Take a fresh look at your lifestyle.

هوش فردی چیست؟

هوش فردی چیست؟Reviewed by حسین تیموری on Feb 21Rating: 5.0

 

در مقاله تقویت حافظه و هوش فردی،شما با هوش فردی یا درونگرا آشنا می شوید.سپس تمریناتی برای تقویت حافظه و هوش فردی ارائه خواهد شد.این تمرینات یک ارتباط موثر با اعتماد به نفس دارد.با افزایش اعتماد به نفس کسب درامد هم آسان تر خواهد شد.

ارتباط تقویت حافظه و هوش فردی

 

  • خصوصیات افراد با هوش فردی یا درونگرا:

این افراد ترجیح می دهند تعطیلات آخر هفته را در یک کلبه که داخل جنگل قرار دارد سپری کنند. بنابراین نسبت به تفریگاه زیبا و پر جمعیت هیچ علاقه ای نشان نمی دهند.

 معمولا این افراد یک دفترچه خاطرات دارند که هر روز رویدادهای زندگی شان را در آن می نویسند. اگر در جایی تنها باشند به طور دائم به مسائل مهم زندگی مشغول می شوند. همیشه احساس می کنند که فردی با اراده و مستقل هستند. 

 

  • هوش درون فردی یا خودشناسی و خود مدیریتی:

در واقع هوش فردی پرورش فکری که موجب تسلط فرد به خود می شود و باعث می شود تا خودش را بهتر درک کند.این هوش یک هوش خود مدیریتی است که باعث تسلط فرد در زندگی می شود.

 در حقیقت اگر زندگی نامه افراد موفق در جهان را مطالعه کنید به این موضوع بر می خوریم که همه آنها از هوش درون گرای بالایی برخوردار هستند.

 

  • تمرینات لازم و مهم برای بالا بردن هوش خود مدیریتی یا فردی:

        اولین قدم برای تقویت حافظه و هوش فردی داشتن برنامه ریزی و هدف مشخص و صحیح می باشد.

برای داشتن یک برنامه ریزی ایده آل باید بدانیم در زندگی دنبال چه اهدافی هستیم بعضی افراد نمی دانند حقیقتا دنبال چه هدفی هستند.این افراد باید روی هوش فردیشان بیشتر کار کنند.

هنگامی که فردی هوش درونی اش را تقویت کند می تواند احساسات درونی اش را از هم متمایز و تفکیک کند و آنها را رده بندی کند و از آنها نماد بسازد و به عنوان ابزار راهنما از آنها استفاده کند.

می توانید یک دفترچه یادداشت بردارید تمام خاطره ها و خیال پردازیها و مطالب درونی در مورد پیرامونتان و خودتان را بنویسید.در واقع انسان با سعی و تلاش و پشتکار لازم برای رسیدن به خود واقعی اش می تواند رستگاری را تضمین کند.

اوقات خودتان را با کسانی بگذرانید که درک خوبی از خودشان دارند.استعداد های خودتان را پنهان نکنید آنها در شما وجود دارند بنابراین شخصیت حقیقی و واقعی خود را آشکار کنید.

 

  • برای پیشرفت قابل توجه در این هوش باید:

1- زندگی نامه خود را با ذکر جزئیات بنویسید.

2- دفتر چه یادداشت که قبلا گفته شد داشته باشید و خاطرات و خیال پردازیهای خود را در آن بنویسید.

3- برای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت هدف تعیین کنید و برنامه ریزی های لازم برای دستیابی به آنها را داشته باشید.

 

هوش درون فردی باعث بهبود خود مدیریتی می شود.از زندگی ثروتمندان جهان می توان متوجه شد که هوش درونی بالایی داشتند.

از روش های تقویت حافظه و تقویت هوش فردی می توان به برنامه ریزی،نوشتن خاطرات و خیال پردازی ها و هدف گذاری در برنامه ریزی اشاره کرد که همچون یک داروی تقویت حافظه به ما کمک خواهد کرد.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    مرسی عالی