Take a fresh look at your lifestyle.

معرفی کتاب اثر مرکب

معرفی کتاب اثر مرکبReviewed by Marjan on Feb 26Rating:

عنوان انگلیسی کتاب « اثر مرکب » ، « The Compound Effect »  است و اسم دوم آن ، « آغاز جهشی در زندگی ، موفقیت و درآمد شما » می باشد و توسط آقای « دارن هاردی » نوشته شده است و آقای « آنتونی رابینز » هم که حتما نام او بارها و بارها در کتاب های روان شناسی و خودسازی به گوشتان خورده است در ابتدای این کتاب ، مقدمه‌ای نوشته است . کتاب اثرمرکب ، در سال ۲۰۱۲ میلادی منتشر شده است و از پر فروش‌ترین‌ کتاب‌هایی که در حال حاضر در زمینه رهبری ، موفقیت و توسعه‌ فردی نوشته شده است به حساب می آید . این کتاب را چندین انتشارات به زبان فارسی ترجمه کرده اند و بعضی از آن ها حتی به چاپ هشتم هم رسیده‌اند .

 

کسب موفقیت

 

اگر که به دنبال کسب موفقیت هستید و اگر می خواهید از آن چیزی که امروز هستید ، موفق تر بشوید و حتی به این نتیجه برسی که موفق تر از آن چه که تا به حال تصور می کردید ، امکان دارد ، این کتاب در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد . این کتاب باعث به دست آوردن موفقیتی فراتر از تصور شما می شود . باید بادانید که هیچ گونه تقلب و اغراقی در کار نیست .

در این کتاب ، فقط حقایقی آمده است که برای رسیدن به موفقیت به آن ها نیاز دارید . نویسنده ی این کتاب ، آقای دارن هاردی ، به عنوان ناشر مجله ی موفقیت مشغول به کار بود ، تمامی این مطالب را شنیده و دیده است و خیلی از آن ها را هم تجربه کرده است . این کتاب ، اصول اساسی کسب موفقیت را به شما نشان می دهد .

دارن هاردی کیست ؟

دارن‌هاردی که سمت ناشر و سر دبیری « مجله موفقیت » در آمریکا را به عهده دارد و در همان جایگاهی قرار گرفته است که روزی آقای «ناپلئون هیل » که نویسنده پرفروش‌ترین کتاب موفقیت ، به اسم « فکر کنید و ثروتمند شوید » در آن جایگاه قرار داشت . دارن هاردی را می توانیم جزء موفق ترین کار آفرینانی به حساب بیاوریم که در سن ۲۷ سالگی صاحب یک شرکت شده بود و سالانه مبلغ ۵۰ میلیون دلار درآمد را از این راه به دست می آورد . او همچنین صاحب چند تا از شبکه های تلویزیونی معروف و پر مخاطب در کشور آمریکا است و در سر تا سر دنیا ، به عنوان سخنران و نویسنده‌ای محبوب شناخته می‌شود .

نظر آنتونی رابینز درباره این کتاب

 

معرفی کتاب اثر مرکب3« آنتونی رابینز » در بخشی از مقدمه این کتاب که به قلم خودش درآورده ، نوشته است که « کتاب اثر مرکب ، در حقیقت یک نوع راهنمای کاربردی است که به شما یاد می‌دهد که چگونه صاحب یک سیستم بشوید ، آن را تحت کنترل خودتان در آورید ، در استفاده از آن مهارت های لازم را پیدا کنید و آن را بر حسب نیاز و خواسته‌هایی که خودتان است ، شکل بدهید . به محض اینکه این کار را شروع بکنید ، دیگر هیچ چیزی در دنیا وجود ندارد که نتوانید به آن برسید . »

اثر مرکب برای هر فرد جویای موفقیت

اثر مرکب شامل چکیده ای از آن چه است که هر فرد جویای موفقیتی ، برای کسب موفقیت خارق العاده اش، نیاز دارد که آن را بداند و به آن ها عمل کند و در آن ها مهارت لازم را پیدا کند . در این کتاب ، راه های عملی ای را درباره ی موارد زیر ، پیدا خواهید کرد :

– چگونه، همیشه پیروز میدان باشید ؟! بهترین استراتژی برای رسیدن به هر هدفی و پیروز شدن بر هر رقیبی ، حتی اگر آن ها باهوش تر ، با استعدادتر و با تجربه تر از شما باشد .
– از بین بردن عادت های بدی که مانع پیشرفت شما می شوند ( حتی ممکن است خود شما از بعضی از این عادت ها ، بی خبر باشید ! )
– بدون هیچ گونه درد سر و ناراحتی ای ، بعضی از اصول کلیدی مورد نیاز برای پیشرفت های بزرگ و مهم را در خودتان نهادینه بکنید .
– نکات کلیدی واقعی و پایدار  برای انگیزش و این که چگونه خودتان را تشویق به انجام کارهایی بکنید که اصلا انجام آن ها را دوست ندارید .
– روش به دست آوردن نیروی گریزان و فوق العاده تکانش . اگر این نیرو را به دست آورید ، دیگر به انسانی غیرقابل توقف تبدیل خواهید شد .
– اسراری که به کارهای افراد فوق العاده موفق ، سرعت می دهد . شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که آیا آن ها از یک برتری ناعادلانه برخوردارند ؟ باید بدانید که بله ، آن ها یک برتری ناعادلانه دارند و حالا شما هم می توانید آن را داشته باشید !

 

خلق موفقیت

 

معرفی کتاب اثر مرکب2

 

اگر به طور جدی به دنبال داشتن یک زندگی فوق العاده هستید ، باید از قدرت ” اثر مرکب ” برای خلق موفقیتی که می خواهید ، استفاده کنید ! من تا قبل از از این که این کتاب را بخوانم ، فکر می‌کردم که برای رسیدن به موفقیت ، باید یک دوره به عنوان مثال یک ‌ساله را به همراه انجام تمرینات سخت و طاقت ‌فرسا بگذرانم . هر زمان که تصمیم می گرفتم خودم را برای شروع این دوره سخت و رمق گیر آماده کنم ، از آن جایی که فکر می کردم که این کار ، احتیاج به صرف وقت زیاد و انجام تمرین ها و فعالیت های نفس گیر دارد ، هیچ وقت موفق نمی‌شدم .

اگر بخواهم حقیقت را به شما بگویم، باید اعتراف کنم که هیچ وقت بیشتر از ۳ یا ۴ روز ، دوام نمی آوردم که این تمرین ها و برنامه‌ ریزی ‌ها را ادامه بدهم . در حالی که در طول یک‌ سال ، بارها و بارها تحریک می شدم و از این جور تصمیم ها می‌ گرفتم و هر دفعه می دیدم که بی‌نتیجه است ؛ تا این که کتاب اثر مرکب را خواندم و دنیایم عوض شد و فهمیدم که مسیر رسیدن به موفقیت در هر کاری ، با آن چیزی که من فکر می‌کردم ، خیلی تفاوت دارد .

در پشت جلد این کتاب نوشته شده است که:

 


از یک سری جهات ، کتاب « اثر مرکب » نوشته ی «دارن هاردی» را می توانیم جان کلام کتاب هایی بدانیم که در دهه های گذشته در مورد نحوه توانمندسازی و رسیدن به موفقیت منتشر کرده اند . شاید به همین خاطر باشد که شماری از نام آورترین اساتید جهانی این رشته ، نظرشان را در مورد این کتاب نوشته اند و همه افرا را به مطالعه ی دقیق و حتی چندباره ی این کتاب ، دعوت کرده اند .

فلسفه و تفکر پشت این کتاب می تواند به حدی اثرگذار باشد و تحول ایجاد کند که هیچ بعید نیست در سال های آینده ، گروه هایی در فضاهای آنلاین و آفلاین شکل بگیرند که با خودشان اندیشه ی اثر مرکب را داشته باشند . این کتاب را باید با جانمان بیامیزیم و در زندگی اکنونمان جاری بکنیم و نتایج اش را هم در مقیاس یک عمر متشکل از امروزها و این لحظه ها ببینیم .

در پاراگرافی از این کتاب ، این طور آمده است که :

 

معرفی کتاب اثر مرکب1

 

 

« در انتهای این کتاب ، شما باید از عمق وجودتان به این باور برسید که تنها راه رسیدن به موفقیت ، از طریق انجام مکرر کارهای به نظر معمولی ، غیر جذاب ، غیر هیجان آور و بعضی وقت‌ها ، رعایت نظم و ترتیب‌های سخت روزانه ای است که در طول زمان به صورت مرکب در می آیند . در ضمن هیچ وقت نباید فراموش بکنید که نتایج مد نظر شما ، زندگی ایده آل و روش رویایی زندگی تان ، وقتی اتفاق می‌افتد که اثرمرکب را به خدمت خودتان در آورده باشید . »

قسمتی از تحسین هایی که برای کتاب ” اثر مرکب ” آمده است ، عبارتند از :

 

 

برایان تریسی ، سخنران و نویسنده ی کتاب ” راه ثروت ” نوشته است که :

“ این کتاب قدرتمند و کاربردی ، بر اساس تجربیاتی اثبات شده و پر فایده نوشته شده است و به شما نشان می دهد که به چه روشی از استعداد های خاص خودتان استفاده کنید تا فرصت هایی که در اطرافتان وجود دارد را در بیشترین حد ممکن ، به کار بگیرید . اثر مرکب ، گنجینه ای از ایده ها است برای رسیدن به موفقیت هایی بزرگ تر از آن چیزی که تا حالا فکر می کردید که ممکن است ” .

جک کنفیلد ، نویسنده ی کتاب ” اصول موفقیت “ درباره این که چگونه از جایگاه فعلی خودتان به جایگاه دلخواهتان برسید ، نوشته است :

“ این کتاب ، یک فرمول کلیدی برای داشتن یک زندگی فوق العاده است . این کتاب را حتما بخوانید و مهم تر این که ، به آن عمل کنید ! ”

جفری گیتومر ، نویسنده ی کتاب های ” گنجینه ی فروش ” و ” کتاب قرمز فروش ” ، درباره این کتاب گفته است :

“ این کتاب ، شما را قادر می سازد تا در آنِ واحد ، دو پله از نردبان موفقیت را بالا بروید ” .

جان سی ماکسول ؛ سخنران و نویسنده ی کتاب پرفروش ” ۲۱ قانون انکارناپذیر رهبری ” در تحسین این کتاب ، چنین نوشته است :

“ اثر مرکب ، یک کتاب ضروری برای همه ی کسانی است که در جست وجوی موفقیت هستند . اگر می خواهید بدانید که برای موفقیت به چه چیزی هایی نیاز دارید و می خواهید بدانید که چه کارهایی انجام دهید ، همه ی جواب های شما در صفحات همین کتاب است . اثر مرکب ، یک راهنمای عملی شفاف و مختصر برای موفقیت است “ .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. الهام کاربر می‌گوید

  سلام من دلم ميخواد به اون مرحله از زندگيم برسم كه بتونم دست خيلي از افرادي كه مثل خودم هستن را بگيرم . در أصل كمكم مثل صدقه دادن نباشه دوست دارم مثل شما ماهيگيري رو ياد بدم تا خودشون فعاليت كنن يراي هر چه زيبا شدن زندگيشون

 2. الهام کاربر می‌گوید

  سلام به استاد گرامي من دوست دارم به اون مرحله از زندگيم برسم كه بتونم دست اون افرادي كه مثل من دختر هستن و مسئوليت زندگي مثل يه پدر گردنشونه را بگيرم. كمك مالي نكنم مثل صدقه …دوست دارم ماهيگيري را بهشون ياد بدم كه خودشون لذت پول در آوردن را تجربه كنن

 3. حسين محترمي کاربر می‌گوید

  استاد و دوست عزيز سلام
  رويايي كه من دارم به آرامش و آسايش رسوندن اونايي كه بودنشون آرامش من هستش
  پدر و مادر
  دو خواهر و سه برادرم
  همسر
  دو فرزندم
  من معتقدم خدا ي فرصتي به من داده كه با ايمان و باور به بودنش و حس كردنش تو هر لحظه با تكيه به قدرتي كه به من داده با قراردادن موجود نازنيني چون شما مسير درست براي زندگاني انتخاب كنم
  اميدوارم جوري زندگاني كنم كه تو لحظه آخر روسفيد و خوشحال باشم
  ???