Take a fresh look at your lifestyle.

مصاحبه زنده شبکه آموزش با ماهان تیموری!

مصاحبه زنده شبکه آموزش با ماهان تیموری!Reviewed by باقری on Oct 7Rating: 5.0
 
 

سلام به همه شما عزیزان و دوستان گرامی با شما هستیم با جناب اقای ماهان تیموری بنیانگذار هوش مالی. به شما و همه مخاطبانتون سلام می کنم و من در خدمت شما هستم.

 

هوش مالی را نمیدونیم چیه برامون توضیح میدین؟

 

مصاحبه زنده شبکه آموزش با ماهان تیموری!

هوش مالی توانایی بدست آوردن پول،نگه داشتن و حفظ و رشد دادن آن است.

 

آیا همه هوش مالی را دارند؟

[btnForPushNotification]

 بله همه می توانند هوش مالی را داشته باشند. در خانواده ها افراد می توانند تربیت شوند که چطور این مهارتها را بدست بیاورند،چطور پولشون را حفظ کنند و چطور پولشون را رشد بدهند. هوش مالی برای افراد مختلف متفاوت است.هوش مالی برای کسی که کارمند با کسی که کارجو است یعنی کار ندارد و با مدیران متفاوت است. بنابراین هوش مالی هوش کاملاٌ اکتسابی است و افراد می تونند آن را یاد بگیرند.

[btnForPushNotification]

در این برهه از زمان که شرایط سخت اقتصادی را داریم، چطور می توانیم پول درآوریم؟

 

دیدگاه افراد، ذهنیتشون و باورهایشان هست که میتونه بهشون کمک کنه که پول دربیاوند و فرصت ها را ببینند و یا نبینند. ما یک سیستمی در مغزمون داریم به نام RAS که در مغز ما فیلتر می کند چیزهایی را که پیرانمون هست. چه چیزهایی را به ما نشون میدهد؟ همون چیزهایی که باورشون داریم و دنبالش می کنیم و خودمون در حال جستجوی آن هستیم.

 

خانم خانه دار باید در کنار کارهای خانه بیزینس و کسب و کاری داشته باشد.

 

 مثلاٌ بعضی وقتها با خودمون میگیم که یک خانم خانه دار هم میتونه پول بدست بیاره؟ من خیلی از خانم های خانه دار را میشناسم که در کنار همسرانشون در همین شرایط اقتصادی دارند کمک می کنند و در کنار بقیه وظایف خانمانشون بیزینس دارند و پول در می آورند. خانم هایی هستند که در فضای مجازی بیزینس می کنند و درآمد کسب می کنند. خانم ها باید دیدگاه سابق و قدیمی را نسبت به کار تغییر بدهند و در کنار همسرانشان در این شرایط اقتصادی کار کنند و بیشتر همراه همسرشون باشند.

 

مدیریت مالی خانه با خانم خانه

 

یک موضوعی که درباره خانم ها خیلی مهم اس،.مدیریت مالی است. مدیریت مالی یعنی حفظ پول و آقایون مدیریت مالی خانه را به خانم هاشون نمی سپارند و این اشتباه است.خانم ها مدیریت مالیشون خیلی بهتر از آقایون میتونه باشه. مثلاٌ خود من مدیریت مالی هزینه های زندگیمم دادم دست خانم خودم. واقعاٌ این کار را کردید؟یعنی شما با اینکه خودتون بنیانگذار هوش مالی هستید مدیریت مالی خانه را سپردید دست خانومتون؟

[btnForPushNotification]

بله سپردم. به مدیران که این مسئله خیلی توصیه می شود. به کارمندان هم میگم بروند دنبال شغل دوم و این انرژی که روی مدیریت هزینه های خانه و خانواده می گذارند روی شغل دوم بگذارند.

 

پس انداز با مفهوم قدیمی دوره اش گذشته

مصاحبه زنده شبکه آموزش با ماهان تیموری!

پس انداز به نظر من با دیدگاه گذشته دیگه دوره اش گذشته و ما دیگه پس انداز نداریم. باید پول را سیو کنیم و برای سرمایه گذاری کنار بگذاریم. پس انداز قدیم که قلکی داشتی و میشد با پولش یک کاری بکنی الان دیگه به دردت نمیخوره و برای دهه سی و ده چهل خیلی خوب بود.الان دیگه این طور نیست. بعضی ها را دیدم که میگن 5 میلیون پول دارم یا ده میلیون پول دارم و نمیدونم چیکار کنم و یک طوری صحبت می کنن که انگار پول ندارند.

 

شغل دوم: سرمایه اولیه کم و مهارتهای بیشتر

 

خیلی از بیزینس ها  هستند که میتونند برای همون کارمند با همون عدد به عنوان شغل دوم بدست بیایند. وقتی سرمایه میاد پایین بیشتر باید مهارتها افزایش پیدا کند. مثلاٌ برنامه نویسی یکی از مهارتهایی است که میشه علمشو امروزه بدست اورد و برای خارج از کشور حتی برنامه نویسی کنند و ارز و دلار بگیرند.

 

کوچینگ و مربیگری

 

 کوچینگ و مربیگری الان در ایران هنوز جالی خودش را بدست نیاورده ولی نیاز بازار ما است. الان خیلی از صاحبان کسب و کار به مربی نیاز دارند تا علم کسب و کار را بلد باشد و راهنماییشون کند تا در شرایط فعلی اقتصادی چطور بیزینس خود را حفظ کنند و یا رشدش بدهند.

[btnForPushNotification]

خیلی از افراد در ایران به بیزینس کوج نیاز ندارند و به لایف کوچ نیاز دارند. اگه میشه عبارتهای ساده تری را به کار ببرید تا همه بینندگان ما بتونند بفهمند. بیزینس کوچ میشه فردی که به شما کمک می کند تا در کسب و کارت موفق بشی و رشدش بدهید. لایف کوچ کسی است که به شما کمک می کند تا زندگیتونو مدیریت کنید و حالشونو بهتر کنید.

 

فرصت ها

فرصت در جامعه ایران زیاد است و اگر افرادی دنبال فرصت ها باشند آنها را می بینند و اگر دنبالش نباشند نمی بینند. من توصیه ام به کارمندها این است که فکر نکنند با ایجاد کسب و کار دیگری برای خودتان شما به دیگ بزرگ آب جوش می افتید و با این ذهنیت هیچ وقت نمی تونید کار خودتون را شروع کنید.

 

تئوری امنیت به امنیت

 

 من توصیه ام این است که تئوری امنیت به امنیت را یاد بگیرند. غالب کارمندها استرس این را دارند که این آب باریکه قطع نشود. من توصیه ام این است که در تایم ها و زمان های خالی خودشون که زیاد هم هست چون زمان مثل قندونه که تکونش می دید خیلی جا باز میکنه بنابراین در این زمان یک بیزینس دوم راه اندازی کنند و روی بیزینس دوم خودشون زمان بگذارند.

[btnForPushNotification]

درآمد بیزینس دوم یا شغل دومشون زمانی که برابری کرد با شغل اولشون خیلی با جسارت بروند و استعفای خودشون را بدهند و همین بیزینس را رشد بدهند. برای خیلی از کارمندها این شدنی نیست چون ریسک پذیر نیستند. بله خیلی ریسک پذیری میخواد اما اول شغل دوم را کنار شغل اولشون داشته باشند و وقتی خیالشون از درآمد شغل دوم راحت شد برند استعفا بدهند. به این میگن از امنیت به امنیت رفتن.

 

شبکه شما خیلی خوبه چون به آدمها یاد میدید که آقا یا خانم این کار را انجام بده.

 

زندگی ماهان تیموری در تهران از 15 تا 20 سالگی

 

یکی از پیامک هایی که اومده بود این بود که از مهمانتون بپرسید که چطوری آدمها میتوانند یک عالمه پول بدست بیاوند؟ در سن 15 سالگی من از یکی از شهرستانهای تهران اومدم تهران تا 20 سالگی در یک اتاق 5 متری زندگی می کردم یعنی خودم یه آدمی بودم که شرایط خوب یا متوسطی را نداشتم. شما واقعاً از جمله افرادی نبودید که از حمایت مالی پدر برخوردار شوید؟

خب کسانی که من را می شناسند جواب این سوال کاملاً براشون واضحه. اونها میگن نه!ببخشید این سوال را جسارتاً پرسیدم. بنابراین ماهان تیموری خودساخته است. بدون حمایت مالی در اتاق 5 متری در خیابان کریم خان پلاک 181 طبقه پنجم و پشت آسانسور زندگی می کردم.آدرس دقیق تر از این نمیتونم بدم.

 

راز پول درآوردن بسیار

 

من مجبور بودم شرایط زندگیمو تغییر بدم. بنابراین بعضی اوقات اضطراری بودن شرایط عالی است و به ما کمک میکنه.سختی زندگی افراد باعث اتخاذ تصمیم و جنبش و حرکت در افراد می شود. موفقیت آسانسوری نیست که سوار آسانسور شید و یه دفعه برید بالا. موفقیت پله ای است. آدمها دو روش برای پول درآوردن دارند:1- مهارت کسب کنند2-مهارتی کسب کنند که از آن مهارت پول دربیاورند.

 

دوربین مخفی ماهان تیموری

 

 من یک کلیپی گرفتم در پارک آب و آتش در کنار خیابون ایستادم و با لباسهام پول درآوردم. شاید برای شما جالب باشد که من در کنار خیابون به افراد یاد میدادم که چطوری تر دستی کنند و برای آنها انجام میدادم و آنها خوششون می اومد. می گفتم دوست داری یادت بدم می گفتند:آره!

[btnForPushNotification]

می گفتم ده هزار تومن بده و پول را میگرفتم یادشون میدادم. در عرض 4 ساعت ما 110 تا 120 هزار تومان پول درآوردیم. واقعاً دوربین مخفی بود.

 

جوانها روی خودشون سرمایه گذاری کنند

 

جوان های ما فکر می کنند که پول فقط تو یک شرکت است و یا در یک سازمان خاص است یا پشت یک میز است. خواهش می کنم از جوان ها که با یک یا دو کارآفرین صحبت کنید اگر در سن زیر 18 سال هستند افرادی که این برنامه را تماشا می کنند حتماً حتماً روی خودشون سرمایه گذاری کنند.

 

در بازار ارز سرمایه گذاری نکنید

 

پولشون را نه در بازار ارز و نه دلار سرمایه گذاری کنند. من اینجا یک سوالی داشتم که باید علمشو داشته باشیم تا بریم سراغ بازار ارز یا کلن سمت بازار ارز نریم؟همه می توانند این کار را بکنند ولی توصیه نمی شود.من اصلاً میگم شما خرید هم میکنید و یک سودی هم می برید اما شما دارید به کشور آسیب ریشه ای می زنید. اجازه بدید من از یکی از همکاران تصویر بردار درخواست کنم تا بیایند و از ما یک عکس یادگاری بگیرند. این عکس الان چاپ می شود و به عنوان یادگاری اونجا چسبانده می شود.

 

نکته مهم

 

من توصیه می کنم که ارز نخرند و بر روی کسب و کار سرمایه گذاری کنند. بهترین سرمایه گذاری امسال هم صادرات است چرا که ما به ریال تولید می کنیم و به دلار  و ارز پول می گیریم.

 

مرسی از شما. متشکر از حضورتون.

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.