Take a fresh look at your lifestyle.

هوش ملکی در خرید خانه

هوش ملکی در خرید خانهReviewed by باقری on Sep 21Rating: 5.0

نکاتی که در خرید خانه باید به آن توجه کنید و هوش ملکی به آنها اشاره دارد را در زیر به ترتیب برای شما شرح دهید.

1. در مورد سبک و شیوه زندگی مورد نظرتان بحث رک و صادقانه ای داشته باشید

 

هوش ملکی در خرید خانه 2

 

هوش ملکی می گوید که درباره مکان، نزدیکی به رستوران ها و وسایل حمل و نقل شهری و جایی که خودتان را در ده سال آینده می بینید، بحث کنید. خانه اول شما به احتمال زیاد خانه آخر شما نباشد، اما مردم در خانه های خود به مقدار زیادی می مانند، میانگین ده سال در خانه اول خود می مانند، این آمار بر اساس یک نظرسنجی در سال 2017 از انجمن ملی رولتورز است.
این بدان معناست که بحث و گفتگو با شریک زندگی خود (یا خانواده خود درصورتی که با آنها می خواهید در این خانه زندگی کنید) درباره اینکه چگونه دوست دارید امروز زندگی کنید و اینکه چگونه می خواهید در آینده زندگی کنید.

 

[btnForPushNotification]

مثالی برای مشورت درباره خانه مورد نظرمان

به عنوان مثال، همسر من و من همیشه آپارتمان دو خوابه اجاره می کردیم و فکر کردیم که برای خانه جدیدمان هم همین کار را انجام می دهیم، اما ما به زودی متوجه شدیم که ما واقعاً به یک خانه سه خوابه برای آینده نیاز داریم. به خاطر اینکه ما نزدیک بودن به رستوران ها و کافه ها را به عنوان افراد اجاره نشین دوست داشتیم، اغلب ما نمی توانستیم برای دیدن دوستان خود در اطراف شهر به سفر برویم و تا آنجا رانندگی کنیم.

چیزهایی که ما قبلاً فکر می کردیم برایمان اهمیت دارد، دیگر برایمان مهم نبود، همانطور که فکر می کردیم، متوجه شدیم که ما در مقابله با انتخاب های گوناگون در خرید خود انتخاب های مشخصی داریم و همچنین توانستیم بفهمیم کجا می خواهیم خانه بخریم و چه خانه ای می خواهیم بخریم.

2. مناطق هدفتان را به شدت مورد تحقیق قرار دهید

 

هوش ملکی در خرید خانه 1

 

هوش ملکی می گوید که ترجیحات خود را درباره مکان زندگی تان در نقشه هدفگذاری کنید. محل سکونت مورد نظر ما بیشتر شامل همان محل قدیمی زندگی خودمان می شود و ما را در آن منطقه نگه می دارد. فراتر از ترجیحات شخصی مان، ما هنوز مجبور بودیم که قیمت مسکن را به لحاظ تاریخی مورد بررسی قرار دهیم و در خرید متراژ خانه ها، سن و طرح آنها را با هم مقایسه کنیم تا بتوانیم خرید خوبی کنیم.

علاوه بر این، ما عادت داریم که با وسایل نقلیه عمومی به این ور و آن ور برویم و می دانیم که ما می توانیم از مرکز شهر دورتر برویم، بنابراین دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و فاصله به حمل و نقل عمومی یک عامل مهم برای ماست.

[btnForPushNotification]

3- خانه مورد نظرتان را چندین بار بازرسی و باز بینی کنید.

بازرسی و باز بینی خانه مورد نظرتان مهم است، زیرا خرید خانه یک خرید بزرگ است.خرید اولین خانه شما احتمالاً یکی از بزرگترین خرید های شما است که تا به حال انجام خواهید داد و احتمالاً بیشترین بدهی را در زمان خرید خانه جدید خود متحمل خواهید شد. هزینۀ اضافی به خرید خانه شما بابت بازبینی بازرسان خانه از خانه شما افزوده می شود اما اگر خودتان با دقت با اقوامتان بازرسی را انجام دهید هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

اما همه بازرسی هایی که ممکن است نیاز داشته باشید را بهتر است در چند روز با دقت زیاد انجام دهید. علاوه بر بازرسی خانگی خودتان، بهتر است حداقل بازرسی لوله ها را جداگانه انجام دهید(که بعضی از بازرسان داخلی خانه ها گاهی اوقات اصلاً انجام نمی دهند) و همچنین یک بازرسی از سقف خانه را انجام دهید.

و در بخشی از جنوب آمریکا که میلیون ها موریانه هر بهار به دیوارها و درختان می چسبند، بازرسی دیوارهای خانه نیز غیر قابل مذاکره است. در حقیقت، چسبیدن موریانه آسیب جدی به پناهگاههای زیر خانه می رساند که باید دیوارها به طور کامل جایگزین شوند.

4- نقشه طرح B نیز در خرید خانه داشته باشید.

هوش ملکی در خرید خانه 3

هوش ملکی به خریداران خانه پیشنهاد می کند که نقشه طرح B داشته باشند. گزینه های چند گانه در مورد یک سناریوی غیر برنامه ریزی شده وجود دارد. مهم نیست که کارشناسان شما در طول فرآیند خرید خانه چیزی برای شما خریداری کنند یا نه، هنوز هم بهترین مدافع خودتان خود شما هستید.

تأمین وام مسکن برای خرید اولین خانه تان یک ماجرا غم انگیز است، اما با صرف نظر از شرایط خاص شما، داشتن یک برنامه پشتیبان ضروری است. اجازه ندهید کسی شما را متقاعد کند.

هنگامی که با خرید یک خانه به عنوان چیزی عظیم، زندگی تان تغییر می کند و شما دیگر مستاجر نخواهید بود، شما نمی توانید بیش از حد از موفقیت تان مطمئن باشید تا زمانی که اقساط وبدهی هایتان صاف نشده است پس برنامه کاری منظمی را جهت پرداخت اقساطتان تنظیم کنید و همیشه برای پرداخت به موقع اقساط خود برنامه داشته باشید.

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

هوش ملکی به نکاتی که در خرید خانه باید به آن توجه کنید، اشاره می کند. یکی از نکاتی که هوش ملکی به آن اشاره دارد، بحث رک و صادقانه با همسرتان در مورد سبک و شیوه زندگی مورد نظرتان است. هم چنین هوش ملکی می گوید که مناطق هدف و مورد نظرتان را به شدت مورد تحقیق قرار دهید. بازرسی و باز بینی خانه مورد نظرتان مهم است، زیرا خرید خانه یک خرید بزرگ است. هوش ملکی به خریداران خانه پیشنهاد می کند که نقشه طرح B داشته باشند. گزینه های چند گانه در مورد یک سناریوی غیر برنامه ریزی شده وجود دارد. مهم نیست که کارشناسان شما در طول فرآیند خرید خانه چیزی برای شما خریداری کنند یا نه، هنوز هم بهترین مدافع خودتان خود شما هستید. به دلالان ملک اعتماد نکنید و با املاکی های مختلف درباره خانه جدیدتان مشورت کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.