Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین راهکارهای برخورد با افراد منفی نگر و بازدارنده

بهترین راهکارهای برخورد با افراد منفی نگر و بازدارندهReviewed by حسین تیموری on Mar 20Rating: 5.0
 
 افراد منفی نگر و بازدارنده را کجای دلمان بگذاریم؟ شاید با چنین افرادی روبرو شده‌اید و یا حتی با آن‌ها زندگی می‌کنید; افراد منفی نگر و بازدارنده انسان‌هایی هستند که ساز خود را می‌زنند هر چه بگویی چیزی دارند که سد راهت کنند و به نحوی همیشه مخالف‌اند و یا نظری دیگر دارند.

اگر بگویی می‌خواهم کسب‌ و کار خودم را رشد دهم; می‌گویند: بی‌خیال تو این بازار  تو این وضع مملکت مگه میشه رشد کرد! اگر بگویی: فکر تازه‌ای به تمرکز ذهن من خطور کرده می‌گویند: دنبال دردسر می‌گردی؟

بشین کارتو بکن خدارم شکر کن؛ و… . افراد منفی نگر و بازدارنده دقیقاً مثل ضرب‌المثل معروف برج زهرمار روبروی تو هستند، حالا سؤال ما این است: چگونه با این افراد رفتار کنیم؟

 

افراد بسیاری را می‌بینم که بعد از کلاس‌ها درباره‌ی این موضوع گلایه می‌کنند که:

من همسری دارم که همیشه مانع موفقیت من است من پدری دارم که مدام من را تحقیر می کند و اصلا اعتقادی به آموزش و یادگیری ندارد و خود را عالم می داند واعتماد به نفس مرا میگیرد ،بی‌نهایت  گله و شکایت که ما در اطراف خود انسان‌هایی راداریم که به‌ نوعی مانع ما هستند،مسخره‌مان می‌کنند، تحقیرمان می‌کنند  در بیشتر مواقع افراد به دنبال این هستند که من به آن‌ها راه‌ حلی بگویم که بتوانند همسر، پدر و هرکسی که مانعشان است را متقاعد کنند که مسیری که می‌روند درست است.

اما بهترین نوع برخورد با این افراد  چیست؟ آیا میشود با این افراد ارتباط موثر برقرار کرد؟ آیا باید آن‌ها را متقاعد کنیم که راهی که می‌رویم درست است؟ آیا باید آن‌ها را با خود همراه کنیم؟

جواب خیر است.

خیر شما نیازی به این ندارید که آن‌ها را با خود همراه کنید ،اگر آن‌ها اعتقادی به مسیری که شما می‌روید ندارند، بگذارید نداشته باشند.

شما با موفقیتتان و درخششتان در انواع کسب‌ وکار یا حرفه‌ای که انتخاب کرده‌اید ;به آن‌ها نشان می‌دهید که مسیرتان درست است. وقت، انرژی و عمرتان را برای متقاعد کردن هیچ‌کس هدر ندهید.

شما فقط مسئول زندگی خودتان هستید و نه هیچ‌ کس دیگرپس‌ کاری به انسان‌های منفی دوروبرتان نداشته باشید بگذارید آن‌ها مسیر خودشان را بروند و شما هم مسیر خودتان را بروید.

اگر آن‌ها اعتقادی به آموزش; کلاس; کتاب و … ندارند بگذارید نداشته باشند; البته می‌توانید به نتایج و دستاوردهای زندگی این افراد نگاه کنید; معمولاً جزء افراد معمولی هستند.

این افراد افق دیدی دارند که آن‌ها را به همان‌جا رسانده; بیشتر از این هم نباید انتظار داشته باشیم; بهترین برخورد شما با این افراد این است که موفق شوید! در این صورت آن‌ها خود با پای خود به مسیری که شما رفته‌اید می‌آیند و از شما کمک هم می‌خواهند این درست است تلاش بی‌جا و اصرار بی‌مورد فایده‌ای ندارد. این‌گونه آن‌ها را به مسیر خود می‌ کشانید.

اگر این افراد جزء افرادی نیستند که مجبورید کنارشان باشید مانند پدر و مادر، همسر و… سعی کنید فاصله را با آن‌ها رعایت کنید. در حد امکان از افراد منفی نگر و بازدارنده که انرژی و وقتتان را می‌گیرند، دورباشید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    عالی بود من همیشه از افراد منفی نگر دوری میکنم. خیلی تاثیر گذاره در تصمیم گیری های مهمی که در زندگیت میگیری