Take a fresh look at your lifestyle.

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتال

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتالReviewed by Marjan on Dec 24Rating:

ارز‌های دیجیتال در واقع پول‌های الکترونیکی هستند. ارز‌های دیجیتال برای انتقال در فضای اینترنت از رمزنگاری استفاده می‌کنند. یکی از دلایل محبوبیت ارز‌های دیجیتال این است که رمزنگاری این ارز‌ها در فضای اینترنت غیر قابل هک شدن و البته غیر قابل پیگیری می‌باشند. کمتر کسی پیدا می‌شود که با اینترنت سر کار داشته باشد و تا به حال اسم بیت کوین به گوشش نخورده باشد. اولین ارز دیجیتالی ایجاد شده بیت کوین است که در حال حاضر با ارزش‌ترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتالی محسوب می‌گردد.

ارزهای دیجیتال

 

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتال1

 

این ارز در سال 2009 ایجاد شده است و در طی این سال‌ها بر محبوبیت و ارزش ان افزوده شده است. با محبوبیت و استقبال از بیت کویین توسط کاربران اینترنتی در چند سال گذشته‌ ارز‌های دیجیتالی متنوعی عرضه شده‌اند. در حال حاضر چند صد نوع ارز دیجیتال داریم که در همین مقاله به تعدی از معروف‌ترین آن‌ها میپردازیم. ما هر روزه شاهد افزایش استققبال از ارز‌های دیجیتالی مختلف هستیم و دلیل این موضوع هم این است که ارز‌های دیجیتال دارای خصوصیاتی هستند که آن‌ها را در نزد مردم محبوب کرده است. این ارز‌ها برای ایجاد امنیت بیشتر و حذف واسطه‌ها طراحی شده و البته همانطور که گفته شد قابل هک شدن و ییگیری هم نیستند.

کیف پول الکترونیکی

 

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتال2

 

حال این سوال پیش می‌آید که ارز‌های دیجیتال در کجا نگهداری می‌شوند و چگونه می‌توان آن‌ها را دریافت کرد و یا به شخص دیگری انتقال داد. برای استفاده از ارز‌های دیجیتال شما ابتدا باید یک کیف پول الکترونیکی یا والت شخصی داشته باشید. ارز‌های دیجیتال در کیف پول الکترونیکی مخصوص به خود نگهداری می‌شوند. به عنوان مثال وب سایت معروف بلاک چین اجازه ساخت کیف پول الکترونیکی مخصوص بیت کوین را به شما می‌دهد. برخی از وب سایت‌ها هم این اجازه را به شما می‌دهند که یک کیف پول الکترونیکی ایجاد کنید که از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید ارز‌های دیجیتال را از صرافی‌های آنلاین معتبر خریداری کنید و ان را به کیف پول الکترونیکی خود انتقال دهید و همچنین میتوانید ارز‌های دیجیتالی را که دارید به کیف پول الکترونیکی افراد دیگر نیز انتقال دهید.

بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال است با این ویژگی که هیچ کس آن را کنترل نمی‌کند. بیت کوین را میتوان شبکه‌ای دانست که تحت کنترل هیچ شخص، کشور یا سازمانی نیست. تا قبل از به وجود آمدن بیت کوین پول‌هایی که ما می‌شناختیم به این صورت بودن که توسط بانک‌های مرکزی ایجاد می‌شدند. بانک‌های مرکزی با دقت بر روی پول‌ها نظارت داشتند و ان را کنترل می‌کردند. اما با ظهور بیت کوین این رویه به طور کامل تغییر کرده است. بیت کوین ارزی رمز پایه است که به صورت مجازی ساخته می‌شود. این ارز چاپ نمی‌شود و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای در سراسر جهان که مشغول حل مسائل ریاضی هستند این ارز‌ را تولید می‌کنند. این ارز به صورت مجازی ذخیره می‌شود.

 

 

برای بسیاری این سوال پیش می‌آید که مخترع بیت کوین کیست. واقعیت این است که شایعات زیادی در مورد سازنده این ارز دیجیتال وجود دارد و اطلاعات شخصی دقیقی در مورد این فرد وجود ندارد. چیزی که ما در مورد او می‌دانیم این است که بیت کوین را یک برنامه نویسی ژاپنی با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کرده است. این برنامه نویس برای اولین بار در یک وب سایت از بیت کوین صحبت کرده است. او در این وب سایت اعلام کرده که من نوعی سیستم پرداخت الکتریکی ایجاد کرده‌ام که نام ان بیت کوین است.

مشخصات اولین بیت کوین

 

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتال3

 

 

این سیستم پرداخت الکتریکی بدون سرویس مرکزی یا تکیه بر نهاد‌های اعتباری است و از سیستم کنترل کننده‌ی غیر مرکزی استفاده می‌کند. ولی که ناکاموتو اختراع کرده بود تنها 31 هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی بود و شاید خودش هم فکر نمی‌کرد در آینده این پول اینترنتی چه رواج و ارزش بالایی پیدا خواهد کرد. او خودش را مردی 36 ساله و اهل کشور ژاپن معرفی کرده است. در سال 2009 ساتوشی ناکاموتو مشخصات اولین بیت کوین و مفهوم آن را در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر کرده است. بیت کوین محبوب‌ترین و رایج‌تری ارز دیجیتال است که میتوان ان را پادشاه ارز‌های دیجیتال دانست.

لایت کوین

در سال 2011 یک ارز دیجیتال جدید به نام لایت کوین توسط چارلز لی معرفی شده است. لایت کوین هم مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال است و به دلیلی امنیت بالای شبکه و حمایت بالا از ان به یکی از ارز‌های دیجیتال محبوب در سراسر دنیا تبدیل شده است. هزینه انتقال لایت کوین تقریبا صفر بوده و انتقال این ارز بسیار سریع انجام می‌شود. کافی است شما کیف پول الکترونیکی مخصوص لایت کوین را داشته باشید. چندین وب سایت معتبر به شما اجازه داشتن کیف پول مخصوص لایت کوین را می‌دهند.

اتریوم

 

کسب درآمد باورنکردنی با ارزهای دیجیتال4

 

یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال محبوب و با ارزش اتریوم است. در اواخر سال 2013 یک برنامه‌نویس جوان روسی به نام ویتالیک باترین اتریوم را راه‌اندازی کرد و در سال 2014 به طور رسمی به معرفی این ارز دیجیتال پرداخت. این ارز هم مانند بیت کوین امکان انجام تراکنش‌های مالی به صورت ناشناس و غیر قابل ردگیری را با امنیت بالا فراهم کرده است. فرایند انتقال اتریوم هم بدون دخالت شرکت‌های ثالث و یا بانک‌ها انجام می‌گیرد. کاربرانی که از اتریوم استفاده می‌کنند بدون نیاز به پرداخت کارمزد‌های سنگین می‌توانند انتقال پول در مبالغ بالا را انجام دهند.

بسیاری از شرکت‌هایی که خدمات میزبانی وب را ارائه می‌دهند و کسب و کار‌های مستقل اتریوم را قبول کرده‌اند و از ان استفاده می‌کنند. در دسترس بودن و عرضه سکه‌های اتریوم نسبت به بیت کوین بیشتر است و همین موضوع یک مزیت برای این ارز اینترنتی محسوب می‌شود. عده زیادی آینده بسیار خوبی برای اتریوم متصور هستند و اعتقاد دارند که این ارز رمز پایه می‌تواند به عنوان یک ارز کارآمد، بدون نقص و غیر متمرکز به وعده‌هایی که داده است عمل کند. اتریوم میتواند یک رقیب جدی برای بیت کوین باشد.

داژ کوین

یکی دیگر از ارز‌های دیجیتال غیر متمرکز و البته در حال رشد داژ کوین است. این ارز نسبت به ارز‌های دیجیتالی مانند بیتکوین و اتریوم ارزش کمتری دارد اما از زمان عرضه آن تا به حال دارای رشد خوبی بوده است. سایت‌های معتبری از این ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند و افراد می‌توانند از این ارز برای خرید کالا و خدمات استفاده کنند. داژ کوین دارای امنیت بسیار خوبی است و همچنین انتقال ان به سرعت انجام می‌گیرد.

وب سایت‌های معتبری وجود دارند که به شما اجازه داشتن کیف پول مخصوص داژ کوین را می‌دهند تا بتوانید به راحتی آن را ذخیره کرده و یا انتقال دهید. مانند سایر ارز‌های دیجیتال این ارز را نیز می‌توانید به راحتی از صرافی‌های آنلاین تهیه فرمایید. تولید داژ کوین از نظر الگوریتم به لایت کوین شباهت دارد. این ارز دیجیتال در سال 2013 به طور رسمی عرضه شد و بنیانگذار آن جکسون پالمر است. داژ کوین را میتوان در دنیای ارز‌های دیجیتال نوعی پول خورد دانست که به راحتی در دسترس است و به تعداد بسیار زیاد تولید می‌شود.

نتیجه‌گیری

همانطور که گفته شده در حال حاضر چند صد ارز دیجیتال مختلف عرضه شده است و ممکن است در آینده به این تعداد اضافه هم بشود. بعد از موفقیت بیت کوین و استقبال مردم از ان‌ها ارز‌های دیجیتال فراوانی عرضه شده‌اند. افراد زیادی وجود دارند که با استخراج یا سرمایه‌گذاری بر روی ارز‌های دیجیتال به کسب درآمد می‌پردازند. سرمایه گذاری در این بخش ریسک‌های مختص به خودش را دارد و کسانی که می‌خواهند به این بخش وارد شوند باید ابتدا به خوبی ارز‌های دیجیتال و نحوه عملکرد ان‌ها را بشناسند. در این مقاله به معرفی 4 ارز دیجیتال پرداختیم که دارای ارزش‌های مختلفی بودند.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. Morteza1361 فرحانی زاده
  Morteza1361 فرحانی زاده کاربر می‌گوید

  باسلام. بسیار مقاله ی خوبو مفیدی بود ممنون بابت زحمات شما

 2. قاسم خزایی
  قاسم خزایی کاربر می‌گوید

  سلام .من چطوری میتونم یه کیف پول الکترنیکی داشته باشم

  1. امین خاتمی
   امین خاتمی کاربر می‌گوید

   سلام قاسم جان .
   راه های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری وجود داره بامعایب و مزایای خودش ….
   بهترینش : ثبتنام درسایت معروف بلاکچین و دریافت شماره حساب از اونجاست https://blockchain.info/wallet/#/signup
   از طریق همون سایت هم می شه به حساب بقیه پول ریخت

 3. امین خاتمی
  امین خاتمی کاربر می‌گوید

  روشهای دریافت بیتکوین :
  ۱- پذیرنده بیتکوین باشی . در ازای کالا و خدماتت به جای ریال امکان فروش بابیتکوین رو هم به مشتریانت اعلام کنی
  مثلا سایت مایکروسافت واسه کسانی که محصولاتش و بابیتکوین بخرند تخفیف هم قائل میشه . یکدلیلش نداشتن مالیات هس

  ۲- دریافت قطره ای و کلیلی از سایتهایی که در ازای کلیک و بازدید ساتوشی میدن
  ۳- خرید از صرافی های ارزالکترونیکی

  ————————–
  دربحث سرمایه گذاری هم همین بس که قیمت یک بیتکوین از چندصدم دلار به ۱۵۰۰۰دلار رسیده از ۲۰۰۹
  حدود دو سال پیش که آشناشدم باهاش حدود ۲ میلیون و اکنون ۷۰ میلیون تومنه

 4. امین خاتمی
  امین خاتمی کاربر می‌گوید

  این هم لینک عضویت و دریافت یک سایت بعنوان نمونه که هر یکساعت یه مقدارساتوشی می ده https://freebitco.in/?r=2858122
  به یه حدی برسه امکان بردداشت ویاخرید ازسایتش رو هم دارید

  کلا دراین موردها کسی سوال بیشتری داشت با شناسه tamasbamodir@ درتلگرام درخدمتم

 5. بهترین کوتاه کننده لینک کاربر می‌گوید

  سلام بسیار ممنونم از توضیحات عالیتون

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.