Take a fresh look at your lifestyle.

سیستم سازی در افراد زمینه تبدیل شدن به ماشین پولساز

سیستم سازی در افراد زمینه تبدیل شدن به ماشین پولسازReviewed by صابر خلیلی on Nov 26Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 6 دقیقه می باشد

 مقدمه

در این مقاله توضیح خواهیم داد که با سیستم سازی در افراد چگونه ما بتوانیم به یک ماشین پول ساز تبدیل شویم. سیستم سازی در افراد مهمتری اصل یک سازمان می باشد. در درس اول سیستم سازی کارها توضیح داده شد که برای سیستم سازی در سازمان اولین مانع و بزرگترین مانع سیستم سازی خود مدیر می باشد. بنابراین باید مدیر سازمان در اولین کاری که برای سیستم انجام می دهد در خود تغییر نگرش ایجاد کند. باید تغییرات بنیادی در خود به وجود بیاورد تا بتواند با موفقیت سازمان را به یک ماشین پول ساز تبدیل کند.

مراحل سیستم سازی در کسب و کار

سیستم سازی در کسب و کار شامل سه مرحله می باشد

سیستم سازی در افراد
سیستم سازی در دستورالعمل ها
سیستم سازی در تجهیزات

برای اینکه بتوانیم سیستم سازی کنیم باید این سه عمل را بهینه گردانیم. یعنی بکارگیری بهترین افراد، بهترین دستورالعمل ها و استفاده از بهترین تجهیزات می باشد.

مهمترین کارها برای سیستم سازی در افراد

سیستم سازی در سازمان در اولین گام در افراد آغاز می شود. برای اینکار باید به نکات زیر توجه کنیم

برون سپاری کارها

باید ببینیم که این کار چطور می تواند بدون دخالت ما انجام شود. گاهی لازم نیست برای انجام کاری در سازمان ما متخصص آن را در شرکت داشته باشیم یک سری کارها بسیار زمانبر و پرهزینه می باشد. واگذاری این کارها فواید بسیاری برای شرکت ما خواهد داشت. زیرا مجبور نیستیم که برای انجام آن نیروهایی را در داخل شرکت مشغول به آن کنیم. همچنین افراد شاید تخصص لازم را برای آنکار نداشته باشند و این کار عواقب دیگری نیز برای سازمان خواهد داشت. وجود نیرو در سازمان معمولا موجب می شود که این فرد برای سازمان تا سه برابر حقوقش هزینه داشته باشد. بنابراین باید تا می توانیم کارها را برون سپاری کرده  و  پیچیدگی کارها را در سازمان خود کاهش دهیم. برون سپاری کارها یعنی واگذاری کارها به شرکت ها و افرادی که در این کار حرفه ای هستند ولی در سازمان ما مشغول نمی باشند. ما می توانیم با این شرکت ها و افراد همکاری کرده و هم هزینه های شرکت را کاهش داده و هم اینکه می دانیم این کارها با کمترین اشتباه انجام خواهد شد.

واگذاری کارها به افراد

نیازی نسیت همه کارها را خودمان به تنهایی انجام دهیم. ما می توانیم کارها را به دیگران واگذار کنیم و آنان بجای ما آنها را انجام دهند. هرکسی در طول روز دو تا سه کار کلیدی دارد که می تواند آن را انجام دهد این سه کار را پیدا کرده و بقیه کارها را واگذار کنید. میان افراد خود جستجو کنید، هرکسی می تواند کارهایی را بهتر از دیگران انجام دهد، متناسب با توانایی های هر شخص کارهایی را به وی واگذار کنید و آنان را در انجام آن کارها تقویت کنید. طمع نکنیم هرکاری را خودمان انجام دهیم. وارن بافت در کتاب تمرکز بر دایره برتری ها به این نکته توجه دارد که دایره برتری های خود را بشناسید. دایره برتری ها علایق ما نیست کارهایی است که ارزشمند است و ما می توانیم آن را بهتر از بقیه انجام دهیم. فهرست کارهای خود را تهیه کنید و آنان را ارزش گذاری کنید. سه محدوده برای کارها وجود دارد کارهایی که باید از فهرست کاری ما حذف گردد، کارهای قابل واگذاری و کارهایی که باید دوباره آنان را اولویت بندی کرده و دو تا سه کار را جدا کنیم. اگر فکر می کنید کاری را خودتان انجام دهید به بهترین شکل انجام می شود این یک تصور غلط می باشد شما می توانید کارها را به بهترین شکل واگذار کنید.

استخدام

استخدام مهمترین بخش برای سیستم سازی موفق می باشد. ما باید برای استخدام نهایت دقت را داشته باشیم. استخدام افراد خوب می تواند موجب رشد سازمان گردد. بسیاری از سازمان ها استخدام را بی اهمیت ترین کار می دانند در حالیکه باید بدانیم مهمترین عامل برای پیشروی سازمان نیروی انسانی می باشد.پس باید برای اینکار بیشترین وقت و هزینه را اختصاص دهیم تا بتوانیم افرادی را استخدام کنیم که برای ما ثمربخش باشند.

ساخت کپی برای مدیر

در سیستم سازی مدیر باید یک کپی از خودش در سازمان داشته باشد. این کار ریسک خیلی بالایی دارد ولی وقت زیادی را برای مدیر آزاد می کند. ساخت کپی کاری نیست که یک شبه انجام شود، نیازمند زمان است ولی بازدهی خیلی بالایی دارد. شما به عنوان مدیریت سازمان باید بدانید که مهمترین وظیفه شما چیست و تمرکز خود را روی این کارها متمرکز کنید. و تا می توانید بقیه کارها را واگذار کنید. برای انجام سیستم سازی باید اصول زیر را رعایت کنیم کارمندان خود را مورد بررسی قرار داده و بهترین آنان را انتخاب کنید. ببیندی کدام کارمند قصد همکاری طولانی مدت با شما را دارد و یا زمینه ای را فراهم کنید که کارمندان خوب خود را بتوانید به صورت طولانی مدت در کنار خود نگه دارید. پس از انتخاب بهترین کارمند زمان بگذارید تا بتوانید آن را به یک کپی برای خود تبدیل کنید. خود کارمندی که برای اینکار انتخاب کرده اید نباید از این موضوع مطلع باشد. برای اینکار توصیه می کنم کتاب اعتماد هوشمندانه استیون کاوی را مطالعه کنید. همچنین می توانید با مطالعه کتاب خوب به عالی جیم کالینز ببیند که چطور می توانید این کار را انجام دهید. داشتن کپی از شما زمان زیادی از شما آزاد کرده و می تواند پوشش مناسبی در زمان غیبت شما باشد. حتی می توان از این کپی برای شعب دیگر سازمان نیز استفاده کرد و بدون دخالت خود مدیر شعبه های جدیدی به سازمان اضافه کرد.

سیستم سازی در افراد
نگاه مدیریت برای سیستم سازی در افراد

واگذاری کل کار

مدیران سیستم ساز معمولا کل کار را به دیگران واگذار می کنند و تا می توانند وقت خود را برای فکر کردن روی سه کار اساسی روزانه خود و فکر کردن برای پیدا کردن اهرم ها متمرکز می کنند.

نتیجه گرایی

مدیرانی که دید سیستم سازی دارند به جزئیات پیشروی کارها توجه نمی کنند. اینگونه افراد ابتکار عمل را در اختیار کارکنان قرار می دهند تا آنان با ایده های خلاقانه خود بتوانند در جهت رشد سازمان گام بردارند. نتیجه گرایی اعتماد به نفس کارکنان را افزایش می دهد و موجب تحرک و انعطاف پذیری بالای سازمان می گردد. کلا شما به عنوان یک مدیر باید وسواس را از روی کارمندان خود بردارید. ببینید که اگر اختلاف نظری است، این اختلاف نظر سلیقه ای است یا فرد معیارهای سازمان را زیر پا می گذارد. اگر سلیقه ای بود به فکر اصلاح خود باشید.

تعیین معیارهای سنجش

معیار دقیقی برای سنجش کارکنان در نظر بگیرید. سنجش کارکنان هیچگاه نباید به صورت سلیقه ای باشد. معیارهای دقیق سنجش درصد خطای کارکنان را به شدت کاهش داده و موجب می شود که آنان بهترین عملکرد را داشته باشند. وقتی کارکنان احساس کنند که عملکرد آنان به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد سعی می کند از حداکثر ظرفیت خود استفاده کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی اولین گام برای سیستم سازی یعنی سیستم سازی در افراد پرداختیم. هر تغییری که قرار است انجام شود باید در مرحله نخست در نیروی انسانی سازمان صورت پذیرد و کارکنان قدرت پذیرش و تغییر را داشته باشند. سیستم سازی در افراد موجب خواهد شد کارها با حداقل میزان اشتباه انجام شود و انجام کارها بدون اشتباه زمینه ساز مراحل بعدی سیستم سازی می باشد

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، مدیریت ریسک

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.