Take a fresh look at your lifestyle.

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!Reviewed by باقری on Sep 15Rating: 5.0
دوست من سلام! امیدوارم که حالت عالی باشه و هر کجای دنیا که هستی پر از انرژی باشی. امروز می خواهم که درباره هوش ریسکی باهاتون صحبت کنم. من می خواهم که درباره ریسک باهات صحبت کنم. خیلی از آدم ها هیچ موقع موفق نمی شوند به خاطر اینکه ریسک نمی کنند درصورتی که این اشتباه است. ما هر روز داریم ریسک می کنیم. چرا ریسک می کنیم؟ آقای تیموری ما هر روز ریسک نمی کنیم!چرا؟ اینجوری که آنها فکر می کنند اگر این بیزینس را راه بیندازم، شکست میخورم. اگر این کسب و کار جدید را واردش بشم، شکست میخورم. اگر پولم را ببرم در این بیزینس و شکست بخورم چی؟ اگر که این محصول نگیری چی؟ آنها می ترسند و برای همین ریسک می بیننش. در صورتی که ما هر روز داریم ریسک های بزرگتری می کنیم مثلاً ما از خونه مون میایم بیرون امکان داره که ماشین به ما بزنه بمیریم، خدایی نکرده! و اینها ریسک حساب میشه!
[btnForPushNotification]

نیاز به اعتماد به نفس برای ریسک کردن

 

 

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!2

 

ما هر روز داریم ریسک های متعددی می کنیم. اما موقع کسب و کار که میشه، موقع مدیر شدن که میشه، موقع درآمد بالا که میشه، می ترسیم بخاطر اینکه قلباً اعتماد به نفس ندارند. اکثر آدم هایی که ریسک نمی کنند بیشتر و بیشتر بر می گرده به موضوع اعتماد به نفس آنها. من میگم که خیلی مهمه که شخصیت ما انقدر قدرتمند شده که ریسک پذیر بشویم یا خیر. موضوع ریسک یک موضوع بیشتر شخصیتیه و بعد دانشیه و علمیه.

شروع نکردن بیشتر از شروع کردن ریسک داره

یادت باشه شروع نکردن بیشتر از شروع کردن ریسک داره یعنی تو اکه بیزینس تو راه نندازی و احتمال زیاد اگر پارسال بیزینس راه انداخته بودی امسال ارزش پولت انقدر کم نشده بود. تجهیزات گرفته بودی و دفتر و دستک راه انداخته بودی و با هزینه پایین تر دفتر تو رهن کرده بودی و ارزش پولت بیشتر هم شده بود. دقت کردی چی شد پس یادت باشه شروع نکردن بیشتر از شروع کردن ریسک داره. دقت کن! من ریسک را می خواهم در حوزه کسب و کار اول و بعد برات توضیح بدهم. بعدش میام کارمند، مدیر و کارجو یعنی کسایی که کار ندارند را ریسک را برایشون یه جور دیگه توضیح میدهم. قبلش در مورد کسب و کار می خواهم توضیح بدهم.

ریسک کسب و کار

ریسک کسب و کار دو مدل است:1-ریسک هایی که کسب و کار دارد می تواند درونی یا درون سازمانی باشد.2- ریسک های بیرون سازمانی باشد. ریسک های بیرون سازمانی چیزهایی مثل شرایط فعلی می شوند. ارز قیمتش رفته بالا و خیلی ها دیگه نمی تونند در واقع بیزینس کنند. بیزینسشون ارز محور بوده است و قدرت خرید افراد کم شده است. به این نوع ریسک ها ریسک ها ریسک های برون سازمانی می گویند. من می گویم 50 درصد از آن ریسک ها را مدیر کسب و کار با اطلاعات می تواند برطرف کند.

ریسک پذیری درون سازمانی

 

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!1

 

یک موضوع دیگر ریسک های درون سازمانی ما است که مثلاً ما میاییم به یک فردی اعتماد می کنیم و بیشتر از اعتبارش به او جنس می دهیم و درون سازمانمون ریسک هایی را انجام می دهیم و بعد هی تبلیغاتمون را افزایش می دهیم. ریسک بالاتری در تبلیغات می کنیم و ریسک بالاتری در حقوق دادن به پرسنلمون و اینها همش ریسک حساب میشه دیگه. وقتی علم بالا باشه این ریسک ها خطاهایشان پایین می آید. یعنی به احتمال زیاد اگه با علم درست انجام دهید، 99 به 1 میشه یعنی 99 درصد نتیجه می گیری و 1 درصد نتیجه نمی گیرید.پس بشین در کسب و کار خودت بنویس که ریسک های درون سازمانیت چیه و ریسک های برون سازمانیت چیه؟ بعد برای هر کدوم از اینها برنامه ریزی کن.
[btnForPushNotification]

بزرگترین راهکار برای کاهش ریسک

ببین دوست من بزرگترین راهکار برای کاهش ریسک کسب اطلاعاته.تمام! و هیچ چیز دیگه ای نیست. هر چقدر اطلاعاتت بیشتر باشه، ریسکت پایین تر میاد. من در انتهای این کلیپ درموردش صحبت می کنم بازم!

عدم تعادل در بازار

 

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!3

در حال حاضر در بازار تعادل وجود ندارد و این ریسک را برای همه افزایش می دهد. کسی که می خواد بخره ریسک داره که نکنه یه دفعه ارزون بشه و کسی که میخواد بفروشه ریسک داره که نکنه یه دفعه گرون بشه! کسی که نمی فروشه ریسک داره که نمیتونه پول در بیاره! تعادل همیشه بازار را برای همه خراب میکنه. یادت باشه فقط برای قوی ها و برای ضعیف ها و برای همه. وقتی تعادل نباشه، نوسان تعادل بازار را بهم می ریزد و تعادل بازار در واقع ریسک را از بین می برد.

ترفند کاهش ریسک

اگر می خوای ریسکت بیاد پایین باید یاد بگیری که چطور بین ریسک های درون سازمانی و ریسک های برون سازمانی تعادل ایجاد کنید. گفتم 50 درصد از ریسک های برون سازمانی دست ما به عنوان مدیر کسب و کار است و 99 درصد از ریسک های درون سازمانی باز هم دست ما است. اگر بتونی اطلاعاتتو ببری بالا و تعادل بین ریسک کردن در کار ایجاد کنید. خیلی بازدهی میره بالا!
[btnForPushNotification]

ریسک تولید

الان ریسک تولیدی خیلی بالا است و اگر می خواهی یه کاری راه بیندازی که تولیدیه به همین علت باید خیلی دربارش تحقیق کنی! چرا ریسک تولید بالا رفته است؟ ریسک تولید بالارفته چون 1-تامین مواد اولیه سخت شده است و مواد اولیه را نمی فروشند.2- قیمت مواد اولیه هم مشخص نیست. دقت کردی چی شد؟ قیمت نداره دیگه! نمی دونه بفروشه یا نفروشه! یه قیمت پرت میده! برای همین ریسکش در واقعه الان بالا است.

مونتاژ کننده بودیم تا تولید کننده!

 

وقتی یه همچین اتفاقی تو ایران میفته، فکر کنم اکثر مردم اینو فهمیدن، وقتی به یه همچین مشکلی تولیدی ها برمی خورند، متوجه میشیم ما ایرانیان در چند سال گذشته مونتاژ کننده بودیم نه تولید کننده. اکثر مواد اولیه میاد داخل ایران و ما مونتاژش می کنیم. تازه الان خیلی ها به فکر تولید افتادند، در خیلی از بیزینس ها دارند رشد می کنند در همین شرایط و در خیلی از بیزینس ها خیر و در حال ضعیف شدن هستند. دقت کردید چی شد؟ مونتاژ کننده های خوبی بودیم الان باید بشیم تولید کننده های خوبی! الانم اگر می خوای بیزینسی راه بیندازی که کارش تولیده خیلی خیلی درباره این کسب و کار تحقیق کن و اگر میتونی مواد اولیه را برای بیزینس ها تولید کنی، این یک فرصت خوب برای راه اندازی کسب و کار است. دقت کردید چی شد؟ این موضوع تموم شد.

چکی هرگز نفروشید

قبلاً گفتم بزرگترین راهکار برای کاهش ریسک چیه؟ افزایش اطلاعات است. یک مدیر دوست من پارسال می گفتم جنسهاتون را چکی نفروشید و چکی کار نکنید. ریسک یک مدیر کسب و کار این است که در حال حاضر چکی بفروشد. اگر اطلاعاتشو افزایش داده باشه یا اطلاعاتشو برده بالا قبل از اینکه همه اینکار را بکنن اینکار را کرده یا بازرا بهش نشون داده که تو باید نقد بخری و نقد بفروشی!

ریسک مدیران در کسب و کار

 

فقط مردگان گورستان ریسک نمی کنند!4

دقت کردی چی شد پس الان یکی از ریسک های احتمالی مدیران این است که چکی می فروشند و این اشتباه است و نباید این کار را انجام دهید. من ازتون میخوام بررسی کنید و اصلاً یک کسب و کارهای وجود دارد که با چکی فروختن نابود شدند کسب و کارهای لیزینگی و اینهایی که خودشون قسطی جنس می فروختن الان اصلاً نابود شدند و سهامشون هم اومده پایین تو بورس. دقت کردی چی شد؟ ریسک های کار خودتون را پیدا کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید. به عنوان مدیر کسب و کار من یکیشو گفتم چکی نباید کار بکنید دوست من.
[btnForPushNotification]

ریسک کارمندان در راه اندازی کسب و کار جدید

اگر می خواهید که کسب و کاری راه بیندازید اطلاعاتتون را افزایش دهید. تا میتونی اطلاعاتتو افزایش بده و مطمئن باش قدرت ریسک و درصد موفقیت شما افزایش پیدا می کند چون تو با دید بازتری داری وارد می شوید. هر موقع احساس کردی که اطلاعاتت کافیه، اقدام کن.فقط اقدام کن! این برای کارمند ها و کارجو ها است و کسایی که کار ندارند. اطلاعاتتو در مورد کاری که می خوای راه اندازی کنی و یا در مورد فرصت هایی که در ایران وجود دارد، ببر بالا. در این کلیپ من یه فرصت گفتم یعنی اگر بتونی مواد اولیه ای تولید کنی الان تو ایران خوبه! کلیپ های قبلی را ببین کلی ایده میاد تو ذهنت. ریسک با آموزش، با اطلاعات و تجربه کم میشه. تنها با آموزش و کسب اطلاعات ریسک را کم می کنید.
حتماً حتماً کلیپ های قبلی ما را ببین اگر تازه با ما آشنا شدید و این کلیپ را به یکی از عزیزترین هات بفرست که فکر می کنی بهترش میکنه و بهش کمک کن تا زندگی بهتری داشته باشد. کامنت برام بزارید و بدونید نظرتون خیلی برام مهمه. در نظرات با هم درگیر شید و به هم کمک کنید.
 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. آسمان خراش!!!!!!! کاربر می‌گوید

  سلاااااااااااااام!!!!!!! من از شاگردااااااااای استاااااااد ماهانم که قبلا دوره ی هوش مالیشو میخواستم بخرم ولی به دستم رسونده شد و نخریدم و هدیه گرفتمش:)))))))) (البته اسم خودمو موقع ثبتنام دادم:))))))) ) = ازون جالبتر اینکه ماه اولشو خودم خریده بودم وقتی میخواستم بقیشم بخرم از 2 طرف به دستم رسید که همونجور هنگ مونده بودم :)))))))))
  واقعااااااااا دوره ی فوق العااااااااده و بی نظیری بودددددد! استادددددددمونم بی نظیرررررتر! به معنای واقعی متخصص مالیه! همیشه مدیون استاددد ماهانم بابت تاثیر خوبی که تو زندگی من داشت و امیدوارم به هرچی که تو دلشه برسه و روز به روز تو زندگیش موفقتر و شادتر و هیجاااانی تر ازینی که هست بشه!!!! :))))))) و البته درد و بلاشم بخوره تو سر حسوداش که یه موردشو تو یوتیوب دیدم!!!!!! هههههههههههههه من برا مصاحبه به ادمینا پیام ندادم چون یه سال ایران نیستم و میرم کشورم و میخواستم بعدش با دست پرتری بیااااااااااااام دیدن استادددددد:))))))))) حرفشم اول سررسیدم نوشتم!!! اونجا که میگف اگه میخوای منو خوشحال کنی موفقیتتو تضمین کن و یه روزی بیا با هم بحرفیم!!!!!!! ههههههههه = خیلی حس خوبی میداد و هیجاااانی بود این حرفاش:))))))))

  1. خشایار کاربر می‌گوید

   واقعا از شما بابت این همه محبتی که دارید تشکر میکنیم، همین موفقیت های شما انرژی بخش ما هست که در تیم ماهان تیموری تونیم بهتر و بهتر خدمت رسانی کنیم

 2. آسمان خراش!!!!!!! کاربر می‌گوید

  من عاشققققققققق شغل سخنرانیم!!!!!! دوس دارم سخنران ارتباطات و روابط عاطفی بشم! قبلا جلسات “معنا” درمانی رفتم این شغل و این قضیه رسالت زندگیم شده… اولین سخنرانیم که خیلی قبولش دارم استااااااااد ماهانه که علاوه بر مسائل مالی و مصاحبه، تو این زمینه ی شغل سخنرانیم حتما ازشون مشاورررررررره و راهنمایی میگیرم!!!! :))))))))))))))) خلاصه که پیشاپیش بگم استااااد ماهان رهایی نداره از دستم!!!!!! :))))))))
  این مدتم تو این یسال که از ثبتنامم تو دوره ی هوش مالی میگذره کلی اتفاقای مختلف افتااااااااااده!!!!!!! رفتم تست بازیگری دادم بدون هیچ مدرک و تخصصی وارد تئاتر شدم الان بازیگر تئاترم!!!:))))))) از را نرسیده ام تو همون جلسه ی دوم تمرینامون اساتید تئاتر منو کوبیدن تو سر مدرک دارای بازیگری بهم گفتن بهترین بازیگرم!!! و ذاتا بازیگرم!!!!:))) برگشتن به بازیگرا گفتن همتون بی سوادین!!!!!!! که همه ازین مقایسه ها دلخور شده بودن کلی حاشیه و جنجال داشتم یمدت! :))))))) تو همون جلسه ی دوم در ادامه ی جلب توجهی که کرده بودم، اساتید معروف تئاتر میگفتن یسری نقشارو مثل داد زدن و جیغ کشیدن و خنده ی با قهقهه و عصبانیت و… رو دخترا نمیتونن مثل پسرا بازی کنن و تن صدا و شدت عصبانیتشون از پسرا فراتر نمیره!!!!!!!! برگشتم بهشون گفتم اول پسرا دیالوگو شروع کنن من رو سر همشون داد میزنم!!!!!!!!!!!!!:)))))))))) دیالوگ که اجرا شد کل سالن از خنده رفت رو هوا!!!!! اساتید کلی تشویقم کردن بهم گفتن بیچاره شوهرت!!!!!!!!! :)))) یکیشونم به بازیگرا گفت: این ازوناس که ماهیتابه رو خورد میکنه تو کله ی شوهرش!!!:)))))))) انقد باهام شوخی کردن که تا الانشم حاشیه دارم و کلی حرف و حدیث پشت سرمه:))))))!! همون روز پشت سرش یه ماجرای دیگه هم برام پیش اومد: استاد 75 ساله ی فن بیان تئاتر که استاد بیشتر اساتید تئاتر و گوینده های تی ویه وقتی داشتم رو سر پسرا داد میکشیدم!!!!!!!! تو اون جمع بود بلند شد اومد کلی از زیبایی صدام تعریف کرد!!!!!!!!!! تو همون تئاتر کشفم کرد:)))) کلی ازم تست صدا گرفت بعد جلوی همه برگشت گفت “به جرات صدام از کل گوینده های صدا و سیما زیباتره و هیچ گوینده ای زیبایی صداش در حد من نیس و ناراحت میشه با همچین صدایی سمت گویندگی هم نرم چون جایگاهم از همشون میتونه بالاتر باشه” :))))))) همه تشویقم کردن به گویندگیم معرفیم کرد!!!!:))))) اساتید تئاترمم از یطرف بهم میگن تعریف تمجیداشو ندید بگیرم و زوم کنم رو همین بازیگری که ایندم توش درخشانتره!:)))))))) کلی اتفاقای خوب همینجوری به بهترین شکل عین زنجیر برام پیش اومده که بخوام همشو بگم طومارررررررررر میشه نگه میدارم موقع مصاحبه با استاد ماهان همشو رو کنم! :)))))))))))))) همینجام به تیمتون خسته نباشید میگم و امیدوارم همتون موفق و سلامت باشیددددددد…خلاصه که خیلی استادو دوس دارم و واقعا مدیونشم از هر لحاظ :-*

  1. خشایار کاربر می‌گوید

   واقعا ممنون از اینکه ما رو دنبال میکنید، باعث افتخار تیم ما هست که تونستیم کوچک ترین نقشی در موفقیت های شما داشته باشیم