Take a fresh look at your lifestyle.

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آن

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آنReviewed by باقری on Oct 17Rating: 5.0

افراد با هوش‌مالی بالا دقیقا می‌فهمند که برای مدیریت پول خود‌شان چه‌کاری را باید انجام دهند و چه کاری را نباید انجام بدهند ! یک خبر خوب برایتان داریم و آن ، این است که هر شخصی می‌تواند هوش مالی خودش را با انجام تمریناتی افزایش بدهد و برای این ‌کار هم حتما لازم نیست که تحصیلات دانشگاهی داشته باشد .

تنها کافیست که رویای بهتر شدن اوضاع مالی تان را در سر داشته باشید و بخواهید که آن را به حقیقت بپیوندید . در تعریف هوش مالی ، بدون توجه به این که فرد ، درآمدش را از چه راهی به دست می آورد و چه مقدار پول اولیه دارد ، راهکارهایی برای افزایش هوش مالی و در نتیجه ، درآمد زایی اش و مدیریت این پول ها آمده است . در ادامه این مقاله ، تعدادی از این تکنیک ها را با هم مرور می کنیم .

در انجام وظایفی که دارید ، کوتاهی نکنید و از دستورات مافوقتان پیروی کنید

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آن3

 

لازم نیست که حتما عاشق کارتان باشید تا بتوانید آن را به بهترین نحو ممکن انجام دهید ! فرض کنید که شما شغلتان را دوست ندارید ؛ اگر که از انجام دستورات رئیستان سرپیچی کنید و آن ها را انجام ندهید ، مطمئن باشید که به زودی شغل خودتان را از دست خواهید داد و در نتیجه منبع درآمد و منبع پولتان از بین می رود . مهم این است که شما به شغلی که دارید و وظایفی که بر عهده دارید ، به عنوان ابزاری برای افزایش پولتان و رسیدن به ثروتی که در سر دارید بیاندیشید . در چنین شرایطی تلاش شما روز به روز افزایش پیدا می کند و در نتیجه ، هوش مالی شما تقویت می شود .

خودآموزی کنید

لزومی ندارد که حتما به مدرسه بروید و یا دوره های آموزسی گران قیمت را بگذرانیو تا بتوانید امور مالی تان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید . شما می توانید یک فرد مورد اعتماد و آگاه را در شرکت یا موسسه ای که دارید ، به عنوان مشاور خودتان به خدمت بگیرید تا بتواند در تصمیم گیری های مالی ای که می خواهید بکنید ، به شما کمک و مشاوره بدهد . اگر که به گونه ای با پولی که دارید رفتار کنید که روز به روز بیشتر بشود و کارتان که همان منبع درآمدتان است توسعه پیدا بکند ، کمک می کند به این که هوش مالی خودتان را تقویت بکنید .

[btnForPushNotification]

فکرتان را عوض بکنید

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آن4

 

اگر که فکرمان رشد نکند ، در همان جایی که هستیم ، می مانیم و پیشرفتی نمی کنیم . اگر که طرز فکر کردنتان را تغییر بدهید ، از نظر مالی احساس خوشبختیرخواهید گرد و هوش مالی تان روز به روز بیشتر تقویت می شود . بر طبق تعریف هوش مالی ، شما لازم نیست که پولتان را برای خرید چیزهای غیر ضروری و گران و به درد نخور خرج بکنید و بدون خریدن آن ها احساس پوچی بکنید .

اگر که فقط به فکر خرج کردن باشید ، هوش مالی شما عقب می ماند اما اگر که به دنبال پیدا کردن روشی برای کسب درآمد بیشتر باشید ، هوش مالی تان وضعیت بهتر و ورزیده تری پیدا می کند . هر چه قدر که هوشمندانه تر فکر کنید ، باهوش تر به نظر می رسید .

زمانتان را به بهترین وجه ممکن سپری کنید

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آن3

در تعریف هوش مالی آمده است که افزایش هوش مالی ، به این معناست که شما زمانی که دارید را به انجام کارهایی اختصاص بدهید که برای داشتن یک زندگی سالم تر ، بتوانید از پول ناشی از درآمد آن استفاده کنید . هر چه قدر که شما کارهای بهتر و سازنده تری را با پولتان انجام دهید ، رابطه تان با پول بهتر می شود .

اگر که بتوانید همه بدهی هایتان را صاف کنید ، هوش مالی تان ناخودآگاه افزایش می یابد و برای این کار نیاز دازگرید که هزینه هایی را که در طول روز می کنید ، به شدت کنترل نمایید . به جای دست روی دست گذاشتن و منتطر ماندن برای رسیدن فرصت های مالی خوب ، باید دست به کار شوید و حداقل هر ماه زمانی را به نوشتن یک برنامه مالی با هدف افزایش دادن ثروتتان بنویسید و دخل و خرج و سرمایه گذاری خودتان را مشخص بکنید .

دائما با مدیران مالی موفق در تعامل باشید

برای این که بتوانید پول خودتان را با موفقیت مدیریت بکنید ، باید شروع بکنید به الگو برداری کردن از رفتارها و عادات و کارها و روش های افرادی که پیش از شما این راه پر پیچ و خم را طی کرده اند . به همین خاطر است که اغلب اوقات بهترین مدیران مالی بیشتر وقتشان را فقط با همدیگر و امثال خوشان می گذرانند . به تین دلیل که آن ها به ‌خوبی از این موضوع آگاه شده اند که هر چه قدر که روابط جدیدتر بیشتری با همدیگر برقرار بکنند ، به دانش و آگاهی های بیشتری برای تصمیم گیری های بعدی شان در آینده دست پیدا می کنند .

دائما استراتژی‌ های مالی جدیدتر را یاد بگیرید

نکات کلیدی برای مدیریت پول و راه های افزایش آن5

بر طبق تعریف هوش مالی ، اگر که می خواهید فردی باهوش در این زمره به حساب بیایید ، همیشه باید با نوین ترین روش های درآمد زایی و کسب و کار آشنا بشوید و بهترین شیوه های سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام را یاد بگیرید . پول درآوردن برای افرادی که به تعریف هوش مالی آشنا هستند ، دقیقا مثل نفس کشیدن حیاتی است . مدیرانی که هوش مالی بالاتری دارند ، از تمامی لحظات زندگی خود‌شان برای یادگیری بیشتر بهره می برند

.به همین دلیل است که اغلب آن ها را در وضعیت هایی می بینید که یا دارند کتاب هایی برای کسب درآمد بیشتر مطالعه می کنند و یا این که به یک برنامه تلویزیونی و یا رادیویی در مورد چگونگی ثروتمند شدن گوش می دهند .رفتن به سمینارهایی راجع به مدیریت امور مالی ، از دیگر عادت های رفتاری این قبیل افراد موفق است . از آن جایی که این افراد عادت کرده اند که دائما پول دربیاورند ، در پی این هستند که هوش مالی شان را روز به روز تقویت بکنند تا به موفقیت برسند .

[btnForPushNotification]

به طور خلاقه ۷ گام را برای شما نام می بریم تا یک به یک آن ها را پشت سر بگذارید و به موفقیت برسید :

گام اول = به خود شناسی و خود آگاهی برسید و از همه مهارت ها و هنرهایی که دارید ، یک لیست تهیه کنید .

گام دوم = فرصت ها را ببینید و به سرعت آن ها را شناسایی کنید . ترستان از رو به رو شدن با موقعیت های جدید را کنار بگذارید .

گام سوم = فرصت‌هایی که برایتان پیش می آید را با توجه به نقاط قوت‌ خودتان به فرصت هایی برای درآمد زایی تبدیل کنید.

گام چهارم = خرجتان را کم تر از دخلتان بکنید تا بتوانید روزانه مبلغی را ذخیره کنید .

گام پنجم = شروع به پس ‌انداز کردن بکنید .

گام ششم = مبالغی که پس انداز کرده اید را سرمایه‌گذاری بکنید .

گام هفتم = مکررا این ۶ مرحله ای که برایتان توضیح دادیم را تکرار بکنید .

نتیجه گیری

در تعریف هوش مالی آمده است که افراد با هوش‌مالی بالا دقیقا می‌فهمند که برای مدیریت پول خود‌شان چه‌کاری را باید انجام دهند و چه کاری را نباید انجام بدهند . هر شخصی می‌تواند هوش مالی خودش را با انجام تمریناتی افزایش بدهد و برای این ‌کار هم حتما لازم نیست که تحصیلات دانشگاهی داشته باشد . تنها کافیست که رویای بهتر شدن اوضاع مالی تان را در سر داشته باشید و بخواهید که آن را به حقیقت بپیوندید .

[btnForPushNotification]

در تعریف هوش مالی ، بدون توجه به این که فرد ، درآمدش را از چه راهی به دست می آورد و چه مقدار پول اولیه دارد ، راهکارهایی برای افزایش هوش مالی و در نتیجه ، درآمد زایی اش و مدیریت این پول ها آمده است . مدیرانی که هوش مالی بالاتری دارند ، از تمامی لحظات زندگی خود‌شان برای یادگیری بیشتر بهره می برند . برای این که بتوانید پول خودتان را با موفقیت مدیریت بکنید ، باید شروع بکنید به الگو برداری کردن از رفتارها و عادات و کارها و روش های افرادی که پیش از شما این راه پر پیچ و خم را طی کرده اند .

شما باید به شغلی که دارید و وظایفی که بر عهده دارید ، به عنوان ابزاری برای افزایش پولتان و رسیدن به ثروتی که در سر دارید بیاندیشید . در چنین شرایطی تلاش شما روز به روز افزایش پیدا می کند و در نتیجه ، هوش مالی شما تقویت می شود.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.