Take a fresh look at your lifestyle.

نکات مهم بازاریابی با موبایل که باید بدانید …

نکات مهم بازاریابی با موبایل که باید بدانید ...Reviewed by حسین تیموری on Mar 17Rating: 5.0

 

بازاریابی با موبایل اگر می خواهید رشد خوبی در کسب وکارتان داشته باشید باید نگاه ویژه ای به بازاریابی با تلفن همراه یا بازاریابی با موبایل (Mobile Marketing) داشته باشید. شرکت شما برای رشد کسب و کارش نیاز به درک متقابل از بازاریابی شبکه ای دارد.
 

آمارها نشان داده است که کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند از مرز 5 میلیارد نفر گذشته است ، یعنی نیمی از مردم دنیا از این دستگاه کوچک و البته دوست داشتنی استفاده می کنند و این نکته را هم اعلام می کند که در اکثر کشورها که تعدادشان به 75 کشور رسیده است میزان نفوذ موبایل از جمعیت آن کشورها فراتر رفته است .

به طور متوسط هر فردی بیش از یک موبایل دارد ، علت این امر هم مشخص است که تلفن همراه تنها وسیله ی مکالمه نیست بلکه وسیله ای برای بازی کردن ، اعلام و مشخص شدن وضعیت آب و هوا و جاده ها ، پیداکردن مسیرهای مورد نظر، دسترسی به شبکه های اجتماعی ، شنیدن و دیدن فیلم ، موسیقی و غیره است.

آمارها نشان داده است که بیشتر از یک میلیارد نفر از تلفن های هوشمند استفاده می کنند مثل کامپیوترهای شخصی و کوچک ، تبلت ها و غیره ، در کشور ما هم از تلفن های همراه استقبال بی نظیری شده است ، که این نشان دهنده علاقه ی مردم به این دستگاه کوچک و البته جادویی است این روزها کمتر جوانی را می بینید که هدفش با خرید این گوشی ها فقط مکالمه باشد.

 

12c4e34

این روزها اکثر کاربران هدفشان از خرید گوشی های هوشمند این است که بتوانند از یک تلفن همراه به عنوان یک دستگاه لب تاپ استفاده کنند کارآمد، سایز کم ، حجم کم و غیره برایشان خیلی مهم شده است حتی در این موارد قیمت هم باید در نظر گرفته شود .

 

البته هدف دیگری هم نیز وجود دارد که کاربران را ترغیب می کند از گوشی های هوشمند استفاده کنند این است که بتوانند به راحتی به اینترنت دسترسی داشته باشند تا به فعالیت های خود در شبکه های مجازی ، وبلاگ ها و وبگردی های خود برسند ، البته این موضوع را می توان مدیون پیشرفت چشمگیر اینترنت و افزایش کاربران اینترنتی دانست .کارشناسان در مورد این موضوع تخمین زده بودند که در سال 2014 میزان مصرف اینترنت با موبایل ها از کامپیوتر های شخصی پیشی خواهد گرفت.

 

آیا در مورد تبلیغات با پرده اول تا سوم چیزی شنیده اید؟

اولین صفحه  یا پرده ای که توانست توجه مردم را به خودش جلب کند و چشم ها را به خودش خیره کند تلویزیون بود که یکی از بهترین و اثر بخش ترین روش ها برای جذب مخاطب تبلیغات تلویزیونی بود که بیشتر خواهان اینگونه تبلیغات هم شرکت های بزرگ بودند که یکی از معایبش این بود که نمی توانست با مخاطب تعامل داشته باشد و مشتری یا مخاطب نمی توانست نظرش را درباره ی محصول یا خدمت اعلام کند.

 

بعد از اولین صفحه پرده دومی توجه ها را به خودش جلب کرد ، آن پرده یا صفحه مانیتور کامپیوترها بود، با گسترش اینترنت و فضای مجازی این صفحه مورد توجه بیشتری قرار گرفت و باعث جذاب تر شدن آن شد. بسیاری از بازاریابان که از هوش خوبی برخوردار بودند از این طریق توانسته اند به انتقال پیام های خود استفاده کنند . این صفحه  دو مزیت داشت یکی ارزان بودن تبلیغات در آن بود و دیگری هم بازخورد سریعتر نسب به تلویزیون داشت، البته بودند کسانی که از اینترنت استفاده نمی کردند و این را باید در نظر داشت که فقط برای مخاطبانی که در اینترنت فعالیت داشتند مناسب بود .

 

سومین صفحه یا پرده ای که جلب توجه بسیار زیادی داشته است صفحه موبایل است ، این صفحه توانسته است در سیر تکاملی خودش خیلی جذاب تر و خوش رنگ تر شود و نکته ای که حائز اهمیت است این است که تلفن های همراه با صفحه های با کیفیت و پیشرفته ای که دارند میلیون ها رنگ را به کاربر نمایش دهند. فعالیت در این صفحه ها خسته کننده و تکراری نیست به همین علت است که شرکت های بزرگ تصمیم گرفته اند تا نسل جدیدی از بازاریابی را با نام بازاریابی با موبایل آغاز کنند.

 

یکی از نکات مهمی را که حتما باید در این مقاله مد نظر داشته باشید این است که بسیاری از مردم بازاریابی با موبایل را با ارسال پیامک اشتباه می گیرند یا فرض می کنند کسی که در این زمینه فعالیت می کند دارای یک پنل پیامک است ، این روزها اکثر شرکت های بزرگ بر روی مفهوم های گسترده تری روی بازاریابی با موبایل کار می کنند مثلا به ساخت برنامه های کاربردی برای موبایل ها مشغول هستند یا به ساخت بازی های 2 یا 3 بعدی که قابلیت اتصال به اینترنت را نیز دارد.

 

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا باید از بازاریابی موبایلی استفاده کنیم؟

اولین دلیل این است که موبایل یک وسیله ی شخصی است که از آن اشتراکی نمی توان استفاده کرد، ولی کامپیوتر و تلویزیون به صورت اشتراکی نیز استفاده می شود .با استفاده از موبایل می توانید صدا و متن ارسال کنید و دریافت کنید ، همچنین می توانید ویدئو های تجاری بسازید و آنها را ارسال کنید ، صدا رکورد کنید یا حتی برگه ای را اسکن کنید .برقراری ارتباط به صورت فوری در موبایل انجام می شود شخص با دیدن پیام بر روی تلفن همراهش وارد وب سایت شما می شود و از خدمات شما آگاهی پیدا می کند .نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که سال های گذشته شرکت های زیادی بودند که برنامه ی مخصوصی از سایتشان را برای موبایل طراحی می کردند  اما امروزه با وجود گوشی های هوشمند که اکثر آنها صفحات بزرگی دارند و توانایی نمایش آنها بیشتر است . نسخه موبایل سایت ها بی اهمیت تر شده است .

 

پرده سوم یا همان صفحه موبایل توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. حالا شما باید با استفاده از مهارت هایتان و هوشی که در این زمینه دارید از این بازار استفاده کنید و تا رقیبان این ‌کار را انجام نداده‌اند از این روش  جدید بازاریابی استفاده کنید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.