از شما می‌خواهم که این کاغذ‌ها را در بیاورید چرا که می‌خواهم موضوع مهمی را به شما بگویم البته اگر بتوانید نکته آن را درک کنید. کاغذ‌ها را بالا بگیرید و کاری را که می‌گویم انجام بدهید.
 
چشمانتان را ببندید، کاغذ‌ها را تا کنید و گوشه بالا سمت چپ آن را جدا کنید. در همین حالت باز هم کاغذ را تا کنید و گوشه بالا سمت چپ آن را جدا کنید و برای بار آخر باز هم کاغذ را تا کنید و اینبار گوشه پایین سمت راست آن را جدا کنید و بعد از انجام این کار چشم‌هایتان را باز کنید و کاغذ را صاف کنید.
 
می‌بینید که برای هر کدام از شما‌ها کاغذ‌ها به یک شکل درآمده است. دلیل این موضوع چه چیزی است؟ همه شما از من یک چیز شنیده‌اید اما دلیل این موضوع تفاوت نگرش‌های شما است. برداشت شما نسبت به فرصت‌ها آینده شما را می‌تواند بسازد و یا اینکه نسازد.

مهم‌ترین اصل برای رسیدن به موفقیت

 
 
بخشی از سمینار 2000 نفری برج میلاد1
تنها یک اصل برای رسیدن به موفقیت به شدت مهم است به نظر شما این اصل داشن پول یا داشتن هوش مالی یا داشتن فرصت برای سرمایه‌گذاری یا داشتن انظباط فردی است؟ این انضباط فردی است که مهم می‌باشد. به این نتیجه‌ رسیده‌ام که حتی اگر هوش مالیتان را تقویت کنید اما نظم نداشته باشید و اقدام نکنید آن چیزی که می‌خواهید اتفاق نخواهد افتاد.
 
شاید همه شما به دنبال این بودید که من به شما بگویم که هوش مالی مهم است اما من تا به حال به شما دروغ نگفته‌ام و نخواهم گفت. برای اینکه به آنچه که می‌خواهید برسید این انضباط فردی است که مهم می‌باشد. انضباط فردی یعنی اینکه کاری را که باید انجام بدهید را انجام بدهید چرا که اگر آن کار را انجام ندهید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. اگر من 5 صبح بیدار نشوم و مطالعه، ورزش، طراحی کمپین تبلیغاتی، طراحی کلیپ‌های آموزشی و …. را نداشته باشم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
 
 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.