Take a fresh look at your lifestyle.

3 مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالی

3 مورد از مسائل حقوقی و مالی در مورد هوش مالیReviewed by Marjan on Aug 20Rating:

سلام دوست خوبم امیدوارم حالت عالی باشد و در هر جای دنیا  که هستی پر از انرژی باشی. این کلیپ را برای بار دوم ضبط کردم چرا که بسیار بسیار برای من مهم بود. میخواهم در مورد موارد و اطلاعات خیلی مهمی با شما صحبت کنم که به نظرم همه ایرانی ها باید این اطلاعات را داشته باشند. میخواهم در مورد اطلاعات هوش مالی و مسائل حقوقی و مالی با شما صحبت کنم. به نظر من یک خانم خانه دار، یک دانشجو، یک بیزینس من، یک کاسب و هر فردی باید این اطلاعات را داشته باشد.

اگر این اطلاعاتی که امروز میدهم را نداشته باشید خیلی راحت میتوانند سرتان کلاه بگذارند و خیلی راحت ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهید و خیلی راحت به مسائل مهمی در زندگی خود مخصوصاً در حوزه مالی بر خواهید خورد. امروز میخواهم در مورد چک، قرارداد و مالیات با شما صحبت کنم.

 

چک

 

 

دوستان از چک شروع میکنم اما قبلش از دو تا از وکیلهایی که در گروه آموزشی ماهان تیموری به ما کمک کردند که این اطلاعات را ارائه بدهیم تشکر میکنم. آقای کمالی و آقای محمدی دو تا از وکلای پایه 1 با تجربه دادگستری هستند که یکی از این افراد وکیل یکی از وزارتخانه ها نیز میباشد. چک ها دو حالت دارند یا چکهای کیفری هستند که غالباً باید چک روز باشند و یا چکها حقوقی هستند.

چکهای کیفری چکهایی هستند که شما میتوانید بر روی آن اقدام کنید تا یک فرد را به زندان بیاندازید تا خیلی راحتتر پول خود را بگیرید. چکهای حقوقی به این شکل نیستند و شما باید برای رسیدن به پول خود مراحل قانونی را طی کنید و پروسه آن هم کلی طول خواهد کشید تا شما بتوانید پول خود را نقد کنید. افرادی که هوش مالی بالایی دارند خیلی راحت با چک معامله میکنند یعنی حواسشان هست و به نکاتی که لازم است دقت کرده و آنها را رعایت میکنند، چه در چک گرفتن و چه در چک دادن.

 

 

چکهای حقوقی

 

 

مثلا دو تا از مواردی که اگر به آنها دقت نکنید، احتمال اینکه چکهایی که به شما میدهند از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل شود خیلی زیاد است. ما زمانی که چکی را دریافت میکنیم قسمتی در آن وجود دارد که نوشته میشود در وجه….. که میتوانند در این قسمت اسم کسی را بنویسند یا به صورت حامل چک را بنویسند. اگر چکی را من ماهان تیموری دریافت کنم که بنویسند در وجه ماهان تیموری بابت ضمانت این چک از حالت کیفری خارج شده و به حالت حقوقی تبدیل میشود. یعنی شما باید کلی به دنبال پول خود بدوید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آقای تیموری چه دلیلی دارد که بخواهد بنویسد بابت ضمانت، که در این مورد حق با شما است.

چکهای کیفری

من یک راهکار دیگر به شما میگویم که با استفاده از آن میتوان چکی را که به شما میدهند از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل کنند. همانطور که گفتم چک کیفری چک روز بوده و معروف به چک روز میباشد. اگر شما الان معامله ای را انجام بدهید و چکی که دریافت میکنید برای سه ماه آینده باشد و داخل آن چک نوشته شود در وجه ماهان تیموری بابت معامله ای که در تاریخ 1/ 2 انجام شد.

یعنی میگوید که این معامله در تاریخ 1 / 2 انجام شده و این چک نیز در تاریخ 1/ 2 داده شده است اما تاریخ چک سه ماه جلوتر است. باز هم این چک از حالت کیفری به حالت حقوقی تبدیل خواهد شد. و موارد خیلی زیادی است که من در دوره هوش مالی کامل اینها را توضیح داده ام.

مراقب باشید!!

 

 

یادتان باشد این موارد خیلی مهم هستند همین جمعه گذشته با یکی از دوستانم رفته بودم کوه و ایشان یک ملکی را در جنوب تهران فروخته بودند. 170 میلیون تومان پول نقد گرفته بودند و یک چک 250 میلیون تومانی هم برای مثلا 23 شهریور گرفته بودند. موعد قراردادشان برای تحویل دادن ملک 17 شهریور بود. اگر این فرد چکی را که گرفته است نتواند پاس کند اتفاقی که می افتد این است که این چک وارد مراحل قانونی میشود.

و آن ملک دیگر مال ایشان نیست و طرف دیگر ملک را تصرف خواهد کرد و دوست من باید دنبال پولش بدود. این نکته برای هوش مالی در املاک است اگر میخواهید یک ملکی را بفروشید تا زمانی که تسویه نکردید و چکتان تبدیل به پول نشده است ملک را تحویل ندهید و یک عددی هم برای دفتر خانه باقی میماند. چک موضوع مهمی است که باید همه آن را بلد باشند که چطور با چک کارکنند.

 

قراردادها

 

 

 

موضوع بعدی که میخواهم در مورد آن صحبت کنم که باز هم بسیار مهم است و البته این سه مورد همگی مهم هستند، مورد قراردادها است. افرادی که هوش مالی بالایی دارند خیلی راحت میدانند که چطور باید قرارداد بنویسند. حالا کسانی که نمیدانند چطور باید قرارداد بنویسند همیشه کلاه سرشان خواهد رفت و اگر کارمند باشند همیشه حقشان ضایع خواهد شد . شما در طول زندگی در زمینه های مختلفی باید قرار داد بنویسید. مثلا اگر بخواهید ازدواج کنید شما باید قراردادی را با استدیویی که قرار است کار فیلمبرداری شما را انجام بدهد، بنویسید و یا تالاری که قرار است پذیرایی شما را انجام دهد. اگر بلد نباشید این قراردادها را به خوبی تنظیم کنید به راحتی کلاه سر شما خواهد رفت.

بیمه های عمر

 

 

من میخواهم دو تا مورد عمومی را در این زمینه به شما بگویم. امیدوارم درک کنید که من این موارد را فقط به این دلیل میگویم که اطلاعات شما افزایش یابد. یک شاخه در بیمه های عمر بیمه از کار افتادگی است. شما اگر تمام قرار داد بیمه عمری که دارد به شما آفر از کار افتادگی را میدهد، بخوانید میفهمید که خیلی سخت است که شما بتوانید ازاین بیمه استفاده کنید یا زمانی که شما میروید تا یک حساب بانکی افتتاح کنید 3-4 برگه به شما میدهند که این برگه ها قرارداد هستند.

صفحات و قرار داد

 

 

بارها زمانی که به بانک رفته ام به این موضوع دقت کرده ام و هیچکس نمی آید این صفحات و قرار داد را بخواند و فقط همه امضاء میکنند. اگر این قرارداد را بخوانید حتی ممکن است پولتان را در بانک قرار ندهید. دوستان، بانکها با اعتبار مردم تبدیل به بانک میشوند. از شما پول میگیرند و به دیگران وام میدهند و در این بین به سود میرسند. و یا از شما پول میگیرند و سرمایهگذاری انجام میدهند. فکر نکنید بانکها خیلی مجموعه های خاص و بزرگی هستند.

در کشور نشان داده شده است که خیلی از افراد با سرمایه های بالا میتوانند بانک داشته باشند و یک چیز خیلی غیر طبیعی نیست. پس موضوع قراردادها بسیار مهم است. هر زمانی که میخواهید قراردادی را بنویسید باید نکاتی را بلد باشید. من در جلسه سوم دوره هوش مالی آموزشهای کاملی را در این زمینه داده ام. چهل نکته را گفته که باید در قراردادها رعایت کنید. چند روز پیش یک فردی را دیدم که در کار ماشین سنگین است و ایشان قراردادی را نوشته بود. نزدیک به 600 میلیون پول این شخص در هوا بود به این دلیلی که از این 40 نکته ای که من گفته بودم تنها سه مورد را رعایت نکرده بود.

قرارداد نوشتن

 

 

قرارداد نوشتن بسیار بسیار مهم است. یکی دیگر از دوستانم هم قراردادی را مربوط به یک ملک در شمال غرب تهران تنظیم کرده است. بدین صورت که یک ملک را در شمال غرب تهران در سال 91 پیش خرید کرده است. قرارداد را به درستی نخوانده است و تا به حال نزدیک به 400 – 500 میلیون تومان بابت آن ملک پول داده است ولی ملک را هنوز تحویل نداده اند. یک ماده در این قرارداد وجود داشته است بدین صورت که اگر ملک را در تاریخ مقرر تحویل ندادیم ما به شما مبلغ 3 میلیون را به صورت ماهانه به عنوان سود پولتان به شما میدهیم.

حالا شما مثلا 400 میلیون را در بانک قرار دهید چیزی در حدود 7 میلیون به صورت ماهانه به شما سود میدهد. به احتمال خیلی زیاد 3 میلیون سود پول را به این بنده خدا میدهند و 4 میلیون آن را هم خرج ساختمان میکنند. اگر بلد باشید قرارداد بنویسید کلاه سر شما نخواهد رفت.

مالیات

 

 

مورد بعدی که در مورد آن میخواهم صحبت کنم غول مالیات است. مالیاتها در دیدگاه کسبه ما غول بسیار بزرگی هستند. کسانی که میخواهند یک کسب کار جدید را شروع کنند چون در این زمینه اطلاعات ندارند مالیات را یک مشکل بزرگ میبینند. باور کنید مالیات حق دولت است و باید بهش بدید. اما افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند یا هوشیاران مالی بلدند که چگونه رفتار کنند تا مالیات کم پرداخت کنند یا در واقع چگونه سرشان کلاه نرود و حقشان ضایع نمی شود. مالیات با توجه به درامد شما منهای هزینه ها و استهلاک (برای کسانی که در کسب و کار انها ماشین آلات دچاراستهلاک میشود) تعیین میشود.

 

کسب و کارهای مختلف

که در کسب و کارهای مختلف درصد ان متفاوت است و برای مثال میتواند 15%،20% هم باشد. البته خیلی از کسب و کارها هم وجود دارند که مالیات به آنها تعلق نمیگیرد که به آنها در دوه هوش مالی اشاره کرده ام و روشهای خیلی زیادی را نیز گفته ام که چطور شما اظهارنامه مالیاتی خودتان را خوب ارائه داده و مالیات کم بدهید. بعضیها اصلا نباید مالیات بدهند و تنها به خاطر اینکه قوانین مالیاتی کشور را بلد نیستند مالیات پرداخت میکنند. تنها کافی است شما اسناد و مدارک هزینه هایی را که در طول سال انجام میدهید را نگه دارید. ممکن است ببینید اصلا آخر سال شما نباید مالیات بدهید.

من در این مورد خیلی صحبت کردم و 29 روش را گفته ام که چطور شما میتوانید به صورت قانونی یا مالیات خود را کم کنید یا اینکه اصلاً مالیات ندهید چرا که بعضیها اصلا نباید مالیات بدهند. پس موضوع قراردادها را یاد بگیرید تا کی میخواهیم کلاه سرمان برود و پولمان را از دست بدیم تا اینکه برویم و یاد بگیریم. به نظر من هر کاسبی باید قوانین چک، قرارداد و مالیات را با تمامی سلولهایش بلد باشد تا بتواند بیزینس کند؛ من اینها را به شما آموزش دادم.

مشاهده و استفاده از فرصتهای مالی

 

 

بعضی به من زنگ میزنند و یا پیام میدهند که آقای تیموری ما ایده ها و فرصتهای مالی را نمبینیم. چطور میتوانیم در زندگی خود ایده ها و فرصتهای مالی را ببینیم و از آنها استفاده کنیم.

دوست من، تنها راه این است که شما عضلات هوش مالی خود را تقویت کنید. هوش مالی خود را بیارید بالا، همین الان شما دارید این کار را انجام میدهید. همین الان اطلاعاتی را که در این مطلب در مورد چک، قرارداد و مالیات دیدید اطلاعاتی هستند که به شما قول میدهم در حدود 95% از ایرانیها آن را بلد نیستند و همین الان شما از 95% از ایرانیها اطلاعات مالی بیشتری نسبت به قرارداد، چک و مالیات  دارید.  حالا هر چقدر این اطلاعات و دیدگاه های مالی خود را بالاتر ببرید خیلی راحتتر میتوانید فرصتها را ببینید. خیلی راحتتر میتوانید معامله و سود کنید.

 

نتیجه گیری

 

همین الان از شما میخواهم که این مطلب را چندین بار ببینید چرا که ممکن است اطلاعات آن برای شما سنگین باشد. شاید شما به تازگی میخواهید وارد کسب و کار هدف وارد شوید پس باید این مطلب را چندین بار ببنید تا آن را درک کنید. خیلی مهم است که شما هوش مالی و عضلات هوش مالی خود را تقویت کنید.

از شما میخواهم که اگر همین الان با ما آشنا شدید کلیپها و مطالب قبلی ما را در اینستاگرام، تلگرام و وب سایت حتما ببینید. اگردر تلگرام هستی از تو میخواهم حتما 7-8 تا کلیپ قبلی را نیز ببینی چرا که خیلی به تو کمک خواهد کرد.

و همین الان از شما میخواهم که این مطلب را برای یکی از عزیزانتان بفرستید که به بیزینس و کسب و کار مشغول است یا هر کسی که دوستش دارید و واقعا برای شما مهم است که آن شخص اطلاعاتی داشته باشد که کلاه سرش نرود. 

خیلی خوشحالم که در تیم آموزشی ماهان تیموری ما به سختی تلاش میکنیم. وقتی میخواستیم این اطلاعات را در دوره های هوش مالی برای شما گردآوری کنیم با وکیلهای زیادی صحبت کردیم که بیایند این اطلاعات و آموزشها را به ما بدهند و ما آنها را ارائه کنیم. خیلی از این افراد نپذیرفتند .

گفتند که شما دارید نان ما را میبرید چرا که اگر مردم این اطلاعات را بدانند دیگر به سراغ ما نخواهند آمد. یعنی خیلی از دادگاه ها اگر شلوغ است به این دلیل میباشد که اطلاعات حقوقی افراد پایین است وگرنه احتیاج نبود آنقدر دادگاه های ما شلوغ باشد. خیلی سخت برای شما تلاش میکنیم و امیدوارم که استفاده کنید و هرجای دنیا که هستید مارا دعا کنید.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 نظر
 1. امید کاربر می‌گوید

  با سلام و ضمن تشکر. خواستم یه تجربه رو خدمتتان عرض کنم و اون اینه که حدود یک هفته پیش با یکی از آشناهام در مورد این که چطور یه شغل انتخاب کنم و وارد بازار بشم و اولین چیزی که گفت، گفت ببین اگه قدرت ریسک پذیری بالایی داری باید وارد بازار بشی. گفتم مثلاً چطور گفت مثلاً ببین جرات داری به راحتی چک بکشی یا نه؟ من هم گفتم چند سال پیش رفتم فروشگاه فرش فروشی و یه فرش خریدم و در ازای آن چند فقره چک کشیدم و البته گفتم به فروشنده که اولاً به نام حامل نمی نویسم و دوماً چک من رو باید پیش خودت نگه داری تا زمان سر رسید(چون چکها در بازار خیلی راحت دست به دست میشه) . و همیشه هم یکی دو روز قبل از سر رسید می رفتم و قسط فرش رو نقداً پرداخت می کردم و چکم رو می گرفتم. واین آشنای ما گفت پس شما چون جرات کشیدن چک رو نداری پس این کار رو نکنی بهتره.

 2. امید کاربر می‌گوید

  سلام مجدد. صحبتهای آقای ماهان تیموری با متن نوشته شده در بالا متفاوتند به عنوان مثال:
  1-نوشته شده؛ مورد اولی که در مورد چک به شما میگویم این است که زمانی که طرف مقابل شما چک را مینوسید کافی است در ان قید شود بابت ضمانت برای مثال نوشته شود در وجه ماهان تیموری بابت ضمانت x و فقط با وجود همین یک کلمه چک شما از حالت کیفری به حقوقی تبدیل خواهد شد.
  گفته شده؛ و فقط با وجود همین یک کلمه چک شما از حالت حقوقی به کیفری تبدیل خواهد شد.

  2-نوشته شده؛ نکته بعدی این است که در قانون ما چکهایی میتوانند حالت کیفری داشته باشند که به تاریخ روز باشند. اگر شما امروز معامله ای را انجام بدهید و چکی را با تاریخ یک ماه دیگر بابت آن دریافت کنید این چک کیفری نخواهد شد مگر آنکه شما بتوانید ثابت کنید که این چک در همان روز گرفته شده است. کافی است طرف مقابل در چک بنویسد که در وجه ماهان تیموری بابت معامله ماشین برای مثال در تاریخ ۲۵/۷/۹۸ اما تاریخ چک برای مثال برای ۳۰/۹ باشد. همین یک نکته باعث خواهد شد که چک شما حقوقی باشد.
  گفته شده؛ همین یک نکته باعث خواهد شد که چک شما کیفری باشد.

  1. امید کاربر می‌گوید

   با سلام و ضمن تشکر بابت ویرایش موارد گفته شده که در کلیپ بالا و همچنین در کلیپ وارده در کانال اصلاح فرمودید.

 3. ابراهيم حسن زاده
  ابراهيم حسن زاده کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشيذ من تازه به جمع علاقه مندان وب سايت شما اضافه شدم وبايد خدمتتون عرض كنم قانوني در مورد چك هست كه مبالغ زير ده ميليون تومن رو به شوراي حل اختلاف ارجاع ميدن وهمين باعث خارج شدن چك از حالت كيفري به حقوقي ميشه وبراي وصول طلبت بايد چكمه اهني بپوشي

 4. الهام کاربر می‌گوید

  خیلی سپاسگزاریم اقای تیموری,که این مطالب آموزش میدید,چون واقعاآگاهی داشتن از آنها این روزها لازمه..

 5. محمد محمدی
  محمد محمدی کاربر می‌گوید

  باسلام خدمت استاد من باتوجه به کارم در تهیه قراردادنیاز دارم دوره هوش مالی درباره قراردادوچک ومالیات روتهیه کنم چگونه میتوانم تهیه کنم؟

 6. علی کاربر می‌گوید

  با سلام در کانال تلگرام ماهان تیموری ویس گذاشتن گفتن این کلیپ رو یه جاییش رو اشتباه گفتم و حقوقی و کیفری رو جابه جا گفتم بعد ویس رو حذف کردن الان تکلیف ما رو معلوم کنید ؟ اطلاعاتی که در این کلیپ گفته شده همش درسته ؟ من متوجه نشدم کجاشو غلط گفتن

 7. فرهاد25 قهرمانی
  فرهاد25 قهرمانی کاربر می‌گوید

  سلام و خداقوت خدمت تیم اموزشی ماهان تیموری
  اقای تیموری کجای نیستی؟چرا کم کار شدی؟قرار بود ویدئوهای جدید بذاری در بخش فوت کوزه گری پشیمون شدی.
  منتظریم دلاور

 8. بهزاد گرکانی
  بهزاد گرکانی کاربر می‌گوید

  عالی بود

 9. کمیل علی پور
  کمیل علی پور کاربر می‌گوید

  سلام ممنونم از شما و زحماتتون
  اگه امکان داره فایل های صوتی هر ویدئو روهم بذارید هم برای ارسال به دوستان راحتتره و هم میشه تو گوشی باشه و هر جا به آموزش های خوبتون گوش داد

  1. hosseinkhany
   hosseinkhany کاربر می‌گوید

   سلام
   سپاس از توجه و نظر شما، در اسرع وقت بررسی می شود و در صورت امکان حتماً فایل های صوتی ویدئوها در سایت برای دانلود قرار می گیرد.

 10. فرزاد محمدي کاربر می‌گوید

  درود بر شما
  من جاي خاصي براي طرح سوالم در سايت نديدم و مجبور شدم روي اين مقاله سوالم رو مطرح كنم
  چطور ميشه تست رسالت داد؟
  همون تستي كه مشخص كرد رسالت شما آموزش دادنه
  ممنون بابت زحماتي كه ميكشيد
  ارادتمند شما
  فرزاد

 11. رقیه علوی
  رقیه علوی کاربر می‌گوید

  ممنون واقعا مفیدبود این اطلاعات رو اصلا نداشتم تشکر فراوان

 12. Abolfazl heyhat کاربر می‌گوید

  واقعا از دانش شما بهره بردم و از میزان تعهدی که نسبت به مردم داری سپاسگذارم. لطفا به کار ارزشمندت با قدرت ادامه بده . خیلی از مردم به کلام جادویی شما نیاز دارند

 13. محمدباقر دوستی کاربر می‌گوید

  خیلی عالی ممنونم از زحماتتون

 14. مهدی طالبی علیشاه
  مهدی طالبی علیشاه کاربر می‌گوید

  این مطلب خیلی مهم بود من خودم به چندین نفر فرستادم و خیلی هاشون تا حالا به این شکل اطلاع نداشتند و براشون جالب بود همینطور بر خود من …مرسی که ذهن من رو باز کردید …

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.